Rusya Dışişleri Bakanlığı

Rusya Dışişleri Bakanlığı

Son dakika Rusya Dışişleri Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Rusya Dışişleri Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Rusya Dışişleri Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Rusya Dışişleri Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan rusya dışişleri bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.266 rusya dışişleri bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm rusya dışişleri bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Rusya'dan Letonya'nın Moskova Büyükelçisine ülkeyi terk etme çağrısı
Rusya'dan Letonya'nın Moskova Büyükelçisine ülkeyi terk etme çağrısıRusya, Letonya'nın, Estonya ile dayanışma kapsamında 24 Şubat’tan itibaren Rusya ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürme kararı almasının ardından Letonya'nın Moskova Büyükelçisi Maris Riekstins'e ülkeyi terk etme talimatı verdi.
27.01.2023Dünya
Rusya, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nden ülkeyi terk etmesini istedi
Rusya, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nden ülkeyi terk etmesini istediEstonya Dışişleri Bakanlığı'nın Rusya'nın Tallinn Büyükelçisi Lipayev'i çağırarak elçilikteki diplomat sayısının Şubat ayına kadar 8'e indirilmesini talep etmesine karşı Rusya'dan misilleme geldi. Rusya Dışişleri yetkilileri, Rusya karşıtı eylemleri yüzünden Estonya ile ilişkileri maslahatgüzar seviyesine indirme kararı aldıklarını belirtti. Moskova'daki Estonya Büyükelçisi’nden ise ülkeyi 7 Şubat’a kadar terk etmesi istendi.
23.01.2023Dünya
Rusya'dan Türkiye ve Suriye açıklaması: Hazırlıklar yapılıyor
Rusya'dan Türkiye ve Suriye açıklaması: Hazırlıklar yapılıyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov düzenlediği basın toplantısında Türkiye ve Suriye Savunma Bakanlarının Rusya'nın aracılığıyla görüştüğünü hatırlatarak, "Şimdi de dışişleri bakanlarının bir araya geleceği görüşmenin hazırlıkları yapılıyor" dedi.
18.01.2023Dünya
Rusya'dan Erdoğan'ın 'Suriye' teklifine yanıt: Olumlu bakıyoruz
Rusya'dan Erdoğan'ın 'Suriye' teklifine yanıt: Olumlu bakıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e yaptığı 'Suriye' teklifine Moskova'dan ilk yanıt geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, üçlü mekanizma teklifine olumlu baktıklarını duyurdu.
16.12.2022Gündem
ABD ile Rusya arasında takas! Basketbol yıldızına karşılık ölüm tüccarı
ABD ile Rusya arasında takas! Basketbol yıldızına karşılık ölüm tüccarıABD Başkanı Joe Biden bugün açıklama yaparak Rusyada tutuklu olan ve uyuşturucu madde yağı bulundurmaktan 9 yıl hapis cezasına çaptırılan basketbol yıldızı Brittney Griner'ın ABD'de silah tüccarlığı suçundan hapis yatan Rus vatandaşı Viktor Bout ile takas edildiğini duyurdu.
8.12.2022Dünya
Rusya'dan 'kış' hamlesi! Batılı ülkelere yeni tehdit geldi
Rusya'dan 'kış' hamlesi! Batılı ülkelere yeni tehdit geldiRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Batılı ülkelerin Rus petrolüne tavan fiyat uygulanması önerisine tepki göstererek, Rusya'nın bu ülkelere petrol akışını keseceğini açıkladı.
30.11.2022Dünya
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurdu
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurduRusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden dünyaya sevkiyatı ile ilgili tahıl anlaşmasının 120 gün süreyle uzatıldığını açıkladı.
17.11.2022Dünya
Rusya'dan Polonya'ya nota
Rusya'dan Polonya'ya notaRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Polonya'nın Moskova Maslahatgüzarı Jacek Szczlyadowski'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağırılarak nota verildiğini açıkladı.
16.11.2022Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un sağlık durumu nasıl?
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un sağlık durumu nasıl?Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Bali Adası’nda hastaneye kaldırıldığı iddia edilirken, Rusya Dışişleri Bakanlığı haberi yalanladı.
14.11.2022Dünya
Rusya: G20 zirvesinde Türkiye ile doğal gaz iş birliği ve tahıl ihracatının geliştirilmesiyle ilgili duyuru yapacağız
Rusya: G20 zirvesinde Türkiye ile doğal gaz iş birliği ve tahıl ihracatının geliştirilmesiyle ilgili duyuru yapacağızRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesinde Türkiye ile gaz iş birliğinin geliştirilmesi, tahıl ve gübre tedarikinin organize edilmesiyle ilgili bir dizi özel girişimin duyurulmasının planlandığını açıkladı.
10.11.2022Ekonomi
AB ve ABD'den tahıl anlaşması açıklaması: Rusya’yı bu karardan dönmeye çağırıyoruz
AB ve ABD'den tahıl anlaşması açıklaması: Rusya’yı bu karardan dönmeye çağırıyoruzABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya’nın tahıl anlaşmasını askıya alma karası sonrası yaptığı açıklamada, “Rusya yeniden gıdayı silah olarak kullanıyor” dedi. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ise “AB, Rusya’yı bu karardan dönmeye çağırıyor” ifadelerini kullandı.
30.10.2022Ekonomi
Rusya'nın iptal kararı sonrası Zelenski'den flaş açıklama
Rusya'nın iptal kararı sonrası Zelenski'den flaş açıklamaUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın tahıl anlaşmasını askıya alması konusunda yaptığı açıklamada, “Rusya'dan, tahıl ihracat girişimini iptal ettiklerine dair oldukça öngörülebilir bir açıklama geldi” dedi.
30.10.2022Dünya
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatılması konusunda 18 Kasım’a kadar karar verecek
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatılması konusunda 18 Kasım’a kadar karar verecekRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın tahıl anlaşmasının uzatılması konusunda önümüzdeki haftalarda karar vereceğini belirterek, “Gerçek verilere dayanarak 18 Kasım'a kadar pozisyonumuzu belirleyeceğiz” dedi.
27.10.2022Dünya
Azerbaycan’dan Rusya'ya nota
Azerbaycan’dan Rusya'ya notaAzerbaycan, Rus devlet televizyonunda Azerbaycan karşıtı yayın yapılması nedeniyle Rusya’ya nota verdi.
24.10.2022Dünya
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Kuzey Akım boru hattının kapanması ABD'nin Avrupa'ya LNG arzını artırmasını sağlayacak
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Kuzey Akım boru hattının kapanması ABD'nin Avrupa'ya LNG arzını artırmasını sağlayacakRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "Kuzey Akım boru hattının kapanması ABD'nin Avrupa'ya LNG arzını artırmasını sağlayacak" dedi.
29.09.2022Dünya
Japon Başkonsolos, Rusya’da istihbarat verileri toplarken yakalandı
Japon Başkonsolos, Rusya’da istihbarat verileri toplarken yakalandıRusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Japonya’nın Vladivostok Başkonsolosu Motoki Tatsunori'yi, batı yaptırımlarının Primorskiy Krayı bölgesine etkilerine dönük önemli ve dağıtımı sınırlı bilgileri para karşılığında toplarken suçüstü yakaladı. Rusya, olayın ardından Japonya’ya nota vererek, Başkonsolos Tatsunori'yi sınır dışı etti.
26.09.2022Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'a ABD'ye giriş vizesi çıktı
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'a ABD'ye giriş vizesi çıktıRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve bazı Rus diplomatların Birleşmiş Milletler (BM) Genel
14.09.2022Dünya
Putin: Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorum
Putin: Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorumRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi üyeleri ile yaptığı toplantıda, "Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorum" dedi.
9.09.2022Dünya
Rusya Dışişleri Bakanlığı: ABD'nin Ukrayna'ya yardımı çatışmaları uzatıyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı: ABD'nin Ukrayna'ya yardımı çatışmaları uzatıyorRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı İvan Nachaev, "ABD'nin Ukrayna'ya yardımı çatışmaları uzatıyor" dedi.
11.08.2022Dünya
Rusya, Yeni START anlaşmasının tüm unsurlarının denetiminden çekildi
Rusya, Yeni START anlaşmasının tüm unsurlarının denetiminden çekildiRusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve ABD arasında imzalanan Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın (Yeni START) tüm unsurlarının denetiminden geçici olarak çekildiklerini ABD'ye iletti.
8.08.2022Dünya
Ukrayna'da nükleer teyakkuz! 1000 Hiroşima gücünde felaket...
Ukrayna'da nükleer teyakkuz! 1000 Hiroşima gücünde felaket...Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşın altıncı ayında çatışmalar ülkenin güneyindeki Zaporojya bölgesinde nükleer santralın etrafında yoğunlaştı. Reaktörlerin kazara isabet alarak büyük bir nükleer felaketi tetiklemesi endişesi yaşanıyor, reaktörlerden bir acilen devre dışı bırakıldı.
7.08.2022Dünya
Rusya'dan Çin'e Tayvan desteği
Rusya'dan Çin'e Tayvan desteğiABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’a ziyareti nedeniyle başlayan ABD-Çin arasındaki gerilime dair Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Çin egemenliğini korumak için önlem alma hakkına sahip" denildi.
2.08.2022Dünya
Rusya'dan yaptırım misillemesi! İngiltere’nin eski Başbakanı Cameron da dahil 39 kişi listede
Rusya'dan yaptırım misillemesi! İngiltere’nin eski Başbakanı Cameron da dahil 39 kişi listedeRusya Dışişleri Bakanlığı, aralarında İngiltere’nin eski Başbakanı David Cameron'un da bulunduğu 39 İngiltere vatandaşını yaptırım listesine aldı.
1.08.2022Dünya
Dünyayı endişelendiren yeni kriz! Kosova-Sırbistan gerilimine Rusya da dahil oldu
Dünyayı endişelendiren yeni kriz! Kosova-Sırbistan gerilimine Rusya da dahil olduRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Kosova-Sırbistan arasındaki gerilime değinerek, “Priştine ile ABD ve arkasındaki AB'yi provokasyonları durdurmaya ve Kosova'daki Sırpların haklarına saygı duymaya çağırıyoruz” dedi.
31.07.2022Dünya
Rusya tahııl krizindeki sorumluluğunu önce itiraf etti sonra reddetti!
Rusya tahııl krizindeki sorumluluğunu önce itiraf etti sonra reddetti!Tahıl koridoru anlaşmasından hemen sonra Ukrayna’nın Odessa şehrini vuran Rusya’dan üst üste çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Afrika ziyaretinde yaptığı açıklamalarla şaşkınlık yaratırken yeni bir döneme başladıklarını açıkladı ve bu dönemi tanımlayan sözler kullandı…
25.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Rusya Dışişleri Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki rusya dışişleri bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.