Z Kuşağı

Z Kuşağı

Son dakika Z kuşağı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Z kuşağı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Z kuşağı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Z Kuşağı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan z kuşağı gelişmeleri de dahil olmak üzere 106 z kuşağı haberi bulunmuştur. Tüm z kuşağı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çalışma hayatında yeni dönem! Yarı zamanlı, uzaktan...
Çalışma hayatında yeni dönem! Yarı zamanlı, uzaktan...Çalışma hayatında yeni bir dönem başlıyor. Pandemi ile birlikte başlayan uzaktan çalışma süreci ilr prk çok sektörün ofis dışından da çalışabildiği görüldü. Sagın döneminin sona ermesiyle uzaktan çalışan bazı firmalar ofislere dönmeye başladı. Ancak çalışanların büyük kısmı uzaktan çalışmanın devam etmesini istiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamaları Türkiye’de esnek çalışma modelini yeniden gündeme getirdi. TİSK’in çalışmasına göre, Türkiye’de çalışanların yüzde 21’i için uzaktan çalışma modelinin mümkün olabileceği belirtilirken bu oranın artması bekleniyor. TİSK Başkanı Akkol, uzaktan çalışmanın yanı sıra yarı zamanlı çalışma, mikro işler, çağrı üzerine çalışma gibi birçok farklı esneklik modelinin bulunduğunu belirtiyor.
Hakan Ural'dan linç girişimlerine yanıt!
Hakan Ural'dan linç girişimlerine yanıt!Hakan Ural, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Nur Tuğba Namlı ile üstlendiği “Neler Oluyor Hayatta” programında uğradığı linçlere ilişkin konuştu. “Demediğim bir şey için bile özür diledim. Linci özürle durdurdum. Ölümü göze aldım, beni yıldırma ihtimaliniz sıfır” dedi.
16.06.2022Televizyon
2022 Y ve Z Kuşağı Araştırması’nın sonuçlarını açıklandı! Y ve Z kuşağı ne istiyor?
2022 Y ve Z Kuşağı Araştırması’nın sonuçlarını açıklandı! Y ve Z kuşağı ne istiyor?2022 Y ve Z Kuşağı Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçları; gençlerin yaşam maliyeti, iklim değişikliği, gelir dağılımı eşitsizliği, jeopolitik çatışmalar konusunda endişeli olmalarına karşın, olumlu toplumsal değişimleri yönlendirmeye kararlı olduklarını ortaya koydu. Peki, Y ve Z kuşağı ne istiyor? Y ve Z kuşağının endişeleri ne? İşte Y ve Z Kuşağı Araştırması’nın sonuçları…
31.05.2022Yaşam
Z kuşağı ne demek? Ajda Pekkan hangi kuşaktan? X, Y, Z kuşakları tarihleri ve yılları!
Z kuşağı ne demek? Ajda Pekkan hangi kuşaktan? X, Y, Z kuşakları tarihleri ve yılları!Sosyal medya sık kullanımıyla birlikte popüler olan kuşaklar zaman zaman gündem olmaya devam ediyor. Ajda Pekkan ile gündem olan Z kuşağı, sosyal medyanın dilinde. Ajda Pekkan’ın 'Z kuşağı diye bir kuşak çıktı. Ben ne kuşağıyım acaba? A kuşağı, B kuşağı diye insanları niye ayrıştırıyorsunuz? Ben de belime pembe bir kuşak taktım bu gece' açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Peki, Z kuşağı nedir? Z kuşağı hangi yıllar? X, Y, Z kuşakları ne demek? İşte kuşaklar ve yılları!
18.05.2022Magazin
Cahide Sonku ile Zeki Müren Z kuşağı için beyazperdede
Cahide Sonku ile Zeki Müren Z kuşağı için beyazperdede69 yıl sonra Beklenen Şarkı çıkıyor. ‘İstanbul Film Festivali'nde gösterilecek. Cahide Sonku ile Zeki Müren'in başrollerini paylaştığı 1953 yapımı ‘Beklenen Şarkı' filmi, 41. İstanbul Film Festivali'nde yenilenmiş kopyasıyla izleyici karşısına çıkacak.
12.03.2022Magazin
Teknoloji’de Kadın ‘Onun Hayali Bizim Hayalimiz’
Teknoloji’de Kadın ‘Onun Hayali Bizim Hayalimiz’Cerebrum Tech şirketi, kadınları erken yaşta teknoloji sektörüne yönlendirmeyi, genç yetenekleri keşfetmeyi ve onlara bu yolda mentörlük yapmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda kuruluşunun henüz 1. yılını dolduran Cerebrum Tech, Habitat Derneği ile ‘’Onun Hayali’’ projesini hayata geçiriyor. Projeyi teknoloji alanında tasarım ve yazılıma dair eğitimler almak isteyen bütün kadınlara adayan Cerebrum Tech, "Onun Hayali, Bizim Hayalimiz" diyor.
AK Parti'li Şen: Milletimizin teveccühü için önce gönlünü kazanmamız lazım
AK Parti'li Şen: Milletimizin teveccühü için önce gönlünü kazanmamız lazımAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, "Teşkilat seferde olursa o teşkilata zafer gelir' dedik. O yüzden sürekli sefer, sürekli zafer' dedik. Fakat bu milletimizin bize teveccühü ile alakalı bir şey. Eğer milletimiz teveccüh ederse kazanabiliriz. Milletimiz oy verirse, o bizden yana bakarsa, onunla aynı ufuklara bakarsak kazanabiliriz. O yüzden milletimizin teveccühü için öncelikle milletimizin gönlünü kazanmamız lazım” dedi.
23.02.2022Siyaset
7 yıl erken emeklilik fırsatı! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı...
7 yıl erken emeklilik fırsatı! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı...Emeklilik ile ilgili flaş detay! Tamamen değişiyor. Z Kuşağını çok yakından ilgilendiriyor. 1990'ların sonları ile 2010'ların başında doğmuş olanlar Z jenerasyonu olarak kabul ediliyor. Teknolojik gelişmelerin hızlandığı, hem çalışma hayatının hem sosyo-kültürel yaşamın değişim hızının giderek arttığı dönemde dünyaya gelen bu kuşak ile diğer kuşaklar arasında yaşanandan daha büyük bir çatışma yaşanıyor. Özellikle çalışma hayatında kendini gösteren farklılıklar, aynı zamanda emeklilik sürecine bakış açısında da bulunuyor. Yeni kuşak belli saatlerde ofisten çalışacağı, uzun yıllar aynı şekilde devam edip emekli olacağı bir süreç yaşamak istemiyor. Daha özgür, yaratıcı ve kendini gerçekleştirmeye dönük olan Z kuşağının 65 yaşında emekli olma hayali de bulunmuyor. Ancak Z Kuşağı 2008 yılı Ekim ayı başı itibarıyla yürürlüğe giren SGK (5510 sayılı) Kanun ile getirilen yeni bir sisteme göre emekliliğe hak kazanıyor. Bu kanuna göre işçi olarak çalışanlar ile işçi gibi sayılanlar (4/1-a), esnaf-sanatkâr, şirket ortağı, Youtuber ve benzeri faaliyeti nedeniyle vergi mükellefi olanlar ile diğer bağımsız çalışanlar (4/1-b), memur ve diğer kamu görevlileri (4/1-c) kapsamında sigortalı sayılıyor. Örneğin; 01.01.2015 tarihinden itibaren 4/1-a sigortalı olarak çalışan bir kişi 7200 gün malullük, yaşlılık, ölüm primi bildirilme şartını 31/12/2035 tarihinde tamamladıysa 58 yaşında emekli olabiliyor. Ancak bu kişi gerekli prim gün sayısını 01.01.2048 tarihinde tamamlarsa 65 yaşında yani 7 yıl daha geç emekli olma hakkı kazanıyor.
9.02.2022Emekli
AK Partili isimden flaş yeni ittifak açıklaması!
AK Partili isimden flaş yeni ittifak açıklaması!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, "Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var. Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir." dedi.
4.02.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözler!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözler!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da gerçekleştirilen toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröristlerin biz inlerine girdik mi? İnşallah tek bir terörist kalmayana kadar devam edeceğiz. En kritik yerleri terör örgütleriyle irtibatlı kişilere belediye makamında iş verdiler. 44 bin işçiyi belediyeden atıp onların yerine teröristleri doldurdular. Bunlar seçimden önce kimsenin ekmeğiyle oynamayacakları için namus sözü vermişlerdi. Bay Kemal hani namus hani şeref? Bunlar her fırsatta ülkelerini yabancılara şikayet etmediler mi? Bunlar Batı'dan talimat alırlar. Bunların ülkeye hizmet etme gibi bir dertleri yok! Bunların sözleri gibi hayatları da yalan!" ifadelerini kullandı.
30.01.2022Siyaset
Kripto para piyasası tepetaklak! Sıralamalar değişiyor, beklenmedik hamleler peş peşe geliyor, Bitcoin,  Ethereum ve alt coinler...
Kripto para piyasası tepetaklak! Sıralamalar değişiyor, beklenmedik hamleler peş peşe geliyor, Bitcoin, Ethereum ve alt coinler...Kripto para kullanımı her geçen gün artıyor. Piyasa hacminin büyümesi yatırımcıların ilgisini arttırdı. Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin 2021'de rekor üstüne rekor kırarak yatırımcısını sevindirdi. Ancak yılın sonlarına doğru düşüş eğilimi sergileyen para birimi bu seyirden kurtulamadı. Bitcoin eski günlerine dönecekmi? Kripto paraların tarihi rekorlara imza atan oyuncusu tahtını Ethereum'a mı bırakacak? Kripto para ile ilgili son dakika gelişmeleri özelikle yatırımlarını bu yönde yapmak isteyenler tarafından yakından takip ediliyor. Kripto varlıklar için şaşırtan veri açıklandı. Ethereum atağa geçti. Piyasa altüst olacak. Sıralamalar değişiyor. Beklenmeyen hamleler geliyor. Yatırımlara yön verecek kripto para tahminleri geldi. İşte kripto varlıklar için 2022 senaryoları...
17.01.2022Ekonomi
Kredi, vergi ve prim desteği! Milyonlarca genci kapsıyor
Kredi, vergi ve prim desteği! Milyonlarca genci kapsıyorKredi, vergi ve prim desteği ile ilgili son dakika açıklaması! 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük milyonlarca genci kapsıyor. Genç nüfusa istihdam için tüm imkânlar seferber edilirken, işlerini kurmaları, hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri için kredi, vergi, prim desteği 2022’de artarak devam edecek.
1.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz, enflasyon ve asgari ücret açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz, enflasyon ve asgari ücret açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi gündemiyle ilgili önemli mesajlar verdi. Her zaman düşük faizi savunduğunu ve bu konuda taviz vermeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Faiz lobileri kuduruyor" dedi. Asgari ücretle ilgili kararın, görüşmelerin akışına göre verileceğini kaydeden Erdoğan, "Asgari ücret arttı diye işçi çıkarma gibi bir durumla karşılaşacağımızı da zannetmiyorum" diye konuştu.
29.11.2021Siyaset
ÇİÇEK 'Çocukların dijital dünyasını' masaya yatırdı
ÇİÇEK 'Çocukların dijital dünyasını' masaya yatırdıHer 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde ebeveynleri bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapan Çocuk İçin İçerik Derneği (ÇİÇEK) bu yıl “Çocukların Dijital Dünyası” konusunu inceledi. İki gün süren çalıştayta; alanında uzman birçok kişiyle çocukların dijital yaşamındaki gelişmeleri ve etkileri değerlendirildi. Uzman kişilerce, "Çocuklar dijital dünyada ne kadar korunuyor, dijital dünyanın sunduğu avantajlar neler, dijital ortamın barındırdığı riskler ve etkileri neler, dijital dünyada çocuklarımıza nasıl rehberlik etmeliyiz?" sorularına cevap arandı.
19.11.2021Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de gençlerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de gençlerle bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 18 Mart'tan önce açılabileceğinin müjdesini de canlı yayında duyurdu.
14.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021Siyaset
AK Parti'den son dakika anket açıklaması! 'CHP'nin oyu yukarı çıkmıyor'
AK Parti'den son dakika anket açıklaması! 'CHP'nin oyu yukarı çıkmıyor'AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. "Sanki CHP Türkiye'de birinci parti oluyor gibi imaj çıkarıyorlar ama AK Parti Türkiye'de birinci partidir" diyen Kurtulmuş, "Bu kadar algı operasyonuna rağmen CHP'nin oyu yukarı çıkmıyor. AK Parti birinci parti olmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.
3.11.2021Siyaset
AK Parti'den çarpıcı 'Z kuşağı' anketi! Yüzde 70'i bu yanıtı verdi...
AK Parti'den çarpıcı 'Z kuşağı' anketi! Yüzde 70'i bu yanıtı verdi...AK Parti’nin yaptırdığı ankete göre “Hayatta ne için mücadele etmeye değer?” sorusuna gençlerin yüzde 70’i “Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim” yanıtını verdi. “Kariyerim, geleceğim için mücadele ederim” diyenlerin oranı ise yüzde 10’da kaldı.
3.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması: Vergi almayacağız
Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması: Vergi almayacağızCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın'da kadın kolları toplantısında konuştu. “İktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun" diyen Kılıçdaroğlu, "Geniş tanımlı işsizliğe baktığımızda kadın işsizliği yüzde 34. Bu bir ayıptır. Üniversiteyi bitirmiş, çift diploması var, iş bulamıyor. Bu ayıba son vermemiz gerek" ifadelerini kullandı.
23.10.2021Siyaset
Z kuşağı online mağazaları tercih ediyor
Z kuşağı online mağazaları tercih ediyorBir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre, online alışveriş uygun fiyata ürün bulma kolaylığı gerekçesiyle tercih ediliyor. Kuşaklara göre sınıflandırılan araştırmada katılımcılara yöneltilen ‘online alışveriş yaparken sizi teşvik eden unsurlar nelerdir’ sorusuna, Z kuşağı katılımcılarının yüzde 78,8’i, Y kuşağı katılımcıların yüzde 59,2 ‘si ve X kuşağının ise yüzde 63’ü online mağazaları gerçek mağazalara göre daha uygun bulduğunu söyledi.
Oy oranlarıyla ilgili AK Parti'den açıklama! Yüzde 50...
Oy oranlarıyla ilgili AK Parti'den açıklama! Yüzde 50...2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için kritik oranlar belli oldu. İlk kez oy kullanacak seçmenin % 65 ila 70’inin ailesinin AK Partili olduğu sonucuna ulaşan AK Parti, söz konusu seçmenin en az yüzde 50’sinin oyunu almayı umuyor.
21.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Z kuşağı kime oy verecek?
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Z kuşağı kime oy verecek?Siyasetin gözü 2023’te ilk kez oy kullanacak 7 milyon gencin üzerinde.64 milyon seçmenin oy kullanması beklenen 2023 seçimlerinde 1997 ve sonrasında doğan tam 13 milyon Z kuşağı üyesi sandık başına gidecek. Bu toplam seçmen sayısının yüzde 20’si demek. 2018’de bu oran yüzde 10’du. Peki, bu gençler hayata ve Türkiye’ye nasıl bakıyor? Kime güveniyor, kimi kendisine rol model olarak alıyor?
15.10.2021Siyaset
10 soruda ruhsal problemlerinizi keşfedin
10 soruda ruhsal problemlerinizi keşfedinUzman Klinik Psikolog Merve Tokgöz, kişinin kendisine soracağı “Uyku düzenimde değişiklik var mı, normalden daha fazla veya az yemek yiyor muyum, günlük işlerimi yaparken zorlanıyor muyum, sindirim sorunları yaşıyor muyum, sosyallikten kaçıyor ve insanlara karşı tahammülsüz hissediyor muyum” gibi soruların ruhsal problemlerin ipuçlarını ele verebileceğini söyledi.
7.10.2021Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete tepki: Hepsinin altında ezildiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete tepki: Hepsinin altında ezildilerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de AK Parti Genişletilmiş İl Danışma toplantısında konuştu.Erdoğan, "Muhalefetin nasıl bir Türkiye hayali kurduğunu hepimiz gördük. Seçim öncesinde bol keseden dağıttıkları ne kadar vaat varsa hepsinin altında ezildiler. Seçim meydanlarında millete verdikleri sözlerin hiçbirini hayata geçiremediler." dedi.
17.09.2021Siyaset
Cumhur İttifakı’nın oy oranı belli oldu! AK Partili Hamza Dağ canlı yayında açıkladı
Cumhur İttifakı’nın oy oranı belli oldu! AK Partili Hamza Dağ canlı yayında açıkladıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan'ın sorularını cevapladı. Sosyal medya düzenlemesi eleştirilerini değerlendiren Dağ, “Siz yolda giderken birine hakaret ettiğinizde bir karşılığı nasıl oluyorsa aynı şeyi sosyal medya üzerinden değerlendirdiğiniz zaman müeyyidesi olması gerekiyor” dedi. Cumhur İttifakı’nın oy oranına ilişkin de açıklama yapan Dağ, “Cumhur İttifakı olarak AK Parti-MHP kendi oy oranımızı artırmaya bakıyoruz. Ve bugün itibarıyla 50'yi geçen bir durumumuz var. Allah'ın izniyle ben 2023 seçimlerde 2018'den daha fazla oyla inşallah ipi göğüsleyen yine Cumhur İttifakı olacak” ifadelerini kullandı.
15.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Z Kuşağı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki z kuşağı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.