Kira Artış Oranı

Kira Artış Oranı

Son dakika kira artış oranı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kira artış oranı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kira artış oranı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kira Artış Oranı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kira artış oranı gelişmeleri de dahil olmak üzere 486 kira artış oranı haberi bulunmuştur. Tüm kira artış oranı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fırsatçı ev sahipleri yasal sınır tanımıyor! Tahliye davalarında kritik detay
Fırsatçı ev sahipleri yasal sınır tanımıyor! Tahliye davalarında kritik detayEv sahibi -kiracı sorunları her geçen gün artıyor. Kiracısını evinden çıkarmak isteyen mülk sahipleri kiraya astronomik zamlar yapıyor. Yasal haklarını kullanmak isteyen kiracılar tahliye davaları ile karşı karşıya kalıyor. İstanbul'da yaşanan olay zincirleme kiracı mağduriyetine yol açtı.
8.05.2023Ekonomi
İşyeri kira artış oranı 2023 Mayıs! İşyeri kira zammı hesaplama nasıl yapılır, Mayıs ayı kira artış oranı ne kadar? İşte Mayıs ayı kira zam oranı!
İşyeri kira artış oranı 2023 Mayıs! İşyeri kira zammı hesaplama nasıl yapılır, Mayıs ayı kira artış oranı ne kadar? İşte Mayıs ayı kira zam oranı!TÜİK'in Nisan ayına ait enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından Mayıs ayı kira artış oranı da belli oldu. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Mayıs ayı işyeri kira artış oranı netlik kazandı. 1 Temmuz 2022'de uygulamaya sokulan yasal düzenleme ile 1 Temmuz 2023'e kadar konutlarda kira artış oranı yüzde 25 ile sınırlandırıldı. Dolayısıyla kira artış oranından sadece iş yerleri etkileniyor. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2023 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 2,39, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 15,21, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 43,68 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 67,20 olarak gerçekleşti. Peki, İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? İşte Mayıs ayı dükkan kira artışı 2023…
3.05.2023Ekonomi
Mayıs kira artış oranı 2023 hesaplama! Mayıs ayı kira zam oranı yüzde kaç, mayıs kira zammı hesaplama nasıl yapılır? Mayıs ayı kira zammı!
Mayıs kira artış oranı 2023 hesaplama! Mayıs ayı kira zam oranı yüzde kaç, mayıs kira zammı hesaplama nasıl yapılır? Mayıs ayı kira zammı!Enflasyon oranları açıklandı. Nisan ayında enflasyon aylık bazda yüzde 2,39 oranında yükseliş gösterirken, yıllık ise baz etkisiyle yüzde 43,68'e gerilediği hesaplandı. Böylelikle enflasyon ekonomistlerin beklentilerinin altında geldi. Peki, Mayıs ayı 2023 kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE ocak kira zammı ile en yüksek kira artış oranı ne oldu, yüzde 25 sınırı var mı?
3.05.2023Ekonomi
Ev sahipleri dikkat! 'Keyfi zam' yapan yargılanabilir
Ev sahipleri dikkat! 'Keyfi zam' yapan yargılanabilirKira fiyatlarındaki astronomik artış özellikle büyükşehirlerde artarak devam ediyor. İstanbul ve Ankara gibi kentlerde kiralık daire fiyatları asgari ücreti geçmiş durumda. Öte yandan devlet tarafından kiracıların korunmasına yönelik çeşitli tedbirler alınıyor. Kira artışına getirilen yüzde 25'lik sınır, bu tedbirlerin en önemlilerinden biriydi. Temmuz ayında süresi bitecek olan düzenlemenin uzatılması gündemde. Ancak mülk sahipleri artış sınırını delmenin yollarını arıyor. İstanbul Barosu Avukatlarından Eser Eserçelik ev sahiplerine 'keyfi zam' yapamayacaklarını hatırlatarak yargılanabilecekleri uyarısında bulundu.
27.04.2023Ekonomi
Nisan 2023 kira artış oranı! Nisan kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır, kira zam oranı kalktı mı? Kira artış oranı hesaplama (Nisan 2023)
Nisan 2023 kira artış oranı! Nisan kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır, kira zam oranı kalktı mı? Kira artış oranı hesaplama (Nisan 2023)Nisan ayı kira artış oranı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla belli oldu. Mart ayı enflasyon verileri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirlendi. TÜFE'deki değişim 2023 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 3,15, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,00, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55,18 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 71,83 olarak gerçekleşmişti. Peki, Nisan ayı 2023 kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE ocak kira zammı ile en yüksek kira artış oranı ne oldu, yüzde 25 sınırı var mı?
4.04.2023Ekonomi
Nisan ayı kira artış oranları belli oldu!
Nisan ayı kira artış oranları belli oldu!Mart ayı enflasyon rakamları belli oldu. TÜİK verilerine göre; enflasyon aylık bazda yüzde 2,29 olurken yıllık bazda yüzde 50,51 olarak açıklandı. Mart ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından, Nisan ayı kira artış oranı da netleşti. Peki Nisan ayı kira artış oranı ne kadar oldu, Nisan ayı kira zammı ne kadar kaç lira?
3.04.2023Ekonomi
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlar
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlarGeçmiş yıllarda uzun soluklu kiracı arayışında olan mülk sahipleri, günümüzde en fazla 1 yıllık kontrat yaparak, bu sürenin sonunda da kiracının evi tahliye etmesini bekliyor. Hem kira fiyatlarındaki artış hem de depozito gibi yan gelir sağlama isteği ev sahiplerini kısa süreli kiracıya yönlendiriyor. Mülk sahipleri kiracının yasalardan kaynaklanan haklarını kullanmaması için de çeşitli yollara başvuruyor. Son günlerde pek çok kiracı, ev sahiplerinin 'küsurat oyunu' ile karşı karışıya kaldı.
7.03.2023Ekonomi
İşyeri kira tavanında rekor artış
İşyeri kira tavanında rekor artışMilyonlarca kişinin beklediği Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Şubat ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) rakamları açıklandı. Enflasyon oranlarının TÜİK tarafından açıklanmasıyla birlikte işyerleri için kira artış oranı da belli oldu.
4.03.2023Ekonomi
Mart kira artış oranı hesaplama! 2023 TEFE TÜFE işyeri, konut kira zammı hesaplama nasıl yapılır, mart ayı kira artış oranı 2023 yüzde kaç, kiralar ne olacak?
Mart kira artış oranı hesaplama! 2023 TEFE TÜFE işyeri, konut kira zammı hesaplama nasıl yapılır, mart ayı kira artış oranı 2023 yüzde kaç, kiralar ne olacak?Mart ayı kira artış oranı merak ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayı enflasyon verisini açıkladı. Anketlerde piyasada aylık enflasyonda artış beklentisi yüzde 3,3 ila 3,52 aralığında gerçekleşirken, yıllık bazda yüzde 55,3-55,74 aralığında olması beklenen TÜFE verisi, geçen ay yüzde 57,68'e gerilemişti. Peki, 2023 Mart ayı kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE mart ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Mart ayı kira artış oranı hesaplama!
3.03.2023Ekonomi
Gram altın fiyatları sert düştü! Uzmanlar nedenini açıkladı
Gram altın fiyatları sert düştü! Uzmanlar nedenini açıkladıAltın fiyatlarında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Son rekor sonrası gram altında sert kayıplar görüldü, açıklamalar art arda geldi. “Altın fiyatlamada 1123.55 ve 1103.40 destek oluşturabilir” tahmininde bulunan uzmanlar tarihi düşüşün nedenlerini açıkladı.
4.02.2023Ekonomi
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çare
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çareSıfır otomobile ulaşmak her geçen gün zorlaşmaya başladı. Çip krizi ve tedarik sorunları fiyatları yükseltirken, bu durum vatandaşları aylarca araba beklemek zorunda bırakıyor. Sıfırdaki bu durum ikinci el arabada da fiyatları yukarı çekti. Tüm bunlara rağmen büyük şehirlerde ise trafiğe kayıtlı araç sayısının ve nüfusun artması, ulaşımı da yoğun bir hale getirmeye başladı. Vatandaşlar da hem otomobile ulaşmayı daha kolay hale getiren hem de daha uyguna yolculuk imkanı sunan alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. İşte ulaşımın yolculuğun detayları...
4.02.2023Ekonomi
Şubat işyeri kira artış oranı 2023! İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? Şubat ayı işyeri-dükkan kira artışı 2023
Şubat işyeri kira artış oranı 2023! İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? Şubat ayı işyeri-dükkan kira artışı 2023Şubat ayı işyeri kira artış oranı, enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla netlik kazandı. TÜİK'e göre tüketici fiyatları ocakta aylık yüzde 6,65, yıllık yüzde 57,68 arttı. Peki, Tüfe kira artış oranı 2023 ne kadar oldu? Kira artış oranı hesaplama ve şubat ayı işyeri kira artış oranı 2023…
4.02.2023Ekonomi
Şubat ayı kira artış oranı 2023! Kira zammı nasıl hesaplanır, Şubat ayı kira artış oranı hesaplama nasıl yapılır? TEFE TÜFE şubat kira artışı zammı
Şubat ayı kira artış oranı 2023! Kira zammı nasıl hesaplanır, Şubat ayı kira artış oranı hesaplama nasıl yapılır? TEFE TÜFE şubat kira artışı zammıŞubat ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2023 yılı Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre enflasyon ocak ayında yıllık yüzde aylık 6,65 ise yüzde olarak gerçekleşti. Peki, 2023 Şubat ayı kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Şubat ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Şubat ayı kira artış oranı hesaplama!
3.02.2023Ekonomi
Enflasyon oranları hangi gün açıklanacak? 2023 Ocak enflasyon oranı yüzde kaç, belli oldu mu?
Enflasyon oranları hangi gün açıklanacak? 2023 Ocak enflasyon oranı yüzde kaç, belli oldu mu?Ocak ayı enflasyon oranlarının açıklanmasına saatler kaldı. TÜİK, 2023'ün ilk enflasyon rakamlarını açıklayacak. Yeni belirlenecek enflasyon, memur ve emeklilerin Temmuz ayı zammı için de ilk gösterge olacak. Peki Ocak 2023 enflasyon oranı kaç oldu? TÜİK, Ocak enflasyon rakamlarını hangi gün, saat kaçta açıklayacak?
3.02.2023Ekonomi
Kira artış oranı ile ilgili açıklama! Yüzde 72.31 zam
Kira artış oranı ile ilgili açıklama! Yüzde 72.31 zamKiracı ve ev sahibi herkesi ilgilendiriyor. Ocak itibarıyla kira sözleşmeleri yenilenecek olanlar kira artış oranlarını araştırmaya başladı. 'Kirama ne kadar zam yapacağım?' sorusuna yanıt arayanlar için mesken veya işyerine ilişkin bilgi verildi. İşte detaylar...
20.01.2023Ekonomi
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklama
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklamaİşyerlerine yapılacak kira artışı yüzde 72’yi aşarak zirveyi gördü. Kimi mal sahipleri ise yüzde 200’ün üzerinde zam talep ediyor. “Esnaf kira sorununa çözüm bekliyor” diyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Konutta olduğu gibi işyerinde de kira artışına bir süreliğine zam sınırı getirelim. Bu yüzde 25 değil, yüzde 30 da olabilir. Aksi takdirde esnaf bu yükü kaldıramaz” şeklinde konuştu.
7.01.2023Ekonomi
Ocak ayı 2023 kira artış oranı hesaplama! Ocak ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranı
Ocak ayı 2023 kira artış oranı hesaplama! Ocak ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranıOcak ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2022 yılı Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Buna göre Aralık ayında enflasyon 1.18 artış kaydetti. Yıllık ise yüzde 64.27 arttı. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2022 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre %64,27, bir önceki yılın aynı ayına göre %64,27 ve on iki aylık ortalamalara göre %72,31 olarak gerçekleşti. Peki, 2023 Ocak kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Ocak ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Ocak ayı kira artış oranı hesaplama!
4.01.2023Ekonomi
Ocak 2023 işyeri kira artış oranı! Enflasyon rakamlarına göre işyeri ocak ayı 2023 kira artış oranı yüzde kaç oldu, işyeri kira zammı nasıl hesaplanır? İşyeri kira artış oranı 2023!
Ocak 2023 işyeri kira artış oranı! Enflasyon rakamlarına göre işyeri ocak ayı 2023 kira artış oranı yüzde kaç oldu, işyeri kira zammı nasıl hesaplanır? İşyeri kira artış oranı 2023!Ocak ayı işyeri kira artışı oranı işyeri sahipleri tarafından merak ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Aralık ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) rakamları açıklandı. TÜİK tarafından enflasyon verilerinin açıklanmasıyla işyerleri için kira artış oranları da belli oldu. Peki, Ocak ayı kira artış oranı ne kadar, Ocak ayı kira artış oranı 2022 nasıl hesaplanır?
4.01.2023Ekonomi
Kira artış oranı hesaplama! 2023 Ocak kira artış oranı ne kadar, TEFE TÜFE ne oldu, ocak ayı kira zammı kaç TL? Kira artış zam sınırlaması ne zaman bitecek?
Kira artış oranı hesaplama! 2023 Ocak kira artış oranı ne kadar, TEFE TÜFE ne oldu, ocak ayı kira zammı kaç TL? Kira artış zam sınırlaması ne zaman bitecek?Kira artış oranı hesaplama vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. TÜİK Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla Ocak ayı 2023 kira artış oranı netleşiyor. Kira sözleşmesini yenileyecek kiracılar ile ev sahipleri konut kiralarındaki artışı merak ederken, geçtiğimiz aylarda yüzde 25 oranında gelen sınırlandırılmanın ne zaman kadar devam edeceğini sorguladı. Peki, TEFE TÜFE 2023 Ocak ayı kira artış oranı ne kadar oldu, ocak ayı kira zammı kaç TL? Kira artış sınırlaması ne zaman bitecek?
3.01.2023Ekonomi
Kira fiyatları yüzde 168 arttı! Ev sahiplerinden kefil ve peşin ödeme talebi
Kira fiyatları yüzde 168 arttı! Ev sahiplerinden kefil ve peşin ödeme talebiKiralık ev fiyatlarındaki artış son bir yılda katlandı. ‘Kiralık Konut Piyasası Görünümü: Aralık 2022’ raporunu yayımladı. Buna göre kasımda Türkiye genelindeki kira fiyatlarındaki yıllık değişim mayıs ve ekim arasındaki düşüşten sonra arttı.
27.12.2022Ekonomi
2022 Aralık ayı kira ARTIŞ ORANI ve hesaplama! Aralık ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranı
2022 Aralık ayı kira ARTIŞ ORANI ve hesaplama! Aralık ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranıAralık ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2022 yılı Ekim ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Tüketici Fiyat Endeksi kasımda yüzde 2,88 artış gösterdi. Yıllık enflasyon yüzde 84,39 oldu. TÜFE'deki değişim kasımda bir önceki aya göre yüzde 2,88, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 62,35, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 84,39 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 70,36 olarak gerçekleşti. Peki, 2022 Aralık kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Aralık ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Kasım ayı kira artış oranı hesaplama!
5.12.2022Ekonomi
Aralık ayı işyeri kira artışı oranı 2022! Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu?
Aralık ayı işyeri kira artışı oranı 2022! Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu?Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Kasım ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) rakamları açıklandı. TÜİK tarafından enflasyon verilerinin açıklanmasıyla işyerleri için kira artış oranları da belli oldu. Peki, Aralık ayı kira artış oranı ne kadar, Aralık ayı kira artış oranı 2022 nasıl hesaplanır?
5.12.2022Ekonomi
Aralık ayı kira artış oranı ne, Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç? TEFE-TÜFE kira artış oranı 2022
Aralık ayı kira artış oranı ne, Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç? TEFE-TÜFE kira artış oranı 2022Aralık ayı kira artış oranı açıklandı mı, yüzde kaç? sorularına yanıt aranmaya başlandı. Ev sahibi ve kiracılar TEFE TÜFE’ye göre ortaya çıkacak kira artış oranlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediliyor. TBMM Genel Kurulu'nda konut kira artışlarının, 1 Temmuz 2023'e kadar bir önceki kira yılına ait bedelin yüzde 25'ini geçmemesine ilişkin düzenleme kabul edilmişti. Peki, Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu, TEFE-TÜFE kira artış oranı ne?
5.12.2022Ekonomi
Fahiş kira zamlarının ardından ‘memur’ kefil şartı!
Fahiş kira zamlarının ardından ‘memur’ kefil şartı!Kiralardaki fahiş artış, kiralık ev arayanların bütçesine uygun ev bulmasını zorlaştırırken bir yandan da ev sahiplerinin artan istekleri kiracıları zorluyor. Bir yıllık peşin kira talep eden de var, kefil isteyen de. Ev sahipleri düzenli kira alamama endişesi ile bu yollara başvururken, kiralık ev arayanlar bitmek bilmeyen şartlardan dertli. Kira sözleşmesine kefil istenmesinde yasal bir engel olmadığını belirten uzmanlar, küçük detayların büyük mağduriyetler yaratacağı konusunda uyarıda bulunuyor.
4.12.2022Ekonomi
2022 Kasım ayı işyeri kira artış oranı! İşyeri kira artış oranı nasıl hesaplanır? Tefe Tüfe işyeri kira artışı 2022 Kasım!
2022 Kasım ayı işyeri kira artış oranı! İşyeri kira artış oranı nasıl hesaplanır? Tefe Tüfe işyeri kira artışı 2022 Kasım!TÜİK Ekim ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. 12 aylık ortalamaya göre kasım ayı işyeri kira artış oranı yüzde 65,26 oldu. Konut kiralarında yasa ile sınırlandırılan yüzde 25 oran 1 Temmuz 2023'e kadar devam etmektedir. Peki, İşyeri kira artış oranı nasıl hesaplanır? Kasım ayı işyeri kira artış oranı 2022 ne? Tefe Tüfe işyeri kasım ayı kira artışı 2022…
4.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kira Artış Oranı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kira artış oranı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.