Çipras

Çipras

Son dakika çipras haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çipras ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çipras haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çipras

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çipras gelişmeleri de dahil olmak üzere 680 çipras haberi bulunmuştur. Tüm çipras haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümüşhane'de: Milletin zekasıyla alay edenler şoku hala atlatamadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümüşhane'de: Milletin zekasıyla alay edenler şoku hala atlatamadıCumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane'de toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Hiçbir karanlık plan ve iftiranın aramızdaki muhabbeti sarsamayacağını ispat ettiniz. Seçimlerde sadece 7'li koalisyon masasını devirmediniz, Pensilvanya'dan Kandil'e tüm destekçilerini de sandığa gömdünüz. 28 Mayıs'tan bu yana kendilerine gelemediler. Hala birbirleriyle dövüşüyorlar. Yaşadıkları şoku atlatamadılar." dedi.
8.07.2023Gündem
Tanju Özcan CNN Türk'e konuştu: Yürüyüşten önce İmamoğlu ile görüştüm
Tanju Özcan CNN Türk'e konuştu: Yürüyüşten önce İmamoğlu ile görüştümBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CNN TÜRK Gece Görüşü programında Hande Fırat ve Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in sorularına yanıt verdi.
6.07.2023Gündem
İnce'den dikkat çeken CHP açıklaması: Atatürk gelse kurultay şansı zor olur
İnce'den dikkat çeken CHP açıklaması: Atatürk gelse kurultay şansı zor olurMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce sessizliğini bozdu. CHP'yi eleştiren İnce 'değişim' tartışmalarıyla ilgili dikkat çeken yorumda bulunarak, "Atatürk gelse kurultay şansı zor olur." ifadelerini kullandı.
5.07.2023Gündem
Göçmen faciasında şoke eden gelişme! Yunanistan iddiası! "100 çocuk vardı"
Göçmen faciasında şoke eden gelişme! Yunanistan iddiası! "100 çocuk vardı"Yunanistan'da yüzlerce kişinin öldüğü göçmen faciasına ilişkin yeni açıklamalar yapıldı.
30.06.2023Gündem
Yunanistan'da istifa şoku! Çipras, Nazım Hikmet şiiri ile veda etti
Yunanistan'da istifa şoku! Çipras, Nazım Hikmet şiiri ile veda ettiYunanistan'da ana muhalefet partisinin lideri Alexis Çipras, pazar günkü seçimlerde aldığı yenilginin ardından partisi Syriza'nın başkanlığından istifa ettiğini açıkladı Çipras SYRIZA liderliğine Nazım Hikmet'in sözleriyle veda etti.
29.06.2023Dünya
Yunanistan’da seçim sonuçları belli oldu! İşte sandıktan zaferle çıkan isim
Yunanistan’da seçim sonuçları belli oldu! İşte sandıktan zaferle çıkan isimYunanistan’da hükümetin kurulamamasının ardından ikinci kez düzenlenen genel seçimi Kyriakos Miçotakis’in lideri olduğu Yeni Demokrasi Partisi kazandı.
25.06.2023Dünya
Dedeağaç’a CIA Başkanı’ndan sır ziyaret! Türkiye sınırına 40 kilometre mesafede...
Dedeağaç’a CIA Başkanı’ndan sır ziyaret! Türkiye sınırına 40 kilometre mesafede...ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns’ün, 11 yıl aradan sonra ilk kez 30 Mayıs’ta Yunanistan’a ziyarette bulundu. Yunan başkenti Atina’da temaslarda bulunan CIA Başkanı Burns’ün ABD üssünün bulunduğu Dedeağaç kentini ve Türkiye sınırını da ziyaret ettiği öne sürüldü. Burns iddiası netlik kazanmadı ancak bir gün sonra ABD’nin Atina Büyükelçisi’nin de bölgede teftişte bulunması dikkat çekti. Türkiye sınırına 40 km uzaklıktaki Dedeağaç, son dönemde ABD’nin Avrupa’daki en önemli lojistik limanlarından biri haline geldi.
8.06.2023Dünya
Yunanistan'da PASOK lideri Androulakis da hükümet kurma görevini reddetti
Yunanistan'da PASOK lideri Androulakis da hükümet kurma görevini reddettiYunanistan’da geçtiğimiz pazar günü yapılan genel seçimi üçüncü sırada tamamlayan Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) Lideri Nikos Androulakis, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından kendisine verilen hükümet kurma görevini kabul etmedi.
23.05.2023Dünya
Yunanistan’da seçimin galibi Miçotakis hükümeti kurma görevini iade etti
Yunanistan’da seçimin galibi Miçotakis hükümeti kurma görevini iade ettiYunanistan’da dün düzenlenen genel seçimin galibi Yeni Demokrasi (ND) Partisi’nin lideri Başbakan Kiryakos Miçotakis, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından kendisine verilen hükümeti kurma görevini iade etti.
22.05.2023Gündem
Yunanistan'da seçim sonuçları belli oldu
Yunanistan'da seçim sonuçları belli olduYunanistan’da düzenlenen genel seçimde oyların 85’inden fazlasının sayılmasının ardından resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 40,81’ini alan Başbakan Kiryakos Miçotakis’in partisi Yeni Demokrasi (ND) olurken, mecliste çoğunluğu sağlayamadı.
21.05.2023Gündem
Yunanistan'da milletvekili seçimleri 21 Mayıs'ta yapılacak
Yunanistan'da milletvekili seçimleri 21 Mayıs'ta yapılacakYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, milletvekili seçimlerinin 21 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağını duyurdu.
28.03.2023Dünya
Yunanistan 'telefon dinleme' skandalı ile çalkalanıyor! Başbakan Miçotakis sessizliğini bozdu...
Yunanistan 'telefon dinleme' skandalı ile çalkalanıyor! Başbakan Miçotakis sessizliğini bozdu...Atina'da 'telefon dinleme' skandalının sarsıntıları sürüyor. Atina'da adeta deprem etkisi yaratan olay ile ilgili Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis sessizliğini bozdu. Miçotakis, muhalefetteki Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Nikos Androulakis’ten, 2021'de Yunanistan istihbarat servisinin kendisini dinlediğini bilmediği için özür dileyerek, 'Haberim yoktu, buna asla izin vermezdim. Bay Androulakis'e yapılan hata için bir özür borçluyum' dedi.
8.08.2022Dünya
Yunanistan'da Joe Biden şoku! Tatbikatları iptal ediyorlar: Türkiye istediği her şeyi aldı...
Yunanistan'da Joe Biden şoku! Tatbikatları iptal ediyorlar: Türkiye istediği her şeyi aldı...İspanya'nın başkenti Madrid’deki tarihi NATO zirvesinde ABD Başkanı Joe Biden’ın “Türkiye’ye F-16 satmalıyız” şeklindeki çıkışı komşu Yunanistan’da geniş yankı buldu. Stratejisini Ege’de hava üstünlüğünü ele geçirmek üstüne kuran Atina’nın bu hayali suya düşerken Ankara ile arayı yumuşatmak için rutin tatbikatlara ara vereceği iddia edildi.
2.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısı Yunanistan’da paniğe yol açtı! Canlı yayında skandal sözler, 'Önce köprüleri yıkacağız'
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısı Yunanistan’da paniğe yol açtı! Canlı yayında skandal sözler, 'Önce köprüleri yıkacağız'Efes-2022 Tatbikatı’nı yerinde takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yunanistan’a yaptığı uyarılar, hükümetin soğukkanlı görünme çabalarına rağmen Atina’da panik etkisi yarattı. Yunan başkentinde Ege’de ‘sıcak olay’ yaşanması ihtimaline dair korku iyice arttı. Bakanlardan peş peşe açıklamalar gelirken Yunan televizyonuna çıkan emekli koramiral, skandal sözlere imza attı.
11.06.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü ‘sınır ötesi’ operasyon mesajı: Bir gece ansızın tepelerine ineriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü ‘sınır ötesi’ operasyon mesajı: Bir gece ansızın tepelerine inerizAzerbaycan ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili net mesajlar verdi. Suriye'ye yeni operasyon sinyali de veren Erdoğan, "Bir gece ansızın onların da tepelerine ineriz, inmeye de mecburuz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Abdülhamid sözlerine de yanıt verdi.
29.05.2022Siyaset
Türkiye ile Yunanistan arasında bahar havası! Alınan kararlar belli oldu...
Türkiye ile Yunanistan arasında bahar havası! Alınan kararlar belli oldu...Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerde yeni dönem başladı. Türkiye ile sorun yaşadığı bazı ülkeler arasında 2022'nin baharında ilişkilerin düzelmesi diplomasisi çerçevesinde, iki tarihi komşu olan Ermenistan ve Yunanistan ile önemli ilk adımlar atıldı.
15.03.2022Siyaset
Yunanistan'dan Fransa'ya tepki: Türkiye adaların egemenliğinden şüphe ederken...
Yunanistan'dan Fransa'ya tepki: Türkiye adaların egemenliğinden şüphe ederken...Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile eski Başbakan Aleksis Çipras parlamentoda Türkiye yüzünden tartıştılar. Yunanistan parlamentosunda 22 Fransız Rafale tipi savaş uçağı, 3 adet Belharra tipi fırkateyn ve denizaltılar için 44 adet Alman yapımı torpido satın alımını da içeren yasa tasarısının görüşüldüğü oturum, Başbakan Kiriakos Miçotakis ve ana muhalefetteki Radikal Sol Koalisyon (Syriza) lideri Aleksis Çipras’ın atışmasına sahne oldu.
16.02.2022Dünya
Yunanistan'da Türk malı maske şoku: Rezil oldular...
Yunanistan'da Türk malı maske şoku: Rezil oldular...Yunanistan'da ana muhalefetteki Radikal Sol Koalisyon’un (SYRİZA), pandemi ve geçen pazartesi günü Atina’daki kar fırtınasının yol açtığı kaos için hükümetin istifası talebiyle parlamentoya verdiği soru önergesi görüşmelerinin ikinci gününde yani cumartesi, milletvekillerine 10’ar adet yüksek korumalı Maske dağıtılacağı açıklandı.
31.01.2022Dünya
TSK'da kimyasal silah bulunduğu iddiasıyla ilgili Bakan Akar'dan açıklama!
TSK'da kimyasal silah bulunduğu iddiasıyla ilgili Bakan Akar'dan açıklama!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar TSK'da kimyasal silah bulunduğu iddiasıyla ilgili konuşarak, "TSK envanterinde kesinlikle ve asla herhangi bir şekilde gaz kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Ne alındı ne saklı ne gizli. Böyle bir şey yok. Bu kimyasal silahların nerden alındığı, nereye gittiği takibi çok kolaydır. TC’nin TSK’nın son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik olarak tekrarlanıyor." ifadelerini kullandı.
16.11.2021Gündem
Orman yangınları Yunanistanı cehenneme çevirdi köyler boşaltıldı! Başbakan Kiryakos Miçotakis'in plaj pozları çıldırttı...
Orman yangınları Yunanistanı cehenneme çevirdi köyler boşaltıldı! Başbakan Kiryakos Miçotakis'in plaj pozları çıldırttı...Yunanistan’daki orman yangınları Mora Yarımadası’ndaki Achaea bölgesini cehenneme çevirdi. Köylerin boşaltıldığı yangına havadan ve karadan müdahale sürerken Başbakan Kiryakos Miçotakis plajdan tatil fotoğrafı paylaştı. O kareler ülkenin sosyal medya gündeminde ilk sıraya yerleştirirken Syriza lideri Aleksis Çipras sert tepki gösterdi
2.08.2021Dünya
Rum lideri Anastasiadis 'Altın pasaport' skandalıyla ilgili ilk ifadesini verdi
Rum lideri Anastasiadis 'Altın pasaport' skandalıyla ilgili ilk ifadesini verdiGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) en az 2.5 milyon Euro yatırım yapanlara vatandaşlık ve AB genelinde vizesiz seyahat hakkı verilmesini sağlayan "altın pasaport" uygulaması skandalının ardından Rum lideri Nikos Anastasiadis ilk defa ifade verdi. Anastasiadis, suçlamaları reddetti.
2.02.2021Dünya
Rum Kesimi'nde rezalet! Yolsuzluk itirafı ülkeyi karıştırdı...
Rum Kesimi'nde rezalet! Yolsuzluk itirafı ülkeyi karıştırdı...Dünyayı sarsan rezaletin ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Kıbrıs Rum kesimi lideri Anastasiadis’in yıllar önce dönemin Yunan Başbakanı Çipras’a bir eğlence masasında yabancılara para karşılığı AB pasaportu verilmesiyle ilgili itirafta bulunduğu ortaya çıktı. Rum lider, “300 milyon Euro geldi, uçakla Şeyseller’e yolladım” dedi. Bunu yazan Rum gazeteci ise istifa etmek zorunda kaldı.
16.01.2021Dünya
Türkiye ve Yunanistan'dan tarihi adım! 5 yıl aradan sonra Ege ve Doğu Akdeniz için kritik gelişme...
Türkiye ve Yunanistan'dan tarihi adım! 5 yıl aradan sonra Ege ve Doğu Akdeniz için kritik gelişme...Türkiye'nin davetinin ardından Atina ve Ankara'nın, Ege ve Doğu Akdeniz'deki sorunlarını ele almak için istikşafi görüşmeleri 25 Ocak'ta yeniden başlatacaklarını duyurması, tarafların diyalog ve müzakereye tekrar şans vermek istediğine işaret ediyor.
12.01.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Macron'un yönettiği dış politikaya tepki gösteren Çelik, "Rafael uçaklarını ilk kez bir AB ülkesine sattılar. Fransa size sahip mi çıkmış oldu? Sadece Rum kesimine ve size silah satmış oldu. Fransa'nın buradaki bölgesel barışa bir katkı sağlamak amacıyla, hatta bir AB vizyonuyla da hareket etmediğini görüyoruz. Macron'un kişisel olarak yürütmeye çalıştığı dış politika çökmüştür" ifadelerini kullandı.
22.09.2020Siyaset
Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Doğu Akdeniz'de tek kıvılcım  felakete yol açabilir"
Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Doğu Akdeniz'de tek kıvılcım felakete yol açabilir"Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Doğu Akdeniz'deki gerilimde "Türkiye'nin diyalogdan yana olduğunu" söyleyerek, bölgede "Tek bir kıvılcımın felakete yol açabileceği" uyarısında bulundu.
25.08.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Çipras ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çipras haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.