Kadına Şiddet

Kadına Şiddet

Son dakika kadına şiddet haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kadına şiddet ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kadına şiddet haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kadına Şiddet

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kadına şiddet gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.287 kadına şiddet haberi bulunmuştur. Tüm kadına şiddet haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadın istihdamı açıklaması: Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadın istihdamı açıklaması: Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de düzenlenen "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programına katıldı. Kadınların işgücüne katılımında Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "İstihdamdaki kadın sayısını da 10,5 milyona yaklaştırdık" ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında 'Türkiye Yüzyılı’nın siyasi değil, milli bir proje' olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sizlerden de Türkiye Yüzyılı mücadelemize emeğinizle, fikrinizle, tercihinizle katkıda bulunmanızı özellikle istirham ediyorum. Ülkemizi 2023’e nasıl birlikte getirdiysek, inşallah Cumhuriyetimizin yeni yüzyılındaki hedeflerine de yine sizlerle birlikte ulaşacağız" dedi.
30.01.2023Gündem
91 yaşındaki kadına bakıcı dehşeti! Yaşlı kadın hastanede ölüm kalım savaşı veriyor
91 yaşındaki kadına bakıcı dehşeti! Yaşlı kadın hastanede ölüm kalım savaşı veriyorBaşkent'te bakıcısı tarafından darp edilen yaşlı kadın hastanede ölüm kalım savaşı veriyor. Yaşlı kadının başından aşağı sıcak yemek döküldüğü iddia edildi.
23.01.2023Yaşam
Arabayla takip edip, anne ve kızı döverek hastanelik ettiler!
Arabayla takip edip, anne ve kızı döverek hastanelik ettiler!Burdur’da bir kurumda sekreter ve temizlik elemanı olarak çalışan kadın ile kızı, iş çıkışı araçla takip ederek evlerinin önünde darp edildikleri iddiasıyla şikayetçi oldu.
22.12.2022Yaşam
Elnare bulundu mu? Müge Anlı Elnare Kızmaz olayı nedir, cinayet soruşturması mı açıldı?
Elnare bulundu mu? Müge Anlı Elnare Kızmaz olayı nedir, cinayet soruşturması mı açıldı?Akıl sağlığında sorunlar bulunan 2 çocuk annesi Elnare Kızmaz’dan yaklaşık bir aydır haber alınamıyor. İddiaya göre Kocası Ahmet Kızmaz tarafından köydeki diğer erkeklere para karşılığında satıldığı söylenen Elnare'ye ait köyde bir iz aranırken, izleyiciler “Elnare bulundu mu? Müge Anlı Elnare Kızmaz olayı nedir?” sorularına yanıt arıyor.
19.12.2022Yaşam
Bakan Bozdağ'dan 6 yaşındaki çocuğa istismar davası açıklaması
Bakan Bozdağ'dan 6 yaşındaki çocuğa istismar davası açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6 yaşındaki bir çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin konuştu. Bozdağ, "Son günlerde yaşanan hadise nedeniyle hepimizin vicdanı sızladı. Yargımızın kararını herkesin beklemesinde fayda var. Eninde sonunda hak adalet yerini bulacak" dedi.
15.12.2022Gündem
Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!
Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!İçişleri Bakanlığı tarafından devreye alınan KADES uygulaması kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet ve taciz gibi durumların engellenmesi için kullanılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan KADES uygulaması acil müdahale gerektiren durumlarda hayat kurtarıyor. İçişleri Bakanlığı, son günlerde yaşanan şiddet ve taciz eylemlerinden dolayı pek çok kadının telefonuna uygulama hakkında bilgi içeren mesaj gönderiyor. Peki, Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? Kades ücretsiz mi, Kades nasıl yüklenir? İşte Kades indirme linki!
12.12.2022Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayında 'Cerrahpaşa' detayı! Astsubay sevgilisi her şeyi anlattı
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayında 'Cerrahpaşa' detayı! Astsubay sevgilisi her şeyi anlattıHer şey sevgilisinin ona çiçek göndermesi ile ortaya çıktı. Türkiye’nin günlerdir konuştuğu olayda skandalların ardı arkası kesilmiyor. İfadesinde tüm gerçekleri anlatan sahte doktorun sadece sağlık sektöründe değil, özel hayatında da bir yalan makinesi olduğu belirlendi. Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve sahte diploma ile görev yaptığı anlaşıldıktan sonra tutuklanan Ayşe Özkiraz ile ilgili yeni ortaya çıkan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi detayı olayı başka bir boyuta taşıdı.
6.12.2022Yaşam
Kadına şiddet videosu çeken genç kız, kardeşi tarafından öldürüldü
Kadına şiddet videosu çeken genç kız, kardeşi tarafından öldürüldüŞanlıurfa’da kardeşi tarafından silahla sokak ortasında vurularak öldürülen genç mühendisin çektiği kadına şiddet videosu ortaya çıktı.
4.12.2022Yaşam
Kadına şiddet videosu çeken genç kız kardeşi tarafından öldürüldü
Kadına şiddet videosu çeken genç kız kardeşi tarafından öldürüldüŞanlıurfa’da kardeşi tarafından silahla sokak ortasında vurularak öldürülen genç mühendisin çektiği kadına şiddet videosu ortaya çıktı.
4.12.2022Yaşam
KADES uygulaması nedir, ne işe yarar? KADES uygulaması nasıl indirilir? Ücretsiz KADES uygulaması indirme linki!
KADES uygulaması nedir, ne işe yarar? KADES uygulaması nasıl indirilir? Ücretsiz KADES uygulaması indirme linki!25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın KADES uygulaması gündem oldu. Türkiye’de de kadında yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı KADES uygulamasını hayata geçirdi. Düzenlenen programlar ve etkinliklerde sıklıkla KADES uygulamasından bahsediliyor. Her kadının KADES uygulamasını kullanması gerektiği dikkat çekilirken uygulama ile şiddet vakalarında daha hızlı müdahale mümkün olabiliyor. Peki, Kades nasıl indirilir? Kades uygulaması indirmek ücretsiz mi? Kades uygulaması indirme linkleri!
25.11.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandil'de dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandil'de dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Parlamentoya öyle yada böyle girip, teröristlerle kol kola Kandil'de dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz" dedi. "Ülkemizde misafir ettiğimiz mağdurları korumaya devam edeceğiz" diyen Erdoğan, "Particiklerden biri Karkamış'a geçmiş. Orada mültecilerle ilgili laf etmeye kalkınca 'Bugün bunun yeri değil. Burada siyaset yapmayın' deyip kovdular, o da bir dükkana sığındı. Daha bu iyi günleriniz" ifadelerini kullandı.
25.11.2022Siyaset
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü mesajları ve resimli sözleri! 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedir, tarihçesi?
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü mesajları ve resimli sözleri! 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedir, tarihçesi?Kadına şiddete, kadın cinayetlerine, kadın sömürüsüne hayır demek, tepkilerini dile getirmek günün anlam ve önemine istinaden farkındalık oluşturmak isteyen kadın “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” için sözler ve mesajlar araştırıyor. İşte Resimli, anlamlı, mücadele vurgulu, şiddet karşıtı 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü mesajları ve kadına şiddete karşı uluslararası mücadele günü sözleri…
25.11.2022 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadına şiddet mesajı: Asla kabul edemeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadına şiddet mesajı: Asla kabul edemeyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan, "Ülkemizde tek bir kadının bile cinsiyeti yüzünden şiddete uğramasını asla kabul edemeyiz." dedi.
4.11.2022Siyaset
Erzincan'da dehşete düşüren olay! Eşini 20 bıçak darbesiyle öldürdü
Erzincan'da dehşete düşüren olay! Eşini 20 bıçak darbesiyle öldürdüErzincan’da 2 çocuk annesi genç kadın, hakkında uzaklaştırma kararı bulunan kocası tarafından 20 bıçak darbesiyle öldürüldü. Eşini öldüren zanlı polis merkezine giderek teslim oldu.
12.09.2022Yaşam
Bir kadına şiddet faciası daha! Döverek öldürdü
Bir kadına şiddet faciası daha! Döverek öldürdüAdana’da bir kişi, dini nikahlı eşini döverek öldürdü.
12.09.2022Yaşam
Güngören'de kadına şiddet; sokak ortasında dövüldü, şikayetçi olmadı
Güngören'de kadına şiddet; sokak ortasında dövüldü, şikayetçi olmadıGüngören'de R.K.'yı (17) bıçak tehdidiyle sokağa çıkarıp kafasına yumrukla vuran B.E.D. (24), mahalle sakinlerinin müdahalesiyle durduruldu.  İhbar üzerine olay yerine gelen polis, R.K.'nin şikayetçi olmayacağını bildirmesi üzerine geri döndü. Mahalle sakini, "Yaklaşık bir senedir periyodik olarak yaşanıyor. Bildiğim kadarıyla erkek arkadaşı zaman zaman gelip kapıya dayanıyor" dedi.
2.09.2022Yaşam
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Sarıyer'de çiftçilerle buluştu
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Sarıyer'de çiftçilerle buluştuTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Sarıyer'de köy kahvesinde düzenlenen programla çiftçilerle buluştu.
23.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Üzüm alım fiyatı belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Üzüm alım fiyatı belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada çekirdeksiz üzümün alım fiyatını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri kazandıran 9 numaralı Sultani çekirdeksiz kuru üzümü hakkında Toprak Mahsulleri Ofisimiz değerlendirdi. Biz çiftçi kardeşlerimizi mağdur etmeyiz. Geçen yıl 13 TL'ydi. Bu yıl da değerlendirmeleri yaptık. Fiyatımızı 27 TL olarak belirledik" dedi.
20.08.2022Siyaset
‘Kıskançlık’ dehşeti! ‘Korkutmak için bacaklarına sıktım’
‘Kıskançlık’ dehşeti! ‘Korkutmak için bacaklarına sıktım’Bursa'da tartıştığı kız arkadaşı 32 yaşındaki Songül E.'yi tabancayla bacağından vurup kaçan Ömer S. (42) polis tarafından yakalandı. İfadesinde "Kıskançlık yüzünden tartıştık. Korkutmak için bacaklarına sıktım" diyen Ömer S. tutuklandı.
28.07.2022Yaşam
BM'den flaş Türkiye açıklaması: Önemli adımlar atıldı
BM'den flaş Türkiye açıklaması: Önemli adımlar atıldıBirleşmiş Milletler (BM) Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet, Nedenleri ve Sonuçları Özel Raportörü Reem Alsalem, Türkiye'nin aile içi şiddet dahil kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele etmek ve ayrımcılığı ortadan kaldırmak için son 15 yılda önemli adımlar attığını söyledi.
27.07.2022Gündem
BM Özel Raportörü: Türkiye'yi İstanbul Sözleşmesi'ni tanımaya teşvik ediyorum
BM Özel Raportörü: Türkiye'yi İstanbul Sözleşmesi'ni tanımaya teşvik ediyorumBirleşmiş Milletler (BM) Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet, Nedenleri ve Sonuçları Özel Raportörü Reem Alsalem, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini ve bu konudaki Danıştay kararını üzüntü ile karşıladığını söyledi. Alsalem, "Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini sözleşmeden çekilme kararını yeniden değerlendirmeye ve sözleşmeyi tanıyan ülkeler arasına tekrar katılmaya teşvik ediyorum" dedi.
27.07.2022Gündem
Tartıştığı kız arkadaşına sokak ortasında kurşun yağdırdı
Tartıştığı kız arkadaşına sokak ortasında kurşun yağdırdıBursa'da, tartıştığı kız arkadaşı Songül E.’ye (34) kurşun yağdırarak kaçan şüpheli polis merkezine teslim oldu. Bacağından vurulan Songül E.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
26.07.2022Yaşam
Çöp evde bulunan çocuğun annesi konuştu
Çöp evde bulunan çocuğun annesi konuştuBursa'da çöple dolu evin tahliyesi sırasında kilitli bir odada bitkin halde bulunan 9 yaşındaki çocuğun Antalya’da yaşayan annesi Yasemin A., 3 yıldır çocuğunu aradığını ve kardeşi tarafından kaçırılması nedeniyle ulaşamadığını söyledi. Kardeşinin tutuklanmasını ‘Olması gereken oldu devletime güveniyorum’ sözleriyle değerlendiren Yasemin A., "Bana kimse yardım etmedi, herkes kendi kuyruğunu kurtarmaya çalışıyor. Ben 3 yıldır çocuğumu istiyorum. Sevgi Evi nedir, kim beni çocuğumdan ayırabilir. Ben bir anneyim. O benim çocuğum ve yanımda olması gerekiyor” dedi.
25.07.2022Gündem
Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 3 milyon kişiye daha ulaşıldı
Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 3 milyon kişiye daha ulaşıldıMillî Eğitim Bakanlığı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı çerçevesinde çalışmalarını tüm birimleri ve insan kaynağını devreye alarak kararlılıkla sürdürüyor. Faaliyet Planı ile daha sistematik hâle getirilen eğitimlerle mayıs ve haziran aylarında yaklaşık 3 milyon kişiye daha ulaşıldığını ifade eden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "19 milyon öğrencimiz, 1 milyon 200 bin öğretmenimiz ve velilerimizle birlikte Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye'nin örneklemini değil, evrenini oluşturuyor. Kadına yönelik şiddetle mücadele için 'her türlü şiddete sıfır tolerans' parolasıyla Bakanlığımızın tüm enstrümanlarını çok aktif kullanarak ilerliyoruz. Bu yolla ulaşamayacağımız hiçbir nokta yok." dedi.
12.07.2022Eğitim
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Tabipler Birliği kapatılmalıdır
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Tabipler Birliği kapatılmalıdırMHP lideri Devlet Bahçeli, bayram namazının ardından Alparslan Türkeş'in Beştepe'de bulunan kabrini ziyaret etti. Burada kendisini karşılayan partililerle tek tek bayramlaşan Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra Türkeş'in kabri başına geldi. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Bahçeli, Türkeş'in kabrine kırmızı karanfiller bıraktı, bakır bir ibrikle kabri suladı.
9.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kadına Şiddet ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kadına şiddet haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.