Destek Açıklaması

Destek Açıklaması

Son dakika destek açıklaması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan destek açıklaması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını destek açıklaması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Destek Açıklaması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan destek açıklaması gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.118 destek açıklaması haberi bulunmuştur. Tüm destek açıklaması haberleri aşağıda listelenmiştir.
400 bin lira geri ödemesiz destek! e-Devlet'ten başvuru yapılıyor...
400 bin lira geri ödemesiz destek! e-Devlet'ten başvuru yapılıyor...Son dakika destek açıklaması! Geri ödeme yok. En az 100 bin lira, en fazla 400 bin lira olmak üzere destek verilecek. Harekete geçildi ve belli oldu. Yeni destek programı KOSGEB aracılığı ile devreye alındı. ‘Yeşil Dönüşüm Destek Programı’ adı altında yapılacak ödeme iki aşamadan oluşacak. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Destekten yaklaşık 100 bin işletmenin faydalanacağı belirtildi. Programdan öncelikli olarak kimlerin yararlanacağı da açıklanırken, geri ödemesiz 100 bin lira ile 400 bin lira arasında verilen katkıya ilişkin tüm bilgiler tek tek duyuruldu. İşte destek programının detayları...
12.05.2022Ekonomi
2.000 TL bayram ikramiyesi, 2.600 TL destek ödemesi art arda yapılıyor! Ödemeler yarın tamamlanıyor
2.000 TL bayram ikramiyesi, 2.600 TL destek ödemesi art arda yapılıyor! Ödemeler yarın tamamlanıyorBeklenen ödemeler bugün yapıldı. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırıldı. 2.000 TL'lik ödemeler ile ilgili detaylı açıklama geldi. Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, şehit yakınları ve gazilerin hesaplarına bugün 2000’er lira bayram ikramiyesi yatırdı. Hak sahiplerine her ayın 1’inde yapılan aylık destek ödemelerinin de bayram öncesine alınarak yarın hesaplara yatırılması kararlaştırıldı.Bugün 2.000 TL,
28.04.2022Ekonomi
Ucuz tatil imkanı! Fiyatlar 50 TL'den başlıyor, talep yoğun...
Ucuz tatil imkanı! Fiyatlar 50 TL'den başlıyor, talep yoğun...İstanbul'da Ramazan Bayramı tatilini geçirecekler, çadır ve karavan kamplarına yoğun ilgi gösterdi. Şile, Çatalca ve Sarıyer'de bulunan kamp alanlarında doluluk oranları yüzde 80'lere ulaştı. Kamp bedeli günlük 50 ila 200 TL arasında değişirken, karavan kiraları haftalık 14 bin TL'den başlıyor. Karavan park ücretleri ise 50 metrekare alan için haftalık 1200 lira olarak belirlendi.
28.04.2022Ekonomi
ING Türkiye resmen duyurdu! Vade yok, kredi ve faiz avantajı! Yeni kararla artık...
ING Türkiye resmen duyurdu! Vade yok, kredi ve faiz avantajı! Yeni kararla artık...ING Türkiye harekete geçti ve resmen duyurdu! Yeni hizmet hayata geçirildi. Müşteri olacak yüz binleri yakından ilgilendiriyor. Bankadan açıklama geldi. Esnaf ve şahıs işletmelerine yönelik yeni dönem başladı. ING’li olmak isteyen işletmelerin şubeye gitmelerine gerek yok; artık uzaktan müşteri olabilecekler. KOBİ’e-Turuncu ya da ING KOBİ Anında Kredi başvurusunda bulunarak uzaktan müşteri olan işletmeler vade derdi olmadan günlük birikim yapma imkanından faydalanacak. Dijital kanallar üzerinden avantajlı kredi fırsatları da sunuluyor. Öte yandan TL, dolar, euro ve İngiliz sterlini birikimlerinde 90 gün boyunca yüksek oranda faiz tanımlanıyor.
28.04.2022Ekonomi
Sebze ve meyve fiyatları yüzde 40'a kadar düştü! Daha da ucuzlayacak
Sebze ve meyve fiyatları yüzde 40'a kadar düştü! Daha da ucuzlayacakKış mevsiminde pazarlarda ve marketlerde artan sebze ve meyve fiyatları, sıcakların artması ve yazın gelmesi ile birlikte düştü. Yüzde 25 ile 40 arasında azalan fiyatların daha da düşmesi bekleniyor. Havaların ısınmasıyla birlikte sera masrafları azalıyor, bu da fiyatlara yansıyor. Bostanların üretime geçmesi ile fiyatlar daha da düşecek. Pazarda birkaç haftadır 40 liradan satılan biber 20 liraya, 40 liradan satılan fasulye 25 liraya, 20 liradan satılan kabak 8 liraya, domatesin kilosu 25 liradan 15 liraya düştü.
28.04.2022Ekonomi
Hesaplara 650 TL yatırıldı! Son dakika destek açıklaması, iki ayda bir ödeniyor...
Hesaplara 650 TL yatırıldı! Son dakika destek açıklaması, iki ayda bir ödeniyor...Sosyal yardım ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması. İki ayda bir düzenli olarak ödeme yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık duyurdu. 4 farklı kalemde ihtiyaç sahiplerine ödeme yapıldığı belirtildi. Bakan Yanık sosyal yardım ödemeleri ile ilgili detayları bir bir açıkladı. Eşi vefat eden ihtiyaç sahibi kadınlar, ihtiyaç sahibi asker aileleri, muhtaç asker çocuklar, öksüz ve yetimler ile kronik hastalık yardımı kapsamında 119,5 milyon lira hesaplara yatırıldı. Sosyal yardım ödemeleri düzenli olarak hesaplara aktarılıyor.
28.04.2022Ekonomi
Son dakika destek açıklaması geldi! Bakan duyurdu: 300 milyon liralık hibe...
Son dakika destek açıklaması geldi! Bakan duyurdu: 300 milyon liralık hibe...KOBİ’ler ile ilgili son dakika destek açıklaması! Bakan duyurdu, 81 ilde başlıyor. Bin 500’den fazla istasyon kuruldu, toplamda 300 milyon liralık hibe veriliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "KOSGEB aracılığıyla KOBİ Enerji Verimliliği Destek Programını başlatıyoruz. Bu programla, işletmelerin yetkilendirilmiş kişilere yaptıracakları enerji etüdü maliyetlerini biz karşılayacağız. KOBİ’lerimizin etüt sonucunda önerilen değişiklikleri yapmaları durumunda buradaki giderlerinin bir kısmını da biz karşılayacağız" dedi.
14.04.2022Ekonomi
Konut satışı yasaklanıyor! Ülke harekete geçti, yabancılar alamayacak...
Konut satışı yasaklanıyor! Ülke harekete geçti, yabancılar alamayacak...Kanadalılar artan fiyatlar sebebiyle ev almakta zorlanıyor. Ülke genelinde ev fiyatları son 1 yılda yaklaşık yüzde 20 yükseldi. Bu sebeple hükümet yabancılara konut satışını 2 yıl yasaklama kararı aldı. Yabancıya satış dışında Kanada hükümeti ayrıca ev alıp aynı evi bir sene içinde satanlardan kesilen vergiyi de artıracak. Bu vergi artışıyla yatırım amaçlı talebin kısılıp ilk evini alacaklar için piyasanın rahatlatılması hedefleniyor.
8.04.2022Ekonomi
Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz gazında tarihi gün
Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz gazında tarihi günKaradeniz gazında tarihi gün! Yavuz Sondaj Gemisi’ne kritik görev, Filyos Limanı’ndan yola çıkan Yavuz Sondaj Gemisi, Türkali-2’deki keşif kuyulara kuyubaşı vanasını indirecek. Ayrıca üst seviye kuyu tamamlama görevini de yerine getirecek. Uğurlama töreninde konuşan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye'nin kaderini değiştirecek 540 milyar metreküplük doğal gaz keşfimizle Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için önemli adım attık. Bu başarılar hem masada hem sahada yapılan uzun süreli dikkatli ve detaylı bir planlama strateji ve aksiyon planını bir neticesidir” dedi.
8.04.2022Ekonomi
Otellerde yeni dönem! Hepsi değişiyor, temmuz sonuna kadar...
Otellerde yeni dönem! Hepsi değişiyor, temmuz sonuna kadar...Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2634 sayılı yasadaki değişiklikler kapsamında temmuz ayı sonuna kadar bütün otellerin bakanlık belgeli olmasını sağlayacaklarını, Güvenli Turizm Sertifikasyonu'nun da yıl sonuna kadar Yeşil Turizm Sertifikası'na dönüştürülmüş olacağını açıkladı.
8.04.2022Ekonomi
Son dakika destek açıklaması! Bugün hesaplara yatırılıyor, bakan duyurdu
Son dakika destek açıklaması! Bugün hesaplara yatırılıyor, bakan duyurduParalar bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor. Destek ödemeleri ile ilgili açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. Kirişçi yaptığı açıklamada, "150 milyon 167 bin 123 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Emek veren, alın teri döken çiftçi kardeşlerime hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
8.04.2022Ekonomi
Yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, çalışan milyonları ilgilendiriyor! Devlet karşılıyor, ödeme yapılacak...
Yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, çalışan milyonları ilgilendiriyor! Devlet karşılıyor, ödeme yapılacak...Yaşlılar, ödeme gücü olmayanlar, kadınlar, engelli vatandaşlar, ihtiyaç sahibi çocuk ve aile milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Sosyal desteklerle ilgili açıklama geldi ve harekete geçildi. Her ay düzenli olarak ödeme yapılıyor, devlet karşılıyor. Desteklere ilişkin detaylı bir bütçe rehberi hazırlandı. Ödeme gücü olmayan vatandaşların sağlık prim giderlerini devlet karşılayacak. 65 yaşını doldurmuş vatandaşların aylık ödemeleri için kaynak aktarılırken, çocuklar için koruyucu ailelere de ödeme yapılacak. Engelli vatandaşların evde bakımına ilişkin destek verilecek. İhtiyaç sahibi çocuklar ve ailelerine sosyal ve ekonomik destek ödemeleri bu yıl da devam ediyor. Öte yandan çiftçiler için de destek açıklaması geldi. Geçen yıl tarımsal destek ödemeleri, gelir vergisinden muaf tutulmuş ve son beş yılda yapılan kesintiler iade edilmişti. İşte 2022 yılına ilişkin sosyal destek rehberi..
7.04.2022Ekonomi
Fiyat artışları faturalara yansımayacak! Destek açıklaması, Bakan Dönmez duyurdu
Fiyat artışları faturalara yansımayacak! Destek açıklaması, Bakan Dönmez duyurduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Uzlaştırma fiyatları doğal gaz ve ithal kömür santralleri için megavatsaat başına 2 bin 500 lira olarak belirlendi. Diğer santraller için bin 200 lira olarak kararlaştırılmış oldu. Böylece santrallerin üretime sorunsuz bir şekilde devam etmesini de temin etmiş olacağız. Bu destekle birlikte fiyat artışlarının faturalara yansımasını da engelleyeceğiz." dedi.
31.03.2022Ekonomi
Destek kararı! Ramazan yardımı geliyor, ek kaynak aktarıldı, nakdi ve ayni...
Destek kararı! Ramazan yardımı geliyor, ek kaynak aktarıldı, nakdi ve ayni...Ramazan ayı için yeni destek paketi geliyor. İhtiyaç sahipleri için ek kaynak ayrıldı. Nakdi ve ayni yardım yapılacak. Bakan Yanık detayları paylaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı. Ramazan yardımından kimler yararlanacak? İşte yeni destek kararının detayları...
30.03.2022Ekonomi
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika gelişmeleri! Yaptığı eylemle Rusya'ya damga vurmuştu cezası belli oldu
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika gelişmeleri! Yaptığı eylemle Rusya'ya damga vurmuştu cezası belli olduUkrayna ile Rusya arasındaki savaşta 20. güne girildi. İşgal edilen Ukrayna topraklarında çatışmalar ve bombalamalar devam ediyor. Rusya'dan ABD'ye üst düzey misilleme geldi. Joe Biden, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve CIA Direktörü William Burns dahil 13 ABD'li yetkilinin yaptırım listesine alındığını açıklandı. Ukrayna'nın güney komşusu Romanya'ya bir Orlan-10 drone'u düştü. Ukrayna'ya işgalin başlangıcından bu yana en üst düzey ziyaret gerçekleşiyor, Çekya, Polonya ve Slovenya başbakanları Kiev'de Zelenskiy ile buluşacak. Ukrayna lideri, Kiev'in muhtemel NATO üyeliğine ilişkin en karamsar açıklamasını yaptı. Rusya’da yayın yapan Kanal 1’de canlı yayın sırasında savaş karşıtı pankart açan editör Marina Ovsyannikov, gözaltına alınmasının ardından sorgusunun 14 saatten fazla sürdüğünü ifade ederken, editörün 30 bin ruble para cezasına çarptırıldığı aktarıldı.
15.03.2022Dünya
En az 2 bin TL para ödemesi yapılacak! Resmen duyuruldu ve belli oldu
En az 2 bin TL para ödemesi yapılacak! Resmen duyuruldu ve belli olduSon dakika destek açıklaması! En az 2 bin lira olmak üzere 2 bin 900 TL'ye kadar para ödemesi yapılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi açıkladı. Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta sel afetinden zarar gören küçük ölçekli balıkçılara destekleme ödemesi yapılacak. Balıkçı başına, tekne büyüklüğüne göre yapılacak ödemeler için Bakan Kirişçi "2022 yılı içerisinde alacakları 'Geleneksel Kıyı Balıkçılığı' destekleme miktarı kadar ödeme yapılacak" dedi.
12.03.2022Ekonomi
KOSGEB destekleri ile ilgili flaş talep! 'Hibe tutarları artırılmalı'
KOSGEB destekleri ile ilgili flaş talep! 'Hibe tutarları artırılmalı'KOSGEB destekleri ile ilgili açıklama geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkelerin gelişiminin temelinde girişimciliğin yattığını belirterek, “KOSGEB desteklerinde girişimcilik destek programına verilen tutarın ve program sonucu açılan işletme sayısının her geçen yıl artması gerekirken azalması üzücü bir durum. KOSGEB desteklerinin hibe tutarları da artırılmalı. Örneğin 2 bin lira olan kuruluş desteğinin 5 bin liraya çıkarılması günümüz şartlarında yeterli gelmiyor. İşletme giderleri, yatırım destekleri vb. kalemlerdeki geleneksel girişimcilik hibe tutarı 65 bin lira, ileri girişimcilikte ise 375 bin Türk lirası olan hibe tutarları tekrar güncellenerek artırılmalı” dedi.
2.03.2022Ekonomi
Yastık altı altınlar ile ilgili yeni sistem! Adet olarak yatırılacak, kazandıran çeyrek hesap...
Yastık altı altınlar ile ilgili yeni sistem! Adet olarak yatırılacak, kazandıran çeyrek hesap...Yastık altı altınlar ile ilgili harekete geçildi. Yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması için Emlak Katılım ile Darphane ve Damga Matbaası işbirliği yaptı. Emlak Katılım Bankası üzerinden açılacak 'Çeyrek Hesap' projesiyle vatandaşlar evlerindeki altınları buraya yatırabilecek ve istedikleri tarihte geri alabilecek. 'Çeyrek Hesap' açtıranlar gram değil tane olarak altınlarını yatıracak. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, "Darphane Çeyrek Altın Hesabı açtırmasıyla sistemi başlatmış olacaklar.  Daha sonra bu altınlar bize gelecek, çekileceği zaman da topluca üretimlerini yapacağız ilgili kurumlara teslim edeceğiz" dedi.
28.02.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme açıklaması!
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonominin 2021 yılı son çeyreğinde yıllık bazda reel olarak yüzde 9,1 oranında büyüdüğünü belirterek, "Türkiye Ekonomi Modeli ile dengeli ve istikrarlı büyüme eğilimini önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz" dedi.
28.02.2022Ekonomi
Son dakika destek açıklaması! 230 milyon lira dağıtılacak
Son dakika destek açıklaması! 230 milyon lira dağıtılacakParalar hesaba yatacak! Yüz binlerin beklediği güzel gelişme! Paralar dağıtılmak üzere aktarıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için hazırlanan 450 milyon TL’lik ek kaynağın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’nin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) aktarıldığını açıkladı.
28.02.2022Ekonomi
MHP'li Yılık: CHP bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur
MHP'li Yılık: CHP bir nevi HDP'nin şubesi olmuşturMHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, partisinin 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları'nın Muğla'nın Bodrum ilçesi ayağında konuştu. Yılık, "CHP, bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur. CHP, terör örgütü üyelerini savunur hale gelmiş, cenazelerinde de milletvekilleri boy gösterir olmuştur" dedi.
26.02.2022Siyaset
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan destek açıklaması!
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan destek açıklaması!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tiyatrocularla bir araya geldikten sonra yaptığı açıklamada, "Arkadaşlarımızdan gelen bir talep vardı. Biz de bakanlık olarak uygun görüyoruz. Özellikle bu yıl özel salonlarımıza enerji desteği vermek istiyoruz" dedi.
25.02.2022Kültür Sanat
Putin'den savaşı körükleyecek hamle! Destek verdi
Putin'den savaşı körükleyecek hamle! Destek verdiUkrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Lugansk cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanıyan Rus lidere, ABD'den Güney Kore'ye, Türkiye'den Avustralya'ya, İngiltere'den Japonya'ya tüm dünyadan tepki yağdı. Vladimir Putin'e destek açıklayanlar ise sürpriz olmadı.
22.02.2022Dünya
Destek müjdesi! Bakan Muş duyurdu, farklı sektörler için...
Destek müjdesi! Bakan Muş duyurdu, farklı sektörler için...Son dakika destek açıklaması Bakan Muş'tan geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş yaptığı açıklamada, "Ekonomik büyümemizin sürdürülebilir temellere oturtulması, ticari hayatın kolaylaştırılması ve güvenin artırılması amacıyla çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İnşallah yakın gelecekte farklı alanlara, sektörlerle odaklanan yeni destek mekanizmalarımızı sizlerle paylaşma fırsatı bulacağız." diye konuştu.
8.02.2022Siyaset
Paraların yüzde 60'ı iade edilecek! Genelge yayınlandı yeni düzenleme...
Paraların yüzde 60'ı iade edilecek! Genelge yayınlandı yeni düzenleme...Paraların yüzde 60'ı iade edilecek. Bakanlık duyurdu ve genelge yayınlandı. Desteğe başvuru için gerekli belgelere bakanlığın internet sitesinden ulaşılabilecek. 2022 yılında geçerli olacak yeni düzenlemeler duyuruldu. İhracatçıya ‘dijital pazara giriş’ desteği geldi. Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan destek açıklamasına göre ihracat firmaları, bakanlık tarafından onaylanan dijital ihracat platformlarında işlem yapmak için ödedikleri ücretlerin 15 bin 102 TL’ye kadar olmak kaydıyla yüzde 60’ı iade alacak.
7.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Destek Açıklaması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki destek açıklaması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.