İlaç

İlaç

Son dakika İLAÇ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İLAÇ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İLAÇ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İlaç

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ilaç gelişmeleri de dahil olmak üzere 14.768 ilaç haberi bulunmuştur. Tüm ilaç haberleri aşağıda listelenmiştir.
GSS borcu ne zaman silinecek? GSS borçları nasıl silinecek? GSS borçları silindi mi?
GSS borcu ne zaman silinecek? GSS borçları nasıl silinecek? GSS borçları silindi mi? Milyonları ilgilendiriyor! GSS borcu olanlar için müjde! Resmi Gazete'de yayımlandı. 10 bin TL’nin altında olan borçlar siliniyor! GSS borcu olanlar için en önemli şart ise borcun 31 Aralık 2021 tarihine kadar tahsil edilmemiş olması. Peki, GSS prim borcu nedir? GSS borcu ne zaman silinecek? GSS borçları silindi mi? GSS borç sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…
'Hindi ordusu', istilacı çekirgelerin yarısını yok etti
'Hindi ordusu', istilacı çekirgelerin yarısını yok ettiAntalya'nın yılkı atlarıyla ünlü İbradı ilçesindeki Eynif Yaylası'nda, 20 bin dekarlık meranın 9 bin dekarını istila eden çekirgelere karşı biyolojik mücadele için köylülere dağıtılan hindiler, 2 haftalık uyum süreci sonrası meraya salındı. 2 bin bireyden oluşan 'hindi ordusu', 1 haftada çekirge popülasyonunu yüzde 50'ye yakın azalttı.
23.06.2022Yaşam
Adana’da film gibi olay! Resmiyette yaşamıyor: 'Kimlik olmayınca bana bakmadılar'
Adana’da film gibi olay! Resmiyette yaşamıyor: 'Kimlik olmayınca bana bakmadılar'Adana’da 77 yaşındaki Fatma ninenin, doğduğu günden bugüne nüfus cüzdanı olmadı. Ölen anne, baba ve eşinin de kimliği olmayan kadının hikayesi akıllara Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği ‘Ay Lav Yu’ adlı filmi getirdi.
23.06.2022Yaşam
Hemşirenin akılalmaz planı! 15 doktorun sistemine girip 7 milyon liralık ilaç çalmış
Hemşirenin akılalmaz planı! 15 doktorun sistemine girip 7 milyon liralık ilaç çalmışAdana’da 15 doktorun sistemine girip 7 milyon lira değerinde kanser ilacı alımı yaparak sattığı öne sürülen hemşire tutuklandı. Zanlının, sistemlerini açık bırakan 15 doktor adına söz konusu ilaçlar için talep oluşturduğu, daha sonra da hastanenin eczanesine gidip başka bir hemşirenin adını ve imzasını kullanarak ilaçları aldığı ortaya çıktı.
23.06.2022Yaşam
Sigara bağımlılığı için flaş karar! Tüm paketlerde uygulanacak
Sigara bağımlılığı için flaş karar! Tüm paketlerde uygulanacakAmerika Birleşik Devletleri her yıl 480 bin kişinin ölümüne neden olan sigara bağımlılığı için sıra dışı bir uygulamaya geçmeye hazırlanıyor. ABD İlaç ve Gıda Dairesi'nin (FDA) hazırladığı yeni plana göre ABD içerisinde satılan tüm sigaralarda nikotin miktarı azaltılacak.
22.06.2022Dünya
Glokom hastalığı nasıl tedavi edilir?
Glokom hastalığı nasıl tedavi edilir?Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Muhsin Eraslan, tedavisi önem ve uzmanlık gerektiren glokom hastalığını sizler için anlatıyor.
22.06.2022Sağlık
Omicron ile ilgili ürküten açıklama! Yeni bir alt türü...
Omicron ile ilgili ürküten açıklama! Yeni bir alt türü...Koronavirüs salgınında tüm dünyada normale dönüldü. Salgında farklı varyantlar ortaya çıksa da aşı uygulamasının yaygınlaştırılması ile yasaklar kaldırıldı. Ancak Omicron varyantı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. BioNTech CEO'su Uğur Şahin tarafındanyapılan açıklamada "Omicron’un aşılardan kaçabilen yeni bir alt türü çıkabilir" vurgusu yaparak aşının güncellenmesi gerektiğini söyledi.
21.06.2022Gündem
Havada yolcu uçağnı birbirine kattı: Beni bu lanet uçaktan indirin!
Havada yolcu uçağnı birbirine kattı: Beni bu lanet uçaktan indirin!Sosyal medyada yayılan görüntüler bir yolcu uçağında yaşanan rezaleti ortaya çıkardı. Yolculardan birinin yerine oturmak için izlediği yol, hareket halinde olan uçaktaki diğer yolcuların tepkisine sebep oldu.
21.06.2022Dünya
Günün En Çok Oynanan Maçları
Günün En Çok Oynanan MaçlarıMisli.com’da günün iddaa programı içerisinde en çok oynanan bahisleri ve Misli.com yazarlarının bu maçlar için yaptığı yorumları sizler için derledik. Birçok ligin heyecanını en yüksek oranlarla Misli.com’da yaşayabilirsiniz. Süper Oranlar artık Misli.com’da!
20.06.2022İddaa
Sıcak çarpmalarına dikkat
Sıcak çarpmalarına dikkatYaz aylarının gelmesiyle sık görülen sıcak çarpmasına (hipertermi) karşı uzmanlar uyardı. Vücut hızlıca soğutulmazsa organ hasarı ve ölüme kadar giden riski olduğu belirtildi.
20.06.2022Sağlık
Kocaeli’de ilaç fabrikasında yangın!
Kocaeli’de ilaç fabrikasında yangın!Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bir ilaç fabrikasında yaşanan patlamanın ardından yangın çıktı. Çalışanlar fabrikayı boşaltırken, haber verilmesi üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Fabrikadan dumanlar gökyüzüne yükselirken, itfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.
20.06.2022Yaşam
Kardiyoloji uzmanından kalp hastalarına önemli 'sıcak hava' uyarıları
Kardiyoloji uzmanından kalp hastalarına önemli 'sıcak hava' uyarılarıHava sıcaklığının artmasıyla birlikte kronik kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan vatandaşlar için de kısmen sıkıntılı günler başladı. Kalp hastalığı olan vatandaşlar için uyarıda bulunan Kardiyoloji Uzmanı Dr. İsmail Balaban, ”Özellikle kalp damar hastaları sıcak havalarda fazla kalırsa, artan nabız ve tansiyon düşmesi ile beraber kalp krizi riski artabilir. Güneşin fazla olduğu saatlerde dışarda bulunmamalılar” dedi.
19.06.2022Sağlık
Solunum alerjileri, enfeksiyonlarla karıştırılıyor
Solunum alerjileri, enfeksiyonlarla karıştırılıyorSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, bahar ve yaz aylarında etkisini artıran solunum yolu alerjilerinin, soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonları ile karıştırıldığı için yanlış tedavi uygulandığını belirterek, "Çoğu maalesef alerji değil de sanki enfeksiyon gibi tedavi ediliyor. Ezbere ilaçları da çok kullanmamak lazım" dedi.
18.06.2022Sağlık
Kötü kolesterol (LDL) tedavisinde çok etkili! Kalp ve damar hastalıklarına şifa...
Kötü kolesterol (LDL) tedavisinde çok etkili! Kalp ve damar hastalıklarına şifa...Kolesterol tedavisinde ilaç kullanılıyor, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, kalp krizine karşı şifa! Kolesterol, insan vücudu için hayati fonksiyonları yerine getiren yağ benzeri bir madde olarak tanımlanıyor. Hücre duvarları ve hormonların inşasında rol oynayan kolesterol ihtiyacımızın büyük kısmı vücudumuz tarafından üretilerek karşılanıyor, geri kalanı da yiyeceklerden sağlanıyor. Ancak yüksek kalorili ve yağlı beslenme tarzı, vitamin eksikliği ve çok az egzersizin kanda kolesterol seviyesini artırdığını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Aslıhan Eran Ergöknil kolesterole karşı tüketilmesi gereken besinleri anlattı.
18.06.2022Sağlık
Sağlık çalışanlarını kapsıyor! TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Sağlık çalışanlarını kapsıyor! TBMM Genel Kurulunda kabul edildiSon dakika gelişmesi. Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Buna göre; Sağlık tesislerinde ek ödemeye esas işlemleri denetlemek üzere, inceleme heyetlerinin oluşturulmasına yasal altyapı oluşturuldu. Sağlık çalışanlarının döner sermaye ek ödeme tavanları artırıldı. Kanunun 3. maddesi şunları içeriyor: Döner sermaye ek ödeme tavanları; eğitim görevlisi ile profesör ve doçentlerde yüzde 800’den yüzde 950’ye, uzman tabip ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman diş tabiplerinde yüzde 700’den 850’ye yükseltildi. Döner sermaye ek ödeme tavanları pratisyen tabip ve diş tabipleri ile uzman eczacılarda yüzde 500’den 650’ye; hastane müdürü ve eczacılarda yüzde 250 oranı yüzde 305’e yükseltildi. Döner sermaye ek ödeme tavanları diğer personelde yüzde 150’den 225’e; özellikle tıbbi işlemlerde, işlemler karşılığı yapılacak ek ödemelerde yüzde 800 ve 700 oranları sırayla 950 ve 850’ye yükseltildi. İşte son dakika haberinin detayları...
16.06.2022Gündem
Doktorlar grevde mi 16 Haziran? Hastaneler bugün açık mı, çalışıyor mu, hastanelerde grev ne zaman bitiyor, kaç gün, doktorlar neden grevde?
Doktorlar grevde mi 16 Haziran? Hastaneler bugün açık mı, çalışıyor mu, hastanelerde grev ne zaman bitiyor, kaç gün, doktorlar neden grevde?16 Haziran doktorlar grevde mi, hastaneler bugün açık mı? Doktorlar bugün grevde mi, hastaneler bugün çalışıyor mu? Doktorlar ve sağlık çalışanları greve girdi. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nden yapılan açıklamada topluma '15 Haziran'da randevu almayın' çağrısında bulunuldu. Dün gerçekleştirilen grevin ardından vatandaşlar bugün de grev olup olmadığını, hastanelerin açık olup olmadığını sorgulamaya başladı. Peki, Doktorlar grevde mi 16 Haziran, doktorlar bugün çalışıyor mu, neden gev yaptı? Hastanelerde grev ne zaman bitiyor, kaç gün?
16.06.2022Sağlık
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon!
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon!Adana Şehir Hastanesi'nde AIDS ve lösemi hastalarının kullandığı antikor ilaçlarını yasa dışı satarak, kamuyu 2 milyon 53 bin TL zarara uğradığı tespit edilen şebekeye operasyon düzenlendi. Hemşirelerin de aralarında olduğu 10 şüpheliden 7'si gözaltına alındı. Fiyatları yüksek ilaçların Hematoloji Bölümü'nde yatan hastalara verilmediği de ortaya çıktı.
16.06.2022Yaşam
Galatasaray'a ilaç olacaktı! Dev transfere sürpriz talip engeli...
Galatasaray'a ilaç olacaktı! Dev transfere sürpriz talip engeli...Transferde son dakika gelişmesi. Son transfer haberlerine göre, son dönemde adı Galatasaray'la anılan Belçikalı orta saha oyuncusu Axel Witsel'e sürpriz bir talip çıktı. İşte Galatasaray'ın listesindeki isme gelen transfer teklifi...
15.06.2022Galatasaray
Doktorlar grevde mi, 15 Haziran hastaneler bugün açık mı, ilaç yazılıyor mu? Hastaneler grevde mi, bugün çalışıyor mu, iş bırakma eylemi kaç gün?
Doktorlar grevde mi, 15 Haziran hastaneler bugün açık mı, ilaç yazılıyor mu? Hastaneler grevde mi, bugün çalışıyor mu, iş bırakma eylemi kaç gün?Doktorlar bugün grevde mi, hastaneler bugün çalışıyor mu? Doktorlar ve sağlık çalışanları greve gidiyor. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nden yapılan açıklamada topluma '15 Haziran'da randevu almayın' çağrısında bulunulurken, vatandaşlar hastanelerin açık olup olmadığını sorgulamaya ilaç yazılıp yazılmadığını araştırmaya başladı. Peki, 15 Haziran hastaneler açık mı, hastaneler grevde mi? Hastaneler grevde mi, neden grevde, iş bırakma eylemi kaç gün?
15.06.2022Gündem
Yüksek meyve fiyatları dikkat çekiyor! Kilosu 69 liraya kadar çıktı...
Yüksek meyve fiyatları dikkat çekiyor! Kilosu 69 liraya kadar çıktı...Yazla birlikte manav ve pazar tezgahları renklendi. Ancak yazlık meyvelere henüz yaz gelmedi, yüksek fiyatlar dikkat çekiyor. Vatandaşlar fiyatların ne zaman düşeceğini merak ediyor. Nektarin ve şeftali kilo fiyatı 35 liradan 69 liraya kadar değişiklik gösteriyor. Kayısı satış fiyatı ise kilo bazında 19-30 lira arası. Kiraz türüne göre 35-50 lira bandında satılıyor. İşte meyve fiyatlarına ilişkin son gelişmeler...
15.06.2022Ekonomi
SGK faiziyle geri ödeyecek! Son dakika kararı
SGK faiziyle geri ödeyecek! Son dakika kararıSGK faiziyle geri ödüyor. Mahkemeden son dakika kararı geldi. İstanbul'da yaşayan doktor M.B. (57), akciğer kanseri tedavisinde kendisine yazılan ilacın parası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmayınca dava açtı. İstanbul 10'uncu İdare Mahkemesi, SGK'nın M.B.'ye, tedavi sürecinde kullandığı ilaç için ödediği 53 bin 839 liranın yasal faiziyle geri ödenmesine karar verdi.
14.06.2022Ekonomi
SGK tarafından karşılanıyor! Kanser hastalarını ilgilendiren karar
SGK tarafından karşılanıyor! Kanser hastalarını ilgilendiren kararKanser tedavisi gören binlerce hastayı ilgilendiren karar! Artık SGK tarafından karşılanıyor. İstanbul’da yaşayan doktor M.B. (57), akciğer kanseri tedavisinde kendisine yazılan ilacın parası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmayınca dava açtı. İstanbul 10'uncu İdare Mahkemesi, SGK'nın M.B.'ye, tedavi sürecinde kullandığı ilaç için ödediği 53 bin 839 liranın yasal faiziyle geri ödenmesine karar verdi.
14.06.2022Gündem
Pfizer-BioNTech Covid-19 aşısı 5 yaş altı çocuklarda etkili mi? Pfizer-BioNTech aşısı 5 yaş altı çocuklarda koruma sağlıyor mu?
Pfizer-BioNTech Covid-19 aşısı 5 yaş altı çocuklarda etkili mi? Pfizer-BioNTech aşısı 5 yaş altı çocuklarda koruma sağlıyor mu? ABD sağlık yetkilileri, ilaç şirketi Pfizer-BioNtech tarafından üretilen Covid-19 aşısının 5 yaş altı çocuklarda kullanımına dair analiz sonuçlarını paylaştı. En küçük yaş grubunu aşılamak için uzun süredir onay bekleyen aşı için gelen sonuçlar umut verici. Peki, Pfizer-BioNTech Covid-19 aşısı 5 yaş altı çocuklarda etkili mi? Pfizer-BioNTech aşısı 5 yaş altı çocuklarda koruma sağlıyor mu? İşte detaylar…
14.06.2022Sağlık
Vücuttan iltihabı söküp atıyor! Eklem ve adet kramplarına iyi geliyor, geçmeyen ağrılar için şifa, polifenol , lif, beta karoten ile B-6 ve C vitaminleri...
Vücuttan iltihabı söküp atıyor! Eklem ve adet kramplarına iyi geliyor, geçmeyen ağrılar için şifa, polifenol , lif, beta karoten ile B-6 ve C vitaminleri...Vücudumuzda ağrılar olduğunda hemen ağrı kesicilere koşarız. Fakat sürekli ağrı kesici içmek hem zarar veriyor hem de ağrı kesici özelliğini azaltıyor. Bu yüzden ilaç içmek yerine, doğal yollarla bu ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün… Öyleyse gelin bunların neler olduğuna bakalım...
13.06.2022Sağlık
80 bin TL'ye alıcısını bekliyor!
80 bin TL'ye alıcısını bekliyor!Çorum’da Kurban Bayramı öncesi satışa çıkarılan 1,3 tonluk boğa, alıcısını bekliyor.
12.06.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

İlaç ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ilaç haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.