Ötv

Ötv

Son dakika ötv haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ötv ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ötv haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ötv

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ötv gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.120 ötv haberi bulunmuştur. Tüm ötv haberleri aşağıda listelenmiştir.
ÖTV zammı sonrası 2 Haziran 2022 sigara fiyatları! Sigaraya zam geldi mi, güncel sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı son durum!
ÖTV zammı sonrası 2 Haziran 2022 sigara fiyatları! Sigaraya zam geldi mi, güncel sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı son durum!Sigara fiyatları 2 Haziran 2022 için aramalar arttı. Sigara kullanıcıları “Sigaraya zam geldi mi?” sorusuna yanıt arıyor. Tütün içeren veya tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaralarda ÖTV artışı sonrası zam gelip gelmediği merak ediliyor. JTI, BAT ve Philip Morris grubu ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. En pahalı ve en ucuz sigaralar sorgulanıyor. En son Philips Morris ve BAT Grubu sigaralara 5 Mayıs itibarı ile 2 TL zam gelmişti. Peki, ÖTV zammı sonrası Marlboro, Kent, Tekel, Winston, Camel fiyatları arttı mı? İşte 2 Haziran sigara fiyatları güncel liste 2022…
2.06.2022Ekonomi
Alkole zam geldi mi, ne kadar? 27 Mayıs alkol fiyatları (Bira, Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa)
Alkole zam geldi mi, ne kadar? 27 Mayıs alkol fiyatları (Bira, Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa)Alkole zam geldi mi, alkole zam var mı? Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre alkollü içeceklerde ve sigarada asgari maktu vergi tutarları artırıldı. Bir litre rakıda ÖTV tutarı 481,98 TL'den 602,48 TL'ye yükseltildi. Sigarada 0.71 tl olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 tl oldu. ÖTV zammının ardından sigara ve alkol fiyatlarındaki son durum araştırılmaya başlandı. Peki, güncel alkol fiyatları ne kadar? Alkol zammı 2022 ne zaman başlıyor, alkol zammı ne zaman uygulanacak? Alkole ne kadar zam geldi, yüz kaç geldi? 27 Mayıs Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa güncel alkol fiyatları belli mi?
27.05.2022Ekonomi
Sigara ve alkolde ÖTV oranı arttırıldı! İşte yeni fiyatlar
Sigara ve alkolde ÖTV oranı arttırıldı! İşte yeni fiyatlarAlkollü içeceklerde ve sigarada özel tüketim vergisi oranı artırıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre bir litre rakıda ÖTV tutarı 481,98 TL'den 602,48 TL'ye yükseltildi. Sigarada 0.71 TL olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 TL oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
26.05.2022Ekonomi
Sigaraya zam geldi mi, güncel 26 Mayıs sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı! Marlboro, Lark, Parliament, Murattı, LM fiyatları son durum!
Sigaraya zam geldi mi, güncel 26 Mayıs sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı! Marlboro, Lark, Parliament, Murattı, LM fiyatları son durum!Sigara fiyatları için güncel fiyat listesi araştırılıyor. Tütün ürünü kullanıcıları sigara zammı ile ilgili güncel açıklamaları, zamlı fiyat listelerini yakından takip ediyor. 2022 yılında toplamda 3 defa zam uygulanan sigara fiyatlarına son zamla birlikte 8 TL'lik zam gelmişti. Peki, Sigaraya zam geldi mi, sigara zammı var mı? En ucuz sigara ne kadar? Sigaraya ne zaman zam gelecek? 26 Mayıs güncel sigara fiyatları listesi…
26.05.2022Ekonomi
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! İkinci el arabada yeni dönem! Bayiler harekete geçiyor
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! İkinci el arabada yeni dönem! Bayiler harekete geçiyorİkinci el araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili yeni dönem! İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama geldi. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği'nin (OYDER) Nisan ayında göreve gelen yeni başkanı Dr. Altuğ Erciş, otomotiv sektöründeki güncel gelişmeler hakkında ilk kez konuştu. Sektörün birçok olumsuz gelişmeyle karşı karşıya kaldığını ve gelişmelerin bayilerin ikinci el araç satışlarına yönelmesi gerekliliğini ortaya çıkardığını vurgulayan Erciş, "Yetkili satıcılık sistemini ayakta tutmak için ABD ve Avrupa’da olduğu gibi ikinci el satışlarını kendi bünyemizde yapmalıyız. Avrupa’da bayilerin toplam satışlarının yüzde 48’i ikinci el iken, ülkemizde ise bu oran yüzde 2 seviyesinde" dedi. Erciş, otomobillere uygulanan vergi sistemi hakkında da konuşarak, "ÖTV matrahlarının güncellenmesi, yetkili satıcıların ve halkımızın en büyük beklentisidir" dedi. Öte yandan Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar nisanda bir önceki aya göre yüzde 29, fiyatlar da ortalamada yüzde 4 arttı.
23.05.2022Ekonomi
En ucuz sigara ne kadar olacak? Sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı ne zaman?
En ucuz sigara ne kadar olacak? Sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı ne zaman? Sigara zammı gündemden düşmüyor. Yüksek enflasyon nedeniyle sigaraya zam geleceği, en ucuz sigaranın 40 lira olacağı iddiaları pek çok kişinin gündeminde olmayı sürdürüyor. Yıl boyunca 3 kez zamlanan tütün ve tütün ürünlerine yapılan son zamla birlikte 8 TL’ye varan artış yapıldı. Alkol ve sigarada ÖTV tutarında her altı ayda bir ÜFE kadar artış uygulandığı için Temmuz ayında sigara zammının geleceği konuşuluyor. Peki, En ucuz sigara ne kadar olacak? Sigara fiyatları ne kadar? Sigara zammı ne zaman? İşte Güncel sigara fiyatları tam liste!
18.05.2022Ekonomi
Sigaraya zam gelir mi? Sigara zammı ne zaman? Sigara ne kadar olur? Güncel sigara fiyatları!
Sigaraya zam gelir mi? Sigara zammı ne zaman? Sigara ne kadar olur? Güncel sigara fiyatları!Sigara fiyatlarına zam geleceği iddiası uzun zamandır gündemde! Sigara ve alkolde ÖTV tutarı ÜFE kadar arttırıldığı için enflasyon oranına göre temmuzda sigara fiyatları zamlanabilir. 6 aylık ÜFE kadar artırılacak olan sigarada maktu vergi 14.4 liradan 23.03 liraya yükselecek. Bir paket sigaradan alınan vergi en az 23.03 olacak. Peki, Sigaraya zam gelir mi? Sigara zammı gelir mi? Sigara ne kadar olur? Güncel sigara fiyatları!
16.05.2022Ekonomi
Taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı! e-Devlet'e girince şoke oldu
Taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı! e-Devlet'e girince şoke olduAntalya’da yaşayan 54 yaşındaki emekli taksici Mustafa Turgut, tanımadığı bir kişi tarafından imzası kullanılarak 238 bin TL dolandırıldığını öne sürdü. Trafik borcunu öğrenmek için girdiği e-Devlet’ten tüm mal varlıklarına atmadığı bir imza nedeniyle haciz konulduğunu öğrenen Turgut, hayatının şokunu yaşadığını belirtti.
14.05.2022Yaşam
Tütün ÖTV oranı! Sarmalık kıyılmış tütünde ÖTV oranı ne kadar oldu, kıyılmış tütün fiyatları artacak mı?
Tütün ÖTV oranı! Sarmalık kıyılmış tütünde ÖTV oranı ne kadar oldu, kıyılmış tütün fiyatları artacak mı?Tütün ÖTV oranı arttı. Sarmalık kıyılmış tütünde geçerli ÖTV oranı yüzde 40'tan yüzde 55'e çıkarıldı. Fermente şarapta uygulanan asgari maktu ÖTV tutarlarında da değişikliğe gidildi. Bu değişiklikle 250 cl bandında bir ürün için 4.2 liralık bir fiyat artışı bekleniyor.
19.04.2022Ekonomi
Cep telefonu ÖTV oranı ne kadar oldu? ÖTV düzenlemesi Resmi Gazete’de!
Cep telefonu ÖTV oranı ne kadar oldu? ÖTV düzenlemesi Resmi Gazete’de!Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi geldi! Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan düzenlemeye göre cep telefonu satışlarında uygulanan ÖTV matrahı yeniden belirlendi. Peki, Cep telefonu ÖTV oranı ne kadar oldu? Cep telefonu ÖTV indirimi var mı? İşte detaylar…
19.04.2022Ekonomi
Cep telefonu satışında yeni dönem! Resmen değişti, 1500 TL ve üzeri....
Cep telefonu satışında yeni dönem! Resmen değişti, 1500 TL ve üzeri....Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile cep telefonu tesliminde ÖTV matrahları yeniden belirlendi. ÖTV 1500 lira ve altında olan telefonlar için yüzde 20 olurken, 1500- 3000 TL arasındaki cep telefonları için yüzde 40 olarak belirlendi.
19.04.2022Ekonomi
Temizlik ürünleriyle ilgili flaş ÖTV ve KDV açıklaması!
Temizlik ürünleriyle ilgili flaş ÖTV ve KDV açıklaması!Temizlik ürünlerinin lüks tüketim olmadığını ve ÖTV’nin sıfırlanıp KDV oranının düşürülmesi gerektiğini hatırlatan Palandöken, “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli” dedi.
26.03.2022Ekonomi
İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak? Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, otobüs, metrobüs, marmaray, metro ve vapura zam mı geldi?
İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak? Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, otobüs, metrobüs, marmaray, metro ve vapura zam mı geldi?Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, İETT zam geldi mi? İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bugün toplu ulaşıma ek zam gündemiyle toplandı. İstanbul'da toplu taşımaya en son üç ay önce yüzde 36 zam kararı alınmıştı. UKOME’nin zam gündemiyle toplanması nedeniyle vatandaşlar “İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak, İETT zam tarifeleri açıklandı mı? sorularına yanıt aramaya başladı.
23.03.2022Ekonomi
Sıfır araba ve ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Araba fiyatlarında böylesi görülmedi! Ortalık karıştı
Sıfır araba ve ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Araba fiyatlarında böylesi görülmedi! Ortalık karıştıAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Pandemi ve Rusya ile Ukrayna arasında kriz araba fiyatlarını olumsuz etkiledi. Sıfır arabada tedarik sıkıntısı sürüyor. İkinci el arabada ise satıcılar piyasanın durgunluğundan şikayet ediyor. Vatandaşlar ise ne yapacağın şaşırmış durumda. Araba almak isteyenler bu planını ertelerken. Kendi arabasını satmak isteyenler ise bu düşünceden şimdilik vazgeçiyor. Öte yandan araba fiyatlarına değinen Peugeot Türkiye Genel Müdürü Anaç, "Satış fiyatlarında otomotivciler olarak bizi etkileyen şey sadece kurdaki artış değil. Dünyada genelde bir enflasyon var zaten. Yani hammadde fiyatlarında artış var. Bu da üretim maliyetlerine yansıyor." dedi. İkinci el araba fiyatlarında ise durgunluk sebebiyle yüzde 10'lara varan indirim gerçekleşti. İşte araba fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
21.03.2022Ekonomi
Zam geliyor, en yetkili isim duyurdu! İstanbul'da İETT ve minibüs, özel halk otobüsleri...
Zam geliyor, en yetkili isim duyurdu! İstanbul'da İETT ve minibüs, özel halk otobüsleri...İstanbul ulaşımına zam ile ilgili flaş açıklama! İstanbul özel halk otobüsü, minibüs ve servis işletmecileri, kullandıkları akaryakıtın ÖTV ve KDV'den muaf tutulmasını isterken, taşıma ücretlerinde de yüzde 35-60 arasında artış talep etti. İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Göksel Ovacık, İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanı Emin Alagöz ve İstanbul Servisçiler Birliği Başkanı Turgay Gül, zam talebinin onaylanmaması durumunda ulaşımı durduracaklarını açıkladı. Zam ile ilgili açıklama yapan İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, “2 büyük kapsamlı meslek örgütleri ile yapılan toplantıda bütün meslek grupları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda fiyat artışı talebinde bulundular. Belediye de sektörlerden gelen bu taleplere kayıtsız kalamaz diye düşünüyorum. Bu rakamın da yüzde 50'nin altında olacağını düşünmüyorum” dedi.
17.03.2022Yaşam
Yurtdışından siparişte yeni dönem! Zam geldi, yüzde 30...
Yurtdışından siparişte yeni dönem! Zam geldi, yüzde 30...Yurtdışından siparişte yeni dönem! Vergi oranı değişti, o ülkeler için flaş karar! AB dışı ülkelerden kargo yoluyla gelen eşyaların gümrük vergisi yüzde 20'den yüzde 30'a çıkarıldı. AB ülkelerinden değeri 150 Euro'yu geçmeyen eşyalarda vergi oranı yüzde 18 olarak uygulanacak.
15.03.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika indirim açıklaması! Kötü haber geldi! Benzin, motorin...
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika indirim açıklaması! Kötü haber geldi! Benzin, motorin...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Petrol fiyatlarının düşmesiyle beklenen benzin ve motorin indirimine dolar darbesi geldi. Brent petrolün varil fiyatı dünkü işlemlerde 110 doların altına geriledi. Ancak doların 15 TL'ye yaklaşması, pompadaki indirimlerin de önüne geçti.
12.03.2022Ekonomi
Toplu ulaşım ücretlerine zam yapılmayınca şoförler kontak kapattı!
Toplu ulaşım ücretlerine zam yapılmayınca şoförler kontak kapattı!Ankara'da özel halk otobüsü ve minibüsçüler esnafı, toplu ulaşım ücretlerine zam yapılmadığı gerekçesiyle kontak kapattı. Yaklaşık 3 bin otobüs ve dolmuşun çalışmaması nedeniyle duraklarda yoğunluk oluştu.
10.03.2022Yaşam
Eşel mobil sistemi nedir, ne demek? Eşel mobil sistemi devam ediyor mu, kaldırıldı mı?
Eşel mobil sistemi nedir, ne demek? Eşel mobil sistemi devam ediyor mu, kaldırıldı mı?EPGİS benzin ve motorindeki KDV'nin yüzde 1'e indirilmesini önermesinin ardından “Eşel mobil sistemi” gündeme geldi. Peki, Eşel mobil sistemi nedir? Eşel mobil sistemi devam ediyor mu, kaldırıldı mı?
4.03.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika indirim açıklaması! Benzin, motorin, oto gaz...
Akaryakıt fiyatlarında son dakika indirim açıklaması! Benzin, motorin, oto gaz...Akaryakıt fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Benzin ve motorine indirim, oto gaz fiyatlarına ise zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Pompa satış fiyatına yansıyacak. Duyuru EPGİS'in sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapıldı. Açıklamada, "01/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 96, benzinde 23 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir." denildi. Ankara'da ortalama 16,88 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 16,65 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 16,79 liradan 16,56 liraya, İzmir'de 16,90 liradan 16,67 liraya inecek. Ankara'da ortalama 17,10 liradan satılan motorinin litre fiyatı 16,14 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 17,01 liradan 16,05 liraya, İzmir'de 17,10 liradan 16,14 liraya inecek.
28.02.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Benzin ve motorin...
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Benzin ve motorin...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Benzin ve motorine indirim geliyor. Rusya-Ukrayna savaşıyla sonrası 105 doları gören petrol fiyatlarının 93 dolar seviyesine gerilemesi akaryakıt fiyatlarına da yansıyor. Pazartesi gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 96 kuruş, benzine ise 81 kuruş indirim bekleniyor.
27.02.2022Ekonomi
Araba alacaklara kritik uyarı! Zam gelebilir! Araba piyasasına Rusya bombası
Araba alacaklara kritik uyarı! Zam gelebilir! Araba piyasasına Rusya bombasıAraba alacak milyonlara kötü haber geldi! Araba fiyatlarına zam gelebilir. Aradabada yeni kriz yolda. Ukrayna'daki kriz tırmandıkça ABD, Avrupa ve Asya'daki otomobil üreticileri önemli hasarlar alabilir. Konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, "Avrupa ülkelerine gaz yönünden bir kısıtlama gelirse onlarda üretimin sıkıntı olacağını düşünüyoruz. Avrupa’nın ekonomisinin etkilenmesi maliyetlerin de artmasına sebep olur." dedi.
25.02.2022Ekonomi
KDV'de yeni dönem! Detayları belli oldu! Lokanta, restoran, kafeterya...
KDV'de yeni dönem! Detayları belli oldu! Lokanta, restoran, kafeterya...KDV ile ilgili son dakika gelişmesi! Temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 1'e düşürülmesinin ardından, yeni dönemde uygulanacak vergi düzenlemesinin detayları belli oldu. Buna göre, pastanelerde imal edilen veya satılan börek, simit, pasta ve tatlıların tesliminde KDV oranı yüzde 1'e inerken, aynı ürünler yeme içme hizmeti olarak sunulduğunda, yüzde 8'lik KDV’ye tabi tutulacak. KDV oranının yürürlüğe girdiği 14 Şubat ve sonrasında yapılan gıda ürünü teslimlerinde KDV oranı yüzde 8 olarak hesaplanmışsa, hesaplanan fazla verginin tüketiciye iade edilmesi gerekecek.
24.02.2022Ekonomi
Yumurta fiyatı ne kadar oldu? Yumurta fiyatları arttı mı? Yumurta zam soruşturması!
Yumurta fiyatı ne kadar oldu? Yumurta fiyatları arttı mı? Yumurta zam soruşturması!Temel gıda ürünlerinde KDV indiriminin yapılmasının ardından, marketlerde fiyatlar raflara yansımaya başladı. Ancak, KDV indiriminin yumurta fiyatlarına yansımaması bir süredir tartışılıyordu. Ticaret Bakanlığı yumurta fiyatları ile ilgili hereket geçti. Bakanlık, yumurta fiyatlarında artışa gidildiği iddialarına yönelik soruşturma için müfettişlerini görevlendirdi. Peki, Yumurta fiyatı ne kadar oldu? Yumurta fiyatları arttı mı? İşte detaylar…
19.02.2022Ekonomi
Araba fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Araç kredisine faiz indirimi geliyor! Yüzde 70...
Araba fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Araç kredisine faiz indirimi geliyor! Yüzde 70...Araba fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Açıklamalar art arda geldi. Sıfır araba ve ikinci el araba fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Kredi ve faiz açıklaması araba piyasasını hareketlendirdi. Araba sahibi olmak isteyenler merakla taşıt kredisi faiz oranlarında güncelleme beklerken, “Araba fiyatlarında indirim bekleniyor mu?” sorusu gündeme geldi. Çip krizinin yanı sıra kurdaki yükselişe paralel olarak satışların hız kestiği otomotiv pazarında, sektörün uzun süredir gündeminde olan ÖTV düzenlemesi yapıldı. Karar ile sektörde büyük sorunlar yaratan yüzde 50 – yüzde 80 arasına, yüzde yüzde 70 ara baremler eklendi. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, milyonların beklediği taşıt kredilerindeki güncellemelerle ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklama yaparak, “Otomotiv kredilerinde 120 bin, 300 bin, 750 bin gibi dilimler var. O dilimlerde bir güncelleme yapacağız. İlk dilim 120 bin. Bunun yüzde 70’ine kredi alabiliyorlar. Bu dilimi artıracağız” dedi.
8.02.2022Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

Ötv ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ötv haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.