Atölye

Atölye

Son dakika atölye haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan atölye ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını atölye haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Atölye

haberleri sayfasında son dakika yaşanan atölye gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.162 atölye haberi bulunmuştur. Tüm atölye haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açılış töreninde 'barış' vurgusu: Bu oyunların özgür bir iş birliği platformu olduğuna inanıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açılış töreninde 'barış' vurgusu: Bu oyunların özgür bir iş birliği platformu olduğuna inanıyorumCumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Göçebe Oyunları Açılış Etkinlikleri'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, oyunların önemine vurgu yaparak "Bölgemizin dini, etnik çatışmalarla, gerilimlerle, krizlerle kavrulduğu bir dönemde barışı, dayanışmayı, yardımlaşmayı esas alan bu oyunların özgün bir iş birliği platformu olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı.
29.09.2022Siyaset
Devlet okullarında forma zorunlu mu, okul kıyafeti zorunlu mu? Okullarda kıyafet yönetmeliği!
Devlet okullarında forma zorunlu mu, okul kıyafeti zorunlu mu? Okullarda kıyafet yönetmeliği!Devlet okullarında forma giymek zorunlu mu, okullarda forma zorunlu mu? Yaklaşık 19 milyon İlk ve ortaöğretim öğrencileri yaz tatili ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılına başladı. Öğrenciler okullarına devam ederken okullarda kıyafet uygulaması hakkında aramalarını da arttırdı. Söz konusu konuyla ilgili okul formasının zorunlu olup olmadığı oldu.
20.09.2022Eğitim
Mezar taşı fiyatlarına zam geldi! En düşük 7 bin lira
Mezar taşı fiyatlarına zam geldi! En düşük 7 bin liraMaliyet artışlardan dolayı mezar taşları son bir yılda iki kat pahalandı. Mermer ustalarına göre bazı müşteriler artan maliyet nedeniyle ölmeden mezar taşını hazırlatıp tarih kısmını boş bıraktırıyor.
17.09.2022Ekonomi
Genç yaşta başladı geçimini böyle sağlıyor! Yurt dışından talep yağıyor...
Genç yaşta başladı geçimini böyle sağlıyor! Yurt dışından talep yağıyor...Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Komilo köyünde kurduğu Tulum sanat Atölyesi'nde, ailesiyle beraber tulum müziği ve kültürünü gelecek nesillere aktarıyor.
8.09.2022Yaşam
İSMEK başvuruları için tarih belli oldu
İSMEK başvuruları için tarih belli olduMesleki eğitimler, el sanatları ve zanaat, güzel sanatlar ve kişisel gelişim olmak üzere 4 dalda, bin 300 eğitim veren İSMEK’te yeni dönem kayıtları başladı. 24 saatte yüz yüze 79 bin 999, uzaktan eğitimlere 37 bin 789 olmak üzere toplam 117 bin 788 kişi başvuruda bulundu. En çok başvuru yapılan eğitim programları ise belli oldu.
İBB öğrencileri LGS ve YKS’ye hazırlayacak! İBB ders atölyeleri başvuruları başlıyor! İşte başvuru şartları!
İBB öğrencileri LGS ve YKS’ye hazırlayacak! İBB ders atölyeleri başvuruları başlıyor! İşte başvuru şartları!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) duyurdu! İBB ders atölyeleri başlıyor. LGS ve YKS’ye girecek öğrenciler için 11 atölye açılıyor. 5 bin öğrenciye hizmet vermesi planlanan İBB ders atölyelerine başvurular başlıyor. Peki, İBB ders atölyeleri başvuruları ne zaman alınacak? Başvurular nasıl yapılır? İBB ders atölyelerine katılım şartları ne? İBB ders atölyeleri nerede? İşte detaylar…
3.09.2022Eğitim
İBB’den LGS ve YKS’ye hazırlanacak öğrencilere ders atölyeleri! İBB ders atölyesi başvurusu nasıl yapılır? İBB ders atölyelerine kimler başvurabilir?
İBB’den LGS ve YKS’ye hazırlanacak öğrencilere ders atölyeleri! İBB ders atölyesi başvurusu nasıl yapılır? İBB ders atölyelerine kimler başvurabilir? LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ders atölyeleri kapsamında sınava hazırlıyor. 2022-2023 Eğitim Yılı’nın başlamasına kısa bir süre kala, önümüzdeki yıl sınava hazırlanacak öğrenciler de sene başından itibaren sınav hazırlıklarına başlamak için İBB’nin ders atölyelerini sıklıkla araştırıyor. Peki, İBB ders atölyesi başvurusu nasıl yapılır? İBB ders atölyelerine kimler başvurabilir? İBB ders atölyeleri başvurusu ne zaman başlıyor? İBB ders atölyeleri başvuru şartları nelerdir? İBB ders atölyelerinde kayıtta istenen belgeler ne? İBB ders atölyelerinin süresi ne? İBB ders atölyeleri online mı, yüz yüze mi? İşte İBB Ders Atölyeleri ile ilgili bilmeniz gerekenler…
2.09.2022Eğitim
MEB'den flaş karar! Ücretsiz olacak, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor
MEB'den flaş karar! Ücretsiz olacak, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyorMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika açıkladı. Flaş karar verildi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsıyor. Ücretsiz olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırmış oluyoruz. Eğitim-öğretim yılı 12 Eylül'de başladığında çocuklarımızın masalarında sadece ders kitapları olmayacak, yardımcı kaynakların tamamı da basılı ve ücretsiz şekilde ulaştırılmış olacak" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
25.08.2022Eğitim
Okulların açılmasına sayılı günler kala MEB'den son dakika kararı! 81 ilde geçerli, İlk kez oluyor
Okulların açılmasına sayılı günler kala MEB'den son dakika kararı! 81 ilde geçerli, İlk kez oluyorMilli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Bu yıl ilki gerçekleşiyor. MEB tarafından resmi açıklama yapıldı. Bakan Özer detaylar hakkında bilgi verdi. Özer, "İlk kez okulların temizlik malzemesinden kırtasiye malzemesine, onarımından atölye donatımına ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tüm okullarımıza ilgili genel müdürlüklerimizin - Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim, Din Öğretimi, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüklerimiz- bütçelerine gönderildiler. Bu, Millî Eğitim tarihimize yıllardan beri özlenen, yıllardan beri konuşulan ama bir türlü uygulamaya sokulamayan bir adımdı. Gerçekten bu adımı atmaktan büyük mutluluk duyuyorum." diye konuştu.
25.08.2022Eğitim
İŞKUR TYP başvurusu ile 60 bin temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak! İŞKUR TYP başvuru şartları neler, İŞKUR personel alımı 2022 ne zaman?
İŞKUR TYP başvurusu ile 60 bin temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak! İŞKUR TYP başvuru şartları neler, İŞKUR personel alımı 2022 ne zaman?İŞKUR TYP başvuruları için araştırmalar hızlandı. 2022-2023 eğitim yılı için geri sayım başlarken MEB'in ihtiyaçları doğrultusunda okullarda istihdam edilecek personellerin alımına yönelik sorgulamalar arttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Milli Eğitim Bakanlığımız tüm okullarımızın temizlik, kırtasiye, küçük onarım, atölye gibi bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdi. Temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi okulların açılmasıyla görevlerine başlayacaklar." Açıklamasını yapmıştı. Peki, İŞKUR TYP başvuruları ne zaman, 60 bin temizlik ve güvenlik görevlisi alımı şartları neler, İŞKUR personel alımı 2022 ne zaman?
Okullar ne zaman açılacak? Okullar eylül ayının kaçında açılıyor? 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı ne zaman başlıyor?
Okullar ne zaman açılacak? Okullar eylül ayının kaçında açılıyor? 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı ne zaman başlıyor? Eylül ayına kısa bir süre kala milyonlarca öğretmen, veli ve öğrencinin gözü okulların açılacağı tarihe çevrildi. Yaz tatilinin sona ermesine kısa bir süre kala Milli Eğitim Bakanlığı da çalışmalarına hız verdi. Yeni Eğitim Öğretim Yılı için hazırlıklar tamamlanırken Kabine toplantısın sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek okulların açılacağı tarihi duyurdu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Okullar eylülün kaçında açılıyor? 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı ne zaman başlıyor? İşte 2022 ve 2023 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi!
23.08.2022Eğitim
Kalp krizi ve kanserde doğru beslenme önemli
Kalp krizi ve kanserde doğru beslenme önemliAntalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde çevre eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde Kalp Hastalıkları Uzmanı Mustafa Hakan Şahin tarafından ‘Toprak ve Kalp Sağlığı’ söyleşisi düzenlendi. Şahin, sağlıklı ve doğru beslenmenin obezite, kanser ve kalp hastalıklarını ciddi miktarda azaltabildiğini söyledi.
22.08.2022Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon için tedbirler alıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon için tedbirler alıyoruzKabine toplantısı sona erdi. Beştepe'deki toplantıda, Rusya-Ukrayna Savaşı ve 'tahıl koridoru' görüşüldü. Ekonomideki gelişmeler ile terörle mücadele operasyonlarındaki son durum da ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları canlı yayında açıkladı. Erdoğan, "Gaziantep ve Mardin'de meydan gelen kazalarda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Kazalar tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Soruşturmalar neticesinde, failler hakkındaki işlemler yapılacaktır." dedi. "Vatandaşlarımızı TL mevduatına dönmeye davet ediyorum" diyen Erdoğan, "Enflasyon için tedbirler alıyoruz" ifadelerini kullandı.
22.08.2022Gündem
Darüşşafaka yeni eğitim öğretim yılına hazır! Darüşşafaka 159 yıldır bağışlarla yaşamaya devam ediyor!
Darüşşafaka yeni eğitim öğretim yılına hazır! Darüşşafaka 159 yıldır bağışlarla yaşamaya devam ediyor!Köklerini Osmanlı İmparatorluğu’ndan alan Darüşşafaka 1863 yılında Padişah Sultan Abdülaziz’in fermanıyla beş Osmanlı aydını tarafından kuruldu. Eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşlarından olan Darüşşafaka eğitimde fırsat eşitliğini sağlayan yapısı ile öğrencilerin barınma, sağlık, beslenme, kıyafet ihtiyaçlarını karşılarken ileri yaş grubu için de pek çok olanağı sunuyor. Okulların açılmasına kısa bir süre kala Darüşşafaka’nın yeni eğitim öğretim döneminde nelerin gerçekleşeceğini Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç anlattı.
19.08.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika kararı! Resmen değişti: Anasınıfı, ilkokul, liseler...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika kararı! Resmen değişti: Anasınıfı, ilkokul, liseler...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika kararı! Yönetmelik değişti ve Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni alınan karara göre nüfusu az ve dağınık olan köy ve diğer benzeri yerleşim yerlerinde anasınıfı ve ilkokullara öğretmen normu verilmesi için gerekli öğrenci sayısı azaltıldı. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının norm kadrolarına ilişkin de düzenleme yapıldı. Yeni karara göre 5 öğrencisi bulunan anasınıflarına öğretmen normu verilebilecek ve öğrenci sayısına bakılmadan ilkokul açılabilecek. İşte kararın tamamı...
18.08.2022Eğitim
Bakan Özer: Çırak ve kalfa sayısı, 600 bin 888'e ulaştı
Bakan Özer: Çırak ve kalfa sayısı, 600 bin 888'e ulaştıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitim merkezleri ile ilgili, "25 Aralık 2021'de 159 bin olan bu ülkedeki çırak ve kalfa sayısı, bugün itibarıyla 600 bin 888'e ulaştı. Yıl sonu itibarıyla 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturulmayı hedefliyoruz" dedi.
10.08.2022Eğitim
Gelecek Sinemada atölyesi başvuruları nasıl yapılır? Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Gelecek Gençlerde” destek programı atölyeleri başlıyor!
Gelecek Sinemada atölyesi başvuruları nasıl yapılır? Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Gelecek Gençlerde” destek programı atölyeleri başlıyor!Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Gelecek Gençlerde” destek program kapsamında İstanbul Sinema Müzesi (İSM) tarafından gerçekleştirilecek eğitim programı için başvurular başladı. Başvurular 21 Ağustos’ta sona erecek. Peki, Gelecek Sinemada atölyesi başvurusu ne zaman? Başvurular nasıl yapılır? Gelecek Sinemada atölyesine kimler başvuru yapabilecek? Eğitimler kaç ay olacak? İşte detaylar…
2.08.2022Eğitim
3 bin 170 metredeki zirvede 10 bin kişi teleskoplarla gökyüzünü izledi
3 bin 170 metredeki zirvede 10 bin kişi teleskoplarla gökyüzünü izlediErzurum’da Avrupa ve Türkiye’nin en büyük teleskopunun bulunduğu Doğu Anadolu Gözlemevi’nin (DAG) eteklerinde gökyüzü şöleni yaşandı. Üç gün süren Erzurum Gökyüzü Gözlem Etkinliğinde yaklaşık 10 bin kişi, teleskopların başına geçerek gökyüzünü izledi.
YKS tercihlerinde flaş detay! Bu yıl ilk kez olacak, Türkiye'nin yeni meslekleri belli oldu! Burs, istihdam ve staj desteği...
YKS tercihlerinde flaş detay! Bu yıl ilk kez olacak, Türkiye'nin yeni meslekleri belli oldu! Burs, istihdam ve staj desteği...Yeni meslekler YKS tercih kılavuzuna girdi! Milyonlarca öğrenci 2022 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite seçimi yapmak için tercih dönemini beklemeye başladı. Kapanan ve yeni açılan bölümler tek tek açıklandı. ÖSYM'nin 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yeni meslekler yer aldı. Bu bölümlerden birini tercih eden öğrencilere burs, istihdam ve staj gibi birçok imkan tanınacak. Mezun olacak öğrenciler, devlet kurumlarının yanı sıra yurt içi ve yurt dışı çalışmalar yapan özel şirketlerde de istihdam edilebilecek. Yeni bölümlerin öğretim elemanı, atölye ve laboratuvar ihtiyaçları belirlenerek gerekli hazırlıklar yapıldı. Öte yandan birçok devlet ve vakıf üniversitesi başarılı öğrencileri çekmek için, 'Başarı bursları'nı da belirledi. Öğrencileri aylık 10 bin TL'yi bulan nakit bursun yanı sıra yemek-yurt desteği gibi imkanlar da bekliyor. İşte yeni açılan bölümler, kapanan bölümler ve bazı üniversitelerin öğrencilere sağlayacağı başarı burs miktarları...
21.07.2022Eğitim
Antalya Bilim Merkezi’ne 443 bin ziyaretçi
Antalya Bilim Merkezi’ne 443 bin ziyaretçiKepez Belediyesi’nin, DokumaPark’ta 12 bin 500 metre kare alan üzerine kurduğu Akdeniz Bölgesi’nin tek bilim merkezi 2022 yılı Mayıs Ayına kadar 443 bin 84 ziyaretçiyi ağırladı.
Aromaterapi Festivali renkli görüntülere sahne oldu
Aromaterapi Festivali renkli görüntülere sahne olduKazdağları eteklerinde bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen Aromaterapi Festivali sona erdi. Burhaniye’deki Çiftçi Eğitim Merkezi’nde yapılan festivalin teması 'Tarladan Hasada İyilik, Sağlık, Güzellik’ olarak belirlenmişti. ‘Balıkesir Aromaterapi Festivali’ne; ülkenin dört bir yanından aromaterapi meraklıları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılar, morun en güzel tonuna hakim lavanta tarlasında, birbirinden güzel fotoğraflar çekildi.
2022 Yılı Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nin ikincisi Van’da başladı
2022 Yılı Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nin ikincisi Van’da başladıTÜBİTAK’ın her yaştan gökyüzü meraklısını buluşturduğu Gökyüzü Gözlem Etkinlikleri’nin yeni durağı Van oldu. Etkinliğin açılışını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Avrupa’nın en büyük teleskobunu Erzurum’da inşa ettiklerini kaydederek “Kendi teleskobumuzla HUBBLE uzay teleskobundan daha yüksek çözünürlükte görüntü alabileceğiz.” dedi. Birilerinin ellerine kaleşnikof verip dağa ölmeye göndermek istediği gençlerin ellerine teleskoplar verdiklerini ifade eden Bakan Varank, “Kandil’e eleman yetiştirilen yerde biz artık Mili Teknoloji Hamlesinin neferlerini yetiştiriyoruz.” diye konuştu.
Bedava konaklama fırsatı! 81 ilde geçerli, yaş sınırı...
Bedava konaklama fırsatı! 81 ilde geçerli, yaş sınırı...Tamamen ücretsiz! Yaş sınırı bulunuyor. Tüm Türkiye'de geçerli olacak. Bakan Kasapoğlu, “18-25 yaş arası gençlere, müze ve ören yerlerine tamamen ücretsiz girebilecekleri bir Müzekart GNS hediye ediyoruz. Bakanlığımızın misafiri olarak Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma gibi 300’den fazla müzeyi ziyaret edebilecekler, tatile çıktıklarında da 81 ilimizdeki yurtlarda bedava konaklayabilecekler” dedi.
3.07.2022Ekonomi
Bakan Kasapoğlu açıkladı: 200 binden fazla genci kamplarda misafir edeceğiz!
Bakan Kasapoğlu açıkladı: 200 binden fazla genci kamplarda misafir edeceğiz!Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Kampları sezon açılış programı ile Mersin’de hizmete giren Akkum Gençlik Kampı'nın açılış törenine katıldı.
28.06.2022Şampiy10
Antalya Bilim Merkezi, 9. Konya Bilim Festivali’nde
Antalya Bilim Merkezi, 9. Konya Bilim Festivali’ndeKonya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncu kez düzenlenen Konya Bilim Festivaline, Kepez Belediyesi’nin kurduğu Antaya Bilim Merkezi de atölye çalışmaları ve bilimsel gösterilerle destek verdi.

Benzer Haber Etiketleri

Atölye ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki atölye haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.