Adalar

Adalar

Son dakika adalar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan adalar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını adalar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Adalar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan adalar gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.063 adalar haberi bulunmuştur. Tüm adalar haberleri aşağıda listelenmiştir.
İstanbul'da yağmur çilesi! Trafik kilitlendi, yoğunluk yüzde 76'lara çıktı
İstanbul'da yağmur çilesi! Trafik kilitlendi, yoğunluk yüzde 76'lara çıktıKentte gece saatlerinden itibaren başlayan yağış yer yer etkili olmaya devam ederken birçok noktada trafik yoğunluğu yaşanıyor. Deniz ulaşımında da fırtına sebebiyle aksamalar yaşanırken, Şehir Hatları ve BUDO'da bazı seferler iptal edildi.
22.11.2022Gündem
Bozcaada ve Gökçeada’ya tüm feribot seferleri iptal edildi
Bozcaada ve Gökçeada’ya tüm feribot seferleri iptal edildiÇanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılması planlanan tarifeli tüm feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi.
21.11.2022Gündem
Bozcaada feribot seferlerine 'olumsuz hava' engeli
Bozcaada feribot seferlerine 'olumsuz hava' engeliÇanakkale'de, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları nedeniyle Bozcaada'ya yarın yapılması planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi.
20.11.2022Yaşam
Gökçeada ve Bozcaada’ya yarınki feribot seferlerine fırtına engeli
Gökçeada ve Bozcaada’ya yarınki feribot seferlerine fırtına engeliÇanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada ilçesine yarın yapılması planlanan feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi.
19.11.2022Gündem
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine 'olumsuz hava' engeli!
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine 'olumsuz hava' engeli!Çanakkale'de, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada'ya yarın yapılması planlanan feribot seferleri iptal edildi.
18.11.2022Gündem
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine fırtına engeli
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine fırtına engeliÇanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine bugün yapılması planlanan feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi.
18.11.2022Yaşam
Feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi
Feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildiÇanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine bugün yapılması planlanan bazı feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi.
17.11.2022Gündem
Feribot seferleri iptal mi? Feribot seferleri ne zaman başlar? İşte iptal edilen seferler!
Feribot seferleri iptal mi? Feribot seferleri ne zaman başlar? İşte iptal edilen seferler! Feribot seferlerine 'olumsuz hava' engeli! Olumsuz hava şartları nedeniyle yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi. Peki ,Feribot seferleri ne zaman başlar? İşte iptal edilen seferler!
17.11.2022Gündem
Milyonlarca liralık karavan dolandırıcılığı iddiası
Milyonlarca liralık karavan dolandırıcılığı iddiasıMersin'de bulunan bir karavan firmasından ön ödeme yaparak karavan satın alan bazı kişilerin iddiasına göre, sözleşmede belirtilen tarihlerde karavanlar teslim edilmedi. Firmanın Çekmeköy'de bulunan ve 3 ay önce kapatıldığı öğrenilen bayisi önünde toplanan mağdurlar, firmanın İstanbul'daki bir fuarda toplamda 50 milyon lira ön ödeme aldığını öne sürdü. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu ise "Bize başvuran yüzlerce kişi var, sosyal medyada bin 200 kişinin kapora yatırdıklarını söylüyorlar. Söylenen rakam yaklaşık 50 milyon liranın üzerinde" diye konuştu.
21.10.2022Yaşam
MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik, Putin'in doğal gaz teklifini değerlendirdi: Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazır
MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik, Putin'in doğal gaz teklifini değerlendirdi: Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazırAK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. MKYK toplantısına ilişkin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Putin'in doğal gaz teklifiyle ilgili Çelik, "Putin'in Türkiye'nin bir gaz merkezi olması, gazın Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmesi yaklaşımı oldu. Cumhurbaşkanımız ilgili bakanlıklar görüşsün ve adımlarımızı atalım dedi. Türkiye bir enerji üssü olarak üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Önümüzde tahıl koridorunun gerçekleşmesi gibi Türkiye'nin merkezde olduğu bir gaz koridorunun gerçekleşmesi de olabilecektir." dedi.
17.10.2022Siyaset
Kabatepe- Gökçeada feribot seferleri yarın olumsuz hava şartları nedeniyle iptal
Kabatepe- Gökçeada feribot seferleri yarın olumsuz hava şartları nedeniyle iptalÇanakkale’de Kabatepe-Gökçeada hattında yarın yapılması planlanan tüm feribot seferleri, beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.
14.10.2022Gündem
AK Partili Kurtulmuş: Yunanistan sırtını sıvazlayanlara güvenmesin
AK Partili Kurtulmuş: Yunanistan sırtını sıvazlayanlara güvenmesinAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, son dönemde Yunanistan ile yaşanan gerilime değinerek, "Yunanistan'ın, komşumuz olarak Türkiye'yle arasındaki meseleleri varsa müzakere masasında çözmekten başka hiçbir yolu yoktur. Sırtını sıvazlayanlara güvenmesin, 'Yürü aslanım' diyenlere güvenmesin. Yunanistan, bölgemizdeki istikrarı bozacak, haddini aşan hiçbir işin içerisinde olmasın, hiçbir adımı atmasın" dedi.
13.10.2022Siyaset
Uçak gemisi George H. W. Bush'u Girit Adası’na yanaştıran ABD'den Türkiye'ye üstü kapalı tehdit!
Uçak gemisi George H. W. Bush'u Girit Adası’na yanaştıran ABD'den Türkiye'ye üstü kapalı tehdit!Doğu Akdeniz ve Ege'de gerilimi artıran Yunanistan ve ABD'den tansiyonu yükselten adımlar gelmeye devam ediyor. Akdeniz'de suların ısındığı dönemde ABD uçak gemisi 'George H. W. Bush' Girit Adası’na yanaştı. ABD'nin Atina Büyükelçiliği ise uçak gemisinin fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak "Birlikte güzel giden iki şey: Yunan doğası ve Amerikan gücü." ifadelerini kullanarak üstü kapalı olarak Türkiye'yi tehdit etti.
7.10.2022Dünya
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerine hava engeli
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerine hava engeliÇanakkale'de Bozcaada-Geyikli hattında yarınki feribot seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Gökçeada-Kabatepe'deki bazı seferler de yapılamayacak.
6.10.2022Gündem
Türkiye ile Yunanistan arasındaki kriz ile ilgili flaş detay
Türkiye ile Yunanistan arasındaki kriz ile ilgili flaş detayTürkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin konuşan Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Kemal Olçar, “Yunan hükümeti neredeyse ABD’nin manda rejimini kabul edecek. Megali İdea bir Türk değil, Yunan tezidir.
3.10.2022Gündem
Yunanistan'ı Türk İHA'larından sonra ‘Ufuk’ korkusu sardı!
Yunanistan'ı Türk İHA'larından sonra ‘Ufuk’ korkusu sardı!Doğu Akdeniz'de tansiyonu ve gerilimi sürekli yükselten ve adaları silahlandıran Yunanistan'da Türkiye’nin insansız hava araçlarından (İHA) sonra, şimdi de istihbarat gemisi “Ufuk” telaşı başladı.
3.10.2022Dünya
Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağırıldı
Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağırıldıYunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Christodoulos Lazaris, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılırken, adalardaki ihlallere son verilmesi ve gayri askeri statüyü ihya etmesi istendi.
26.09.2022Siyaset
Yunanistan'ın Ege'de 'Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevkiyatı görüntülendi
Yunanistan'ın Ege'de 'Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevkiyatı görüntülendiYunanistan'ın uluslararası hukuku hiçe sayarak Ege'de Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevk ettiği anlar ortaya çıktı. TSK'ya ait SİHA'lar, Atina Midilli'ye 23, Sisam'a 18 tekerlekli araç sevkiyatı yaptığını belirledi.
25.09.2022Gündem
Yunanistan, Adalara ABD silahı sevk etti
Yunanistan, Adalara ABD silahı sevk ettiYunanistan'ın uluslararası hukuku hiçe sayarak Ege'deki gayri askeri statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevk ettiği anlar ortaya çıktı.
25.09.2022Gündem
Bakan Kirişci balıkçılarla denize açıldı: Balıkçılara 19 yılda 18.2 milyar TL ödeme yapıldı
Bakan Kirişci balıkçılarla denize açıldı: Balıkçılara 19 yılda 18.2 milyar TL ödeme yapıldıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Adana’da ‘2022-2023 Su Ürünleri Av Sezonu’ açılışına katıldı, balıkçılarla birlikte 'Vira Bismillah' diyerek denize açıldı. Bakan Kirişci, “2003 yılından itibaren balıkçılarımıza bugünün parasıyla 10.2 milyar TL ÖTV indirimli yakıt desteği sağlanmıştır. Yetiştiricilerimize 7.2 milyar TL olmak üzere diğer desteklerle toplam 18.2 milyar TL ödeme yapılmış ve bu ödemeleri yapmaya da devam edeceğiz" dedi.
15.09.2022Ekonomi
Miçotakis geri adım attı! Önemli açıklamalar: Erdoğan'la görüşmeye hazırım!
Miçotakis geri adım attı! Önemli açıklamalar: Erdoğan'la görüşmeye hazırım!Dün Bozcaada açıklarında açılan Yunan ateşiyle tansiyonun iyice yükseldiği Yunanistan'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis'ten jet hızıyla geri adım geldi. Miçotakis, Prag'da yapılacak toplantıda Erdoğan'la konuşmayı umduğunu söyleyerek Türkiye ile diyaloğa açık olduğunu belirtti.
11.09.2022Dünya
MHP lideri Bahçeli'den HDP'ye bakanlık verileceği iddiasına sert tepki: Teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir!
MHP lideri Bahçeli'den HDP'ye bakanlık verileceği iddiasına sert tepki: Teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir!MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'da 2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net mitinginde konuştu. Bahçeli yaptığı açıklamada, "HDP’ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir." ifadelerini kullandı. Yunanistan'a sert tepki gösteren Bahçeli, "Bu ülke yönetimi ayağımızın altında dolaşmaktan, damarımıza basmaktan vazgeçmelidir, taciz ve tahriklerine derhal son vermelidir." dedi.
11.09.2022Siyaset
Kiralama oyunu deşifre oldu! Büyük kazanç elde etti
Kiralama oyunu deşifre oldu! Büyük kazanç elde ettiBüyükada’da yaşayan ve covid salgını döneminde sokak hayvanlarını beslemek için ekstra paraya ihtiyaç duyan Neslihan Tülin, evini yurt dışından gelen bir kişiye emlakçı üzerinden birkaç aylığına kiraladı. Evi kiralayan şahıs evde kendisi oturmak yerine evini sürekli olarak başka kişilere kiraladı. Kiracısının evini Adalar’a gelen yerli ve yabancı turistlere internet üzerinden kiraladığını öğrenen ev sahibi kadın, olaydan dolayı mağduriyet yaşadığını ve tüm Adalar’da benzer olayın yaşandığını belirtti.
10.09.2022Gündem
Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan Yunanistan’a karşı Cumhurbaşkanı'na destek
Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan Yunanistan’a karşı Cumhurbaşkanı'na destekBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yunanistan’a karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vererek, “Git cephede çatış, canlı bomba ol Yunan askerlerinin arasında patla, mutfakta patates soy. Hepsine hazırım” dedi.
8.09.2022Siyaset
CHP'li Özel: Yunanistan'ı defalarca kınadık, bir kez daha kınıyoruz
CHP'li Özel: Yunanistan'ı defalarca kınadık, bir kez daha kınıyoruzCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Yunanistan'ı defalarca kınadık, bir kez daha kınıyoruz. Yunan adaları silahlanırken biz defalarca yazdık. Soru önergeleri verdik" dedi.
8.09.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Adalar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki adalar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.