Rekolte

Rekolte

Son dakika rekolte haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan rekolte ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını rekolte haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Rekolte

haberleri sayfasında son dakika yaşanan rekolte gelişmeleri de dahil olmak üzere 405 rekolte haberi bulunmuştur. Tüm rekolte haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi! Tedirgin ediyor
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi! Tedirgin ediyorTürkiye'nin en büyük üretici kuruluşlarından Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Başkanı Şafak Kırbiç, ekim dönemi yaklaşan ayçiçeğinde kuraklık ve fiyatların gerilemesiyle birlikte üreticinin ekip ekmeme konusunda tereddüt yaşadığını belirterek, "Önümüzdeki dönemde yağışları alamazsak ciddi bir rekolte kaybı oluşur. Önümüzdeki süreçte bölgelerde ekiliş alanlarında azalma olursa ülkemizde hem üretim alanlarının düşmesi hem de yağıştan, kuraktan dolayı bir azalma oluşursa tabii ki sıkıntılar oluşabilir. Bu da ülke üretimini geçtiğimiz yıllardan biraz daha aşağıya getirebilir" dedi.
16.03.2023Ekonomi
Türkiye için büyük risk! Uzmanlardan kritik uyarı: Halı, araba yıkamayın, her gün duş almayın
Türkiye için büyük risk! Uzmanlardan kritik uyarı: Halı, araba yıkamayın, her gün duş almayınSon yılların en yağışsız kışını yaşadığımız şu günlerde su sıkıntısı riski kendini gösterdi. Önümüzdeki günlerde susuz kalmamak için herkese görev düştüğüne dikkat çeken uzmanlar, hem merkezi ve yerel yönetimleri hem de vatandaşı uyardı, tasarruf yollarını tek tek açıkladı.
1.02.2023Gündem
İstanbul için endişelendiren haber! 2 aylık su kaldı
İstanbul için endişelendiren haber! 2 aylık su kaldıMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, 2021 yılında yaşanan kuraklığın 2023 yılında da yaşandığını belirterek Marmara Bölgesinde yüzde 53, Ege ve Akdeniz ile İç Anadolu Bölgelerinde ise yüzde 42 ila yüzde 47 oranında yağış azalması olduğunu açıkladı.
26.01.2023Gündem
Fındık fiyatları yükselişe geçti! Yeni kilo fiyatı açıklandı
Fındık fiyatları yükselişe geçti! Yeni kilo fiyatı açıklandıSerbest piyasada son 2 aydır 47 lira seviyelerinde sabitlenen fındık fiyatı yıl sonu yaklaşırken 1.5 liralık yükselişle 48.5 TL’yi gördü.
18.11.2022Ekonomi
Avrupa’daki enerji krizi fındık fiyatlarını da vurdu
Avrupa’daki enerji krizi fındık fiyatlarını da vurduAvrupa ülkelerinde yaşanan enerji krizi hammaddesi fındık olan çikolata üretimlerini düşürünce fındık fiyatlarını da olumsuz etkiledi.
2.11.2022Ekonomi
Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci açıkladı
Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci açıkladıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, mazot ve gübre desteği ödemelerinin hafta sonuna doğru yapılacağını açıkladı.
26.10.2022Ekonomi
Tescilli sarıulak zeytini bahçede 20 lira
Tescilli sarıulak zeytini bahçede 20 liraMersin'in Tarsus ilçesinde hasadı devam eden tescilli sarıulak ve siyah zeytinde alınan verim üreticinin yüzünü güldürdü. Hem sarıulak hem de zeytinin kilosu, 20 TL'den alıcı buluyor.
25.10.2022Ekonomi
Tescilli sarıulak zeytini bahçede 20 lira
Tescilli sarıulak zeytini bahçede 20 liraMersin'in Tarsus ilçesinde hasadı devam eden tescilli sarıulak ve siyah zeytinde alınan verim üreticinin yüzünü güldürdü. Hem sarıulak hem de zeytinin kilosu, 20 TL’den alıcı buluyor.
25.10.2022Yaşam
Marmarabirlik zeytin alım fiyatlarını açıkladı mı? 2022-2023 Marmarabirlik zeytin fiyatları, tavan ve taban fiyatları!
Marmarabirlik zeytin alım fiyatlarını açıkladı mı? 2022-2023 Marmarabirlik zeytin fiyatları, tavan ve taban fiyatları!Marmarabirlik duyurdu! 2022-2023 yılı zeytin alımı fiyatları belli oldu. Ürün alımında tavan ve taban fiyatını duyuran Marmarabirlik, iri daneye, taban fiyata ve yağlık zeytine özel fiyat verdi. Peki, Marmarabirlik zeytin alım fiyatlarını açıkladı mı? Yağlık zeytinin kilogram fiyatı ne kadar oldu? Marmarabirlik zeytin fiyatları ne oldu? İşte detaylar…
24.10.2022Ekonomi
Toplaması zor, ormanda yetişiyor! Fiyatı 45 lira...
Toplaması zor, ormanda yetişiyor! Fiyatı 45 lira...Türkiye’nin en fazla kestane üretiminin yapıldığı Aydın’da hasat sezonu başladı. Yaşanan kuraklığa rağmen bu yıl kestanede rekolte ve kalitenin iyi olması üreticinin yüzünü güldürdü.
16.10.2022Ekonomi
Ordu’da kivi üreticileri yeni sezon fiyatından memnun değil
Ordu’da kivi üreticileri yeni sezon fiyatından memnun değilOrdu’da fındığın yanında alternatif olarak üretilen ve 22 yıldır il ekonomisine katkı sunan kivi hasadına yaklaşık bir ay kalırken, üreticiler bu sezon bekledikleri fiyatı alamadıklarını belirtti.
9.10.2022Ekonomi
Soğan rekoltesi ve fiyatıyla üreticinin yüzünü güldürdü
Soğan rekoltesi ve fiyatıyla üreticinin yüzünü güldürdüYozgat’ın verimli toprakları ile dikkat çeken bölgelerinden olan Aydıncık ilçesine bağlı Kümbet ovada soğan üretiminde 25 bin ton rekolte beklenirken geçtiğimiz yıl tarlada 80 kuruşa satılan soğanın kilogramı bu yıl 4 liradan satışa sunuluyor.
3.10.2022Ekonomi
Buğday ve cevizde verim arttı, ayçiçeği ve mısırda yüzde 1 kayıp
Buğday ve cevizde verim arttı, ayçiçeği ve mısırda yüzde 1 kayıpKırklareli’nde geçtiğimiz seneye göre buğday ve cevizde verim artarken, çayır tırtılı istilası sebebiyle erken müdahalede ayçiçeği ve mısırda yüzde 1 kayıp yaşandı.
1.10.2022Ekonomi
'Beyaz altın' olarak bilinen pamukta rekolte sevinci
'Beyaz altın' olarak bilinen pamukta rekolte sevinciTürkiye’de yetiştirilen pamuğun yaklaşık yüzde 50’sinin üretildiği Şanlıurfa’da hasat dönemi başladı. Üreticinin yüksek verim aldığı pamukta bu yıl 1 milyon 400 bin ton rekolte hedefleniyor.
29.09.2022Ekonomi
Yağışlar azaldı, çayda rekolte düştü
Yağışlar azaldı, çayda rekolte düştüKüresel ısınmanın etkileriyle yağış rejiminin değiştiği Doğu Karadeniz'de, meteorolojik verilere göre, bu yaz döneminde geçen yıla oranla yüzde 58 daha az alınan yağış nedeniyle kuruyan içme suyu kaynakları ve dere yataklarının ardından, çay tarımı da olumsuz etkilendi. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Çay rutubetli ve yağışı bol olan yerlerde yetiştiği için yağışlar azalınca rekolte de düşüyor" dedi.
23.09.2022Yaşam
Kivide yeni sezonda fiyat beklentisi 20 TL
Kivide yeni sezonda fiyat beklentisi 20 TLOrdu’da fındığın yanına alternatif olarak üretilen ve 22 yıldır il ekonomisine katkı sunan kivi yetiştiriciliği yaygınlaşıyor. Geçen yıl 8 bin ton ürün alınan Ordu’da bu sezon 10 bin ton ürün bekleniyor.
19.09.2022Yaşam
'Beyaz altın' olarak biliniyor! Fiyatlar açıklanacak, 30 TL beklentisi hakim
'Beyaz altın' olarak biliniyor! Fiyatlar açıklanacak, 30 TL beklentisi hakimTürkiye’nin pamuk ambarı olarak nitelendirilen Söke Ovası’nda pamuk hasadı başladı. Rekolte ve üründeki kalite çiftçiyi mutlu ederken, 'beyaz altın'a verilecek fiyat ile pamuk üreticileri bayram yapmaya hazırlanıyor. Dekarda 450 kilogram civarında verim alan çiftçi olumsuz giden hava şartlarına rağmen durumdan memnun olduğunu belirtti.
18.09.2022Yaşam
Ayçiçek yağı fiyatlarını düşürecek gelişme! Yüzde 50 arttı
Ayçiçek yağı fiyatlarını düşürecek gelişme! Yüzde 50 arttıAyçiçek yağı fiyatlarını düşürecek gelişme. Balıkesir'in Manyas ilçesinde ayçiçeği hasadı başlarken, elde edilen verim ve açıklanan fiyatlar çiftçinin yüzünü güldürdü. Manyas’ta geçen yıla göre ekim alanı yüzde 50 artış gösteren ayçiçeği, bu yıl yaklaşık 30 bin dekar alanda ekildi.
15.09.2022Ekonomi
Hasadına hazırlanılan limon dalında 8 liraya satılıyor
Hasadına hazırlanılan limon dalında 8 liraya satılıyorAdana'da kış aylarında iki kez yaşanan don olayları nedeniyle rekolte kaybı beklenen limon, hasadı başlamadan dalında kilosu 8 TL'den satılıyor.
8.09.2022Ekonomi
Sezonun son hasadı yapıldı! Kilosu 7 lira
Sezonun son hasadı yapıldı! Kilosu 7 liraBilecik'te bu yıl 36 bin ton şeftali ihraç edilirken, sezonun son hasadı kilosu 7 liraya İstanbul, Ankara, İzmir ve Şanlıurfa'daki hallere gönderildi.
8.09.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı ön alım fiyatları belli oldu
Ayçiçek yağı ön alım fiyatları belli olduAyçiçek yağı fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, "Birliğimiz ayçiçeği ön alım fiyatını 10,50 TL/Kg. olarak belirlemiştir" dedi.
7.09.2022Ekonomi
İncir fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
İncir fiyatları üreticinin yüzünü güldürdüDünyanın en kaliteli incirlerinin yetiştiği Aydın’da incir sezonu hareketliliği devam ederken bu yılki incir fiyatları üreticilerin yüzünü güldürdü.
4.09.2022Yaşam
Ay çiçeği üretimi yüzde 400 arttı! Yağ fiyatlarının düşmesi için çiftçi devreye girdi
Ay çiçeği üretimi yüzde 400 arttı! Yağ fiyatlarının düşmesi için çiftçi devreye girdiSivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas’ta ayçiçeği ekiminde geçmiş yıllara göre yüzde 400 artışın olduğunu söyledi. Sivas’ta geçmiş yıllarda yaklaşık 20 bin dönüm alana ekilen ayçiçeği 2022 yılında kapasitesini artırarak 134 bin 500 dönüm alana ekildi. Çiftçilerin yağlık ve çerezlik ayçiçeğine yönelmesiyle 134 bin 500 dönüm alanda ekili olan ayçiçeğinden 45 bin ton ve üzeri rekolte bekleniyor. Başkan Çetindağ, devlet tarafından desteklerin ve fiyatların yüksek tutulması halinde gelecek yıllarda üreticilerin kapasitelerini daha da arttıracağını söyledi. Öte yandan Çetindağ, rekolte artışının markette ki yağ fiyatlarının da düşmesini sağlayacağını ifade etti.
31.08.2022Ekonomi
Çiftçilerin yüzünü güldürecek gelişme!
Çiftçilerin yüzünü güldürecek gelişme!Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık, geçen yıl 1 milyon 73 bin dekar arazide ayçiçeği ekimi yapıldığını belirterek, "Toplam rekoltemiz 285 bin ton civarındaydı. Bu yıl itibarıyla bizdeki veriler, daha yüksek bir ekim alanını işaret ediyor. Yaklaşık 1 milyon 200 bin dönüm civarında arazide ayçiçeği ekiminin olduğunu öngörüyoruz. Yıllık rekolte beklentimizin de yaklaşık 300 bin tonun üzerinde olacağını düşünüyoruz" dedi.
30.08.2022Ekonomi
Türkiye'nin tahıl ambarında bu yıl hasat 2,2 milyon ton oldu
Türkiye'nin tahıl ambarında bu yıl hasat 2,2 milyon ton olduKonya Ovası'nda geçen yıl yaşanan rekolte kaybının ardından arpa ve buğday hasadı bu yıl 2,2 milyon tona yükseldi. Karatay Ziraat Odası Başkanı Rifat Kavuneker, "Geçen yıla göre buğday ve arpa hasadında 1,5 milyon ton civarında olan rekolteyi, bu sezon 2 milyon 200 bin tonlara çıkarttık. Konya bölgesinde özellikle kapalı havzalarda sulu tarım yapılırsa biz her zaman için rekolte rekorunu kırarız" dedi.
30.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Rekolte ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki rekolte haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.