Klima

Klima

Son dakika klima haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan klima ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını klima haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Klima

haberleri sayfasında son dakika yaşanan klima gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.406 klima haberi bulunmuştur. Tüm klima haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fındık üreticilerinin yüzünü güldürecek gelişme! Kurutma süresini kısaltıp, harman sorununu bitiriyor
Fındık üreticilerinin yüzünü güldürecek gelişme! Kurutma süresini kısaltıp, harman sorununu bitiriyorDoğu Karadeniz'de fındık hasadının sürdüğü bugünlerde fındık toplamak kadar kurutmak da nemli ve yağışlı havalar nedeniyle üreticiler için çile haline geliyor. Birçok üretici fındığını kurutmak için güneşli havalarda Karadeniz Sahil Yolu'nun kenarına fındığını sererek kurutmayı tercih ederken, kimileri de fındık kurutma sorununu kendi yöntemleri ile çözüyor. Havaların yağışlı geçtiği Karadeniz’de fabrikasının bahçesine serdiği fındığı kurutamayan bir klima şirketi yetkilisi ise çareyi kendi fındık kurutma makinelerini yapmakta buldu.
19.08.2022Ekonomi
Avrupa, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için enerji tasarrufuna gidiyor
Avrupa, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için enerji tasarrufuna gidiyorAvrupa ülkeleri, Rusya'ya bağımlı oldukları enerji kaynaklarının tasarrufunu sağlamak ve potansiyel enerji krizinin önüne geçebilmek için sokak lambalarını kapatma ve ışıklı reklam tabelalarının kullanımında sınırlama kararı aldı.
12.08.2022Dünya
Doğal gaz vanaları kapandı, Avrupa’da ‘soba’ dönemi başladı! Türk firmalara sipariş yağıyor
Doğal gaz vanaları kapandı, Avrupa’da ‘soba’ dönemi başladı! Türk firmalara sipariş yağıyorRusya ile Ukrayna savaşı Avrupa’da dengeleri değiştirdi. Moskova’nın doğal gaz yaptırımları Batı’da endişeye enden olurken, bu durum ısınmada farklı yöntemler geliştirilmesine neden oldu. Yüksek enerji fiyatları ve Rusya’nın doğal gazı kesmesi nedeniyle bu kış soba yakmaya hazırlanan Avrupa’dan, Türk firmalara soba siparişi yağıyor. Bazı ülkelerde ısıtıcı satışları ise yüzde 35 arttı.
12.08.2022Ekonomi
Klima montajı yaparken 4'üncü kattan düşen işçi, ağır yaralandı
Klima montajı yaparken 4'üncü kattan düşen işçi, ağır yaralandıAdana'da, klima montajı yapan Oğuz Aşçılar, iş merkezinin 4'üncü katından zemine düşmesi sonucu ağır yaralandı.
11.08.2022Yaşam
Uzmanından "klima çarpıntısı" uyarısı
Uzmanından "klima çarpıntısı" uyarısıBatman’da yaz sıcaklıklarına karşı serinlemek amacıyla ev klima kullanan birçok vatandaş boğaz ağrısı, ateş, baş ağrısı, eklem ağrıları, karın ağrıları gibi rahatsızlıklarla hastanelerde ve eczanelerde yoğunluk oluşturmaya devam ediyor.
11.08.2022Sağlık
Elektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanı
Elektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanıElektrik ve doğal faturalarını düşürecek yöntem! Isınmada yüzde 50’ye yakın tasarruf sağlıyor, kışın olduğu gibi yaz aylarında da termal konfor sağlıyor. Yüksek elektrik faturalarından tasarruf etmenin yollarını tek tek anlata uzman isim, “Dış cepheden uygulanan ısı yalıtımı, dışarıdaki sıcaklığın etkisini iç ortama geçmesini, engel olarak soğutma sistemlerinin daha az ve verimli çalışmasına destek oluyor” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Japonya'da sıcak hava can aldı! 1 haftada 5 kişi öldü
Japonya'da sıcak hava can aldı! 1 haftada 5 kişi öldüJaponya’da etkili olan aşırı sıcaklar nedeniyle 1 haftada 5 kişi hayatını kaybetti.
10.08.2022Dünya
Camide pes dedirten olay! Sabah namazına gelenler fark etti
Camide pes dedirten olay! Sabah namazına gelenler fark ettiElazığ'ın Bahçedere köyündeki camiye giren hırsızlar 2 klima ile birlikte elektrikli süpürge ve semaveri çaldı. Jandarma ekipleri hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
7.08.2022Yaşam
Resmen kavruluyorlar! Aşırı sıcaklar nedeniyle 7 bin 116 kişi kişi hastaneye kaldırıldı
Resmen kavruluyorlar! Aşırı sıcaklar nedeniyle 7 bin 116 kişi kişi hastaneye kaldırıldıJaponya’da etkisini sürdüren aşırı sıcaklar nedeniyle 7 bin 116 kişi hastaneye kaldırıldı. Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), aşırı sıcakların önümüzdeki haftaya dek süreceğini açıklarken, yetkililer sıcak çarpması uyarısı yaptı.
3.08.2022Dünya
Tazminat kararı! Artık zorunlu, 45 gün süresi var
Tazminat kararı! Artık zorunlu, 45 gün süresi varBakanlık harekete geçti. Tazminat ödenecek. Milyonlarca tüketiciyi doğrıdan ilgilendiriyor. Ticaret Bakanlığı’nın hazırlığına göre garanti süresi bitse bile elektronik cihazlara kullanım ömürlerince bakım - onarım hizmeti zorunlu olacak. Marka ismi kullanılarak yetkili servis aldatmacası önlenecek.
3.08.2022Ekonomi
‘Eyyam-ı bahur’ kavuruyor! Uyarılar peş peşe geldi
‘Eyyam-ı bahur’ kavuruyor! Uyarılar peş peşe geldiTürkiye, yazın en sıcak günlerini yaşıyor. Güneyde sıcaklar 40 derecenin üzerine çıktı. Diğer bölgelerde de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Uzmanlar 10.00-16.00 saatleri arasında güneşe maruz kalmamaları konusunda vatandaşları uyarıyor.
31.07.2022Yaşam
Yasaklarla ilgili son dakika açıklaması! Geri mi dönüyor! Tarih verildi! Peş peşe açıklamalar geldi
Yasaklarla ilgili son dakika açıklaması! Geri mi dönüyor! Tarih verildi! Peş peşe açıklamalar geldiYasaklarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Uzmanlardan maske yasağı ile ilgili peş peşe öneriler geldi. Vaka sayılarının 40 kat arttığını söyleyen uzmanlar asıl salgının sonbaharda geleceğini ifade etti. İşte yasaklarla ilgili kritik tüm gelişmeler...
30.07.2022Yaşam
Doğal gaz krizi Avrupa'yı vuracak! Türkiye'nin depolar dolu
Doğal gaz krizi Avrupa'yı vuracak! Türkiye'nin depolar doluDoğal gaz ile ilgili flaş açıklama. Avrupa Rusya ile yaşanan enerji krizi sebebiyle bugüne kadar görülmemiş tasarruf tedbirlerine gidiyor. Almanya’da Zafer Takı gibi kamu kurumlarının ışıkları kapanırken, sıcak su kullanımının azaltılması gündemde. Fransa’da maçların gece oynanması tartışılıyor. Hırvatistan toplu taşımayı teşvik ederken, İngiltere’de kışın ‘evcil hayvanlarınıza sarılın’ kamu spotları yayınlanıyor. Türkiye ise kışa gaz depoları tam kapasite giriyor.
30.07.2022Ekonomi
Kremlin Avrupa’ya doğalgaz silahını çekti: Yaşlılar kışın Türkiye'ye gitsin!
Kremlin Avrupa’ya doğalgaz silahını çekti: Yaşlılar kışın Türkiye'ye gitsin!Avrupa'nın korktuğu başına geldi. Ukrayna savaşında Batılı ülkelerin Kiev yönetimine yaptığı silah yardımları yüzünden istediğini elde etmekte zorlanan Kremlin Avrupa’ya doğalgaz silahını çekti. Alman ekonomisini çökertmek isteyen Putin yönetimi bu ülkeye sevkıyatı yüzde 20’ye indirdi.
27.07.2022Dünya
Dünyada görülen en yüksek sıcaklık kaç derece, ölçülen en yüksek hava sıcaklığı nerede görüldü?
Dünyada görülen en yüksek sıcaklık kaç derece, ölçülen en yüksek hava sıcaklığı nerede görüldü?Aşırı sıcak hava dalgası Avrupa'yı yakıp kavururken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul başta olmak üzere yurt genelinde hava sıcaklıklarının artmaya devam edeceğini belirtti. Sıcaklık nedeniyle Avrupa’da binlerce kişi hayatını kaybetti, trafik işaretleri, levhalar ve asfaltalar eridi. Söz konusu gelişmelerin ardından endişelenen vatandaşlar ise “Dünyada görülen en yüksek sıcaklık kaç derece, ölçülen en yüksek hava sıcaklığı nerede görüldü?” sorusuna yanıt aramaya başladı.
22.07.2022Yaşam
Yaz enfeksiyonlarına dikkat
Yaz enfeksiyonlarına dikkatUzm. Dr. Necdet Yetim, aşırı sıcaklarda serinlemek için başvurulan yöntemlerin yol açabileceği “yaz enfeksiyonları”na dikkat çekti. Klima kullanımının yaygınlaşmasıyla yaz aylarında da solunum sistemi enfeksiyon vakalarının giderek arttığını belirten Dr. Yetim, “Çok soğuk yiyecek içecek tüketme, ıslak mayoyla rüzgarda uzun süre durma da vücut direncinin kırılmasına neden olur, enfeksiyonlara zemin hazırlar. Aman dikkat serinlemek isterken hasta olmayın” dedi.
17.07.2022Sağlık
Sıcak hava kalp krizini tetikliyor
Sıcak hava kalp krizini tetikliyorYaz aylarında artan hava sıcaklıkları ile vücudun ısı dengesi bozulurken, ısı dengesinin sağlanması için kalp hızında meydana gelen dalgalanmalar kalp krizini tetikleyebiliyor.
16.07.2022Sağlık
Diyarbakırda sıcaklık 40 dereceyi aştı, serinlemek isteyenler sur diplerini doldurdu
Diyarbakırda sıcaklık 40 dereceyi aştı, serinlemek isteyenler sur diplerini doldurduDiyarbakır'da hava sıcaklığı 40 dereceyi aşınca sıcaktan bunalan vatandaşlar, sur diplerinde ve parklarda serinledi.
16.07.2022Yaşam
Eve giren hırsızlar yakalanınca ev sahibine yalvardı!
Eve giren hırsızlar yakalanınca ev sahibine yalvardı!İzmir'in Konak ilçesinde bir eve giren hırsızlar polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Hırsızlar gözaltına alındıkları anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden ev sahibine yalvararak özür diledi.
14.07.2022Yaşam
Anne adaylarına sauna ve hamam uyarısı
Anne adaylarına sauna ve hamam uyarısıDiyarbakır’da Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, sıcak havalarda anne adaylarının sauna ve hamama bağlı olarak sıvı kaybı yaşama, klimaya bağlı olarak da enfeksiyon kapma uyarısında bulundu.
4.07.2022Sağlık
Esenyurt’ta tıp merkezinde oksijen tüpü patladı 1 işçi öldü
Esenyurt’ta tıp merkezinde oksijen tüpü patladı 1 işçi öldüEsenyurt’ta özel bir tıp merkezinin klimalarına bakım için giden işçi, klima gazlarını doldurduğu sırada oksijen tüpü patladı. Geniş bir çevrede duyulan patlamada işçi Aydın Adıyaman (53) olay yerinde hayatını kaybetti.
3.07.2022Yaşam
Yaz mevsiminde bebekler için iki önemli sorun
Yaz mevsiminde bebekler için iki önemli sorunÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevcan Dablan, yaz aylarında bebeklerin güneşten nasıl korunması gerektiği ve evde klima kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında ailelere önerilerde bulundu.
2.07.2022Sağlık
Japonya’da aşırı sıcaklar can aldı! 12 kişi öldü
Japonya’da aşırı sıcaklar can aldı! 12 kişi öldüJaponya’nın başkenti Tokyo'da termometreler 1875 yılından bu yana Haziran ayında görülen en yüksek değer olan 36.4'ü gösterdi. Ülkenin farklı kesimlerinde sıcaklık değerleri 39 dereceyi aşarken, en az 12 kişinin sıcak çarpması nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.
30.06.2022Dünya
Böylesi görülmedi! 147 yılın rekoru kırılıyor, alarm seviyesine geçildi
Böylesi görülmedi! 147 yılın rekoru kırılıyor, alarm seviyesine geçildiJaponya’nın başkenti Tokyo’nun 1875 yılından bu yana Haziran ayında görülen en şiddetli sıcak hava dalgasının etkisine girmesinin ardından hükümet, enerji ihtiyacı artışı ve arz sorunları nedeniyle Tokyo ve çevresindeki bölgelere elektrik tasarrufu yapma çağrısında bulundu.
28.06.2022Dünya
Samsun-Amasya treni yeniden başlıyor: Günde 2 sefer yapılacak
Samsun-Amasya treni yeniden başlıyor: Günde 2 sefer yapılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, yol iyileştirme çalışmaları nedeniyle bir süre ara verilen Samsun-Amasya ve Amasya-Havza Bölgesel trenlerinin yeniden seferlere başlayacağı duyuruldu.
20.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Klima ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki klima haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.