Sıcak Hava

Sıcak Hava

Son dakika sıcak hava haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sıcak hava ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sıcak hava haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sıcak Hava

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sıcak hava gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.808 sıcak hava haberi bulunmuştur. Tüm sıcak hava haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kar yağışı beklerken bahar havası geldi! Meteoroloji son hava durumu raporunu yayınladı
Kar yağışı beklerken bahar havası geldi! Meteoroloji son hava durumu raporunu yayınladı Kar ve yağmur yağışlarının beklendiği şubat ayı biterken Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisiyle yurdun büyük bir kısmı bahar havasını yaşıyor. Peki mart ayında hava nasıl olacak? Cıvıl cıvıl bir bahar mı yaşayacağız yoksa soğuk ve yağışlı hatta karlı bir mart mı göreceğiz?
28.02.2024 Gündem
Şubat ayında açan badem ağaçları herkesi şaşırttı
Şubat ayında açan badem ağaçları herkesi şaşırttı Gümüşhane kent merkezinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle yalancı bahara aldanarak erken açan badem ağaçları vatandaşları şaşırttı.
25.02.2024 Gündem
Prof. Dr. Başıbüyük açıkladı: "Sera gazı emisyonu azaltılmazsa küresel sıcaklık artışı 3-4 dereceye çıkabilir"
Prof. Dr. Başıbüyük açıkladı: "Sera gazı emisyonu azaltılmazsa küresel sıcaklık artışı 3-4 dereceye çıkabilir" Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, sera gazı başta olmak üzere atmosferdeki pek çok gazın azaltılması gerektiğini belirterek, küresel sıcaklık değerinin 3-4 dereceye çıktığında ciddi sorunlar doğurabileceğini ifade etti.
16.02.2024 Adana
Fiyatı uygun ama vatandaştan ilgi görmüyor
Fiyatı uygun ama vatandaştan ilgi görmüyor Samsun'da geçtiğimiz günlerde istavrit ve mezgit balığı 100 TL’den satılıyordu, güneyden gelen sıcak havayla beraber kilosu 30 TL’den satılmaya başladı. Vatandaştan ilgi yok denecek kadar az olduğu belirtildi.
13.02.2024 Ekonomi
Adana'ya kış geri mi dönüyor? Mevsim normallerine geri dönecek
Adana'ya kış geri mi dönüyor? Mevsim normallerine geri dönecek Adana'da son birkaç gündür etkisini gösteren sıcak hava, yerini yağmura bırakıyor. Meteoroloji'nin verilerine göre önümüzdeki hafta sıcaklıklar mevsim normallerine geri dönecek.
12.02.2024 Adana
Antalya'da ocak ayı ortasında denize girdiler
Antalya'da ocak ayı ortasında denize girdiler Tüm yurtta soğuk ve karlı hava etkisini gösterirken, Antalya'da ocak ayının ortasında yerli ve yabancılar denize girdi.
14.01.2024 Gündem
Kar yağışı bu haliyle İstanbul'da günlerce yerde kalacak! Uzmanlar ilçeleri saydı, lapa lapa kar bir anda çökecek, gün verildi
Kar yağışı bu haliyle İstanbul'da günlerce yerde kalacak! Uzmanlar ilçeleri saydı, lapa lapa kar bir anda çökecek, gün verildi Hava sıcaklıkları gün be gün düşüyor. 3 Ocak gecesi İstanbul'da başlayan sağanak yağış sonrası son dakika uyarısı geldi. Sıcaklıklar bir anda düşecek. Yoğun kar yağışı İstanbul'un bazı ilçelerini beyaz örtüyle kaplayacak. Yılın ilk günlerini sıcak havayla atlattık ancak önümüzde kara kış var. Meteoroloji uzmanları, İstanbul dahil birçok kent için kuvvetli sağanak ve kar yağışı görülecek dedi. Hava sistemlerini karşılaştıran hava durumu uzmanları, "Bu öyle bir kış yapar ki sıcak hava hafızalardan silinebilir." dediler. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak?
3.01.2024 Gündem
Antalya'da Aralık ayında deniz keyfi!
Antalya'da Aralık ayında deniz keyfi! Antalya'da yağış sonrası güneşli havayı gören yerli ve yabancı turistler, denizin keyfini çıkardı.
17.12.2023 Gündem
Doğal Afet Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Doğal Afetler Neden Olur?
Doğal Afet Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Doğal Afetler Neden Olur? Doğal Afetler, Dünya'nın herhangi bir doğal fenomeninden kaynaklanan felaket olaylarıdır. Bunlar sel ve kasırgalardan tsunami ve depremlere kadar değişebilir. Örneğin Türkiye'de meydana gelen ve pek çok can kaybına yol açan deprem doğal bir felaketti. Doğal tehlike, aktif fay hatlarının altında yaşıyor. Antropojenik nedenler bazı doğal tehlikelere neden olabilir veya bunları etkileyebilir.
16.12.2023 Eğitim
'2030'da 15 havzada su açığı yaşayacağız'
'2030'da 15 havzada su açığı yaşayacağız' Tarımve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Afire Sever, iklim değişikliğinin su kaynaklarına etkisini, uluslararası geçerliliği olan 3 model ve 2 projeksiyon ile ortaya çıkardıklarını söyledi. Sever, "2030'la beraber özellikle 15 havzamızda su açığı yaşayacağız. Ama tedbir geliştirirsek, en azından birçok havzamızda su açığını yaşamayacağız" dedi.
19.11.2023 Gündem
20 Kasım tatil mi? Yağmur nedeniyle 20 Kasım’da okullar tatil olacak mı, ara tatil uzatıldı mı?
20 Kasım tatil mi? Yağmur nedeniyle 20 Kasım’da okullar tatil olacak mı, ara tatil uzatıldı mı? Ara tatili Kasım ayının 10’unda başlamıştı. 9 gün süren tatilin hava koşulları nedeniyle uzatılıp uzatılmayacağı merak ediliyor. Meteorolojinin 66 il için uyarı yapması, THY yollarının 100 seferini iptal etmesi öğrencilerin 20 Kasım Pazartesi günü okul olup olmayacağını araştırmasına neden oldu.
18.11.2023 Eğitim
La Nina Kışı nedir, La Nina Soğukları ne zaman gelecek? La Nina Kışı nasıl olur ve nasıl geçer, La Nina Kışı ne demek?
La Nina Kışı nedir, La Nina Soğukları ne zaman gelecek? La Nina Kışı nasıl olur ve nasıl geçer, La Nina Kışı ne demek? Türkiye'de, "El Nino" sıcak hava etkilerinin ardından "La Nina" soğuk hava etkilerinin beklenildiği gündemde. Uzmanlar, bu kışın rekor seviyede soğuklar ve yoğun kar yağışlarıyla karakterize olabileceğini vurguluyor ve bu olumsuz hava koşullarının kasım ayından itibaren etkisini gösterebileceğine dikkat çekiyor. Peki, La nina nedir, la nina kışı nasıl olur? La nina soğukları ne demek, la nina kışı nasıl geçer?
8.11.2023 Gündem
Sinop hamsisi azaldı: Kilosu 60 lira
Sinop hamsisi azaldı: Kilosu 60 lira Geçen günlerde kilosu 30 liraya kadar düşen hamsi, yeniden 60 liraya yükseldi.
30.10.2023 Ekonomi
Gökyüzünde cumhuriyet coşkusu
Gökyüzünde cumhuriyet coşkusu Kapadokya’da sıcak hava balonları Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile havalandı. Gün doğumu ile birlikte 152 sıcak hava balonu gökyüzünde görsel şölen oluşturdu.
29.10.2023 Gündem
Leke sorununu en aza indirmek mümkün! Uzmanından cilt bakım rutini ve önerileri
Leke sorununu en aza indirmek mümkün! Uzmanından cilt bakım rutini ve önerileri Yaz mevsimi geride kaldı. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki etkisi sonbaharla birlikte gün yüzüne çıktı. Bronzlaşan cilt rengini kaybetti, sıcak hava cildi nemsizleştirerek donuklaştırdı. Doğa kendisini yeni mevsime hazırlarken, cilt de kendini yenilemeye hazır hale getirdi. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu da mevsim geçişlerine uygun, cildi mevsim değişimine hazırlayacak cilt bakım önerilerinde bulunarak önleyici tedbirlerden bahsetti.
30.09.2023 Sağlık
Meteoroloji'den alarm verildi! Sıcak hava ile birlikte geliyor! Nefes dahi aldırmayacak
Meteoroloji'den alarm verildi! Sıcak hava ile birlikte geliyor! Nefes dahi aldırmayacak Bunaltıcı sıcaklar geri geliyor. Üstelik yanında Afrika'dan çöz tozu da getiriyor. Meteoroloji'den yapılan açıklama birçok bölge için alarm verildi. Bugünden itibaren Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini gösterecek, ardından Marmara ve Ege Bölgesi'ne ulaşacak. Uzmanlar yaşlı, hamile ve solunum rahatsızlığı çekenleri maskesiz dışarı çıkmaması konusunda uyarıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İşte hava durumuyla ilgili tüm detaylar...
22.09.2023 Yaşam
Biden'dan BM Genel Kurulu'nda konuştu: Barışın önündeki tek engel Rusya
Biden'dan BM Genel Kurulu'nda konuştu: Barışın önündeki tek engel Rusya 78. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşan ABD Başkanı Biden, "Çin’i izole etmiyoruz. Çin ile rekabet çatışmaya dönüşmemeli." dedi.
19.09.2023 Dünya
Avustralya Bayrağı Anlamı Nedir? Avustralya Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Avustralya Bayrağı Anlamı Nedir? Avustralya Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor? Avustralya Türkiye'ye göre konumu dünyanın diğer ucunda kalan Güney Yarım Küre ülkesi olmaktadır. Kendine ait kıtaları bulunan Avustralya büyük bir coğrafyaya sahip olmak ile beraber kıtanın geniş bir bölümünü kaplamaktadır. Yüzölçümü bakımından 2. en büyük ülke olmaktadır.
3.09.2023 Eğitim
Sıcak havalar ile ilgili korkutan uyarı! 'Komaya götürür'
Sıcak havalar ile ilgili korkutan uyarı! 'Komaya götürür' Adana'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sebe, aşırı terleme, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtilerle kendini gösteren sıcak çarpması vakalarının özellikle tek yaşayan ya da bakıma muhtaç kişilerde fark edilmediği takdirde komaya kadar götüren tablolar oluşturduğunu kaydetti.
3.09.2023 Sağlık
Kapadokya'da balonlar, Türk bayraklarıyla havalandı
Kapadokya'da balonlar, Türk bayraklarıyla havalandı  Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonları, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Türk bayrakları ile havalandı.
30.08.2023 Yaşam
Aşırı sıcak havalar kısırlık yapıyor! Uzmandan dikkat çeken uyarılar geldi
Aşırı sıcak havalar kısırlık yapıyor! Uzmandan dikkat çeken uyarılar geldi Sıcak havaların birçok sağlık sorununun yanında kısırlığa da neden olabileceğine dikkat çekildi. Uyarı Dr. Ertan Cevizci, "Sıcak hava sperm üretimini etkileyerek kalite ve sayıyı düşürebiliyor. Erkekler sıcakta dar jean giymesin, bol su içsin." ifadelerini kullandı.
25.08.2023 Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyondaki yükseliş geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyondaki yükseliş geçici Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Enflasyona ilişkin ise "Enflasyonu vatandaşın günlük hayatından çıkaracağız, biraz sabır bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
21.08.2023 Gündem
Sıcak havalara dikkat: Uzmanlar uyardı, bilinç kaybına neden olabilir
Sıcak havalara dikkat: Uzmanlar uyardı, bilinç kaybına neden olabilir Hava sıcaklıklarının normalin üzerinde seyretmesi vücudumuzda bazı olumsuzluklara yol açabilir. Bunlardan biri de bedensel yorgunluktur. Isı bitkinliği de denilen bu durum kişide birçok semptoma neden olur.
21.08.2023 Sağlık
Nemden bunalan vatandaş denize koştu
Nemden bunalan vatandaş denize koştu Antalya'da sıcak hava ve yüksek nem nedeniyle sahillerde yoğunluk oluştu. Tatilciler denize girip, serinlerken, nem bulutları nedeniyle Beydağları görünmez oldu.
20.08.2023 Yaşam
Meteoroloji'den Marmara'da yaşayanlar için uyarı: 'Dikkatli ve tedbirli olun'
Meteoroloji'den Marmara'da yaşayanlar için uyarı: 'Dikkatli ve tedbirli olun' Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika hava durumu açıklaması geldi. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak. Türkiye genelinde hissedilen hava sıcaklığı birkaç gün daha sürecek. Akdeniz Bölgesi'nde sağanak yağış ve gök gürültülü hava bekleyen Meteoroloji illere göre sıcaklıkları açıkladı. İşte hava durumuyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
20.08.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sıcak Hava ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sıcak hava haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.