Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Son dakika Gazi Mustafa Kemal Atatürk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Gazi Mustafa Kemal Atatürk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gazi mustafa kemal atatürk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.671 gazi mustafa kemal atatürk haberi bulunmuştur. Tüm gazi mustafa kemal atatürk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadı
Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadıDemirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘vefa’ töreni düzenlendi. Öğretmenlere özverili çalışmaları için çeşitli hediyelerin takdim edildiği törende 2017 yılında Batman’da şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ile yine aynı yıl Tunceli’de şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz unutulmadı. Aybüke Öğretmenin şehit edilmeden önce söylediği ve hafızalara kazınan ‘Magusa Limanı’ isimli türkünün yeniden icra edilmesi, duygusal anlar yaşattı. Öğretmenlere hediyeleri Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören tarafından takdim edildi.
24.11.2023Gündem
Öğretmenler Günü'nde toplu taşıma ücretsiz mi, 24 Kasım otobüsler bedava mı? Bugün metro, metrobüs, marmaray, tramvay ücretsiz mi, öğretmenlere ulaşım indirimli mi?
Öğretmenler Günü'nde toplu taşıma ücretsiz mi, 24 Kasım otobüsler bedava mı? Bugün metro, metrobüs, marmaray, tramvay ücretsiz mi, öğretmenlere ulaşım indirimli mi?24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta kutlanırken 24 Kasım toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı sorgulanmaya başlandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen kabul edildiği 24 Kasım günü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. 2022 yılında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İstanbulkart Mobil’de "Dijital Öğretmen Kart" tanımlı olan öğretmenler, toplu taşıma araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanmıştı. Peki, bugün otobüsler ücretsiz mi, 24 Kasım toplu taşıma ücretsiz mi? Öğretmenlere otobüs, metrobüs, metro, vapur, marmaray, tramvay bedava mı?
24.11.2023Gündem
Öğretmenler Günü ne zaman ilan edildi, 24 Kasım neden Öğretmenler Günü? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıkmıştır, 24 Kasım nasıl Öğretmenler Günü oldu?
Öğretmenler Günü ne zaman ilan edildi, 24 Kasım neden Öğretmenler Günü? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıkmıştır, 24 Kasım nasıl Öğretmenler Günü oldu?Öğretmenler Günü her yıl 24 Kasım'da kutlanıyor. Öğretmenler Günü, duygu dolu anlar yaşarken, öğrenciler öğretmenler gününe ilişkin araştırma yapmaya başladılar. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, öğretmenlere armağanı olarak kutlanan bugün nasıl ve ne zaman ortaya çıktığı merak ediliyor. Peki, Öğretmenler Günü ne zaman ilan edildi, 24 Kasım neden Öğretmenler Günü? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıkmıştır, 24 Kasım nasıl Öğretmenler Günü oldu?
24.11.2023Gündem
24 Kasım Öğretmenler Günü tatil mi, 24 Kasım'da okullar yarım gün mü? Yarın okul var mı 24 Kasım?
24 Kasım Öğretmenler Günü tatil mi, 24 Kasım'da okullar yarım gün mü? Yarın okul var mı 24 Kasım?24 Kasım Öğretmenler Günü resmi tatil mi, 24 Kasım’da okullar yarım gün mü, var mı? Öğretmenler gününün yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler arama motorlarına yönelerek yarın okulların olup olmadığını araştırmaya başladı. İşte 24 Kasım okullar tatil mi sorusunun yanıtı…
23.11.2023Gündem
Antalya’da 'Ata’ya Saygı' uçuşu
Antalya’da 'Ata’ya Saygı' uçuşuTürkiye Kültür Yolu Festivali’nin son durağı olan Antalya, Türk Yıldızları’nın muhteşem gösterisiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Konyaaltı sahilinde “Ata’ya Saygı” uçuşu yapan Türk Yıldızları, özellikle çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı.
11.11.2023Yaşam
Mustafa Kemal Atatürk, Demirören Medya Center'da anıldı
Mustafa Kemal Atatürk, Demirören Medya Center'da anıldıCumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yılında Demirören Medya Center'da yapılan programla anıldı. Programda 10 Kasım'a özel hazırlanan Hürriyet, Milliyet, Posta ve Fanatik gazetelerinin arşivindeki kapaklardan oluşan sergi ile Atatürk'ün Trablusgarp, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı dönemlerine ait kıyafetleriyle hazırlanan canlandırma sergisi yoğun ilgi gördü.
10.11.2023Haber
Atatürk vefatının 85'inci yılında Demirören Medya Center'da anıldı
Atatürk vefatının 85'inci yılında Demirören Medya Center'da anıldıCumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yılında Demirören Medya Center'da yapılan programla anıldı. Programda 10 Kasım'a özel hazırlanan Hürriyet, Milliyet, Posta ve Fanatik gazetelerinin arşivindeki kapaklardan oluşan sergi ile Atatürk'ün Trablusgarp, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı dönemlerine ait kıyafetleriyle hazırlanan canlandırma sergisi yoğun ilgi gördü.
10.11.2023Gündem
Bakan Koca: 15-16 yıl sonra bütün şehir hastaneleri hepsi bu devletin
Bakan Koca: 15-16 yıl sonra bütün şehir hastaneleri hepsi bu devletinSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık hizmeti sunan ve sunacak olan bütün şehir hastanelerinin 15-16 yıl sonra hepsinin devlete ait olacağını açıkladı.
10.11.2023Gündem
10 KASIM SÖZLERİ, KISA RESİMLİ DUYGUSAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJLARI | Uzun kısa duygusal resimli 10 Kasım mesajları ile özlem, minnet ve saygı ileten duygu dolu 10 Kasım sözleri
10 KASIM SÖZLERİ, KISA RESİMLİ DUYGUSAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJLARI | Uzun kısa duygusal resimli 10 Kasım mesajları ile özlem, minnet ve saygı ileten duygu dolu 10 Kasım sözleriHer 10 Kasım'da olduğu gibi bugün de Atamızın ebediyete intikal edişini rahmet ve minnetle anıyor, onun devrimlerini yaşatma sözü veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yıl dönümünde biz de sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz duygusal, anlamlı, ona minnet ve özlem ileten 10 Kasım Atatürk'ü Anma mesajları ve 10 Kasım Atatürk sözleri derledik. İşte resimli Atatürk'ü Anma Günü mesajları...
10.11.2023Gündem
Spor camiasından 10 Kasım mesajları!
Spor camiasından 10 Kasım mesajları!Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yıldönümü nedeniyle spor camiasından anma mesajları yayımlandı.
10.11.2023Şampiy10
10 Kasım sözleri kurumsal mesajlar! X, Facebook, Insragram için Kurumsal 10 Kasım sözleri ve resimli 10 Kasım mesajları 2023
10 Kasım sözleri kurumsal mesajlar! X, Facebook, Insragram için Kurumsal 10 Kasım sözleri ve resimli 10 Kasım mesajları 2023Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Atatürk'ü Anma Günü, sadece tarihi bir olayı değil, aynı zamanda Cumhuriyetimizin temellerini atan, modern Türkiye vizyonunu şekillendiren büyük liderin mirasını yaşatma sorumluluğunu da taşıdığımız bir gündür. Biz de bu güne özel kurumsal 10 Kasım sözleri ve mesajları derledik. İşte X, Facebook, Insragram için paylaşmalık kurumsal 10 Kasım sözleri ile müşteriler için kurumsal 10 Kasım mesajları
10.11.2023Gündem
10 Kasım Atatürk sözleri resimli 10 Kasım mesajları ||| Uzun kısa anlamlı duygusal 10 Kasım sözleri ve  0 Kasım Atatürk'ü anma günü mesajları
10 Kasım Atatürk sözleri resimli 10 Kasım mesajları ||| Uzun kısa anlamlı duygusal 10 Kasım sözleri ve 0 Kasım Atatürk'ü anma günü mesajlarıBugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği 10 Kasım. Her yıl olduğu gibi bu anlamlı günde, milletimiz, Ulu Önder'in vizyonu, liderliği ve Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma azmiyle dolu sözleriyle bir kez daha buluşuyor. Atatürk'ü Anma Günü, yurt genelinde düzenlenen törenler ve çeşitli etkinliklerle onun öncülüğünde gerçekleşen devrimleri, Cumhuriyet'in temellerini atan sözleriyle anmanın ve hatırlamanın bir günü olarak kutlanıyor. Biz de onu anmak, sevgi ve minnetimizi göstermek için 10 Kasım Atatürk'ü anma günü ile ilgili sözler ve 10 Kasım mesajları derledik. İşte Resimli 10 Kasım mesajları 2023 ve Atatürk’ü anma mesajları…
10.11.2023Gündem
10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taraf değil, hakem konumdayız
10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taraf değil, hakem konumdayızGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta anma törenleri düzenleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programında önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı da Anıtkabir'i ziyaret etti. Şeref Defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aşkla çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyetini her alanda yüceltemeye devam ediyoruz. Milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır." dedi.
10.11.2023Gündem
Atatürk, en çok eğitime önem verdi!
Atatürk, en çok eğitime önem verdi!Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmak için cepheden cepheye koşan Mustafa Kemal Atatürk, hayalini kurduğu çağdaş Türkiye’yi yaptığı devrimlerle hayata geçirdi. Ulu Önder, en büyük değişimleri ise eğitimde gerçekleştirdi.
10.11.2023Gündem
Ata’yı mutlu eden madalyanın gerekçesi: Milletine neşe içinde yaşama yolu açtı
Ata’yı mutlu eden madalyanın gerekçesi: Milletine neşe içinde yaşama yolu açtıUluslararası kurumların üyelik daveti, ödül ve madalyalarına karşı seçici olan Atatürk, vefatından bir yıl önce Mark Twain Cemiyeti’nce verilen madalyayı kabul edince çevresindekiler şaşırmıştı. Atatürk’ün sürpriz tavrının nedeni madalyanın gerekçesinde gizliydi.
10.11.2023Gündem
10 Kasım bayrak yarıya iner mi? 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü saygı duruşu kaç dakika?
10 Kasım bayrak yarıya iner mi? 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü saygı duruşu kaç dakika?10 Kasım bayrak yarıya iner mi sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıldönümünde tüm Türk halkı ortak bir kedere teslim olacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi Atatürk'ü anma gösterilerinde saygı duruşunda bulunulacak. Saat 9'u 5 geçe bulunulacak saygı duruşu kaç dakika? Detaylar haberimizde.
9.11.2023Gündem
10 Kasım: En özel Atatürk'ün çocuklarla fotoğrafları! Atatürk'ün gelecekle ilgili sözleri
10 Kasım: En özel Atatürk'ün çocuklarla fotoğrafları! Atatürk'ün gelecekle ilgili sözleriBu yıl da 10 Kasım'ı büyük bir hüzünle anmaya hazırlanıyor Türkiye. 10 Kasım 1938'da saat 9'u 5 geçe ebediyete uğurladığımız Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve özlemle anıyor olacağız. Tüm hayatını Türkiye'nin geleceğine adayan ve bu uğurda sayısız başarıya imza atarak dünyaya örnek olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü 10 Kasım'da en duygusal sözlerle yadedeceğiz. Biz de gazetevatan olarak Atatürk'ün çocuklarla en özel fotoğraflarına yer verdik.
9.11.2023Gündem
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının yeni görüntüleri ortaya çıktı! Gömleklerinin ceketlerinin düğmelerini kopararak uğurladılar
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının yeni görüntüleri ortaya çıktı! Gömleklerinin ceketlerinin düğmelerini kopararak uğurladılarUlu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün renklendirilmiş görüntülerine Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Başdanışmanı, araştırmacı Ahmet Gürel ulaştı. Araştırmacı Gürel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Etnoğrafya Müzesi'nden Anıtkabir'e nakledildiği törenin renkli görüntülerine ulaştı.
9.11.2023Gündem
Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e naklinin renkli görüntüleri ortaya çıktı
Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e naklinin renkli görüntüleri ortaya çıktıAraştırmacı Ahmet Gürel (74), Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Etnoğrafya Müzesi'nden Anıtkabir'e nakledildiği törenin renkli görüntülerine ulaştı. İtalyanlar tarafından sonradan renklendirildiği öğrenilen görüntülerde, Atatürk'ün Türk bayrağına sarılı naaşının top arabasıyla taşınması ve Anıtkabir'de düzenlenen törenden kareler yer aldı.
9.11.2023Vatan TV
İş Bankası’nın mevduatı 1,5 trilyon TL’ye, aktif büyüklüğü 2,1 trilyon TL’ye yükseldi
İş Bankası’nın mevduatı 1,5 trilyon TL’ye, aktif büyüklüğü 2,1 trilyon TL’ye yükseldiTürkiye İş Bankası, Eylül 2023 itibarıyla aktif büyüklüğünü yılsonuna göre yüzde 47,6 artırarak 2,1 trilyon TL’ye yükseltti.
8.11.2023Finans
Bahçeli'den grup toplantısında CHP'ye sert tepki
Bahçeli'den grup toplantısında CHP'ye sert tepkiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP kurultayında sarf ettiği "Sırtımdaki hançerlerle seçime girdim" sözleri hakkında konuşan Bahçeli, "Gecikmiş bir itiraf beyhude bir sızlanmadır" dedi. Kurultay'da Selahattin Demirtaş'a selam gönderilmesine tepki gösteren Bahçeli, "Üzücü olan, Atatürk'ün kurduğu partinin kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara, kiralık gazetecilere selam gönderilmesidir. Terörist Demirtaş'a selam gönderilmesi PKK'ya selam göndermektir, bölücülüğü selamlamaktır. İlk tuğla yanlış konulmuş ilk düğme yanlış iliklenmiştir." ifadelerini kullandı.
7.11.2023Gündem
Efes Kültür Yolu Festivali bayrağı Antalya’ya devretti! Antalya kültürün ve sanatın odağında olacak
Efes Kültür Yolu Festivali bayrağı Antalya’ya devretti! Antalya kültürün ve sanatın odağında olacakKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilk kez 2021 yılında İstanbul Beyoğlu’nda başlatılan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, Türkiye’nin dört bir yanında sanatseverlerle aralıksız buluşmaya devam ediyor.
CHP'nin 8. Genel Başkanı Özgür Özel oldu
CHP'nin 8. Genel Başkanı Özgür Özel olduCHP'nin 38. Olağan Kurultayı "İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı" sloganı ile Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kurultayda genel başkanlık seçimi için yeterli imzayı toplayan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel aday oldu. Kurultayda "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım" açıklamasını yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na, Özgür Özel "CHP'de hançer yok hançerleyecek de kimse yok" yanıtını verdi. Genel başkanlık seçimi ikinci turda tamamlandı. İlk turda Özel 682, Kılıçdaroğlu 664 oy aldı. İkinci turun sonunda ise Özgür Özel 812, Kılıçdaroğlu 536 oy aldı. Böylece Özgür Özel CHP'nin yeni genel başkanı seçildi. Oy sayımının ardından kurultay salonunda bir açıklama yapan Özgür Özel, "Hayatımın en büyük gururunu ve onurunu yaşıyorum. Örgüte verdiğim bütün sözleri tutacağım" ifadelerini kullandı. İşte CHP kurultayında dakika dakika yaşananlar...
5.11.2023Gündem
MSB duyurdu! 87 terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 87 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 87 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylelikle etkisiz hale getirilen terörist sayısı bu yıl içinde 1802'ye, 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar ise 39 bin 145'e ulaşmıştır." ifadeleri kullanıldı.
2.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan depremzede esnafa faizsiz kredi müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan depremzede esnafa faizsiz kredi müjdesiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Gazzeli kardeşlerimiz vahşete maruz bırakılıyor" diyen Erdoğan, " ABD ve Avrupa'nın koşulsuz desteğini alan İsrail insanlık suçu işliyor" şeklinde konuştu. Cumhuriyet'in 100. yılını omuz omuza kutladıklarını belirten Erdoğan, "Cumhuriyeti salonlara, balolara hapsedenlere, cumhuriyeti tapulu mülkü gibi görenlere bu tarihi günü nasıl idrak edilmesi gerektiğini gösterdik" dedi. Erdoğan, 2024 yılı kredi ve burs rakamlarını lisans öğrencileri için 2 bin, yüksek lisans için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin liraya çıkardıklarını açıkladı. Erdoğan ayrıca, "Deprem bölgesindeki kobilerimize yönelik yeni bir kredi paketini devreye alıyoruz. İşletme başına 200 bin TL ile 700 bin TL arasında faizsiz kredi sağlayacağız." dedi.
31.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gazi mustafa kemal atatürk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.