Musevi

Musevi

Son dakika musevi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan musevi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını musevi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Musevi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan musevi gelişmeleri de dahil olmak üzere 789 musevi haberi bulunmuştur. Tüm musevi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hanuka Bayramı' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hanuka Bayramı' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevilik inancına mensup vatandaşların 'Hanuka Bayramı'nı tebrik ederek, "Ülkemizde hiçbir ayrım olmaksızın tüm vatandaşlarımızın karşılıklı saygı ve sevgi anlayışıyla ortaya koyduğu birlik ve beraberlik tüm dünyaya müstesna bir örneklik teşkil etmektedir" ifadelerini kullandı.
18.12.2022Gündem
Azınlıkların Kurduğu Cemiyetler Nelerdir? Azınlıklar Tarafından Kurulan Cemiyetlerin Özellikleri...
Azınlıkların Kurduğu Cemiyetler Nelerdir? Azınlıklar Tarafından Kurulan Cemiyetlerin Özellikleri...Azınlıkların kurduğu cemiyetler Musevi, Rus ve Ermeniler tarafından kurulmuş olan cemiyetlerdir. Bu cemiyetlerin kurulmasındaki en temel amaç Osmanlı devletinden kendine pay çıkarma istekleri olmuştur.
7.11.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Roş Aşana” mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Roş Aşana” mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevi vatandaşların Roş Aşana Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
25.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ve ABD'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ve ABD'ye gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Teşkilatı 22'nci Devlet Başkanları Zirvesine katılmak üzere Özbekistan'a, ardından da Birleşmiş Milletler (BM) 77'nci Genel Kurulu'na katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) gidecek.
14.09.2022Siyaset
Sarıyer'de iş insanı otomobilinde ölü bulundu
Sarıyer'de iş insanı otomobilinde ölü bulunduSarıyer'de, iş insanı İzel Bardavit (47) oturduğu sitenin kapalı otoparkındaki otomobilinde silahla vurulmuş halde ölü bulundu. Bardavit'in arkadaşına, "Bir saat sonra evime gel beni bul, çocuklarım da sana emanet onlara çok iyi bak" şeklinde e-posta mesajı attığı iddia edildi. Yanında olayda kullanılan silah da bulunurken, ilk inceleme sonucu iş adamının intihar ettiği değerlendiriliyor.
23.08.2022Yaşam
Bakan Yanık: Her politikamızın odağını aile olarak belirliyoruz
Bakan Yanık: Her politikamızın odağını aile olarak belirliyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Güçlü bireyler güçlü ailenin, güçlü aile ise güçlü toplumların temel taşıdır, yapı taşıdır; bunun farkındayız. Bu sebeple her politikamızın odağını aile olarak belirliyor ve faaliyet alanımızın merkezine aileyi yerleştiriyoruz" dedi.
16.08.2022Ekonomi
Çevik Bir tahliye oldu mu, hastalığı ne? 28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir kimdir, kaç yaşında, nereli, ne zamandır tutukluydu?
Çevik Bir tahliye oldu mu, hastalığı ne? 28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir kimdir, kaç yaşında, nereli, ne zamandır tutukluydu?28 Şubat davası hükümlüsü  Çevik Bir'in sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verildi. Bir'in cezasının infazı 1 yıl süreyle ertelendi. Peki, Çevik Bir tahliye oldu mu, hastalığı ne? 28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir kimdir, kaç yaşında, nereli, ne zamandır tutukluydu?
2.08.2022Gündem
Bakan Bozdağ açıkladı! Adli soruşturma başlatıldı
Bakan Bozdağ açıkladı! Adli soruşturma başlatıldıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hasköy Yahudi Mezarlığı'nda mezar taşlarının kırılmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığını açıkladı.
15.07.2022Siyaset
Hasköy mezarlığı nerede? Hasköy Yahudi mezarlığı olayı ne, mezarlığa kim saldırdı?
Hasköy mezarlığı nerede? Hasköy Yahudi mezarlığı olayı ne, mezarlığa kim saldırdı?Beyoğlu'nda bulunan Hasköy Yahudi Mezarlığı'nda 36 mezar taşı kırıldı. Türkiye Hahambaşılığı Vakfı saldırıyı, "Bu vandalizmi yapanların bir an evvel yakalanmasını beklemekteyiz" açıklamasıyla duyurdu. Peki, Hasköy mezarlığı nerede? Hasköy Yahudi mezarlığı olayı ne, mezarlığa kim saldırdı?-
15.07.2022Gündem
ABD'nin 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları kana bulandı! Saldırgan müzisyen çıktı...
ABD'nin 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları kana bulandı! Saldırgan müzisyen çıktı...4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında ABD büyük şok yaşadı. Kutlamaları kana bulayan Crimo'nun sosyal medya paylaşımları, şok etkisi yarattı.
5.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dini azınlık temsilcileri ile iftar yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dini azınlık temsilcileri ile iftar yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dini azınlık temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde iftar yaptı.
26.04.2022Siyaset
Ülkü Adatepe kimdir, neden öldü? Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe hakkında merak edilenler…
Ülkü Adatepe kimdir, neden öldü? Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe hakkında merak edilenler…Bebekliğinden 6 yaşına kadar Atatürk'ün yanında Çankaya Köşkü'nde yaşamış; Mustafa Kemal Atatürk'ün en küçük manevi kızı Ülkü Çukurluoğlu Adatepe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yeniden gündeme geldi. Peki, Ülkü Adatepe kimdir, neden öldü? Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe kaç yaşında ve ne zaman öldü? İşte Ülkü Adatepe’nin hayatı hakkında merak edilenler…
23.04.2022Gündem
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Türkiye'ye geldi
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Türkiye'ye geldi İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, resmi ziyareti kapsamında Ankara'ya geldi.
9.03.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'le yeniden canlanan diyaloğumuzu önemsiyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'le yeniden canlanan diyaloğumuzu önemsiyorumCumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, "Kudüs başta olmak üzere Filistin meselesinde atılacak adımlar, sadece Filistinlilerin değil İsrail'in de güvenlik ve istikrarına katkı yapacaktır. Gerek İsrail Cumhurbaşkanı Sayın Hertzog gerekse Başbakan Sayın Benet ile yeniden canlanan diyaloğumuzu bu bakımdan önemsiyorum" dedi.
22.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hanuka bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hanuka bayramı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hanuka Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayınladı.
29.11.2021Siyaset
Profilo iflas mı etti? Profilo Holding kimin, Profilo’nun kurucu, sahibi kim?
Profilo iflas mı etti? Profilo Holding kimin, Profilo’nun kurucu, sahibi kim?Profilo iflas mı etti? Profilo Holding için iflas kararı verildi. Profilo'nun eski avukatı Sümer Altay’ın, vekâlet ücreti için açtığı davada Profilo Holding AŞ ve Profilo Sanayi AŞ için iflas kararı çıktı. Peki ,Profilo Holding kimin, Profilo’nun kurucu kim?
18.11.2021Ekonomi
Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandı
Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da pazartesi günü hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Neve Şalom Sinagogu'nda tören düzenlendi. Kohen'in cenazesi defnedilmek üzere ulus Musevi Mezarlığı'na götürüldü.
21.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Roş Aşana Bayramı' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Roş Aşana Bayramı' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roş Aşana Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Türkiye, bütün inançların serbestçe yaşandığı, şiddeti ve terörü övmediği sürece her türlü fikrin rahatça ifade edildiği özgür bir ülkedir" dedi.
6.09.2021Siyaset
Hatay'da dev yatırımlar açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni adımların hazırlığı içindeyiz
Hatay'da dev yatırımlar açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni adımların hazırlığı içindeyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay'da stadyum, BOTAŞ Ertuğrul Gazi Yüzer Depolama ve Gazlaştırma Tesisi, MOBSAN Sanayi Sitesi ve yapımı ile tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenini gerçekleştirdi.Erdoğan, "Sınırlarımızı güvenlik altına alarak tuzağı yerle yeksan ettik. Senaryoları hamdolsun boşa çıkardık. Aynı çarpık durumu Libya'dan Karabağ'a her konuda yaşadık. İşte geçtiğimiz günlerde Şuşa'ya giderek kardeşlerimizin kurtuluş sevincine ortak olduk. Başka yerlerde yeni adımların hazırlığı içindeyiz" dedi.
25.06.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ'a karşı varlık gösteren ilk ülke biz olduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ'a karşı varlık gösteren ilk ülke biz oldukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu. Erdoğan, "2008'de İstanbul'da, 2014'te olmak üzere iki kez Türkiye - Afrika Ortaklık Zirvesi düzenledik.28 Afrika ülkesini ziyaret ettim. Somali'yi bundan 10 yıl önce eşimle birlikte ziyaret eden ilk dünya lideri olduk." dedi.
18.06.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: En güçlü şekilde bu iddiaları reddediyoruz
AK Parti Sözcüsü Çelik: En güçlü şekilde bu iddiaları reddediyoruzAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor. Ömer Çelik İçişleri Bakanı Soylu hakkındaki iddialara ilişkin "En güçlü şekilde bu iddiaları reddediyoruz" dedi.
26.05.2021Siyaset
İbrahim Kalın: ABD Dışişleri Bakanlığının açıklamasını kınıyoruz
İbrahim Kalın: ABD Dışişleri Bakanlığının açıklamasını kınıyoruzCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Dışişleri Bakanlığının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili açıklamasına ilişkin, "ABD Dışişleri Bakanlığının gerçeklikle hiçbir ilişkisi olmayan söz konusu açıklamasını kınıyor ve reddediyoruz" dedi.
19.05.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, ABD Dışişleri Bakanlığı'na sert tepki!
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, ABD Dışişleri Bakanlığı'na sert tepki!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef almasını şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı anti-semitizmle suçlamak mantıksız ve doğru olmayan bir yaklaşımdır. Bu Cumhurbaşkanımız hakkında söylenmiş bir yalandır" dedi.
19.05.2021Siyaset
Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepki
Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK ekranlarında İsrail'in Mescid-i Aksa'da sebep olduğu şiddet ortamını yorumladı.
11.05.2021Siyaset
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürÇankaya Köşkü'nde düzenlenen iftar yemeğine katılan azınlık cemaatlerinin temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
6.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Musevi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki musevi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.