Sahtecilik

Sahtecilik

Son dakika sahtecilik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sahtecilik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sahtecilik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sahtecilik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sahtecilik gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.995 sahtecilik haberi bulunmuştur. Tüm sahtecilik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Polis Akademisi başvuru şartları 2023 neler, Polis alımı ne zaman 2023? PAEM başvuru tarihi: PAEM 500 polis alımı başvurusu nasıl yapılır?
Polis Akademisi başvuru şartları 2023 neler, Polis alımı ne zaman 2023? PAEM başvuru tarihi: PAEM 500 polis alımı başvurusu nasıl yapılır?Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne bu yıl 500 öğrenci alınacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlanırken, adaylarda aranan şartlar ise belli oldu. Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne (PAEM) 400'ü erkek, 100'ü kadın olmak üzere 500 öğrenci alımına yönelik şartlar ve diğer detaylar sorgulanmaya başlandı. Peki, Polis Akademisi başvuru şartları 2023 neler, Polis alımı ne zaman 2023? PAEM başvuru tarihi: PAEM 500 polis alımı başvurusu nasıl yapılır?
6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi davasından tahliye kararı!
6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi davasından tahliye kararı!6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili H.K.G.'nin 2012 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi'nden yaşını büyük göstermek için alınan 'sahte kemik yaşı tespit' raporu ile ilgili 3'ü doktor 7 şüpheli ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme davanın tek tutuklu sanığı olan Mehmet Emin Marankoz'un tahliyesine karar verdi.
11.09.2023Gündem
Sahte altın ile çok sayıda kişiyi 430 bin TL dolandırdı
Sahte altın ile çok sayıda kişiyi 430 bin TL dolandırdıKayseri'de, internetten elektronik eşya satan 24 kişiyi, aldığı ürünlerin karşılığında sahte altın vererek toplam 430 bin TL dolandıran M.K. (26), yakalandı.
5.09.2023Yaşam
Sosyal medyada büyük tuzak! Avukat  gelen telefonla şoka uğradı, şantaj ve tehditle para 'koparıyorlar'
Sosyal medyada büyük tuzak! Avukat gelen telefonla şoka uğradı, şantaj ve tehditle para 'koparıyorlar'İzmir'de, avukat Ahmet Can Gürlek, adını kullanıp halkı 'uzlaştırma' yalanıyla dolandıran şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunarak, "Hesaplarımıza göre yaklaşık 2 milyon liralık dolandırılma vakası var. Olayda resmi belgede sahtecilik de var. Adımı kullanıp, 'Nitelikli dolandırıcılık' suçunu işliyorlar" dedi.
4.09.2023Yaşam
Tck 204 Resmi Belgede Sahtecilik Suçu Nedir? Tck 204 Cezası Nedir?
Tck 204 Resmi Belgede Sahtecilik Suçu Nedir? Tck 204 Cezası Nedir?TCK 204 resmi belgede sahtecilik yapılması halinde uygulanacak cezadır. Bu suç kamu güvenine karşı suçlar arasında incelenen bir suçtur.
24.08.2023Gündem
Fırsatçıların yeni hilesi ortaya çıktı: Esmer pirinçten bal! Gıda Güvenliği Denetim Uzmanı açıkladı
Fırsatçıların yeni hilesi ortaya çıktı: Esmer pirinçten bal! Gıda Güvenliği Denetim Uzmanı açıkladıBallar artık piyasada üretimi yaygınlaşan sahtecilik olaylarından dolayı çoğu tüketiciye güven vermiyor. Katkı maddeleri ile üretilen bal, hem sağlığı tehdit ediyor, hem de paranın çöpe gitmesine neden oluyor. TÜKONFED Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Komite Başkanı Nurten Sırma, fırsatçıların yeni yöntemini anlatarak, sahte balın nasıl anlaşılabileceğine ilişkin bilgilendirici açıklamalarda bulundu.
2.08.2023Ekonomi
Polis Akademisi 2500 öğrenci alımı yapacak! PMYO (Polis alımı) başvuruları ne zaman, PMYO taban puanı, başvuru tarihleri ve şartları…
Polis Akademisi 2500 öğrenci alımı yapacak! PMYO (Polis alımı) başvuruları ne zaman, PMYO taban puanı, başvuru tarihleri ve şartları…Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2023-2024 eğitim öğretim yılında 2.000 erkek 500 kadın olmak üzere toplam 2500 öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Öğrenci alımına ilişkin başvuru şartları ve tarihler belli oldu. Adaylar müracaatlarını internet üzerinden gerçekleştirecek. Peki, Peki 2023-2024 PMYO alımı ne zaman, Polis Akademisi 2500 öğrenci alımı şartları neler? İşte, PMYO taban puanları ve şartları…
Satış sorumlusu genç, neye uğradığını şaşırdı: Yarım milyonluk dolandırıcılık!
Satış sorumlusu genç, neye uğradığını şaşırdı: Yarım milyonluk dolandırıcılık!Antalya’da su sporu araçları satan bir firma çalışanı, 580 bin TL’ye deniz scooterı satıp sahte dekontla dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. “Dekontun sahteliğini bankadakiler bile başta anlayamadı. 2 bin lira da fazla göndermiş” diyen çalışan, “Sattığım Seabob'u bana satmaya çalıştılar” diyerek şikayetçi olduğunu ifade etti.
31.07.2023Yaşam
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın YSK puanı ortaya çıktı! En büyük hayalim hekim olmak demişti
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın YSK puanı ortaya çıktı! En büyük hayalim hekim olmak demiştiTekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz, hakkında toplam 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Son duruşmada Özkiraz için tahliye kararı çıkarken yeni bir gelişme daha yaşandı. Gerçek bir doktor olmak için YSK’ye giren Ayşe Özkiraz’ın aldığı puan ortaya çıktı
25.07.2023Gündem
İstanbul'da sahte pasaport operasyonu :4 kişi tutuklandı
İstanbul'da sahte pasaport operasyonu :4 kişi tutuklandıİhbarı değerlendiren polis ekipleri harekete geçti. İstanbul merkezli 6 ilde, 10 bin dolar ile 30 bin dolar karşılığında sahte belge düzenleyen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheliden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
17.07.2023Gündem
Trafik cezalarıyla ilgili dikkat çeken detay! Hapis cezası isteniyor
Trafik cezalarıyla ilgili dikkat çeken detay! Hapis cezası isteniyorKeyfi ceza yazan fahri fahri trafik müfettişlerine hapis istemiyle dava açıldı. Yazlığında komşusu Abdullah K. ile tartışan Bayram İkiz’e (73), bir hafta sonra 2 trafik cezası geldi. Babasının aktif araç kullanmadığını belirterek, itirazla cezaları iptal ettiren Hüseyin İkiz, tutanakları tutan fahri trafik müfettişleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Abdullah K.’nin yeğeni olduğu ortaya çıkan fahri trafik müfettişlerinden Serdar K. (51) ile onun arkadaşı Doğan K. (58) hakkında 'özel belgede sahtecilik' suçlamasıyla 3'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
10.07.2023Gündem
Kredi kartı kullananlar dikkat! Bu detayı herkes bilmiyor: Faiziyle geri alınıyor
Kredi kartı kullananlar dikkat! Bu detayı herkes bilmiyor: Faiziyle geri alınıyorArtan teknoloji unsurlarıyla birlikte yüz yüze alışveriş yavaş yavaş azalırken internet üzerinden satış ve alış da oldukça yaygınlaştı. Ancak online alışveriş de kendi çerçevesinde bazı sorunları doğuruyor. Bu sorunlar arasında dolandırıcılık, sahtecilik, kart bilgilerini çalma, karşında muhatap bulamama gibi sorunlar bulunuyor. Öte yandan iade işlemleri de büyük bir sorun olmakta. Bu sorunlarla karşılaşanlar mahkemelik bile olabiliyor. Ayrıca cayma hakkını kullanırken ekonomik olarak zarara uğrayan tüketicinin parasını faiziyle geri alınabileceği detayı da ortaya çıktı. Konunun uzmanı Gazetevatan'a önemli açıklamalar yaptı. İşte merak edilenler...
10.07.2023Ekonomi
Hem alıcılar hem de satıcılar tehlikede! Kurban sürecinde bu iki sahteciliğe dikkat
Hem alıcılar hem de satıcılar tehlikede! Kurban sürecinde bu iki sahteciliğe dikkatKurban Bayramı sürecinde kimi vatandaşlar önceden kurbanlarını alırken, kimileri de son güne bırakıyor. Bu da büyük mağduriyetlere yol açabiliyor. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da fırsatçılar kol geziyor. Alınan bazı hayvanların kurbanlık sayılmama ihtimaline karşı uyarı gelirken, iki sahtecilik olayına karşı tedbir çağrısı yapıldı.
27.06.2023Yaşam
İstanbul'da arsa ve ev sahiplerinin kabusu oldular! Örgüt lideri hakkında şoke eden gerçek
İstanbul'da arsa ve ev sahiplerinin kabusu oldular! Örgüt lideri hakkında şoke eden gerçekİstanbul’da özellikle Balat’ta sahipleri tarafından kullanılmayan bina ile arsaları işgal edip kullandıkları, hak sahiplerini ise silah yoluyla tehdit ederek sindirmeye çalıştıkları iddia edilen örgüte yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede örgüt hakkında detaylar ortaya çıkarken, örgüt lideri hakkındaki gerçek ise şoke etti.
16.06.2023Yaşam
6 ildeki fındık alımında usulsüzlük operasyonunda 18 şüpheli adliyede
6 ildeki fındık alımında usulsüzlük operasyonunda 18 şüpheli adliyedeKocaeli'de Kandıra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, fındık alımlarında usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla Kocaeli merkezli 6 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden 18'i adliyeye sevk edildi.
16.06.2023Gündem
47 ilde düğmeye basıldı! 6 ay takip edildiler: 237 kişi gözaltında
47 ilde düğmeye basıldı! 6 ay takip edildiler: 237 kişi gözaltındaİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, vatandaşları mağdur eden ve devleti milyonlarca lira zarar uğratan 490 şahsa yönelik, Mali Suçlar kapsamında 47 ilde bugün sabah saatlerinde paravan operasyonunun yapıldığını duyurdu. Yerlikaya, pek çok ilde dolandırıcılara karşı düzenlenen operasyonda 237 şahsın gözaltına alındığını açıkladı.
13.06.2023Gündem
İcra yoluyla el konulan araçları sahte evraklarla alıp parçalayan çete çökertildi
İcra yoluyla el konulan araçları sahte evraklarla alıp parçalayan çete çökertildiBursa'da, borcu nedeniyle icra yoluyla el konulup otoparka çekilen otomobilleri, plakasını öğrenip sahibinin bilgilerine ulaştıktan sonra düzenledikleri sahte evraklarla teslim alıp parçalayarak satan şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.
10.06.2023Gündem
Ayarı düşük altınla dolandırıcılık yapanlara Esenyurt'ta baskın
Ayarı düşük altınla dolandırıcılık yapanlara Esenyurt'ta baskınİstanbul'da imalat atölyelerinde basılan ayarı düşük altınları kuyumculara bozdurarak sahtecilik ve dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 7 şüpheliden 5'i eş zamanlı operasyonla yakalandı.
8.06.2023Gündem
(Hakimlik mülakat sonuçları) Hakimlik savcılık sınavı sonuçları açıklandı mı?
(Hakimlik mülakat sonuçları) Hakimlik savcılık sınavı sonuçları açıklandı mı?Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen adli hakimlik ve savcılık sınavı, idari hakimlik sınavı, avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavı mülakat sonuçları bakanlığın internet sitesinde yayınlandı.
Kusursuz pasaport basan çete iş başında basıldı
Kusursuz pasaport basan çete iş başında basıldıİstanbul Fatih’te sahte pasaport ve kimlik basıldığı yönünde ihbar alan polis, önceki gün ev görünümündeki bir atölyeye operasyon düzenledi.
1.06.2023Gündem
İstanbul'da sahte pasaport operasyonu: 3 gözaltı
İstanbul'da sahte pasaport operasyonu: 3 gözaltıİstanbul'da sahte para, pasaport ve kimlik üreterek piyasaya sürdüğü tespit edilen şüphelilere operasyon yapıldı. Esenyurt'ta yapılan baskınlarda 3 şüpheli gözaltına alındı.
26.05.2023Gündem
Dolandırıcıların sahte altın oyunu şoke etti! Kuyumculara karı-koca kılığında tuzak
Dolandırıcıların sahte altın oyunu şoke etti! Kuyumculara karı-koca kılığında tuzakİstanbul'da sahte veya düşük ayarlı altın imal ederek kuyumcularda bozdurdukları ve piyasaya sürdükleri tespit edilen 5 şüpheli eş zamanlı operasyonla yakalandı. Baskınların birinde, bakır ve gümüş gibi madenlerin dönüştürülüp piyasaya sürülmeye hazır hale getirilmesine yarayan materyaller ele geçirildi. Operasyon sonrası şoke eden detaylar ortaya çıkarken, kuyumcular düğün sezonunda artan sahte altınla ilgili önemli uyarılarda bulundu.
23.05.2023Yaşam
Ayarı düşük altınla dolandırıcılık! Hepsi yakalandı
Ayarı düşük altınla dolandırıcılık! Hepsi yakalandıİstanbul'da imalat atölyelerinde basılan ayarı düşük altınları kuyumculara bozdurarak sahtecilik ve dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 7 şüpheliden 5'i eş zamanlı operasyonla yakalandı.
23.05.2023Yaşam
Muharrem İnce soruşturmasında 1 tutuklama
Muharrem İnce soruşturmasında 1 tutuklamaMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile ilgili sosyal medyada yer alan paylaşımlara ilişkin yürütülen soruşturmada 1 kişi tutuklandı, 12 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.
17.05.2023Gündem
Muharrem İnce paylaşımlarıyla ilgili soruşturmada 12 şüpheli adliyede
Muharrem İnce paylaşımlarıyla ilgili soruşturmada 12 şüpheli adliyedeMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlara ilişkin başlatılan soruşturmada 12 şüpheli adliyeye sevk edildi.
16.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sahtecilik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sahtecilik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.