Bakan Çavuşoğlu

Bakan Çavuşoğlu

Son dakika bakan çavuşoğlu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bakan çavuşoğlu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bakan çavuşoğlu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Çavuşoğlu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan çavuşoğlu gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.007 bakan çavuşoğlu haberi bulunmuştur. Tüm bakan çavuşoğlu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Çavuşoğlu, Ukraynalı mevkidaşı Kuleba ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Ukraynalı mevkidaşı Kuleba ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukranya Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile telefon görüşmesi yaptı.
30.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan İran açıklaması: Her zaman karşı olduk!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan İran açıklaması: Her zaman karşı olduk!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile görüşmesine ilişkin, "Güvenlik iş birliği gibi bu konuları da bugün gözden geçirdik. Somut beklentilerimizi de paylaştık. Bu konuda birlikte çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Çünkü terör hepimizin ortak düşmanı” dedi.
27.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü.
25.06.2022Siyaset
Türkiye-İsrail ilişkilerinde yeni dönem! Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Çalışma başladı
Türkiye-İsrail ilişkilerinde yeni dönem! Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Çalışma başladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşı Lair Lapid ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, İsrail ile normalleşme adımları kapsamında, ikili ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmanın başladığını söyledi.
23.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile telefonda görüştü.
21.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Kosova’daki FETÖ varlığı, ilişkilerimizin önündeki en büyük sıkıntı
Bakan Çavuşoğlu: Kosova’daki FETÖ varlığı, ilişkilerimizin önündeki en büyük sıkıntıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da Dışişleri Bakanı Donika Gervalla-Schwarz ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Kosova’daki FETÖ varlığı, ilişkilerimizin önündeki en büyük sıkıntı. Yani tek sınama diyebiliriz. Bu FETÖ varlığı, ilişkilerimizi zehirlemek için her türlü olumsuz çalışmayı sürdürüyor” dedi.
19.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştık
Bakan Çavuşoğlu: Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslar çerçevesinde geldiği Saraybosna'da katıldığı Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Diploma Töreni'nde, “Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştık” dedi.
17.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu:Terörle mücadelede  İsveç kanunlarının yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor
Bakan Çavuşoğlu:Terörle mücadelede İsveç kanunlarının yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zagrep’te Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grliç-Radman ile ortak basın toplantısı düzenledi. Stockholm'de belediye binasına ve kentin sembol yapılarına örgüt paçavrası ve terörist başı Öcalan'ın fotoğraflarının yansıtılmasına tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu, "Son olaylar terörle mücadelede İsveç kanunlarının ve yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor. PKK adeta İsveç'i rehin almış durumda" diye konuştu.
17.06.2022Dünya
Bakan Akar'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Terör yuvasına dönüşmeleri NATO için tehdit
Bakan Akar'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Terör yuvasına dönüşmeleri NATO için tehditMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelikleriyle ilgili net mesajlar verdi. Bakan Akar, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuyla ilgili, "İttifak üyesi bir ülkeye saldıran, güvenlik güçlerini şehit eden, masum insanlarını katleden teröristleri görmezden gelen bir anlayış dostluk ve ittifak ruhu ile bağdaşmaz. İsveç ve Finlandiya’nın terör örgütlerine siyasi ve finansal destek sağlaması, silah yardımı yapması, oraların terör yuvasına dönüşmesi NATO için de bir tehdit" ifadelerini kullandı. Yunanistan ile yükselen tansiyonu da değerlendiren Bakan Akar, sorunların suhuletle çözülmesi gerektiğini vurguladı.
17.06.2022Siyaset
Türkiye'ye yer verilmeyince Bakan Çavuşoğlu uyardı! Hemen düzeltildi
Türkiye'ye yer verilmeyince Bakan Çavuşoğlu uyardı! Hemen düzeltildiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Makedonya'da düzenlenen Prespa Diyalog Forumu'nun logosundaki haritada Türkiye'ye yer verilmemesi üzerine sorumluları uyararak haritayı düzelttirdi. Güncellemenin ardından katılımcılar, Türkiye'nin de yer aldığı haritanın önünde konuşmalarını gerçekleştirdi.
16.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile görüştüSırbistan’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile bir araya geldi.
16.06.2022Siyaset
Ankara'da üçlü zirve: Bakan Çavuşoğlu canlı yayında açıkladı
Ankara'da üçlü zirve: Bakan Çavuşoğlu canlı yayında açıkladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç ve İrlandalı mevkidaşlarıyla Ankara'da bir basın toplantısı düzenledi.
15.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 'Tahıl Koridoru' açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 'Tahıl Koridoru' açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tahıl koridoru ile ilgili olarak Rusya'dan cevap bekliyoruz. BM planının işler bir plan olduğunu anlattık. Taraflar anlaşırsa İstanbul'da detayları görüşmek üzere bir araya gelebileceğimizi soyledik." açıklamasında bulundu.
15.06.2022Siyaset
Türkiye ile NATO arasında kritik görüşme!
Türkiye ile NATO arasında kritik görüşme!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi yaptı.
14.06.2022Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bin 15 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya gelerek tek tek çocuklarının nasıl kaçırıldığını dinledi. Bakan Çavuşoğlu, “PKK ile YPG arasında hiçbir fark yoktur. İkisi aynı terör örgütüdür. Biz onlara şunu söylüyoruz. Kürtlerin haklarının ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, hangi hakkı istediklerini duymak istiyorsanız gelin burada Diyarbakır annelerini, babalarını ziyaret edin. Bize inanmıyorsanız doğrudan onlardan dinleyin” dedi.
13.06.2022Siyaset
Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne, asker sayısı kaç? Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması!
Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne, asker sayısı kaç? Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması!Yunanistan Türkiye savaş ve askeri gücü karşılaştırması aramalar arttı. Emekli Yunan komutan Yanis Egolfopulos'un yaptığı, "Larisa'dan üç füze atsak İstanbul Boğazı'ndaki köprüleri vururuz" şeklindeki provokatif açıklamaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan sert tepki geldi. Çavuşoğlu, konuyla ilgili olarak, "Cesareti varsa yapsaydı. Boş laflarla kendilerini avutmalarına gerek yok" yorumunda bulundu. Söz konusu gelişmelerin ardından Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne? sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması 2022…
13.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lefkoşa'da KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu Yunanistan'a yönelik, "Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayız. Yunanistan uluslararası hukuku ihlal ediyor" açıklamasında bulundu.
13.06.2022Siyaset
Bakan Akar, Polonyalı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Akar, Polonyalı mevkidaşıyla görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile telefonda görüştü.
13.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, KKTC Lapta’da vatandaşlarla buluştu
Bakan Çavuşoğlu, KKTC Lapta’da vatandaşlarla buluştuKKTC’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün Girne’de Sivil Toplum Kuruluşları ile bir buluşma gerçekleştirdi ve daha sonra Lapta’da vatandaşlarla buluştu.
13.06.2022Siyaset
İtalya'da Eczacıbaşı çalışanlarını taşırken düşen helikopterden acı haber geldi! 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı...
İtalya'da Eczacıbaşı çalışanlarını taşırken düşen helikopterden acı haber geldi! 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı...İtalya'da radardan kaybolan içinde 4 Türk'ün de bulunduğu helikopterin Cusna Dağı yakınlarında düştüğü belirlendi. İtalyan Ansa haber ajansı az önce helikopterdeki 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.
11.06.2022Gündem
Çavuşoğlu: Tahıl için Rusyaya BM planının en doğru plan olduğunu belirttik
Çavuşoğlu: Tahıl için Rusyaya BM planının en doğru plan olduğunu belirttikResmi ziyaret kapsamında Çekyanın başkenti Pragda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Jan Lipavsky ile görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Rusya Dışişleri Bakanı Lavrovla görüşmesi hakkında da bilgi veren Çavuşoğlu Kendilerine Birleşmiş Milletler planının, en doğru plan olduğunu ve bunun detaylarının da tabi taraflar arasında müzakere edilmesi gerektiğini söyledik. Bu nedenle önümüzdeki süreçte BM, Türkiye, Ukrayna ve Rusya Federasyonu toplantısına, 4lü toplantıya ev sahipliği yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Bu da BMnin bir teklifiydi ifadelerini kullandı.
11.06.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Ukrayna tahıl ürünlerinin sevkiyatına yönelik çalışmalar, Ukrayna'daki gelişmeler ve Suriye'ye insani yardımlar ele alındı.
9.06.2022Siyaset
İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Çavuşoğlu: Somut adımlar atılmalı
İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Çavuşoğlu: Somut adımlar atılmalıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra ile ortak basın toplantısı düzenlendi. Finlandiya ve İsveç NATO üyelikleriyle ilgili net konuşan Çavuşoğlu, 'Bu iki ülke (Finlandiya ve İsveç) NATO üyeliği konusunda ortaya koyduğumuz tavrın gerekçelerini herkes biliyor. NATO müttefiklerimiz de biliyor' dedi.
8.06.2022Siyaset
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Çavuşoğlu arasında kritik görüşme
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Çavuşoğlu arasında kritik görüşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile düzenlediği ortak basın toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu "Karadeniz’de tahıl koridoru açılacak mı? sorusuna "Bu planı uygulanabilir olarak görüyoruz" cevabını verdi. Sergey Lavrov ise "Biz bu limanların açık olması konusunda söz verdik. Ukraynalılar mayınları temizlerse biz de askeri gücümüzü bu anlamda kullanmayacağız." açıklamasında bulundu. Lavrov ayrıca 'Türk dostlarımızın, dış güçler tarafından Suriye sınırlarında oluşturulan tehditlerle ilgili hassasiyetlerini dikkate alıyoruz' dedi.
8.06.2022Siyaset
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ankara'ya geldi
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ankara'ya geldiRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi.
7.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Çavuşoğlu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan çavuşoğlu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.