İlaç

İlaç

Son dakika İLAÇ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İLAÇ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İLAÇ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İlaç

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ilaç gelişmeleri de dahil olmak üzere 14.346 ilaç haberi bulunmuştur. Tüm ilaç haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sağlık ocakları pazar günü açık mı? Aile Sağlık Merkezi çalışma saatleri nedir, Aile hekimliği hafta sonu çalışıyor mu?
Sağlık ocakları pazar günü açık mı? Aile Sağlık Merkezi çalışma saatleri nedir, Aile hekimliği hafta sonu çalışıyor mu? Sağlık ocağı hizmetlerinden faydalanmak isteyenler hafta sonu aile hekimliklerinin çalışıp çalışmadığını Aile Sağlık Merkezlerinin açık olup olmadığını sorguluyor. Ufak sağlık sorunları, ilaç yazdırma ve ya da aşı uygulamaları gibi durumlar kolaylıkla Sağlık Ocaklarında hallediliyor. Peki, aile hekimliği hafta sonu açık mı, sağlık ocağı cumartesi Pazar çalışıyor mu? İşte Sağlık ocakları çalışma saatleri…
22.01.2022Gündem
Omicron kabusu dalga dalga yayılıyor! 'Vakalar 400 binleri bulacak'
Omicron kabusu dalga dalga yayılıyor! 'Vakalar 400 binleri bulacak'Koronavirüsün son varyantı Omicron kabusu devam ediyor. Vakalar hızla artmaya devam ederken, aşıyla ilgili kritik uyarılar geliyor. Konuyla ilişkin açıklama yapan Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "ABD'de 'Omicron' varyantı döneminde tam doz aşılıların, aşısızlara göre yüzde 90 daha az hastaneye yattığı tespit edildi. İsviçre'de tam aşılıların aşısızlara göre 48 kat daha az ölüme yakalandığı tespit edildi. Dolayısıyla tam doz aşı burada hep ön plana çıkıyor" dedi.
22.01.2022Gündem
Sünnet olacak çocuklar için yaş uyarısı! 3 aylık...
Sünnet olacak çocuklar için yaş uyarısı! 3 aylık...Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Salih Somuncu, sünnet olacak çocuklarda yaşın önemine dikkat çekerek, “Çocuk büyüdükçe hem yara iyileşmesi uzuyor hem de çocuğun etkilenmesi daha uzun sürüyor. Okul çağını çok beklemeden, yeni doğan dönemde çocuklar sünnet ettirilmeli” dedi.
22.01.2022Sağlık
Yasak aşk böyle ortaya çıktı: Birlikte olduk, duştan çıktığımda morarmıştı...
Yasak aşk böyle ortaya çıktı: Birlikte olduk, duştan çıktığımda morarmıştı...Bursa'da geçen yıl 30 Kasım'da eşine ‘Halama gidiyorum’ deyip evden çıkan ve ertesi gün cesedi bulunan Nuray Erdem'in ölümüyle ilgili tutuklanan Yusuf Akkoyun, ilk kez hakim karşısına çıktı. Akkoyun mahkemedeki savunmasında, ''Ben cinsel gücü artırıcı ilaç kullandım ama o kullanmadı. Sabah tekrar ilişkiye girmek istedi. Lavaboya gittim. Dönüşte morarmış yatıyordu. Kalp masajı yapıp, elbiselerini giydirerek binanın girişine bıraktım. Beraatimi istiyorum" dedi.
21.01.2022Yaşam
Uyuz patladı! Bulaşması için 15 dakika yetiyor...
Uyuz patladı! Bulaşması için 15 dakika yetiyor...Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği İdari Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Selda Pelin Kartal, pandemide kapalı alanlarda geçirilen sürenin artması nedeniyle uyuz vakalarında yüzde 50 artış yaşandığını söyledi.
21.01.2022Sağlık
Doktor Ertan İskender’i bıçaklayan sanığa 16 yıl 2 ay hapis cezası!
Doktor Ertan İskender’i bıçaklayan sanığa 16 yıl 2 ay hapis cezası!Ankara’da Doktor Ertan İskender’i elinden ve belinden bıçaklayan Bayram Nargüner, ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘hakaret’ suçlarından 16 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.
21.01.2022Gündem
Annesinin ilacından 5 tane içti! Çocuk 6 saat sonra hastaneye ulaştırıldı
Annesinin ilacından 5 tane içti! Çocuk 6 saat sonra hastaneye ulaştırıldıBitlis'in Ahlat ilçesine bağlı Kırkdönüm köyünde annesinin ilacını içen 5 yaşındaki Fatma Nur Çetintaş, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nin (UMKE) 6 saatlik zorlu çalışmasının ardından hastaneye ulaştırıldı.
21.01.2022Yaşam
İşte her türlü hastalığa karşı bağışıklığı güçlendiren besinler! Bunları dolabınızdan eksik etmeyin...
İşte her türlü hastalığa karşı bağışıklığı güçlendiren besinler! Bunları dolabınızdan eksik etmeyin...Güçlü bir bağışıklığa sahip olmak her türlü hastalığa karşı dayanıklı ve hastalık sürecini daha hızlı atlatmamıza yardımcı olur. Grip, nezle gibi basit hastalıklar dışında Covid-19 gibi daha ciddi hastalıklar içinse güçlü bir bağışıklık sistemi ayrıca önemli. Bağışıklığımızı güçlendirecek yiyecekler, işte veya okulda bilişsel performansımızı yükseltip daha kaliteli bir yaşama sahip olmamızı da sağlayacak. Sağlıklı bir beden ve güçlü bir bağışıklık sistemi yaşamımızın her noktasında yararlı bir şekilde dokunacak. Tüm bunları sağlayacak bağışıklık güçlendirici yiyecekleri sizler için derledik…
21.01.2022Sağlık
Bir dönümden en fazla 1 kilo çıkıyor, kilosu 90 bin lira...
Bir dönümden en fazla 1 kilo çıkıyor, kilosu 90 bin lira...Bir dönümden en fazla 1 kilo çıkıyor, ABD, Japonya, Çin ve Hollanda’dan yoğun talep var. Kilosunu 90 bin liradan satıyor, güneş ışığından uzakta karanlık bir ortamda saklanıyor. Osmanlı devletinin önemli kültür bitkisi olarak bilinen bu bitki Türkiye’nin ikinci üretim merkezi haline gelen Hatay’da da yetiştirilmeye başladı ve hem ilaç hem de kaliteli kozmetik sanayisinde kullanılıyor. Yayladağı ilçesinde üretim yapan Münevver Ezelsoy, çiçeğinin de reçel olarak yapıldığını belirterek, “Pazarımızı netleştirdiğimiz zaman üretmemiz için bir sebebi yok. Satışımızın yüzde 45’i ortalama bizim maliyetimiz oluyor” dedi.
21.01.2022Ekonomi
3600 ek göstergede son dakika gelişmesi! Bakan Bilgin resmen duyurdu...
3600 ek göstergede son dakika gelişmesi! Bakan Bilgin resmen duyurdu...Milyonlarca çalışan ve emekli bekliyor. 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesi durumunda hem maaşlar hem de emekli ikramiyeleri artacak. Ek gösterge ile ilgili son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bakan Bilgin milyonların beklediği tarihi duyurdu. 3600 ek gösterge mayıs ayında Meclis'e gelecek. Peki ek gösterge kimleri kapsayacak? Öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve emekliler dışında kapsama hangi meslek grupları dahil edilecek? 3600 ek gösterge hayata geçirildiğinde kimin maaşı ne kadar artacak? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri ve ek gösterge ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
20.01.2022Ekonomi
'Grip vakaları Omicron'u geçti'
'Grip vakaları Omicron'u geçti'Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, Halk Sağlığı ve Genel Müdürlüğü'nün 'haftalık influenza raporu'na göre bazı illerde grip vakalarının Omicron'u geçtiğini söyledi. Savaşçı, "21 ilde çeşitli hastanelerde yatan ve ayakta tedavi gören hastaların örnekleri incelendi. Buna göre yatan hastalarda yüzde 21 grip, yüzde 43 RSV (Respiratuvar Sinsityal Virüs), yüzde 10,7 koronavirüs, ayaktan hastalarda yüzde 37 grip, yüzde 13,6 koronavirüs tespit edildi. İnfluenza vakaları Omicron’dan daha fazla rapor edilmiş" dedi.
20.01.2022Sağlık
Ümitcan Uygun'un yargılandığı davada flaş gelişme! Esra'yı öldürüp yataktaki pozisyonunu verdi
Ümitcan Uygun'un yargılandığı davada flaş gelişme! Esra'yı öldürüp yataktaki pozisyonunu verdiAnkara'da 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen’in ölümüyle ilgili soruşturmada şüpheli olan Ümitcan Uygun'un (28), Esra Hankulu'nun (25) evinde ölü bulunmasıyla ilgili yargılandığı davada, savcı celse arasında mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı, sanık Uygun'un, Hankulu'nun başına cebir uygulayarak, kafasını sert ve künt bir zemine çarptırması sonucu hayatını kaybetmesine neden olduğunu, ardından cesede yatakta bulunduğu pozisyonu verdiğini belirtti. Savcı sanığın, 'kasten öldürmek' suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.
20.01.2022Yaşam
Hastanede rezalet! Annesine ilaç yazmayan doktora saldırdı
Hastanede rezalet! Annesine ilaç yazmayan doktora saldırdıErzincan'ın Tercan ilçesinde 3 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimi Dr. Çağrı Eren, annesine ilaç yazmayan Yakup A.'nın saldırısına uğradı. İkili arasında çıkan arbede güvenlik kamerasına da yansırken, taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.
19.01.2022Gündem
SMA hastalarının ilaçları ücretsiz olarak verilmeye devam edecek
SMA hastalarının ilaçları ücretsiz olarak verilmeye devam edecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin SMA hastalarının tedavilerinde kullanılan ilaç için sözleşmenin yenilendiğini açıkladı.
19.01.2022Gündem
İnsülin direnci diyeti nedir, nasıl yapılır? İnsülin direnci diyet listesi!
İnsülin direnci diyeti nedir, nasıl yapılır? İnsülin direnci diyet listesi!Diyabet hastalığı günümüzde pek çok kişide görülen bir sağlık problemidir. Yanlış ve düzensiz beslenmek ve aşırı yağlı beslenmek diyabet hastaları için büyük sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle insülin diyeti bu hastalığa sahip olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki insülin direnci diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte insülin direnci diyet listesi hakkında merak edilenler…
18.01.2022Sağlık
Koronavirüs ile ilgili kötü haber! Pfizer CEO'su duyurdu
Koronavirüs ile ilgili kötü haber! Pfizer CEO'su duyurduABD'li ilaç şirketi Pfizer'ın CEO'su Albert Bourla, Covid-19'un daha uzun yıllar devam edeceğini ancak Omicron'un bu denli kısıtlamalara gidilen son dalga olduğunu söyledi.
18.01.2022Gündem
İstanbul Havalimanı'nda ele geçirildi! Değeri 1 milyon lira...
İstanbul Havalimanı'nda ele geçirildi! Değeri 1 milyon lira...İstanbul Havalimanı'nda Libya ve Rusya'ya kaçak olarak götürülmek istenen ve Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatı olmadığı belirtilen 1 milyon lira değerinde ilaç ele geçirildi. 2 şüpheli gözaltına alındı.
17.01.2022Gündem
Sapık doktor Barış Yağcı kadın hastasını ilaçla uyutup cinsel istismarda bulundu
Sapık doktor Barış Yağcı kadın hastasını ilaçla uyutup cinsel istismarda bulunduUşak'ta daha önce alkol alarak sokak köpeğini tüfekle öldürmek ve komşularının ev ve araçlarını kundaklamak suçlarından hakkında cezai işlem uygulanan pratisyen hekim Barış Yağcı, ilaçla uyuttuğu kadın hastasına tecavüz etmekten tutuklandı.
17.01.2022Yaşam
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında dosya savaşı
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında dosya savaşıBakan Soylu, telefonlarının dinlenildiğini iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Konuşmalarını kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık” diye karşılık vermişti. Kılıçdaroğlu hakkındaki iddiaya, CHP’ye yakın medyanın bir kısmının olağanüstü ilgi göstermesi. Neden acaba?
17.01.2022Siyaset
Emekli  maaşı ve memur maaşıyla ilgili son dakika açıklaması! Aylığa 1.150 lira ikramiyeye 37 bin lira zam!
Emekli maaşı ve memur maaşıyla ilgili son dakika açıklaması! Aylığa 1.150 lira ikramiyeye 37 bin lira zam!Emekli ve memur maaşıyla ilgili son dakika açıklaması! Tarih belli oldu. 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ücret dengesizliği bitecek, kariyer mesleklerinde 600 puanlık artış olacak. 25 yıllık öğretmenin emekli aylığı 1.150 TL, ikramiyesi 37 bin lira artacak. Maaş, emekli aylıkları ve ikramiyeleri yüzde 25-30 artırması beklenen yeni düzenleme öğretmen, polis, hemşire, din görevlilerinin yanı sıra idari kadro, yardımcı hizmetler sınıfını da kapsayacak. Emekli aylığı, ikramiyeleri 2200'ün altı, 2200 ve 3000 ek göstergeye hesaplanan memurlardan 3600'e yükselecek olanların toplam sayının yüzde 90'ı olduğu belirtiliyor. Müfettişler, uzmanlar, şube müdürleri, daire başkanları, genel müdür yardımcıları başta olmak üzere kariyer meslekleri, idari kadrolara yönelik düzenleme yapılacak. Sendikalar ek göstergelerin eşit oranda sınıf, kadro, unvan ayırımı yapılmadan 3600'e yükseltilmesini talep ediyor. Emekliler hafta başından itibaren yüzde 25.5 zamlı aylıklarını almaya başlayacak. En düşük emekli aylığı da 2500 lira olarak hesaplara yatacak. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını aldı. Memur ve emeklilerinin yüzde 2.5'luk ek zammı ise gelecek ay itibariyle hesaplara yatacak. SSK emeklileri bugünden itibaren, Bağ-Kur emeklileri de 25 Ocak'tan itibaren yüzde 25.5 zamlı aylıklarını alacak. İşte emekli ve memur maaşlarıyla ilgili tüm gelişmeler...
17.01.2022Emekli
Koronavirüs ile ilgili güzel haber! Pandemi bitiyor, endemi başlıyor! Sonuna geldi
Koronavirüs ile ilgili güzel haber! Pandemi bitiyor, endemi başlıyor! Sonuna geldiLiverpool Üniversitesi'nden Profesör Julian Hiscox'un bu soruma cevabı, "Neredeyse geldik, en azından İngiltere için sonun başlangıcındayız" oluyor. Hiscox "2022'de hayat neredeyse pandemi öncesi gibi olacak" görüşünü dile getiriyor. Değişen şey, virüse olan bağışıklığımız. İki yıl önce Wuhan'da ortaya çıkan virüse karşı kırılgandık. Bağışıklık sistemimiz için tamamen yeni bir virüstü; ilaç ve aşımız da yoktu. Sonrasında olanları havai fişek fabrikasına bir molotof kokteyli atmaya benzetebiliriz. Covid tüm dünyaya patlayıcı bir hızla yayıldı ancak aynı ateş sonsuza kadar aynı şiddette yanamaz. İki seçenek vardı; ya Covid yangınını biz söndürecektik ya da uzun vadede kendisi sönecekti. Grip, HİV, tüberküloz, sıtma gibi diğer endemik hastalıklar arasına karışacaktı. Birçok uzmana göre hava yoluyla, kişi farkına varmadan bulaşan bir virüs için bundan farklı bir son olamaz.
16.01.2022Dünya
Dr. Burak Tuncer açıkladı: “Türkiye’de saç ekiminde gelinen son nokta ne?”
Dr. Burak Tuncer açıkladı: “Türkiye’de saç ekiminde gelinen son nokta ne?”Türkiye’de sağlık turizminin de önemli yapıtaşlarından biri olan saç ekiminde gelinen son nokta ne? Dünya ile birlikte hangi teknolojiler kullanılıyor? Hastaların mutlaka bilmesi gereken ayrıntılar neler? Well World Aeshtetic & Longevity Clinic kurucusu Dr. Burak Tuncer açıkladı.
14.01.2022Sağlık
Teröristlere ilaç götürdüğü iddia edilen hemşire HDP Milletvekili Semra Güzel’in akrabası
Teröristlere ilaç götürdüğü iddia edilen hemşire HDP Milletvekili Semra Güzel’in akrabasıTerörist Volkan Bora ile fotoğrafları çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel’in yanı sıra teröristlere ilaç götürdüğü iddia edilen hemşirenin üniversiteden arkadaş olduğu ortaya çıktı.
14.01.2022Gündem
Domuz gribi ile ilgili uzmanlardan kritik açıklama!
Domuz gribi ile ilgili uzmanlardan kritik açıklama!Genellikle ailelerin influenza virüsüne yakalandıklarında 'domuz gribi oldum' endişesine kapıldıklarını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Bilal Aracı, "Genellikle aileler influenza olduklarında domuz gribi oldum diye tepki vermektedirler. Aslında bu bir yanlış tabirdir" dedi.
13.01.2022Sağlık
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yeni fotoğrafları ortaya çıktı!
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yeni fotoğrafları ortaya çıktı!HDP'li milletvekili Semra Güzel'in terör kampında yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Adıyaman'da 2017'de etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen fezleke, TBMM'ye ulaştı. Öte yandan HDP’li Semra Güzel’in terör örgütü kampında çekilmiş yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Detayları CNN TÜRK'te gazeteci Ceyhun Bozkurt aktardı.
12.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KoronavirüsilaçSemra GüzelhdpOmicron

İlaç ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ilaç haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.