Tedbirler

Tedbirler

Son dakika tedbirler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tedbirler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tedbirler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tedbirler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tedbirler gelişmeleri de dahil olmak üzere 9.416 tedbirler haberi bulunmuştur. Tüm tedbirler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis’in bakanına haddini bildirmesi lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis’in bakanına haddini bildirmesi lazımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KKTC ziyareti dönüşünde uçakta gündeme dair önemli açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yunan Savunma Bakanının açıklamalarıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias ne yazık ki; farklı bir havada, belli ki Miçotakis ile yaptığımız görüşmeden haberi yoktu, ileri geri açıklamalar yaptı. Onun bir defa kalkıp da Türklerin orada işgalci olduğunu söylemesinden daha densiz, edep dışı bir ifade olamaz. Dolayısıyla, Sayın Miçotakis’in bu bakanına haddini bildirmesi lazım. " ifadelerini kullandı.
21.07.2024Gündem
Kabine bugün Beştepe'de toplanıyor! İşte masadaki konular
Kabine bugün Beştepe'de toplanıyor! İşte masadaki konularCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda, ekonomideki son durum, terörle mücadele ve bölgesel gelişmelerin ele alınması bekleniyor.
16.07.2024Gündem
Bakan Güler: 15 Temmuz'da düşman askerine bile yapılmayacak muamele ile karşılaştık
Bakan Güler: 15 Temmuz'da düşman askerine bile yapılmayacak muamele ile karşılaştıkBakan Güler 15 Temmuz gecesi yaşananlara dair açıklamalarda bulundu. Güler, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı olarak "Düşman askerine bile yapılmayacak bir muamele ile karşılaştığını" söyledi. Bakan Güler "Silahlı kuvvetlerimizin ülkesine bağlı şerefli mensupları milletimizle omuz omuza vererek bu hainlere karşı kahramanca direndi" dedi.
14.07.2024Gündem
Adnan Oktar’ın en büyük korkusu! ‘Güncel yapılanma’ davasında tahliye kararı
Adnan Oktar’ın en büyük korkusu! ‘Güncel yapılanma’ davasında tahliye kararıÖrgüt yöneticisi Adnan Oktar’ın cezaevinde örgütsel faaliyetlerine devam ederek özellikle avukatlar aracılığıyla örgütü diri tutmaya çalıştığı ve örgüte üye kazandırmayı amaçladığı iddiasıyla güncel yapılanma davasında mahkeme, Oktar dışındaki tüm sanıkların tahliyesine karar verdi.
11.07.2024Gündem
AK Parti'den sokak hayvanlarıyla ilgili açıklama
AK Parti'den sokak hayvanlarıyla ilgili açıklamaAK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, sokak hayvanlarına ilişkin kanun teklifinin hafta sonuna kadar Meclis Başkanlığına sunulacağını söyledi. Güler, kuduz riski taşıyan ve barınaklarda bulunan diğer hayvanlara da zarar veren hayvanların onlara acı vermeden, eziyet çektirmeden ötenazi yoluyla hayatlarına son verilmesi gerektiğini söyledi.
8.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erdoğan: Suriye kardeş halkımız, ilişki olmamasına sebep yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erdoğan: Suriye kardeş halkımız, ilişki olmamasına sebep yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın 'girişimlere açığız' ifadelerini değerlendiren Erdoğan, "Diplomatik ilişkilerin kurulmaması için hiçbir sebep yok. Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz, hedefimiz asla olamaz çünkü kardeş topluluktur Suriye halkı. Ailece görüşmelerine kadar sayın Esed ile görüşmeler yaptık. Yarın olmaz diye bir şey yok, yine olur. " dedi
28.06.2024Gündem
Ticaret Bakanlığı'ndan emlak sektörüne 88.9 milyon lira ceza
Ticaret Bakanlığı'ndan emlak sektörüne 88.9 milyon lira cezaTicaret Bakanlığı'nca, Ekim 2023'ten bugüne kadar, konut ilan fiyatlarında fahiş artış yaparak piyasayı ve serbest rekabeti bozan ve tüketici mağduriyetine sebep olan toplamda 889 emlak işletmesine 88 milyon 900 bin lira idari para cezası uygulandı.
28.06.2024Ekonomi
Kira zam sınırının kaldırılması öncesi ev sahiplerinden dikkat çeken hamle! Çok sayıda şikayet yağıyor
Kira zam sınırının kaldırılması öncesi ev sahiplerinden dikkat çeken hamle! Çok sayıda şikayet yağıyorEv sahiplerinden kira zam sınırının kaldırılması öncesi şok hamle geldi. Tüketiciler Konfederasyonu Emlak Komisyonu Başkanı Bora Tren, "Uzamazsa eski sisteme geri dönülecek. Eski sistem dediğimiz de senelik enflasyon oranında 12 ayın ortalaması TÜFE oranında devam edecek. Mal sahipleri şikayet ediyor. Kiracılar bu durumda oldukça memnun gözükür. Ama mal sahipleri de kendilerine özgü tedbirler almaya başladı. 1 yıllık peşin istemeye ve çıkış taahhütnamesi almaya başladılar. Bu da kiracıları oldukça zorluyor. Önümüzdeki dönemde kira tespit davalarının ikiye, üçe katlanacağını öngörüyoruz" dedi.
25.06.2024Ekonomi
Bakanlıktan korsan taşımacılığa ve fahiş fiyata ceza yağdı!
Bakanlıktan korsan taşımacılığa ve fahiş fiyata ceza yağdı!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu "Bayram tatilinde 3 milyon 782 bin 90 kişi şehirler arası otobüslerle seyahat etti. 14-23 Haziran tarihleri arasında 13 bin 855 otobüste denetleme yaptık" dedi.
24.06.2024Gündem
Şanlıurfa'da bir kuduz vakası daha: Vatandaşlar tepki gösterdi
Şanlıurfa'da bir kuduz vakası daha: Vatandaşlar tepki gösterdiŞanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı kırsal Sumaklı Mahallesi'nde saldırgan bir köpeğin kuduz olduğunun belirlenmesi üzerine bölge karantinaya alındı. Kuduz vakalarının bir türlü azalmaması ise vatandaşın tepkisine neden oldu.
21.06.2024Gündem
Cevdet Yılmaz'dan yeni vergi taslağı ile ilgili açıklama
Cevdet Yılmaz'dan yeni vergi taslağı ile ilgili açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir süredir hazırlıkları yapılan, etki analizleri tamamlandıktan sonra Meclis'in takdirine sunulacak vergi düzenleme taslaklarının, vergi adaletini güçlendirecek şekilde doğrudan vergilerin payının artırılması politikasını yansıttığını söyledi.
21.06.2024Ekonomi
İstanbul'da fabrika yangını! Çok sayıda ekip sevk edildi
İstanbul'da fabrika yangını! Çok sayıda ekip sevk edildiİstanbul Tuzla'da bulunan Deri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.
18.06.2024Gündem
Kamuda yeni dönem resmen başladı! Tüm personel için geçerli, işte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar
Kamuda yeni dönem resmen başladı! Tüm personel için geçerli, işte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylarResmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te dört yıl önce yapılan değişikliklerin ardından kamuda yaklaşık 5 milyar lira tasarruf sağlandığı açıklandı. Öte yandan kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tasarruf Tedbirleri ile İlgili Genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, verimli ve ekonomik kullanımına ilişkin yeni tedbirler alındı. İşte detaylar
Ticaret Bakanlığı'ndan yurtdışı plakalı araçlar hakkında açıklama
Ticaret Bakanlığı'ndan yurtdışı plakalı araçlar hakkında açıklamaTicaret Bakanlığı, yaklaşan bayram ve tatil sezonu için yabancı plakalı taşıtıyla Türkiye'ye gelecek kişilerin dikkat etmesi gereken hususları sıraladı.
13.06.2024Gündem
İstanbul Valisi Gül'den bayram tedbirleri açıklaması
İstanbul Valisi Gül'den bayram tedbirleri açıklamasıİstanbul Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı'nda alınacak tedbirlere ilişkin açıklama yaptı. Vali Gül, "Bayramda 284 bin 328 polis sahada olacak." dedi.
13.06.2024Gündem
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendi
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendiToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2024 yılı hububat satış fiyatlarını; ton başına makarnalık buğdayda 10 bin TL, ekmeklik buğdayda 9 bin 250 TL ve arpada 7 bin 250 TL olarak belirledi.
6.06.2024Ekonomi
İstanbul Valiliği duyurdu! 15 Ekim'e kadar yasaklandı
İstanbul Valiliği duyurdu! 15 Ekim'e kadar yasaklandıİstanbul Valiliği, 10 Haziran-15 Ekim tarihleri arasında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını duyurdu.
6.06.2024Gündem
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Tek haneye girmesi biraz zaman alacak
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Tek haneye girmesi biraz zaman alacakHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonun tek haneye girmesi biraz zaman alacak” dedi.
5.06.2024Ekonomi
Bakan Koca açıkladı: İstanbul'daki sorun çözüme kavuşuyor
Bakan Koca açıkladı: İstanbul'daki sorun çözüme kavuşuyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, onaylı randevu sistemiyle birlikte hastanelerden alınan randevular konusundaki aksaklıklarının büyük oranda giderildiğine işaret etti. Bakan Koca, “Randevu sadakat oranında çok büyük bir iyileşme var. Bu konuda öncelikle vatandaşlarımıza gösterdikleri uyum ve işbirliği için teşekkür ediyorum” dedi. Koca, “İstanbul en kritik il durumundaydı. Büyük ölçüde İstanbul için de randevu sorunu belirli branşlar dışında çözüme kavuşuyor” diye konuştu.
5.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin süresini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin süresini açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurban Bayramı ikramiyelerimizi 10-14 Haziran tarihileri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz. Böylece tek kalemde emeklilerimize 42 bin TL tutarında ödeme yapacağız" dedi. Erdoğan yaptığı açıklamada Bayram tatili için alınan kararı açıkladı.
4.06.2024Gündem
Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı? Bakan Şimşek'ten cevap geldi
Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı? Bakan Şimşek'ten cevap geldiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, "Bu program kaynak çekmez dediler. Tarihte eşi benzeri görülmemiş kaynak girişi var" ifadelerini kullandı. Bakan Şimşek ayrıca 'yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı?' sorusuna da yanıt verdi. İşte detaylar...
3.06.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin beklentisinin farkındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin beklentisinin farkındayızCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentilerinin tamamının farkındayız. Mesajların gereğini vakti saati geldiğinde muhakkak yapacağız. Bu süreçte ince eleyip sık dokuyor, gerçekten çok titiz davranıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bizi ziyaret etti. Arayı uzatmadan bayramdan önce biz de kendisine iade-i ziyarette bulunacağız" dedi.
1.06.2024Gündem
Gaziantep Büyükşehir itfaiye ekipleri mahsul nöbetinde! 7 gün 24 saat teyakkuzdalar
Gaziantep Büyükşehir itfaiye ekipleri mahsul nöbetinde! 7 gün 24 saat teyakkuzdalarGaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Afet Yönetimi Daire Başkanlığı ekipleri, ısınan havalarla beraber çiftçinin yanında olarak muhtemel yangınlara karşı nöbet tutuyor.
31.05.2024Gaziantep
Gaziantep’te belirlenen yerler dışında kurban satışına izin yok! Halk birinci öncelik
Gaziantep’te belirlenen yerler dışında kurban satışına izin yok! Halk birinci öncelikGaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde denetimleri sıklaştırdı. Ekipler, kent içerisinde bulunan hayvan barınakları, ahırları ve besihaneler hakkında alınan encümen kararı kapsamında yerleşim yerlerinde kurban satışı için hazırlık yapan yerleri tek tek tespit ederek mühürlemeye devam ediyor.
2.06.2024Gaziantep
Bakan Tunç: Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştı
Bakan Tunç: Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç sokak hayvanları düzenlemesi ile ilgili olarak, "Hayvanları korumada kararlıyız. Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştı, tartışılacak" açıklamasında bulundu.
29.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tedbirler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tedbirler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.