Öğretmenler

Öğretmenler

Son dakika Öğretmenler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Öğretmenler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Öğretmenler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğretmenler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan öğretmenler gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.164 öğretmenler haberi bulunmuştur. Tüm öğretmenler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Melike Şahin’den konser açıklaması! 'Utanç verici bir akşam'
Melike Şahin’den konser açıklaması! 'Utanç verici bir akşam'Şarkıcı Melike Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü'ne özel konsere rüzgar nedeniyle çıkmamasına yönelik eleştirilere yanıt verdi. "Böyle bir skandalla anıldığım için çok kötü hissediyorum" diyen Şahin, hedef tahtasına oturtulduğunu ifade etti, öğretmenlerden özür diledi.
5.12.2023Magazin
27 Kasım okullar Bursa'da tatil mi? Bursa Valiliği okullar tatil açıklaması var mı? Yarın okullar...
27 Kasım okullar Bursa'da tatil mi? Bursa Valiliği okullar tatil açıklaması var mı? Yarın okullar...27 Kasım Bursa'da okullar tatil mi sorusunun yanıtı merak ediliyor. Son dakika gelişmeleri devam ediyor. MEB okullar tatil mi sorusu öğrenciler ve velilerin merak konusu oldu. Hafta sonu şiddetli fırtına ve rüzgar sonrası sağanak yağışlar da artarak devam ediyor. 27 Kasım Pazartesi günü bazı illerde kar yağışı sebebiyle okullar tatil edilmişti. Öğretmenler, veliler ve öğreniciler Bursa Valiliği'nden gelecek açıklamayı takip ediyor. Peki yarın okular Bursa'da okullar tatil edildi mi? Detaylar haberimizde.
26.11.2023Gündem
O mektup öğretmenleri çok duygulandırdı! 'Özel, önemli ve kıymetli hissettik'
O mektup öğretmenleri çok duygulandırdı! 'Özel, önemli ve kıymetli hissettik'Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Öğretmenler Günü nedeniyle gönderdiği mektup, öğretmenleri duygulandırdı. Eğitim ailesinin bir milyon 300 bin üyesine yollanan kişiye özel mektup karşısında “sıra dışı bir heyecan” yaşayan öğretmenler, kendilerini özel, önemli ve kıymetli hissettiklerini söyledi.
25.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı: 4 milyon 689 bin emekli de tek seferlik 5 bin lira ödemeden faydalanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı: 4 milyon 689 bin emekli de tek seferlik 5 bin lira ödemeden faydalanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler" başlıklı Öğretmenler Günü Programı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla 5 bin lira ilave ödeme kararı almıştık. Düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve esnaf emeklerinin de olduğu 4 milyon 689 bin emeklimizin de tek seferlik 5 bin lira ödeme imkânından faydalanmalarını sağlayacağız" dedi.
24.11.2023Gündem
Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadı
Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadıDemirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘vefa’ töreni düzenlendi. Öğretmenlere özverili çalışmaları için çeşitli hediyelerin takdim edildiği törende 2017 yılında Batman’da şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ile yine aynı yıl Tunceli’de şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz unutulmadı. Aybüke Öğretmenin şehit edilmeden önce söylediği ve hafızalara kazınan ‘Magusa Limanı’ isimli türkünün yeniden icra edilmesi, duygusal anlar yaşattı.
24.11.2023Haber
Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadı
Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadıDemirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘vefa’ töreni düzenlendi. Öğretmenlere özverili çalışmaları için çeşitli hediyelerin takdim edildiği törende 2017 yılında Batman’da şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ile yine aynı yıl Tunceli’de şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz unutulmadı. Aybüke Öğretmenin şehit edilmeden önce söylediği ve hafızalara kazınan ‘Magusa Limanı’ isimli türkünün yeniden icra edilmesi, duygusal anlar yaşattı. Öğretmenlere hediyeleri Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören tarafından takdim edildi.
24.11.2023Gündem
Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı
Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı Batman'ın Kozluk ilçesinde, 2017 yılında PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın (22), Öğretmenler Günü'nde mezarı başında anıldı.
24.11.2023Gündem
EN GÜZEL RESİMLİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI 2023 || Öğretmenler günü için güzel sözler ile Eşe, arkadaşa, ablaya, anneye, babaya, kardeşe resimli 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
EN GÜZEL RESİMLİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI 2023 || Öğretmenler günü için güzel sözler ile Eşe, arkadaşa, ablaya, anneye, babaya, kardeşe resimli 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajıEn güzel resimli öğretmenler günü mesajları araştırması başladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü, ülkemizin dört bir yanında öğretmenlerin değerli katkılarına vurgu yapan anlam dolu bir gün olarak kutlanıyor. Öğretmenler Günü, bu öğretmen kahramanlara minnettarlık ve teşekkür etme fırsatı sunuyor. Bugün, öğretmenlerimizin ışığında büyüyen nesillerin yarının liderleri olma yolunda attığı adımları coşkuyla selamlıyoruz. Günün anlam ve önemine istinaden eşe, arkadaşa, ablaya, anneye, babaya, kardeşe resimli Öğretmenler Günü mesajı ve sözleri…
24.11.2023Gündem
Öğretmenler Günü'nde toplu taşıma ücretsiz mi, 24 Kasım otobüsler bedava mı? Bugün metro, metrobüs, marmaray, tramvay ücretsiz mi, öğretmenlere ulaşım indirimli mi?
Öğretmenler Günü'nde toplu taşıma ücretsiz mi, 24 Kasım otobüsler bedava mı? Bugün metro, metrobüs, marmaray, tramvay ücretsiz mi, öğretmenlere ulaşım indirimli mi?24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta kutlanırken 24 Kasım toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı sorgulanmaya başlandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen kabul edildiği 24 Kasım günü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. 2022 yılında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İstanbulkart Mobil’de "Dijital Öğretmen Kart" tanımlı olan öğretmenler, toplu taşıma araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanmıştı. Peki, bugün otobüsler ücretsiz mi, 24 Kasım toplu taşıma ücretsiz mi? Öğretmenlere otobüs, metrobüs, metro, vapur, marmaray, tramvay bedava mı?
24.11.2023Gündem
Öğretmene kısa duygusal 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı! Yeni öğretmenlere, atanamayan öğretmenler kısa, öz, duygusal anlamlı öğretmenler günü mesajları ve sözleri
Öğretmene kısa duygusal 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı! Yeni öğretmenlere, atanamayan öğretmenler kısa, öz, duygusal anlamlı öğretmenler günü mesajları ve sözleriÜlkemizin ışığını yakan, yarının liderlerini yetiştiren öğretmenlerimizin değerini bir günle sınırlamak elbette zor, ancak 24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlerimize şükran duygularımızı ifade etmek için bir fırsat. Öğretmenler Günü, eğitim camiasının özverili çalışanlarına olan minnettarlığımızı dile getirmek için imkan tanıyor. Biz de onların emek ve gayretlerine layık bir şekilde teşekkür etmek için “24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları ve Öğretmenler Gününüz kutlu olsun sözleri” derledik.
24.11.2023Gündem
Sevgiliye anlamlı öğretmenler günü mesajı, güzel sözleri ve notu! Anlamlı, duygusal, aşk sözcüklü sevgiliye 24 Kasım mesajları ve sevgilinin öğretmenler gününü kutlama sözleri
Sevgiliye anlamlı öğretmenler günü mesajı, güzel sözleri ve notu! Anlamlı, duygusal, aşk sözcüklü sevgiliye 24 Kasım mesajları ve sevgilinin öğretmenler gününü kutlama sözleriÖğretmenler günü mesajları ve sözleri, eğitim camiasının en değerli halkası olan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yoğun bir şekilde araştırılıyor. Toplumun temel taşları nesilleri bilgi ve değerlerle kuşatan öğretmenlerimize duyduğumuz saygı ve minneti gösterme günü olarak biz de sevgilisine en kıymetli yol arkadaşına gönderilmek üzere “Sevgiliye 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları” derledik. Öğretmenler Günü, sınıfları aydınlatan bu öğretim kahramanlarına adanmış bir gündür ve bu vesileyle onlara teşekkür ederken resimli, kısa, uzun, komik, anlamlı ve duygusal Atatürk temalı Öğretmenler Günü mesajı ve sözlerini bir araya getirdik. İşte sevgiliye öğretmenler günü mesajları…
24.11.2023Gündem
Bakan Tekin ve öğretmenlerden Anıtkabir'e ziyaret
Bakan Tekin ve öğretmenlerden Anıtkabir'e ziyaret Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenler ve şehit öğretmen yakınlarıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
24.11.2023Gündem
Görme engelli öğretmen, minik Fatmanur'un ışığı oldu
Görme engelli öğretmen, minik Fatmanur'un ışığı olduDoğuştan görme engelli olan 31 yaşındaki Türkçe Öğretmeni Gülay Girgin, Torbalı Hasan Salih Çetinel İlkokulu’nda öğrenim gören ve kendisi gibi doğuştan görme engeli bulunan Fatmanur Eşiyok’a eğitim verip Braille alfabesini öğretiyor.
24.11.2023Gündem
Öğretmenler Günü ne zaman ilan edildi, 24 Kasım neden Öğretmenler Günü? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıkmıştır, 24 Kasım nasıl Öğretmenler Günü oldu?
Öğretmenler Günü ne zaman ilan edildi, 24 Kasım neden Öğretmenler Günü? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıkmıştır, 24 Kasım nasıl Öğretmenler Günü oldu?Öğretmenler Günü her yıl 24 Kasım'da kutlanıyor. Öğretmenler Günü, duygu dolu anlar yaşarken, öğrenciler öğretmenler gününe ilişkin araştırma yapmaya başladılar. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, öğretmenlere armağanı olarak kutlanan bugün nasıl ve ne zaman ortaya çıktığı merak ediliyor. Peki, Öğretmenler Günü ne zaman ilan edildi, 24 Kasım neden Öğretmenler Günü? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıkmıştır, 24 Kasım nasıl Öğretmenler Günü oldu?
24.11.2023Gündem
24 Kasım anlamlı Öğretmenler Günü mesajları: Fen, Türkçe, Fizik, Matematik öğretmenine Öğretmenler Günü mesajı
24 Kasım anlamlı Öğretmenler Günü mesajları: Fen, Türkçe, Fizik, Matematik öğretmenine Öğretmenler Günü mesajı24 Kasım Öğretmenler Günü kutlanıyor. Her zorlukta bizlere sabırla yola devam etmeyi öğreten Öğretmenlerimizi bu kutsal günde minnetle hatırlıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmenlik unvanını aldığı bu önemli günde tüm branşlardan öğretmenlerimize gönderilecek mesajları derledik. Fen, Matematik, Türkçe, Fizik öğretmenlerine gönderilecek en anlamlı, en güzel Öğretmenler günü mesajları haberimizde.
23.11.2023Yaşam
24 Kasım'da öğretmenlere bir maaş ikramiye var mı, 24 Kasım’da öğretmene ikramiye verilecek mi?
24 Kasım'da öğretmenlere bir maaş ikramiye var mı, 24 Kasım’da öğretmene ikramiye verilecek mi?Öğretmenlere ikramiye var mı, 24 Kasım’da öğretmene ikramiye verilecek mi? Cumhuriyet'in 100. yılına özel emeklilere 5 bin TL ikramiye verildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde de öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi gündeme geldi. Peki, öğretmenlere 24 Kasım’da bir maaş ikramiye verilecek mi? 24 Kasım’da öğretmene ikramiye var mı?
23.11.2023Gündem
24 Kasım Öğretmenler Günü tatil mi, 24 Kasım'da okullar yarım gün mü? Yarın okul var mı 24 Kasım?
24 Kasım Öğretmenler Günü tatil mi, 24 Kasım'da okullar yarım gün mü? Yarın okul var mı 24 Kasım?24 Kasım Öğretmenler Günü resmi tatil mi, 24 Kasım’da okullar yarım gün mü, var mı? Öğretmenler gününün yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler arama motorlarına yönelerek yarın okulların olup olmadığını araştırmaya başladı. İşte 24 Kasım okullar tatil mi sorusunun yanıtı…
23.11.2023Gündem
MEBİM 147 öğretmene teşekkür mesajı nasıl gönderilir? MEBİM 147 nedir?
MEBİM 147 öğretmene teşekkür mesajı nasıl gönderilir? MEBİM 147 nedir? MEBİM öğretmene teşekkür mesajı gönderme uygulaması 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde en çok araştırılan konu başlıklarından biri oldu. Öğretmenlerine olan sevgilerini ve minnetlerini iletmek isteyenler, MEBİM öğretmenlere teşekkür mesajı nasıl gönderilir? Sorusuna yanı aranıyor.
23.11.2023Eğitim
MEB öğretmen teşekkür hattı 2023 << MEB 147 öğretmene teşekkür mesajı nasıl gönderilir? İşte veliden öğretmene teşekkür mesajı…
MEB öğretmen teşekkür hattı 2023 << MEB 147 öğretmene teşekkür mesajı nasıl gönderilir? İşte veliden öğretmene teşekkür mesajı…24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğrenci ve veliler "MEBİM 147" hakkında araştırma yapıyor. MEB iletişim merkezini arayıp teşekkür kaydı oluşturabiliyor. Peki, MEBİM 147 öğretmene teşekkür mesajı nasıl atılır, öğretmene teşekkür mesajı nasıl gönderilir? İşte MEB öğretmen teşekkür hattı 2023…
23.11.2023Gündem
24 Kasım Öğretmenler Günü için hediye arayanlara: Erkek ve Kadın öğretmenlere Öğretmenler Günü hediye önerileri...
24 Kasım Öğretmenler Günü için hediye arayanlara: Erkek ve Kadın öğretmenlere Öğretmenler Günü hediye önerileri...24 Kasım Öğretmenler Günü hediye önerileri için araştırmalar hız kazandı. Çocuklara hayat yolunda ilk bilgileri veren, toplumun en büyük mimarları öğretmenleri mutlu etmek isteyenler 24 Kasım Öğretmenler Günü hediye fikirleri için arama motorlarına yoğunlaştı. Bu anlamlı günde erkek ve kadın öğretmenlere alınacak öğretmenler günü hediye önerileri nelerdir? Öğretmenler gününde ne alınır? Biz de Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere alınacak hediyeleri araştırdık.
17.11.2023Yaşam
Eskişehir’de 2 öğretmen hayatını kaybetti
Eskişehir’de 2 öğretmen hayatını kaybettiEskişehir'de biyoloji öğretmeni Elif Aslan (36) bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle, sınıf öğretmenliği yapan Ersin Dirisağlık (44) ise geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
11.11.2023Yaşam
Öğretmenler Günü hangi gün? 2023 Öğretmenler Günü tatil mi?
Öğretmenler Günü hangi gün? 2023 Öğretmenler Günü tatil mi? Bu yıl Öğretmenler Günü hangi güne denk geliyor sorusunun yanıtı merak ediliyor. Her yıl Kasım ayında kutlanan, ancak dünyanın farklı ülkelerinde farklı zamanlarda idrrak edilen Öğretmenler GÜnü 1981 yılından bu yana kutlanıyor. Mustafa Kemal'in Başöğretmen olduğu tarih Öğretmenler Günü olarak ülke çapında kutlanıyor. Peki 2023 Öğretmenler Günü tatil var mı? Detaylar haberimizde.
7.11.2023Gündem
Erken emeklilik mi geliyor? Bakanlık resmi açıklama yaptı
Erken emeklilik mi geliyor? Bakanlık resmi açıklama yaptıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, fiili hizmet süresi zammı kapsamındaki listenin güncellendiği hakkındaki haberleri gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
7.11.2023Ekonomi
Gece kaşınmasına dikkat! 15-20 dakikada geçiyor, bağışıklığı düşük kişilerde belirtiler farklı
Gece kaşınmasına dikkat! 15-20 dakikada geçiyor, bağışıklığı düşük kişilerde belirtiler farklıUyuz vakaları, bu yıl rekor seviyelere ulaştı. Ciltte kaşıntı ve kızarıklık olarak kendini gösteren uyuz hastalığı 3 yıl öncesine kıyasla, her 100 kişiden 30 ila 40’ında görülmeye başlandı. Uyuz hastalığının yayılmasındaki en başlıca nedenler okullarda ve kreşlerde çocukların çok fazla yakın temasta bulunması, spor kıyafetlerini ortak kullanması, toplu taşımalarda insanların birbirine yakın durması, mağazalarda denenen kıyafetlerin uzun süre kişilerin üzerinde kalması gösterilirken, uzmanlar hastalığın 15-20 dakika içinde geçtiğini söylüyor. Dermatoloji Bölümü Uzmanı Dr. İhsaniye Dönmez Çiçek, hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş bir kişinin yeniden enfekte olabileceğini söyleyerek “tedavi sonrası izolasyonun çok önemli olduğunu dile getirdi ve “aynı yatakta uyumak, sarılmak ve enfekte olan kişinin kişisel eşyalarını, giysilerini, havlularını, yatak takımlarını kullanmak gibi durumlar bulaşma riskini artırıyor” diyerek uyardı.
4.11.2023Sağlık
2024 asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Işıkhan tarih verdi
2024 asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Işıkhan tarih verdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 3600 ek gösterge ve asgari ücret çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Vedat Işıkhan, "2024 yılı asgari ücretini belirlemek için aralık ayı başında komisyonumuz toplanacak. Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyoruz" dedi.
3.11.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Öğretmenler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki öğretmenler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.