Avrupa

Avrupa

Son dakika avrupa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan avrupa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını avrupa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Avrupa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan avrupa gelişmeleri de dahil olmak üzere 148.188 avrupa haberi bulunmuştur. Tüm avrupa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Gıda krizi ve enerji krizi tüm dünyayı yakıp kavuruyor
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Gıda krizi ve enerji krizi tüm dünyayı yakıp kavuruyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin, “Gıda krizi ve enerji krizi tüm dünyayı yakıp kavuruyor. Tarafları barış masasına oturtmak için çaba gösterirken attığımız adımlarla, savaşın olumsuz etkilerini de en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.
30.11.2022Siyaset
Beştepe’de kritik zirve! Gündemde EYT ve asgari ücret vardı
Beştepe’de kritik zirve! Gündemde EYT ve asgari ücret vardıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü. Toplantıda EYT ve asgari ücret zammı görüşüldüğü bildirildi.
30.11.2022Ekonomi
Sözleşmeli Kültür Bakanlığı sanatçıları kadroya mı alınacak, Kültür Bakanlığı sanatçılarına kadro mu verilecek?
Sözleşmeli Kültür Bakanlığı sanatçıları kadroya mı alınacak, Kültür Bakanlığı sanatçılarına kadro mu verilecek?Sözleşmeliye kadro konusu 28 Kasım'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk suresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Halihazırda 3 yılı dolmuş olan sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir.” Açıklamasının ardından bugün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeliye kadro konusunda açıklamalarda bulundu. Peki, Sözleşmeli Kültür Bakanlığı sanatçıları kadroya mı alınacak, Kültür Bakanlığı sanatçılarına kadro mu verilecek?
30.11.2022Memur
Sözleşmeliye kadro ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor? 2022 sözleşmeliye kadro düzenlemesinde kapsam genişledi!
Sözleşmeliye kadro ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor? 2022 sözleşmeliye kadro düzenlemesinde kapsam genişledi!Sözleşmeliye kadro ne zaman çıkacak, sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? sorusunun yanıtı netleşti. Binlerce sözleşmeli personel sözleşmeliye kadro hakkında yapılan son dakika açıklamalarını yakından takip ediyor. 28 Kasım'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından "Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk suresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Halihazırda 3 yılı dolmuş olan sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir.” Açıklamasını yaparken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeliye kadro kapsamının genişletildiğini duyurdu. İşte 2022 sözleşmeliye kadro düzenlemesi hakkında merak edilenler…
Genel Hayata etkili ne demek, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi nedir? Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan etmek ne anlama geliyor?
Genel Hayata etkili ne demek, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi nedir? Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan etmek ne anlama geliyor? Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi nedir, ne demek? Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası Düzce'yi 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan ettiklerini açıkladı. Erdoğan, ''Böylece afet sonrası telafi ve ihya çalışmalarımızı daha hızlı şekilde yürütebileceğiz'' dedi. Peki, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan etmek nedir? Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen yerler hakkında merak edilenler…
30.11.2022Gündem
Engincan Ural'dan ayrılık iddialarına yanıt!
Engincan Ural'dan ayrılık iddialarına yanıt!Ekim ayında evlenen Engincan Ural ile Merve Kaya'nın evliliklerinde kara bulutlar dolaştığı ve ikilinin boşanma kararı aldığı iddia edildi. Sibel Can iddiaları paylaştığı fotoğrafla yalanladı. Engincan Ural ise 'sadece gülüyorum' dedi.
30.11.2022Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Nebati ve Bilgin'le görüşecek! Masada EYT ve asgari ücret olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Nebati ve Bilgin'le görüşecek! Masada EYT ve asgari ücret olacakGözler devletin zirvesinde! EYT ve asgari ücret ile ilgili son gelişmeler gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 18:15'te Bakan Bilgin ve Bakan Nebati ile görüşecek. Kritik görüşmede milyonları ilgilendiren Emeklilik yaşa takılanlar (EYT) ve asgari ücret konusu masaya yatırılacak.
30.11.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu duyurdu! '2023 yılı başında açacağız'
Bakan Karaismailoğlu duyurdu! '2023 yılı başında açacağız'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'da test aşamasındaki Atatürk Kültür Merkezi (AKM)-Gar-Kızılay Metro Hattı'nı inceledi, test sürüşü yaptı. Karaismailoğlu, "2023 yılı başında tüm çalışmaları tamamlayıp hattımızı halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.
30.11.2022Ekonomi
Süt ürünleriyle ilgili yeni düzenleme! Hepsi yasaklandı, artık kullanılmayacak
Süt ürünleriyle ilgili yeni düzenleme! Hepsi yasaklandı, artık kullanılmayacakFermente süt ürünleriyle ilgili ürün özellikleri güncellendi. Buna göre fermente süt ürünlerin etiketinde 'köy', 'ev', 'geleneksel', 'çiftlik' ve 'yüzde 100' gibi ifadeler yer almayacak, süt ve süt ürünleri aroma vericilerinin kullanımı yasaklanacak. Ayrıca peynir olarak satılan ancak yoğurt kültürüyle üretilen labne, artık yoğurt ürünleriyle ilgili tebliğ çerçevesinde değerlendirilecek.
30.11.2022Ekonomi
Düzce Afet Bölgesi ilan edildi mi? Genel Hayata Etkili afet nedir, Genel Hayata etkili afet bölgesi ne demek?
Düzce Afet Bölgesi ilan edildi mi? Genel Hayata Etkili afet nedir, Genel Hayata etkili afet bölgesi ne demek?Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5,9'luk depremin meydana geldiği Düzce'yi, "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan ettiklerini açıkladı. Peki, Düzce Afet Bölgesi ilan edildi mi? Genel Hayata Etkili afeti nedir, Genel Hayata etkili afet bölgesi ne demek?
30.11.2022Gündem
Fiyat İstikrar Komitesi nedir, kimlerden oluşur? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek?
Fiyat İstikrar Komitesi nedir, kimlerden oluşur? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek? Hükümetten ekonomi ile ilgili yeni önlemler yolda! Enflasyonla mücadele kapsamında fahiş fiyatlar ile ilgili hükümet yeni adımlar atıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve marketler ile ilgili kontrollerin sıkılaştırılacağını belirtti. Fiyat İstikrar Komitesi'ni kurarak takibini zincir marketlerde fiyat denetimlerinin arttırılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyat farklılıklarının önüne geçeceklerini ve Fiyat İstikrar Komitesi’nin çalışmalara başlayacağını söyledi. Peki, Fiyat İstikrar Komitesi nedir? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek? Fiyat İstikrar Komitesi marketleri nasıl denetleyecek, ceza verecek mi? Marketlerdeki fahiş fiyat farklılıkları nasıl önlenecek? İşte detaylar…
30.11.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Marketlerin denetimini sıkılaştırıp fiyat farklılıklarını gidereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Marketlerin denetimini sıkılaştırıp fiyat farklılıklarını gidereceğizCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, ''Geçtiğimiz 20 yılda hep yapageldiğimiz gibi bugün de ülkemizin her meselesini, milletimizin her beklentisini hayata geçirerek Türkiye’yi huzurlu ve müreffeh bir geleceğe hazırlıyoruz" dedi. Marketlerdeki fiyat denetimine de değinen Erdoğan, ''Türkiye'nin yürüyüşünü durdurmak mümkün değil, biz vatanımıza mağdur olmayacak şekilde ekonomik desteklerimizi sürdürüyoruz. Zincir ve diğer marketlerle ilgili bakanlıklarımız kontrolleri sıkılaştıracaktır. Fiyat farklılıklarını gidereceğiz'' ifadelerini kullandı.
30.11.2022Siyaset
TOKİ İstanbul Arnavutköy kura çekimi ne zaman? TOKİ İstanbul Arnavutköy kura sonuçları nasıl ve nerden sorgulanır?
TOKİ İstanbul Arnavutköy kura çekimi ne zaman? TOKİ İstanbul Arnavutköy kura sonuçları nasıl ve nerden sorgulanır?  TOKİ kura çekim heyecanı devam ederken, İstanbul'dan 1 milyon 519 bin 300 kişinin başvurduğu çekilişler 6 ilçesinde gerçekleştirilecek. Avrupa yakasında bulunan Arnavutköy TOKİ için başvuruda bulunanlar, TOKİ İstanbul Arnavutköy kura çekilişi ne zaman? sorusuna yanıt aramaya başladı.
30.11.2022Ekonomi
Sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? Ne zaman yasalaşacak?
Sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? Ne zaman yasalaşacak? Sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesi ile ilgili takvim merak ediliyor. 2022 yılının sonuna yaklaşılırken ne zaman toplumun büyük bir kesimini ilgilendiren teklifler ile özellikle kamuoyunda çokça konuşulan sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesinin Meclis’e geleceği tarih merak ediliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenlemelerin takvimine ilişkin konuştu. Peki, Sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? Sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesi ne zaman yasalaşacak? İşte sözleşmeli personel ve EYT süreci ile ilgili tüm detaylar…
Jorge Jesus 75 bin euro'luk 23'lük orta sahayı 10 milyon euro yaptı! İnter gözünü kararttı
Jorge Jesus 75 bin euro'luk 23'lük orta sahayı 10 milyon euro yaptı! İnter gözünü kararttıSüper Lig'de 14 hafta sonunda liderlik koltuğunda oturan UEFA Avrupa Ligi'nde ise yoluna dolu dizgin devam eden Fenerbahçe'de isimleri her ne kadar dev kulüplerle anılsa da Arda Güler, Szalai ve Diego Rossi haricinde bir oyuncu daha scoutlar tarafından yakın takibe alınmış durumda. Sosa, Ozan Tufan, Luiz Gustavo'nun gitmesiyle takımda kalan ve kendisine verilen forma şansını iyi kullanan 23 yaşındaki yeteneğin bazı menajerler aracılığıyla yoklandığı öğrenilirken, Sarı Lacivertli yönetime ise 10 milyon euro'luk tekliflerin geldiği bildirildi.
30.11.2022Fenerbahçe
NATO'dan flaş Türkiye açıklaması!
NATO'dan flaş Türkiye açıklaması!Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na dair yayınlanan bildiride, “Terörün her türlüsünü ve tezahürünü kınıyor ve son dönemde yaşanan korkunç terör saldırıları sonrasında hayatını kaybedenlerin yasını tutan Türkiye ile dayanışma içindeyiz” denildi.
29.11.2022Dünya
Sözleşmeli personele kadro müjdesi! Bakanlık tüm ayrıntıları açıkladı
Sözleşmeli personele kadro müjdesi! Bakanlık tüm ayrıntıları açıkladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı. Düzenlemeyle ilgili uygulama esaslarını açıkladı.
29.11.2022Ekonomi
AK Parti'den 'EYT' açıklaması!
AK Parti'den 'EYT' açıklaması!AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, "EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçilmesine ilişkin düzenlemeleri Aralık ayı içinde yapmayı planlıyoruz. En kötü ihtimal 2023 yılı başında yasalaşmasına şahit olacağız." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ile ilgili flaş açıklama! 'Ustalık dönemindeyiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ile ilgili flaş açıklama! 'Ustalık dönemindeyiz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulunarak, "Hem turist sayısı hem de turizm geliri bakımından zirve noktayı yaşıyoruz. Yatırımlarımız devam ediyor." dedi.
29.11.2022Siyaset
6'lı masanın anayasa önerisine AK Parti'den ilk tepki
6'lı masanın anayasa önerisine AK Parti'den ilk tepki6'lı masanın anayasa önerisiyle ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye yine eskisi sistem içi tartışmalarla, krizlerde baş başa kalacaktır." ifadelerini kullandı.
29.11.2022Siyaset
Celal Erdoğan öldü mü, neden öldü? Celal Erdoğan kimdir, kaç yaşında, nereli, cenaze töreni ne zaman ve nerede?
Celal Erdoğan öldü mü, neden öldü? Celal Erdoğan kimdir, kaç yaşında, nereli, cenaze töreni ne zaman ve nerede?AK Parti’nin önemli isimlerinden Celal Erdoğan hayatını kaybetti. Celal Erdoğan’ın vefat haberi sonrasında Celal Erdoğan neden öldü, Celal Erdoğan kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Celal Erdoğan cenaze töreni ve ölüm nedeni…
29.11.2022Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacak
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacakMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 6'lı masanın anayasa çalışmasına tepki göstererek "6'sı birden dizilmiş anayasa takdimi yapıyorlar. 6'sını bir araya getirsen bir milliyetçi hareket yapmaz. Bunların yapacağı anayasa yıkım anayasası, yenilgilerin egemen olduğu toplum sözleşmesidir" dedi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5'er yıllık 3 dönem olsa da tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek" diyerek "Bu sistemden geri dönüş yoktur" ifadelerini kullandı. Bahçeli, muhtemel kara operasyonuna ilişkin, "Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacak." diyerek, "Münbiç Tel Rıfat ve Ayn El Arab'ta terörist bırakılmamalıdır." açıklamasında bulundu.
29.11.2022Siyaset
Tiny house davasında dikkat çeken karar!
Tiny house davasında dikkat çeken karar!Tiny house ile ilgili son dakika gelişmesi İzmir’in Karaburun Belediye Meclisi'nce ilçe sınırlarında tekerlekli küçük ev konulmasını yasaklaması üzerine açılan davadan dikkat çeken bir karar çıktı.
29.11.2022Ekonomi
Cem Yılmaz'a nafaka şoku!
Cem Yılmaz'a nafaka şoku!Cem Yılmaz'ın eski eşi Ahu Yağtu'ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın azaltılıp Türk lirası olarak ödenmesi talebi kısmen kabul edilerek 70 bin Türk lirasına düşürüldüğü mahkeme kararını istinaf mahkemesi reddetti. İstinaf mahkemesi 70 bin Türk lirası olarak kabul edilen kararı bozarak, 10 bin dolar nafaka ödemesine hükmetti.
29.11.2022Magazin
Giderse boşluğu dolmaz dedi Jorge Jesus ayrılığa izin vermedi
Giderse boşluğu dolmaz dedi Jorge Jesus ayrılığa izin vermediFenerbahçe'den henüz kendisinden beklenen patlamayı yapamayan Joao Pedro hakkında karar verildi. Portekizli teknik adam Jorge Jesus öğrencisinin takımdan ayrılmasına izin vermeyecek.
29.11.2022Fenerbahçe

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki avrupa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.