Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Hazine ve Maliye Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hazine ve maliye bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.740 hazine ve maliye bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm hazine ve maliye bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kiralara limit gelecek mi, ev kiralarına il il limit mi getirilecek? Yüzde 25 kira artışı ne zaman bitiyor? Kiralara sınırlama gelecek mi?
Kiralara limit gelecek mi, ev kiralarına il il limit mi getirilecek? Yüzde 25 kira artışı ne zaman bitiyor? Kiralara sınırlama gelecek mi?Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından “ev kiralarına limit gelecek” yönündeki haberlere ilişkin açıklama geldi. İletişim Başkanlığı, "Ev kiralarına il il limit getiriliyor" yönündeki haberlere yönelik yalanlama açıklaması yaptı. Peki, Kiralara limit gelecek mi, ev kiralarına il il limit mi getirilecek? Yüzde 25 kira artışı ne zaman bitiyor?
28.03.2023Ekonomi
0.79 faizli, 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı! İşte taksit tablosu...
0.79 faizli, 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı! İşte taksit tablosu...Kentsel dönüşüm kredisi için harekete geçildi. Beklenen İstanbul depremi için kentsel dönüşüm süreci hızlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladı. Kredi paketinin detayları belli oldu.
19.03.2023Ekonomi
0.79 faizli 12 ay geri ödemesiz kredi paketi! 10 yıl vade ile geri ödeme taksit tablosu: 1.695 TL
0.79 faizli 12 ay geri ödemesiz kredi paketi! 10 yıl vade ile geri ödeme taksit tablosu: 1.695 TLKentsel dönüşüm kredisi için harekete geçildi. Beklenen İstanbul depremi için kentsel dönüşüm süreci hızlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladı. Kredi paketinin detayları belli oldu.Peki, kimler yararlanacak? Kredi ve faiz oranları ne? Aylık ödeme ne kadar olacak? İşte detaylar...
18.03.2023Ekonomi
Deprem raporu açıklandı! Asrın felaketinin maliyeti belli oldu
Deprem raporu açıklandı! Asrın felaketinin maliyeti belli olduHazine ve Maliye Bakanlığı'nca, asrın felaketinin Türkiye'ye maliyetinin yaklaşık 2 trilyon lira olarak hesaplandığı, bu rakamın 2023 yılı milli gelir beklentisinin yüzde 9'una denk geldiği bildirildi.
17.03.2023Gündem
Kentsel dönüşüme yeni destek paketini uzmanlar değerlendirdi: Çok büyük fırsat
Kentsel dönüşüme yeni destek paketini uzmanlar değerlendirdi: Çok büyük fırsatHazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için hazırlanan yeni destek paketini duyurdu. Uzman isimler yeni destek paketini canlı yayında yorumlarken İMKOM Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, "Koşulları çok değerli buldum. 10 yıl zaman süreli olması yaklaşık bir kira bedeline tekabül ediyor. Mevcut evini tahliye ettiğinde kira desteği oluyor. Bu çok önemli bir fırsat" dedi. CNN TÜRK'e konuk olan Gayrimenkul Uzmanı Ayşe Fügen Arda ise "Kredi kolaylığı sağlanması önemli ama bütün hasarlı binalardaki insanları taşıyamayız, çok çok hasarlı, yıkılabilecek kişileri taşımalıyız" ifadelerini kullandı.
17.03.2023Ekonomi
Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği nasıl alınır? Müteahhit kentsel dönüşüm kredisi alabilir mi, kentsel dönüşüm teşviği nedir, başvurusu nasıl yapılır?
Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği nasıl alınır? Müteahhit kentsel dönüşüm kredisi alabilir mi, kentsel dönüşüm teşviği nedir, başvurusu nasıl yapılır?Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm yapacak olan müteahhitlere teşvik sağlandığını açıkladı. Söz konusu gelişm enin ardından Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği nasıl alınır? Kentsel dönüşüm teşviği nedir, Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği başvurusu nasıl yapılır?
17.03.2023Ekonomi
0.79 faizli 12 ay geri ödemesiz kredi! 48 ay vade, limit belli oldu
0.79 faizli 12 ay geri ödemesiz kredi! 48 ay vade, limit belli olduHazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladı. Kredi paketinin detayları belli oldu.
17.03.2023Gündem
Kentsel dönüşümde yeni destek paketi! Kredi limiti değişti
Kentsel dönüşümde yeni destek paketi! Kredi limiti değiştiHazine ve Maliye Bakanlığı, kentsel dönüşüme yönelik destek paketini duyurdu. Pakette 12 ay ödemesiz toplam 48 ay vadeli finansman sağlanacak. Kişi başı 1 milyon 250 bin TL'ye kadar finansman imkanı sunulacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla, hazine destekli kefalet sistemini de kapsama dâhil ederek, kentsel dönüşüm sürecinde yüklenici ve konut üreticisi firmaların uygun koşullarda finansmana erişiminin sağlandığı desteği de yayımladığı mesajla sosyal medya hesabından duyurdu.
17.03.2023Ekonomi
İnşaat sektöründe yeni dönem! İzleme sistemi başlıyor
İnşaat sektöründe yeni dönem! İzleme sistemi başlıyorİnşaat demirinin üretiminden kullanımına kadar geçen tüm aşamaları takip edecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından dün yayımlanan tebliğle inşaat demirinin üretimi ve ithalat aşamasından inşaatta kullanım süreci dahil izlenmesine yönelik düzenleme yapıldı.
17.03.2023Ekonomi
Devlete olan borçlar yeniden yapılandırılıyor
Devlete olan borçlar yeniden yapılandırılıyorTBMM Genel Kurulunda, kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi kabul edildi.
9.03.2023Ekonomi
'Afet Yeniden İmar Fonu' teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
'Afet Yeniden İmar Fonu' teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaGenel hayata etkili afet bölgesinin yeniden imarı, altyapı ve üstyapı çalışmalarına hızlı kaynak sağlanması amacıyla bağış, hibe, bütçe ödeneği, yurt içi ve yurt dışı finansmanın 'Afet Yeniden İmar Fonu'nca tek elden yönetilmesini öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı.
9.03.2023Ekonomi
Sigorta şirketlerinin 'deprem' oyunu! Teminat vermek istemiyorlarsa şikayet edin
Sigorta şirketlerinin 'deprem' oyunu! Teminat vermek istemiyorlarsa şikayet edinTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, depremden dolaylı olarak etkilenen illerde sigorta şirketlerinin “deprem olabilir” ihtimali ile teminat vermek istemediğini söyleyerek, “Kanun çok açık ve net. Kanunda bir mal ve hizmeti satmaktan kaçınamayacakları açıkça belirtiliyor” dedi.
4.03.2023Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Esnafın kaybının önlenmesi için net adımlar atıyoruz
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Esnafın kaybının önlenmesi için net adımlar atıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesinde zarar gören esnaf ve vatandaşlara yönelik, “Vergisel düzenlemeler, ötelemeler, ertelemeler ya da aflar yaptık” dedi. Girdi maliyetlerinin yükselmemesi için gerekli tedbirleri aldıklarını da belirten Bakan Nebati, "Sakın kimse kısa günün çıkarı konusunda bir hesap yapmasın” ifadelerini kullandı.
28.02.2023Ekonomi
Taksitlendirilen borçlar için yeni karar! "borcu yoktur" yazısında tarih uzatıldı
Taksitlendirilen borçlar için yeni karar! "borcu yoktur" yazısında tarih uzatıldıTaksitlendirilen borçlar için borcun yüzde 10'u ödenmeden "borcu yoktur" yazısı verilmeyeceği şartı 31 Temmuz'a kadar kaldırıldı.
25.02.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Çok sayıda atama yapıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Çok sayıda atama yapıldıHazine ve Maliye Bakanlığı'na yönelik çok sayıda atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.02.2023Gündem
Sivas’ta 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Sivas’ta 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiSivas’ın Gürün ilçesinde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
24.02.2023Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem sonrası atılan adımları açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem sonrası atılan adımları açıkladıHazine ve Maliye Bakanlığı, deprem felaketi sonrası alınan adımlara ilişkin bilgilendirme yaptı.
24.02.2023Ekonomi
BDDK'dan yeni düzenlemeler! Kredi, kredi kartı, borç ve limitlerle ilgili açıklama
BDDK'dan yeni düzenlemeler! Kredi, kredi kartı, borç ve limitlerle ilgili açıklamaBDDK'nın deprem nedeniyle attığı adımlar paylaşıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların borçlarına esneklik tanımak amacıyla çeşitli düzenlemeler gerçekleştirildiği belirtildi.
23.02.2023Ekonomi
Borçlar 1 yıl erteleniyor! Ziraat Bankası ve TKK depremzedeler için harekete geçti
Borçlar 1 yıl erteleniyor! Ziraat Bankası ve TKK depremzedeler için harekete geçtiDeprem felaketi nedeniyle zarar gören bazı illerdeki tarımsal üreticilerin, Ziraat Bankası AŞ(Banka) ve Tarım Kredi Kooperatiflerince(TKK) düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararlar kapsamındaki kredi borçları, bir yıl süreyle ertelendi.
22.02.2023Ekonomi
MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş karar! Yüz binlerce vatandaşı kapsıyor
MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş karar! Yüz binlerce vatandaşı kapsıyorMTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş açıklama geldi. “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrası Gelir İdaresi Başkanlığı atılan adımlar ile ilgili detayları aktardı.
20.02.2023Ekonomi
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştı
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştıTürkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı günlerde, televizyon kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Sekiz kanalın katıldığı yayında 115 milyar 146 milyon 528 bin lirayı aşan nakdi yardım toplanırken, 9 milyonu aşan SMS gönderildi.
16.02.2023Gündem
Emekli maaşları erken mi ödenecek, Şubat ayı SSK BAĞKUR emekli maaşları ne zaman ödenecek? Emekli aylıkları erken yatacak mı?
Emekli maaşları erken mi ödenecek, Şubat ayı SSK BAĞKUR emekli maaşları ne zaman ödenecek? Emekli aylıkları erken yatacak mı? Şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak, emekli maaşları erken mi ödenecek? Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük deprem felaketinde 5. güne girildi. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanlığı 10 ildeki memur maaşlarının erken yatacağını açıkladı. Yaşanan gelişmenin ardından emekli maaşlarıyla SSK ve Bağkur maaşlarının ne zaman yatacağı, erken yatıp yatmayacağı merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alınan önlemler kapsamında SSK (4A) ve BAĞ-KUR (4B) emeklilerinin Şubat ödeme dönemi gelir/aylıklarının ödeme tarihlerine yönelik açıklama geldi. Peki, Emekli maaşları erken mi ödenecek, SSK ve BAĞ-KUR aylıkları erken mi ödenecek, ne zaman ödenecek?
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Deprem bölgesinde Şubat ayı aylıkları ivedilikle ödenecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Deprem bölgesinde Şubat ayı aylıkları ivedilikle ödenecekHazine ve Maliye Bakanlığı "Deprem bölgesinde Şubat ayı aylıkları ivedilikle ödenecek" duyurusunu yaptı.
9.02.2023Gündem
Deprem bölgesinde fahiş fiyat insafsızlığı! Düdük ve el feneri yüzde 100 arttı
Deprem bölgesinde fahiş fiyat insafsızlığı! Düdük ve el feneri yüzde 100 arttıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Felaket 10 ili vurdu, tüm Türkiye yardım ve destek için seferber oldu. Bu durum fırsatçıları da harekete geçirdi. Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyacı olan ürünlerde fiyat artışlarına gidildi. Düdük ve pilsiz el feneri setlerinin fiyatlarında dahi yüzde 100’ü aşkın artış yaşandı.
9.02.2023Gündem
Depremde fırsatçılar iş başında! İhtiyaç ürünlerine fahiş zam uyguladılar
Depremde fırsatçılar iş başında! İhtiyaç ürünlerine fahiş zam uyguladılarDepremden etkilenen vatandaşların ihtiyacı olan ürünlere fırsatçılar zam yapmaktan kaçınmadı. Düdük ve pilsiz el feneri setlerinin fiyatlarında yüzde 100’ü aşkın fiyat artışı yapıldığı görüldü.
9.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hazine ve maliye bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.