Unutulmaz kazalar! 15 June, 13:16'de eklendi

İşte tarihte iz bırakmış meşhur kazalardan bazılarını sizler için bir araya getirdik...

1.
AYRTON SENNA'NIN ÖLÜMÜ
 
Formula 1 tarihindeki gelmiş geçmiş en büyük ve en önemli pilotu olan Ayrton Senna, Bologna yarışları sırasında yaptığı kaza ile canlı yayında hayatını kaybetmişti.
2. PRENSES DİANA'NIN ÖLÜMÜ
İngiltere Prensi Charles ile yaptığı evliliği ve yaşantısı ile sürekli gözönünde olan Prenses Diana, Paris'teki sevgilisi Dodi Al-Fayed ile aynı otomobilde, paparazzilerden kaçarken bür tünelde kaza geçirerek birlikte hayata veda etmişlerdir. Kaza ile ilgili hala karanlık noktalar üzerine çeşitli komplolar üretilmeye devame dilmektedir.
 
3. SUSURLUK KAZASI
İstanbul'a dönüş yaptıkları sırada Susurluk'ta bir kamyona çarpan otomobilde, o dönemin İstanbul Polis Okulu müdür, bir milletvekili ve hakkında yakalama kararı bulunan Abdullah Çatlı'nın bulunması, toplumda büyük bir infiale neden olmuş, susurluk kazası olarak tarihe geçmiştir.
 
4.
HINDENBURG FELAKETİ
 
Almanların meşhur zeplini, helyum yerine hidrojenle çalışmaktaydı. Bir sefer dönüşünde inişe geçtiği sırada yanmaya başlamış ve 36 kişi hayatını kaybetmişti.
5.
COLUMBIA UZAY MEKİĞİ
 
Toplam 37 adet görevi tamamlyanan Columbia mekiği, 2003 yılında sonra görevinden dönerken atmosfere girişinde patlayarak, 7 mürettebatı ile birlikte parçalanmıştı.
6. CHALLENGER UZAY MEKİĞİ
Yeni görevine çıkmak için fırlatıldıktan yaklaşık 7 saniye sonra, içindeki 7 kişilik astronot ekibiyle infilak etmişti. ABD'nin insanlı uzay çalışmalarına bir süre ara vermesine neden olan bir faciaydı.
 
7. DUMLUPINAR DENİZALTI FACİASI
Çanakkale Boğazı'nda seyrederken bir gemiyle yaşadığı kaza neticesinde, 81 denizcimizin hayatıın kaybetmesine neden olan trajik bir deniz kazasıdır.
 
8.
TITANIC FACİASI
 
Yapıldığı dönemde batmaz denilen titanic ilk yolculuğunda biz bu dağına çarparak batmıştı. ihtişamı, büyüklüğü ve facianın boyutları ele alındığında büyük izler bırakmış olan bu kaza sıralamanın en tepesinde yer almaktadır.
 
9.
INDEPENDENTA TANKER FACİASI
 
Taşıdığı 95 bin ton ham petrol yüküyle İstanbul Boğazı'ndan geçtiği sırada, bir yunan kosteriyle çarpışmış, büyük bir patlamayla birlikte 51 kişnin ölümüne sebep olmuştu.