Eyt Yaş Sınırı

Eyt Yaş Sınırı

Son dakika eyt yaş sınırı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan eyt yaş sınırı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını eyt yaş sınırı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Eyt Yaş Sınırı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan eyt yaş sınırı gelişmeleri de dahil olmak üzere 125 eyt yaş sınırı haberi bulunmuştur. Tüm eyt yaş sınırı haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT ile ilgili milyonları ilgilendiren açıklama! SGK'dan flaş açıklama geldi
EYT ile ilgili milyonları ilgilendiren açıklama! SGK'dan flaş açıklama geldiEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'de izin, daha erken emeklilik ve istifa detayı ortayı ortaya çıktı. EYT'de yaş şartı ile ilgili de merak edilen soru cevabını buldu. Prim gün sayısı eksik olanlar sosyal güvenlik sisteminde belirli doğum, askerlik, yurtdışı çalışma gibi koşullar nedeniyle borçlanma yaparak, prim gün sayısını arttırabilir. Bu yeterli olursa, EYT düzenlemesinden yararlanıp, emekli olabilecek. İlk sigortalı olduğu tarihten önce askere gidenler askerlik borçlanması yaparak, ilk sigortalı olduğu tarihi öne çekebilir. Öte yandan EYT'de dikkat çeken izin ayrıntısı da ortaya çıktı. SGK'dan EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Peki, kimler düzenlemeden yararlanacak, borçlanma imkânı tanınacak mı, ilk emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte milyonları merak ettiği detaylar...
30.12.2022Emekli
EYT emekli maaşı hesaplama | Emeklilik maaşı nasıl hesaplanır, EYT emekli aylığı ne kadar olacak, ne zaman yatacak?
EYT emekli maaşı hesaplama | Emeklilik maaşı nasıl hesaplanır, EYT emekli aylığı ne kadar olacak, ne zaman yatacak?EYT için beklenen haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Erdoğan EYT’de yaş sınırının olmadığını açıklayarak müjdeli haberi verdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 milyon 250 bin kişinin emekli olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanınım yaş şartı olmadan emekliliğe imkan sağlayan düzenlemeyi, eski sistemdeki SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı ayrımı olmaksızın mevcut yapıdaki herkes için geçerli kılıyoruz” sözleri 20 yıllık hasreti bitirdi. Açıklanan müjdenin ardından EYT'liler emekli maaşının ne kadar olacağını, emekli maaş hesabının nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. Peki, EYT emekli aylığı ne kadar olacak? EYT'liler ne zaman emekli maaşlarını alacak? İşte EYT emekli maaşı hesaplama
29.12.2022Emekli
Yeni doğal gaz müjdesi! Erdoğan: Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfetti
Yeni doğal gaz müjdesi! Erdoğan: Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan yılın son Kabine toplantısı sona erdi. Tüm Türkiye'nin merakla beklediği müjdeyi açıklayan Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfetti" ifadelerini kullandı.
26.12.2022Gündem
EYT’de son durum ne? EYT’de yaş sınırı olacak mı? Bakan Bilgin’den EYT ile ilgili yeni açıklama!
EYT’de son durum ne? EYT’de yaş sınırı olacak mı? Bakan Bilgin’den EYT ile ilgili yeni açıklama!Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinde sona gelindi. 1 milyon 900 bin EYT’liyi ilgilendiren EYT düzenlemesinde yaş sınırının olup olmayacağı merak edilirken bugün gerçekleştirilecek Kabine toplantısında düzenleme ile ilgili öneriler masaya yatırılacak. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'de yaş aralığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ne zaman çıkacak? EYT’de son durum ne? EYT’de yaş sınırı olacak mı? İşte Bakan Bilgin’in EYT ile ilgili yeni açıklamaları!
EYT'de yaş şartı ve prim günü ile ilgili son dakika gelişmesi!
EYT'de yaş şartı ve prim günü ile ilgili son dakika gelişmesi!EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Doğum ve askerlik borçlanmasının yanı sıra, prim gün ve yaş şartı gündeki en önemli başlıklar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kritik bir açıklama yaptı. Aralık ayını işaret eden Bakan Bilgin, “EYT gündeme gelince bize müracaat edenler var. Daha önce kayıtlarımızda dijital ortamda yer almayanlar dosyalarıyla geliyor inceleyip hizmet birleştirilmesi yapılıyor. Bu teknik bir çalışma. Bütün bu çalışmalar tamamlanacak, ay sonuna kadar bitecek diye düşünüyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “2023'e masamızdan bunu kaldırarak inşallah girmiş olacağız” ifadelerini kullandı. İşte EYT’de son gelişmeler...
14.12.2022Emekli
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin kritik tarihi duyurdu
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin kritik tarihi duyurduÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili konuştu. Çalışmaların henüz tamamlanmadığını belirten Bakan Bilgin “EYT gündeme gelince bize müracaat edenler var. Daha önce kayıtlarımızda dijital ortamda yer almayanlar dosyalarıyla geliyor inceleyip hizmet birleştirilmesi yapılıyor. Bu teknik bir çalışma. Bütün bu çalışmalar tamamlanacak, ay sonuna kadar bitecek diye düşünüyorum. Aralık ayının sonuna kadar çalışmayı bitirip Meclise götürürüz diye umuyorum çünkü çok hızlı çalışıyoruz. Yeni değil uzun zamandır çalışıyoruz." dedi.
13.12.2022Emekli
EYT ile ilgili son dakika yaş sınırı açıklaması! Emeklilik için kritik ayrıntı
EYT ile ilgili son dakika yaş sınırı açıklaması! Emeklilik için kritik ayrıntıEYT'de yaş sınırı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yaş sınırı, SGK ve prim detaylarıyla ilgili bilinmeyenler ortaya çıktı. EYT'de milyonların beklediği gelişmeler için tarih açıklandı. EYT düzenlemesinde görüşmeler hızlandı. Bu dönemde yaş şartının olup olmayacağı gündeme geldi. Yasa tasarısının aralık sonu, ocak başı gibi Meclis’e gelmesi bekleniyor. Tüm detaylar o zaman belli olacak. Ancak prim şartı net. O da 5000 gün. EYT hakkıyla emekli olmayı bekleyen ancak primi yetmeyenler, eksik sürelerini tamamlama telaşında. Bu anlamda herkes için farklı alternatifler var. İşte EYT'de fırsat kapısını açacak o detaylar...
13.12.2022Emekli
EYT'de bilinmeyen yaş sınırı ve SGK detayı! Emekli olmak isteyen milyonları kapsıyor
EYT'de bilinmeyen yaş sınırı ve SGK detayı! Emekli olmak isteyen milyonları kapsıyorEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'de bilinmeyen yaş sınırı ve SGK detayı ortaya çıktı. EYT'de milyonların beklediği gelişmeler için tarih açıklandı. EYT düzenlemesinde görüşmeler hızlandı. Bu dönemde ‘yaş şartının olup olmayacağı’ da gündeme geldi. Yasa tasarısının aralık sonu, ocak başı gibi Meclis’e gelmesi bekleniyor. Tüm detaylar o zaman belli olacak. Ancak prim şartı net. O da 5000 gün. EYT hakkıyla emekli olmayı bekleyen ancak primi yetmeyenler, eksik sürelerini tamamlama telaşında. Bu anlamda herkes için farklı alternatifler var. İşte EYT'de fırsat kapısını açacak o detaylar...
12.12.2022Emekli
EYT Emeklilikte Yaşa Takılanlar son durum! EYT hangi yılları ve kimleri kapsıyor? EYT son dakika haberleri
EYT Emeklilikte Yaşa Takılanlar son durum! EYT hangi yılları ve kimleri kapsıyor? EYT son dakika haberleriEYT son dakika haberleri, son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor. EYT düzenlemesi aralık ayında Meclis gündemine gelecek. EYT düzenlemesinden yararlanmak için Eylül 1999 öncesi SSK’lı, yani 4/A statüsünde, sigortalı olan kadın çalışanların 20 yıllık sigortalılık süresi ve 5 bin prim gün sayısını doldurmaları gerekiyor. Erkek çalışanların ise 25 yıllık sigortalılık süresini ve 5 bin prim gün sayısını tamamlamaları gerekiyor. Peki, EYT şartları nelerdir, EYT yaş sınırı kalktı mı? EYT ne zaman çıkacak, EYT düzenlemesi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte EYT son dakika haberleri…
17.11.2022Emekli
EYT yaş şartı olacak mı? EYT şartları nelerdir, 1999 öncesi emeklilik şartları neydi? EYT prim günü kaç?
EYT yaş şartı olacak mı? EYT şartları nelerdir, 1999 öncesi emeklilik şartları neydi? EYT prim günü kaç?Emekli olma hayali kurup EYT’ye takılan vatandaşlar aralık ayınca Meclis’e gelecek EYT düzenlemesinin detaylarını sorguluyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasasının 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girmesi beklenirken, EYT yaş şartı var mı, EYT prim günü kaç? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Merak edilen detaylara ilişkin Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den açıklama geldi. Peki, EYT şartları nelerdir, 1999 öncesi emeklilik şartları neydi?
12.11.2022Emekli
Staj mağdurları bu kez Sakarya'dan seslendi: Hakkımızı aramaya devam edeceğiz
Staj mağdurları bu kez Sakarya'dan seslendi: Hakkımızı aramaya devam edeceğizGeçen hafta Ankara'da bir araya gelen staj sigortası mağdurları, seslerini duyurmak için bu kez de Sakarya'da toplanarak basın açıklaması yaptı. Mağdurlar, staj ve çıraklık sürelerinin sigorta başlangıcı sayılarak EYT'ye dahil edilmesini istedi.
Staj ve çıraklık mağdurlarının borçlanma talebi karşılık bulacak mı?
Staj ve çıraklık mağdurlarının borçlanma talebi karşılık bulacak mı?Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Böylece prim günü ve sigorta süresi şartlarını taşıyanlar emeklilik hakkı elde ediyor. Bu noktada staj mağdurları, staj ve çıraklık sigortasının EYT'de başlangıç kapsamına dahil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Uzmanlar konuyu değerlendirerek sürecin nasıl ilerleyeceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
EYT düzenlemesi Meclis'te kabul edildi
EYT düzenlemesi Meclis'te kabul edildiTBMM Genel Kurulu’nda, Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) ile ilgili yasa teklifi kabul edildi. Prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduranlar yaşa takılmadan emekli olabilecekler. Teklif, tüm partilerin oylarıyla kabul edildi. Böylece 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik yolu açıldı.
28.02.2023Ekonomi
EYT ile ilgili son dakika açıklaması!
EYT ile ilgili son dakika açıklaması!Emeklilikte Yaşa Takılan milyonlarca kişi bekliyordu. EYT ile ilgili yeni açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş EYT çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
27.02.2023Ekonomi
Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak
Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacakEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. TBMM milletvekillerinin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle çalışmalarına 28 Şubat tarihine kadar ara vermişti. Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak.
21.02.2023Gündem
EYT son dakika! EYT teklifi komisyonda görüşülmeye başlandı, işte detaylar
EYT son dakika! EYT teklifi komisyonda görüşülmeye başlandı, işte detaylarEmeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT düzenlemesinde son viraja girildi. Kanun teklifi bugün Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Düzenleme hayata geçtikten sonra hak sahipleri, emeklilik için başvuru yapabilecek. Düzenlemeyle ilk etapta 2 milyon 250 bin kişi emekli edilecek. Komisyon görüşmelerinde 'EYT'de kademeli prim şartı' iddialarına AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu cevap verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, EYT düzenlemesinin TBMM Genel Kurulu'na geleceği tarihi açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
2.02.2023Emekli
EYT ile ilgili 'kod 8' uyarısı: Kıdem tazminatınız yanabilir! Dikkat çeken 10 gün detayı
EYT ile ilgili 'kod 8' uyarısı: Kıdem tazminatınız yanabilir! Dikkat çeken 10 gün detayıEmeklilikte Yaşa Yakılanlarla ilgili yasa teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar yaş dışındaki koşulları yerine getirerek emekli olabilecek. Emeklilikte ise kademeli prim günü aranacak. SGK Uzmanı Emin Yılmaz, EYT’deki kademeli prim günü uygulaması, teşvik için 10 gün detayı ve kod 8 hakkında bilgiler verdi.
1.02.2023Ekonomi
EYT başvuruları başladı mı, 2023 EYT başvuruları ne zaman başlayacak? EYT başvuru e-Devlet ekranı!
EYT başvuruları başladı mı, 2023 EYT başvuruları ne zaman başlayacak? EYT başvuru e-Devlet ekranı!Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili kanun teklifi, yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınacak. Peki, EYT başvuruları başladı mı, 2023 EYT başvuruları ne zaman başlayacak? EYT başvuru e-Devlet ekranı…
1.02.2023Emekli
EYT'liye dev promosyon! Bankalar tek tek açıkladı, rakamlar ortaya çıktı
EYT'liye dev promosyon! Bankalar tek tek açıkladı, rakamlar ortaya çıktıEmekli promosyonlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'lilere maaş promosyonu müjdesi geldi. EYT'lileri ilgilendiren maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken açıklama yapıldı. Bankalar EYT'liler için emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladı. Emekli promosyon rakamları yüksek seviyeye çıktı. Öte yandan EYT yasa teklifi bugün TBMM'ye sunuldu. İlk aşamada 8 madde olarak hazırlandı Ancak, Erdoğan’ın “Yasada sadece EYT ile ilgili düzenlemeler yer alsın” talimatının ardından 5’e düşürüldü. Buna göre yaş sınırı olmadan prim gün ve yılını dolduran, 9 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanlara emeklilik hakkı tanınacak. Teklif emeklilik sonrası çalışmaya devam edecekler için sigorta prim teşviki ve kamuya geçen taşeronların emekliliğinin de isteğe bağlı olmasını öngörüyor. İşte EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
30.01.2023Emekli
EYT'liye rekor promosyon müjdesi! Bankalar emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladı
EYT'liye rekor promosyon müjdesi! Bankalar emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladıEYT ile ilgili son dakika açıklaması! EYT'lilere maaş promosyonu müjdesi geldi. EYT'lileri ilgilendiren maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken açıklama yapıldı. Bankalar EYT'liler için emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladı. Emekli promosyon rakamları yüksek seviyeye çıktı. Öte yandan EYT yasa teklifi pazartesi günü TBMM'ye sunuluyor. İlk aşamada 8 madde olarak hazırlandı Ancak, Erdoğan’ın “Yasada sadece EYT ile ilgili düzenlemeler yer alsın” talimatının ardından 5’e düşürüldü. Buna göre yaş sınırı olmadan prim gün ve yılını dolduran, 9 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanlara emeklilik hakkı tanınacak. Teklif emeklilik sonrası çalışmaya devam edecekler için sigorta prim teşviki ve kamuya geçen taşeronların emekliliğinin de isteğe bağlı olmasını öngörüyor. İşte EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
29.01.2023Emekli
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Meclis'e geliyor! Detaylar belli oluyor
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Meclis'e geliyor! Detaylar belli oluyorEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT kararının açıklanmasının ardından EYT düzenlemesinin ne zaman Meclis'e geleceği araştırılıyordu. Konuyla ilgili AK Parti'den önemli bir açıklama geldi. Buna göre EYT'nin Meclis'e geleceği tarih belli oldu. İşte haberin detayları...
27.01.2023Ekonomi
EYT'de son dakika! EYT'lilerin maaş alacağı ilk tarih belli oldu
EYT'de son dakika! EYT'lilerin maaş alacağı ilk tarih belli olduEmeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) merakla beklediği haber geldi. Milyonlar EYT düzenlemesinin Meclis'e gelmesini bekliyor. EYT düzenlemesiyle ilk maaşın ne zaman hesaplara yatacağı araştırılıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu "EYT en geç haftaya Meclis'e sunmayı planlıyoruz" diyerek EYT'lilerin ilk maaş alacağı tarihi açıkladı. Peki EYT ilk maaş tarihi belli oldu mu, ilk maaş ne zaman yatacak? İşte detaylar...
EYT düğümü çözüldü! ‘Staj ve Çıraklık’ engeline takılanlar ile ilgili son dakika açıklaması geldi
EYT düğümü çözüldü! ‘Staj ve Çıraklık’ engeline takılanlar ile ilgili son dakika açıklaması geldiEYT ile ilgili son dakika açıklaması! Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili 20 yılı aşan kördüğüm geçtiğimiz ay çözüldü. Yaklaşık 2 milyon 500 bin kişi, emeklilik hakkı kazandı. EYT düzenlemesinin şubat ayı ortasında yasalaşması beklenirken bir yandan da staj ve çıraklık mağdurları sesini duyurmaya çalışıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, “Onlar mağdur değildir” dedi. Vatandaşlar ise stajyer ya da çırak olarak bilfiil çalıştıkları günlerin prim günlerine sayılmasını istiyor. İşte EYT’de staja takılanlarla ilgili son gelişmeler...
17.01.2023Ekonomi
EYT nedeniyle acil satılık ilanı!
EYT nedeniyle acil satılık ilanı!Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kapsamında askerlik ve doğum borçlanması için SGK'ya başvuranlar, ödemelerini yapabilmek amacıyla araç, arsa, cep telefonu veya bazı ev eşyalarını internetten satışa çıkardı. Emlak ve ürün satışı yapılabilen sitelerde yüzlerce 'EYT nedeniyle satılık' ilanı yer alıyor. İlanların çoğunda da 'acil' ibaresi bulunuyor.
15.01.2023Ekonomi
EYT ilk maaşlar ne zaman yatacak? EYT Meclis’e geldi mi, ne zaman gelecek?
EYT ilk maaşlar ne zaman yatacak? EYT Meclis’e geldi mi, ne zaman gelecek?EYT sorusu çözüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe'de düzenlenen zirve sonrası yaptığı açıklamada EYT’nin çıktığını müjdeledi. Yeni düzenlemeyle, yaş sınırı olmaksızın 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigorta başlangıcı olanlar emekli olabilecek. Sabırsızlıkla ilk maaşlarını bekleyen vatandaşlar hükümet yetkililerinden gelen açıklamaları pür dikkat dinliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "EYT bize geldikten sonra Meclis'te 10 günlük bir çalışma süresi gerekir, Bakanlık henüz çalışmayı göndermedi. Bizden bir tarih istemeyin" ifadelerini kullanmıştı. Son açıklama ise Bakan Bilgin’den geldi. Bilgin ilk maaşların yatması beklenen tarihi de açıkladı. Peki, EYT ilk maaşlar ne zaman yatacak? EYT Meclis’e geldi mi, ne zaman gelecek?
14.01.2023Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Eyt Yaş Sınırı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki eyt yaş sınırı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.