Hesaplama

Hesaplama

Son dakika hesaplama haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hesaplama ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hesaplama haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hesaplama

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hesaplama gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.946 hesaplama haberi bulunmuştur. Tüm hesaplama haberleri aşağıda listelenmiştir.
İstanbul depreme hazır mı? ‘Bu binaların altında kalırız!’
İstanbul depreme hazır mı? ‘Bu binaların altında kalırız!’Bugünlerde tek gündemlerinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “İstanbul’daki deprem senaryosuna Bağcılar olarak böyle yakalanırsak biz bu binaların altında kalırız. Çoluğumuz çocuğumuz canlı canlı ölümü bekler, kimse bizi gelip çıkarmaz” diyor. Dönüşüme engel olan en büyük etken ise metrekare hesabı...
28.03.2023Gündem
Zekat hesaplama 2023! Zekat nasıl hesaplanır, fitreyle farkı nedir? Kimler zekat vermeli, zekat kimlere farz, zekat verilecek kişiler kim?
Zekat hesaplama 2023! Zekat nasıl hesaplanır, fitreyle farkı nedir? Kimler zekat vermeli, zekat kimlere farz, zekat verilecek kişiler kim?Ramazan ayına girilmesiyle, zekat ile ilgili aramalar da yoğunlaştı. Bereket ve çoğaltma anlamına gelen zekat namaz gibi zorunlu bir ibadettir. Zekat nasıl hesaplanır, fitreyle farkı nedir? Kimler zekat vermeli, zekat kimlere farz, zekat verilecek kişiler kim?
Kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı yüzde kaç? Kentsel dönüşüm kredisi hesaplama nasıl yapılır, konut ve işyeri edinme kredisi nasıl alınır, faizi ne kadar?
Kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı yüzde kaç? Kentsel dönüşüm kredisi hesaplama nasıl yapılır, konut ve işyeri edinme kredisi nasıl alınır, faizi ne kadar? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak güvenli yapıların inşasına ve kentsel dönüşüme yönelik çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığımızın desteği ile uygun finansman imkânlarını sağlamaya devam ediyor. Kentsel dönüşümü hızlandırmak ve muhtemel doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak için düzenlediğimiz kentsel dönüşüm programı kapsamında yeni bir destek paketi daha açıklandı. Kentsel dönüşüm yapacak müteahhitlere ilk kez teşvik veriyor. 12 ay ödemesiz, 48 ay vadeyle, 250 milyona kadar kredi imkanı tanınan pakette, konut ve işyeri edinme kredisi faiz oranları da açıklandı. Peki, Kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı yüzde kaç? Kentsel dönüşüm kredisi hesaplama nasıl yapılır, konut ve işyeri edinme kredisi nasıl alınır, faizi ne kadar?
17.03.2023Ekonomi
Kentsel dönüşümde imar planı uyarısı! 'Değişebilir'
Kentsel dönüşümde imar planı uyarısı! 'Değişebilir'Uzmanlar, kentsel dönüşümlerde yıkılan bina ile bu çerçevede yapılacak yeni yapı açısından farklı hukuki durumların ortaya çıkabileceğine dikkat çekiyor. Yapıların hukuki statüsü hakkında bilgi veren Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Onur Kaplan, “Yıkılan veya riskli yapı olduğu tespit edilen binanın zemini incelenir. Yapılan inceleme çerçevesinde riskli yapının bulunduğu alan özelliklerine veya imar planında yapılan değişikliklere bağlı olarak o yerde aynen yapılaşma imkanı olmayabilir" dedi.
15.03.2023Gündem
Deprem kredisi faiz oranları değişti mi 2023, 100 bin deprem kredisi veren bankalar hangileri, 0.99 deprem kredisi hesaplama ve Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası deprem kredisi başvurusu!
Deprem kredisi faiz oranları değişti mi 2023, 100 bin deprem kredisi veren bankalar hangileri, 0.99 deprem kredisi hesaplama ve Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası deprem kredisi başvurusu!Deprem kredisi afetzedeler tarafından araştırılan konular arasında bulunuyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler birçok ili etkiledi. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası afetzedeler depremin maddi etkisini hafifletmek için deprem kredisi kampanyalarına başladı. Peki deprem kredisi başvurusu nasıl yapılır, 100 bin TL deprem kredisi şartları neler? Deprem kredisi faiz oranları değişti mi, 100 bin deprem kredisi veren bankalar hangileri? Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası deprem kredisi başvurusu ve 0.99 deprem kredisi hesaplama…
10.03.2023Ekonomi
Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? 4A, 4B, 4C EYT emekli maaşı hesaplama robotu 2023 ile Emekli maaşı nasıl hesaplanır? EYT ne kadar emekli maaşı alırım 2023?
Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? 4A, 4B, 4C EYT emekli maaşı hesaplama robotu 2023 ile Emekli maaşı nasıl hesaplanır? EYT ne kadar emekli maaşı alırım 2023? EYT emekli maaşı hesaplama robotu 2023 için yapılan aramalar EYT’nin Meclis’ten geçmesiyle birlikte gündeme geldi. Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından üç haftalık ara veren Meclis, EYT gündemi ile döndü. Plan ve bütçe komisyonundan geçen EYT, TBMM Genel Kurulu'nda onaylandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul etmesiyle EYT Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. EYT konusu sıcaklığını korurken EYT emekli maaşı hesaplama işlemlerine yönelik araştırmalar da arttı. Peki, Ne kadar emekli maaşı alırım (4A, 4B, 4C)? Emekli maaşı nasıl hesaplanır, EYT’den emekli olanlar ne kadar maaş alacak? ? EYT emekli maaşı ne kadar? İşte EYT emekli maaşı hesaplama robotu ile SGK 4A, 4B, 4C EYT emekli maaşı hesaplama…
4.03.2023Emekli
Mart kira artış oranı hesaplama! 2023 TEFE TÜFE işyeri, konut kira zammı hesaplama nasıl yapılır, mart ayı kira artış oranı 2023 yüzde kaç, kiralar ne olacak?
Mart kira artış oranı hesaplama! 2023 TEFE TÜFE işyeri, konut kira zammı hesaplama nasıl yapılır, mart ayı kira artış oranı 2023 yüzde kaç, kiralar ne olacak?Mart ayı kira artış oranı merak ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayı enflasyon verisini açıkladı. Anketlerde piyasada aylık enflasyonda artış beklentisi yüzde 3,3 ila 3,52 aralığında gerçekleşirken, yıllık bazda yüzde 55,3-55,74 aralığında olması beklenen TÜFE verisi, geçen ay yüzde 57,68'e gerilemişti. Peki, 2023 Mart ayı kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE mart ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Mart ayı kira artış oranı hesaplama!
3.03.2023Ekonomi
Memur maaş farkı hesaplama! Memur maaş farkı ne kadar, 2 aylık memur enflasyon zammı yüzde kaç? Memur enflasyon farkı nasıl hesaplanır?
Memur maaş farkı hesaplama! Memur maaş farkı ne kadar, 2 aylık memur enflasyon zammı yüzde kaç? Memur enflasyon farkı nasıl hesaplanır?Memurlar maaşlarına 6 ayda bir zam alıyor. Toplu sözleşme zammı + enflasyon farkına göre alınan zamlar memurların maaşlarına yansıyor. Memurlar ve emekliler TÜİK verilerine göre maaş farkı aldığından enflasyon rakamlarını yakından takip ediyor. TÜİK şubat ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Rakamlara göre enflasyon yüzde 3.15 olarak gerçekleşti. Peki, Memur maaş farkı ne kadar, 2 aylık memur enflasyon zammı yüzde kaç? Memur enflasyon farkı nasıl hesaplanır? İşte Memur enflasyon farkı detayları…
3.03.2023Gündem
EYT maaş ödeme detayı! Sınır belli oldu, aylıklar bağlanıyor, işte hesaplama, başvuru ve prim şartı
EYT maaş ödeme detayı! Sınır belli oldu, aylıklar bağlanıyor, işte hesaplama, başvuru ve prim şartıMilyonlarca kişi merakla bu haberi bekliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasa düzenlemesi, TBMM Genel Kurulundan geçmesiyle birlikte Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek. 23 yılı aşkın süredir devam eden yaşa takılma sorunu böylelikle çözülecek. EYT'liler sonunda emekli aylıklarına kavuşacak. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ise EYT maddeleri neler, başvuru nereye yapılır? EYT maaşı ne kadar, şartları nedir, tüm EYT'liler promosyon alabilir mi? sorularına yanıt arıyor. İşte EYT son dakika haberleri...
2.03.2023Emekli
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!Merkez Bankası PPK toplantı özetinde deprem felaketi sonrasında iktisadi faaliyete ilişkin göstergeler üzerinde belirsizlik oluştuğu, depremin doğrudan etkilerinin yanında, yeniden inşa faaliyetleri ve uygulanan destekleyici politikalar kanalıyla dolaylı etkilerinin zaman içinde değişen çeşitli sektörel ve bölgesel yansımaları olacağı belirtildi.
2.03.2023Gündem
EYT ilk maaş ne zaman verilecek, ne kadar, kaç TL? EYT'li ilk maaşı ne zaman alacak, ilk maaş hangi bankaya yatar? Diğer ayrıntılar ve maaş hesaplama
EYT ilk maaş ne zaman verilecek, ne kadar, kaç TL? EYT'li ilk maaşı ne zaman alacak, ilk maaş hangi bankaya yatar? Diğer ayrıntılar ve maaş hesaplamaEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası Meclis gündemine geldi. EYT’liler kanun teklifinin Meclis’ten geçmesini sabırsızlıkla bekliyor. Gözler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine gelen EYT düzenlemesine çevrilmişken, EYT ne zaman çıkacak, EYT ilk maaş ne zaman yatacak? Sorularına yanıt aranıyor. Peki, EYT ilk maaş ne zaman yatar, ilk maaş kaç TL? EYT’lilere ilk maaş ne zaman verilecek, Martta alınır mı?
2.03.2023Emekli
EYT 5000-5975 gün mü, şartları ne? (EYT Kadın, erkek prim tablosu) e-devlet EYT başvuru ekranı
EYT 5000-5975 gün mü, şartları ne? (EYT Kadın, erkek prim tablosu) e-devlet EYT başvuru ekranıEYT emeklilik şartları netleşti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa teklifi Meclis'e gitti. 4 maddelik yasa teklifine göre EYT primi işe girişe göre 5000-5975 gün arası olacak. Askerlik borçlanması yaparak işe girişi geri çekenler de kapsam dahilinde olacak. Kadroya alınan işçiye zorunlu emeklilik şartı kalkıyor. SGK tarafından EYT kademeli emekli tablosuyla birlikte kadın ve erkeklerde sigortalılık süresi ve prim gün sayısı da koloayca sorgulanıyor. Peki EYT 5000 gün mü, EYT emeklilik şartları ne? EYT hesaplama tablosuna göre kadınlarda prim gün sayısı kaç? İşte e-devlet EYT başvuru ekranı
28.02.2023Emekli
EPDK harekete geçti! Elektrik şirketleri 11 milyar lirayı geri ödeyecek
EPDK harekete geçti! Elektrik şirketleri 11 milyar lirayı geri ödeyecekGeçen yıl nisan ayında devreye alınan azami uzlaştırma fiyat mekanizmasının (AUF) ardından EPDK, sisteme aykırı fiyat hareketleri nedeniyle 40 şirketin 11 milyar lirayı geri ödemesini istemişti. Geri ödenecek miktarın 15.3 milyar lira olarak netleştiği ve 4 milyar liranın tahsil edildiği belirtildi. Yetkililer bu durumu ceza değil, haksızca alınan meblağın geri ödemesi olarak yorumladı.
20.02.2023Ekonomi
Borç sıfırlanıyor: Kredi çeken kişileri kapsayan sigorta açıklaması
Borç sıfırlanıyor: Kredi çeken kişileri kapsayan sigorta açıklamasıKredi borcu olan insanların afet çerçevesindeki hukuki sürecine ilişkin açıklama geldi. Eskişehir’de avukatlık yapan Barış Günaydın, “Kişinin vefatı halinde eğer bir sigorta yaptırmışsa kredi borcu sana eriyor. Kalan rakam sigortadan karşılanıyor.” dedi.
17.02.2023Ekonomi
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecek
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecekDepremzedelerin hayata yeniden tutunabilmeleri için sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Zorunlu deprem sigortası ödemeleri başladı. Afet bölgesinde yıkılan konutlar içerisinde, kredi ile satın alınanların kredi geri ödemelerinin ertelenip ertelenmeyeceği ise merak konusu. 'Depremde yıkılan evin kredisi ödenir mi? Evin yıkılmış olmasının bankanın alacağını ortadan kaldırır mı?' soruları vatandaşlar tarafından araştırılırken, banka kredisi çeken kişinin vefat etmesi durumunda borcunun mirasçısından talep edileceği için hukuken yakınlarının nasıl bir yol izleyeceği de merak ediliyor. İşte detaylar...
14.02.2023Ekonomi
Adıyaman’daki depremde cam binanın camı bile kırılmadı! Sırrını mimarlar açıkladı
Adıyaman’daki depremde cam binanın camı bile kırılmadı! Sırrını mimarlar açıkladıAdıyaman’da tuzla buz olan bir otel ve belediyenin yakınındaki cam giydirmeli, şehrin ilk akıllı binası Kommagene Kültür Merkezi’nin camları bile kırılmadı. Cam bina iki büyük depreme nasıl dayandığını mimar ve denetmenler cevapladı.
13.02.2023Gündem
Gram altın fiyatları sert düştü! Uzmanlar nedenini açıkladı
Gram altın fiyatları sert düştü! Uzmanlar nedenini açıkladıAltın fiyatlarında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Son rekor sonrası gram altında sert kayıplar görüldü, açıklamalar art arda geldi. “Altın fiyatlamada 1123.55 ve 1103.40 destek oluşturabilir” tahmininde bulunan uzmanlar tarihi düşüşün nedenlerini açıkladı.
4.02.2023Ekonomi
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çare
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çareSıfır otomobile ulaşmak her geçen gün zorlaşmaya başladı. Çip krizi ve tedarik sorunları fiyatları yükseltirken, bu durum vatandaşları aylarca araba beklemek zorunda bırakıyor. Sıfırdaki bu durum ikinci el arabada da fiyatları yukarı çekti. Tüm bunlara rağmen büyük şehirlerde ise trafiğe kayıtlı araç sayısının ve nüfusun artması, ulaşımı da yoğun bir hale getirmeye başladı. Vatandaşlar da hem otomobile ulaşmayı daha kolay hale getiren hem de daha uyguna yolculuk imkanı sunan alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. İşte ulaşımın yolculuğun detayları...
4.02.2023Ekonomi
Şubat işyeri kira artış oranı 2023! İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? Şubat ayı işyeri-dükkan kira artışı 2023
Şubat işyeri kira artış oranı 2023! İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? Şubat ayı işyeri-dükkan kira artışı 2023Şubat ayı işyeri kira artış oranı, enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla netlik kazandı. TÜİK'e göre tüketici fiyatları ocakta aylık yüzde 6,65, yıllık yüzde 57,68 arttı. Peki, Tüfe kira artış oranı 2023 ne kadar oldu? Kira artış oranı hesaplama ve şubat ayı işyeri kira artış oranı 2023…
4.02.2023Ekonomi
Şubat ayı kira artış oranı 2023! Kira zammı nasıl hesaplanır, Şubat ayı kira artış oranı hesaplama nasıl yapılır? TEFE TÜFE şubat kira artışı zammı
Şubat ayı kira artış oranı 2023! Kira zammı nasıl hesaplanır, Şubat ayı kira artış oranı hesaplama nasıl yapılır? TEFE TÜFE şubat kira artışı zammıŞubat ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2023 yılı Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre enflasyon ocak ayında yıllık yüzde aylık 6,65 ise yüzde olarak gerçekleşti. Peki, 2023 Şubat ayı kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Şubat ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Şubat ayı kira artış oranı hesaplama!
3.02.2023Ekonomi
Ne zaman emekli olurum? SGK SSK Bağkur Emekli Sandığı kaç prim gününde emekli olurum? SGK işe giriş tarihine göre EYT emeklilik yaşı ve tarihi!
Ne zaman emekli olurum? SGK SSK Bağkur Emekli Sandığı kaç prim gününde emekli olurum? SGK işe giriş tarihine göre EYT emeklilik yaşı ve tarihi!EYT yasa teklifi TBMM'ye sunuldu. Yeni düzenlemeyle kademeli gün şartı sigortalı çalışmaya başlama tarihine göre 5000 ile 5975 gün arasında değişiyor. Meclis'e sunulan düzenleme ile kademeli geçiş sistemindeki günler korundu. Kademeli günü dikkate alarak emekli olunacak. Yasa düzenlemesiyle emeklilik hayali kura vatandaşlar Ne zaman emekli olurum? Sorusuna yanıt aramaya başlandı. İşte İşte e-Devlet ve SGK 4A, 4B, 4C emeklilik yaşı ve tarihi hesaplama ekranı…
3.02.2023Emekli
EYT prim gün sayısı kaç olunca emekli olunur 2023? 1999 öncesi emeklilik prim gün sayısı değişir mi? EYT prim gün sayısı tablosu
EYT prim gün sayısı kaç olunca emekli olunur 2023? 1999 öncesi emeklilik prim gün sayısı değişir mi? EYT prim gün sayısı tablosuEYT prim gün sayısı tablosu için aramalar arttı. EYT prim gün sayısı kaç olunca emekli olunur, kadın ve erkeklerde EYT prim gün sayısı değişti mi? sorularına yanıt aranıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunuldu. EYT düzenlemesinin Meclis’e sunulmasıyla AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu detayları kamuoyuyla paylaştı. 8 Eylül 1999 öncesi emeklilik prim gün sayısı 5000 olanlar eski yasaya göre emekli olabiliyorken şimdi EYT şartları yeniden belirlendi, kademeli prim sistemine geçildi. Kademeli prim sistemine geçilmesiyle Bağkur prim gün sayısı öğrenme ve hesaplama için yapılan sorgulamalar da arttı. Peki, Peki EYT emeklisi olmak için prim gün sayısı kaç olmalı, Bağkur EYT gün sayısı ne kadar? İşte 2023 EYT gün sayısı tablosu ve Bağkur prim gün sayısı öğrenme ve hesaplama…
3.02.2023Emekli
EYT prim günü tablosu! 2023 EYT yeni yaş ve EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? Kadın ve erkek SGK 4A prim gün sayısı hesaplama tablosu
EYT prim günü tablosu! 2023 EYT yeni yaş ve EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? Kadın ve erkek SGK 4A prim gün sayısı hesaplama tablosuEmeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesine yönelik yapılan açıklamaların ardından prim gün sayısı konusu gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada “SSK'lılar kademeli prim gününe tabi olacak ve kademeli prim günü 5 binden başlayarak 5 bin 975 güne kadar çıkacak.” İfadelerini kullandı. SGK tarafından yayımlanan tabloyla birlikte, sigortalılık süresi ve prim gün sayısı kolayca sorgulanıyor. Peki emekli olmak için kaç prim günü gerekecek, kadın ve erkek EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? İşte EYT prim tablosu ile SGK 4A prim gün sayısı ve yeni yaş hesaplama…
2.02.2023Emekli
MTV son ödeme günü! MTV’de ilk taksit ödemesi ne zaman, nasıl yapılır, MTV gecikme faizi nedir? 2023 Ocak MTV taksit ödeme ekranı!
MTV son ödeme günü! MTV’de ilk taksit ödemesi ne zaman, nasıl yapılır, MTV gecikme faizi nedir? 2023 Ocak MTV taksit ödeme ekranı!MTV son ödeme günü geldi çattı. 2023 ocak MTV ödemesinde saatler kalırken araç sahiplerinin MTV ilk taksit ödemelerine ilişkin aramaları da arttı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2023 yılı için belirlenen yüzde 122'lik yeniden değerleme oranı yerine, yüzde 61.5 olarak belirlendi. Böylece yeni yılda 1-3 yaş aralığındaki araçlar için en düşük MTV oranı 1.313 TL’den 2 bin 120 TL’ye, en yüksek MTV tutarı ise 62 bin 633 TL’den 101 bin 152 TL’ye çıktı. MTV ödemeleri internet üzerinden kredi kartıyla ödenebiliyor, tutara taksit de yapılıyor. Peki, MTV ilk taksit ne zaman ödenecek, nasıl yapılır? MTV son ödeme günü bugün mü? MTV gecikme faizi nedir, ödemezsen ne olur? İşte MTV 2023 Ocak taksit ödeme günü ve MTV tablosu…
31.01.2023Ekonomi
Emekli maaşı hesaplama 2023! SGK robotuyla 4A, 4B, 4C emekli maaşı nasıl hesaplanır, emekli maaşı ne kadar alırım? uyg.sgk.gov.tr emekli maaşı hesaplama tablosu
Emekli maaşı hesaplama 2023! SGK robotuyla 4A, 4B, 4C emekli maaşı nasıl hesaplanır, emekli maaşı ne kadar alırım? uyg.sgk.gov.tr emekli maaşı hesaplama tablosuEmekli maaşı hesaplama formülü, robotu, tablosu gibi konu başlıkları gündem olmayı sürdürüyor. Emekli zam gelişmesinin ardından emekli maaşı hesaplama pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Memur ve emeklilerin Ocak ve Temmuz ayında yapılan maaş artışları bir önceki 6 aylık enflasyon oranı kadar olurken, SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak 2023'te Aralık 2022 ile Haziran 2022 arasında oluşan 6 aylık enflasyon kadar artış alıyor. 2023 Ocak ile emekli aylıklarına yüzde 30 zam yapıldı. Peki, SGK 4A, 4B, 4C emekli maaşı ne kadar alırım, emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte Emekli maaşı hesaplama robotu…
30.01.2023Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Hesaplama ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hesaplama haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.