Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan cumhurbaşkanı yardımcısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.434 cumhurbaşkanı yardımcısı haberi bulunmuştur. Tüm cumhurbaşkanı yardımcısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan asgari ücret açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay TBMM'deki bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Fuat Oktay "İşçi ve işveren kesiminin oy birliği ile kararlaştırılan 'Asgari Ücret Komisyonu', 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına Aralık ayında başlayacaktır." dedi.
25.11.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 Dünya Kupası açılışına katılmak üzere uçakla Katar'a gitti.
20.11.2022Siyaset
Bombalı saldırıda hayatını kaybeden öğretmen anne ve kızı gözyaşlarıyla uğurlandı
Bombalı saldırıda hayatını kaybeden öğretmen anne ve kızı gözyaşlarıyla uğurlandıİstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda hayatını kaybeden öğretmen Arzu Özsoy ile 15 yaşındaki kızı Yağmur gözyaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı.
14.11.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile İçişleri Bakanı Soylu yaralıları ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile İçişleri Bakanı Soylu yaralıları ziyaret ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada yaralananları Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek durumları hakkında bildi aldı.
13.11.2022Gündem
İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırı! Bombayı bırakan kişi gözaltına alındı
İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırı! Bombayı bırakan kişi gözaltına alındıİstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde patlama meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği bölgede basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 6 kişinin vefat ettiğini, 2'sinin ağır 81 kişinin de yaralandığını söyledi. Oktay, 'Kadın bir saldırganın bombayı patlattığı belirlendi.' dedi. Bakan Soylu, "Eylem talimatının Kobani'den geldiği değerlendirmesi var. Bombayı bırakan kişi gözaltına alındı." ifadelerini kullandı.
14.11.2022Yaşam
Türk inşaat şirketinden Azerbaycan’da önemli imza
Türk inşaat şirketinden Azerbaycan’da önemli imzaAzersu ile Salyan ve Neftçala şehirleri arasındaki temiz su ishale hattı projesinin sözleşmesini imzalayan Sur Yapı, Azerbaycan Su İşleri Kurumu Meliorasiya ile bir baraj projesinde, Azerbaycan’ın KOBİ’leri finanse eden kuruluşu Kobia ile de Karabağ bölgesi başta olmak üzere tüm Azerbaycan’ın yeniden yapılanması ile ilgili iyi niyet iş birliği anlaşmalarını imzaladı.
8.11.2022Ekonomi
Bakan Akar: Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için her türlü çabayı destekliyoruz
Bakan Akar: Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için her türlü çabayı destekliyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Biz Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için her türlü çabayı destekliyoruz. Fakat çözümsüzlüğü körükleyen bazı girişimler var, bunlara karşı durduğumuzu herkesin bilmesi lazım" dedi.
7.11.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar hayata geçirmeyi hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar hayata geçirmeyi hedefliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2000 Köy Yaşam Merkezinin Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Yüzyılı'nın mimarının 85 milyon olduğunu vurgulayan Erdoğan, "'Hasta adam' olarak görülen milleti nasıl ayağa kaldırdıysak, bugün de milletimizin ve insanlığın tarihine Türkiye Yüzyılı'nı beraberce hayata geçireceğiz. 'Yapamazsınız' diyen, umutsuzluk aşılayanlara özgüven fukaralarına prim vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca kullanılmayan köy okulu binalarını anaokulu, ilkokul ve halk eğitim merkezlerine dönüştüreceklerinin altını çizerek "Önümüzdeki yıl sonuna kadar tüm köylerimizde bu merkezlerimizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz" dedi. Ağrı Tutak'ta meydana gelen feci kazayla ilgili de bilgi veren Erdoğan, "Otobüsün yanması sonucunda 7 vatandaşımız hayatını kaybetti. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
7.11.2022Siyaset
Devlet erkanı Anıtkabir'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG vurgusu
Devlet erkanı Anıtkabir'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG vurgusu29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. "Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, ''Bu tarihi günü TOGG'un açılışıyla taçlandırıyoruz'' açıklamasında bulundu.
29.10.2022Gündem
Ankara'da 'Türkiye Yüzyılı' coşkusu! Binlerce kişi akın etti
Ankara'da 'Türkiye Yüzyılı' coşkusu! Binlerce kişi akın ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin 'Türkiye Yüzyılı' programının tanıtımını gerçekleştirdiği Ankara Spor Salonu'ndaki toplantıya 81 ilden AK Parti teşkilatlarından katılım sağlandı. Salonun içi tamamen dolarken, çevresinde de büyük bir kalabalık toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda AK Parti "Türkiye Yüzyılı" Tanıtım Toplantısı öncesi dışarıda kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse bizi bölemeyecek, kimse bizim önümüze taş koyamayacak" dedi.
28.10.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye Yüzyılı" projesini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye Yüzyılı" projesini açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Hücrelerine kadar vesayete hizmet etmek üzere hazırlanmış 12 Eylül darbesi Anayasasının raf ömrü çoktan dolmuştur. Bu doğrultuda başlattığımız girişimlerin bazıları Meclis safhasında, bazıları daha teklif aşamasında, muhalefetin destek vermemesi sebebiyle, akim kalmıştır. Her şeyiyle milli iradenin ürünü yeni bir Anayasayı ülkemize kazandırmak, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerinden biridir" dedi.
28.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 2022 Eylül sonu itibariyle KKM uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 2022 Eylül sonu itibariyle KKM uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “2022 Eylül sonu itibariyle KKM uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir ve bu zaten kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır” dedi.
26.10.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf İslam'ın konserine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf İslam'ın konserine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yusuf İslam konserine katıldı.
24.10.2022Siyaset
Fuat Oktay'dan doğal gaz açıklaması: 540 milyar metreküplük rezervi kullanımına sunacağız
Fuat Oktay'dan doğal gaz açıklaması: 540 milyar metreküplük rezervi kullanımına sunacağızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Meclis’te 2023 Yılı Bütçe sunumu konuşmasında, "2023 bütçemiz ile Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemizin bütünlüğünü, milletimizin birliğini ve devletimizin gücünü daha da perçinleyerek, yeni yükseliş destanları yazacağız" dedi.
21.10.2022Siyaset
Siyasiler Azerbaycan'ın Bağımsızlık Gününü kutladı
Siyasiler Azerbaycan'ın Bağımsızlık Gününü kutladıAzerbaycan'ın Bağımsızlık Günü sebebiyle siyasiler sosyal medya hesaplarından kutlama mesajı yayımladı.
18.10.2022Siyaset
Fuat Oktay: Merkezi yönetim bütçesinden en büyük payı eğitime ayırıyoruz
Fuat Oktay: Merkezi yönetim bütçesinden en büyük payı eğitime ayırıyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2023 yılı merkezi yönetim bütçesine ilişkin, "Yükseköğretimi de dahil ettiğimizde eğitim bütçemizi, 2023 yılında 649 milyar 800 milyon liraya yükseltiyoruz. Böylece merkezi yönetim bütçesinden yüzde 14,5 ile en büyük payı eğitime ayırıyoruz" dedi.
17.10.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda, alternatif finansman enstrümanlarının da kullanılması kararlaştırıldı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda, alternatif finansman enstrümanlarının da kullanılması kararlaştırıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, "Arz güvenliğinin finansmanı kapsamında, bütçe imkanları çerçevesinde verilen desteğin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşların alternatif finansman enstrümanlarını da etkin bir şekilde kullanması kararlaştırılmıştır" denildi.
5.10.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirveye işaret etti: Bütün dünya Türkiye'yi konuşuyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirveye işaret etti: Bütün dünya Türkiye'yi konuşuyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı'nda Sakarya Acil Durum Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türkiye'de köprülerimizde araçlar gidip geliyor. Hani ekonomide her şey çökmüştü, batmıştı. Yollar tıklım tıklım dolu. Bu ekonomik canlılığı gösteriyor." dedi. Erdoğan ayrıca, "Rusya ve Ukrayna arasında savaş var. Tarım tahıl koridorundan tahılı Karadeniz'den dünyaya dağıtan hangi ülke? Esir takasını Türkiye yaptı. Takası yapıp ülkelerine gönderdik. Ve şu anda Rusya, Ukrayna, BM Genel Sekreteri ve dünya bizleri konuşuyor." ifadelerini kullandı.
24.09.2022Siyaset
Fuat Oktay: Erdoğan'ın karşısına çıkmaya çekiniyorlar
Fuat Oktay: Erdoğan'ın karşısına çıkmaya çekiniyorlarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 6'lı masanın henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamamasıyla ilgili, "Kimi aday göstersem diye bekliyorlar. Hiçbirinin kendisine güveni olmadığı için Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkmaya çekiniyorlar" dedi.
23.09.2022Gündem
Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri kapsıyor! Maaşlara zam geliyor, kabul edildi!
Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri kapsıyor! Maaşlara zam geliyor, kabul edildi!Emekli, memur milyonları kapsıyor. Müjdeli haber geldi. Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri ile ilgili son dakika gelişmesi. Oran belli oldu. Milyonlarca kişinin maaşında büyük artış yaşanacak. AK Parti tarafından 3600 ek gösterge ve öğrenci affını da içeren 57 maddelik yasa teklifini TBMM’de kabul edildi. 3600 ek gösterge düzenlemesi 5 milyon 300 bin memur ve emeklisini kapsayacak. 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrasında emekli ikramiyelerinde 50 bin liraya varan artış görülecek. Emekli aylığı da belli bir oranda yükselecek. Peki kimin maaşı ne kadar artacak? İşte son dakika haberinin detayları...
22.09.2022Emekli
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, gençlerle buluştu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, gençlerle buluştuCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Esenler'de vatandaşlarla bir araya gelerek, esnafı ziyaret etti. Oktay, 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde gençlerle yaptığı buluşmada türküye eşlik etti.
16.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cumhurbaşkanımız göz hizasında lider diplomasisi yürütür
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cumhurbaşkanımız göz hizasında lider diplomasisi yürütür Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanımız göz hizasında lider diplomasisi yürütür.  Yani bunun anlamı şu, gecesi ve gündüzü ile sadece resmi toplantılarla da değil gayri resmi ortamlarda dahil aslında 7/24 çalışan lider diplomasisi yürüten bir cumhurbaşkanımız bir dünya liderimiz var" dedi.
16.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yunanistan’ın gündüzü gece olacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yunanistan’ın gündüzü gece olacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in açıklamalarına ilişkin, "Miçotakis de gece gelme gündüz gel diyormuş. Bilmiyor mu acaba Türkiye Ege’de tepkisini gösterdiğinde zaten Yunan’ın gündüzü gece olacak. Türkiye uluslararası anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunan'ın güvendiği adalara kar yağacak" dedi.
15.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye, Azerbaycan’ın yanındadır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye, Azerbaycan’ın yanındadırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Türkiye’nin Ermenistan’ın yanında olduğunu belirterek, Türkiye’nin gerek yumuşak gerekse sert gücü birlikte kullanabilme kabiliyetinde olduğunu vurguladı.
15.09.2022Siyaset
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 105 yeni yurt binası ile bu güzel tabloyu taçlandırıyoruz
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 105 yeni yurt binası ile bu güzel tabloyu taçlandırıyoruzGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 105 Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yurtlarının açılışında konuştu. Bakan Kasapoğlu, “Türkiye’nin dört bir yanında 800’den fazla yurt, 825 binden fazla kapasite genç odaklı siyasetin anlayışı. Sevgili gençler, 105 yeni yurt binası ile bu güzel tabloyu taçlandırıyoruz” dedi.
14.09.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki cumhurbaşkanı yardımcısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.