Yemek

Yemek

Son dakika yemek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yemek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yemek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yemek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yemek gelişmeleri de dahil olmak üzere 22.999 yemek haberi bulunmuştur. Tüm yemek haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kilo alma diyeti nedir, nasıl yapılır? Kilo alma diyet listesi!
Kilo alma diyeti nedir, nasıl yapılır? Kilo alma diyet listesi!Birçok insan için kilo alma bir sorun iken bazı insanlar ise kilo alamamaktan şikayetçi olmaktadır. Kilo alamama problemi aynı zamanda kilo alma problemi kadar etkileyici ve insanın moralini bozucu bir rahatsızlıktır. Kilo alamama birden fazla nedene bağlı olabildiği gibi yapılan araştırmalar ile beraber uygulanan kilo alma diyetleri sayesinde çözümlenebilmektedir. Kilo alma diyeti nedir ve nasıl yapılır? İşte sağlıklı kilo almanın yolları…
19.01.2022Sağlık
SGK resmen duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu bu ödemeleri 2022'de kısmen prime tabi tutacak
SGK resmen duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu bu ödemeleri 2022'de kısmen prime tabi tutacakSGK harekete geçti. Ve yeni karar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resmen duyuruldu. Tüm çalışanları çok yakından ilgilendiriyor. Yemek parası, çocuk yardımı, aile destek ödemelerini kapsıyor. SGK bazı ödemeleri kısmen prime tabi tutuyor. Çalışanlar SGK'nın prim hesabını tam olarak bilmiyor. Örneğin 2022 yılında çocuk yardımı, bir çocuk için aylık çocuk yardımı; 5.004,00 x % 2=100,08 TL primlerden istisna edilecek. İşte 2022'de kısmen prime tabi tutulacak ödemeler ile ilgili detaylar...
İnsülin direnci diyeti nedir, nasıl yapılır? İnsülin direnci diyet listesi!
İnsülin direnci diyeti nedir, nasıl yapılır? İnsülin direnci diyet listesi!Diyabet hastalığı günümüzde pek çok kişide görülen bir sağlık problemidir. Yanlış ve düzensiz beslenmek ve aşırı yağlı beslenmek diyabet hastaları için büyük sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle insülin diyeti bu hastalığa sahip olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki insülin direnci diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte insülin direnci diyet listesi hakkında merak edilenler…
18.01.2022Sağlık
Hurma diyeti nedir, nasıl yapılır? Hurma diyet listesi!
Hurma diyeti nedir, nasıl yapılır? Hurma diyet listesi!Kilo vermek isteyen kişiler için hazırlanmış farklı diyet listeleri bulunuyor. Bu diyet listelerine uyarak istenilen kiloya ulaşmak mümkün. Listelerde yer alan yiyecek ve içeceklerin doğru zaman ve miktarda tüketilmesi durumunda uygulanan diyetin başarılı sonuçlara ulaştığı uzmanlarca da ifade ediliyor. Son yıllarda en çok dikkat çeken diyetlerden biri de hurma diyeti. Peki, hurma diyeti nedir, nasıl yapılır? Hurma diyet listesinde neler bulunuyor? Hurma diyeti yapanlar nasıl beslenmeli? Hurma diyeti kaç gün yapılır? Hurma diyetiyle kaç kilo verilir? İşte, hurma diyeti hakkında bilmeniz gerekenler…
18.01.2022Sağlık
Şeker hastalığına şifa, diş çürümesini engelliyor! Güçlü bir ağrı kesici...
Şeker hastalığına şifa, diş çürümesini engelliyor! Güçlü bir ağrı kesici...Hormonların sağlıklı çalışmasını sağlıyor, insülin direncini dengeleyerek şeker hastalarına şifa oluyor. Güçlü bir ağrı kesici olan bu besin, genellikle yemek sonrası tüketilmesi ve çiğnenmesi tavsiye ediliyor. Ağız iç bakterileri azaltarak diş çürümesini, diş eti iltihaplanmasını önlüyor; tükürük bezlerini yenileyerek ağız kokusunu engelliyor. Üst solunum yolları hastalıklarında en sık kullanılıyor, kas ve kemik ağrılarına iyi geliyor. Her akşam bir çay bardağı tüketilirse vücuttaki toksin birikmesini engelliyor, vücudun enerjisini yükselterek bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Hazımsızlık ve gaz problemi yaşayan kişiler tarafından tüketilmesi tavsiye ediliyor. İşte insan sağlığı için mucizeler yaratan besinler...
18.01.2022Sağlık
Para hesaba girer girmez yüzde 15 kesilecek! Gelir vergisinde flaş gelişme
Para hesaba girer girmez yüzde 15 kesilecek! Gelir vergisinde flaş gelişmeGelir vergisinde yeni dönem! Sosyal medya fenomenleri ödemek zorunda. Gelir Vergisi Yasası’na eklenen bir maddeyle (Mükerrer 20/b.) ile artık Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden reklam ve benzeri gelir elde edenler için istisna geldi. (26 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete) Artık ne vergi ödeme yükümlülükleri var, ne de defter tutma-beyanname verme gibi ödevleri var. Hesaplarına para girişi olan bankalar, gelen paradan otomatik yüzde 15 kesinti (stopaj) yapacak, vergilendirme de kendiliğinden sonuçlanmış olacak. Ta ki gelen hasılat; yıllık (2022 için) 880 bin lirayı bulana dek… 880 bin lirayı aşan tutarda gelir elde edenler için bizzat beyanname verme-vergi ödeme yükümlülüğü başlıyor.
18.01.2022Ekonomi
Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte Karatay diyet listesi!
Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte Karatay diyet listesi!Prof. Doktor Canan Karatay tarafından oluşturulan bir diyet olarak bilinen Karatay diyeti özellikle günde 2 kez beslenmek gerektiği şeklinde ortaya konulan beslenme yöntemlerini konu edinmektedir. Peki, Karatay diyeti nedir ve nasıl yapılır? Karatay diyet listesinde neler bulunur? Karatay diyet listesi nasıl yapılır? Karatay diyeti hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
17.01.2022Sağlık
Prostat hastalıklarının tedavisinde robotik cerahinin avantajları nelerdir?
Prostat hastalıklarının tedavisinde robotik cerahinin avantajları nelerdir? Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sofikerim, prostat hastalıklarının tedavisinde robotik cerrahinin faydalarını sizler için anlattı.
17.01.2022Sağlık
91 kişi düğünde yediği yemekten zehirlendi
91 kişi düğünde yediği yemekten zehirlendiSakarya’nın Kocaali ilçesinde yedikleri yemekten zehirlenen 91 kişi hastanelik oldu.
17.01.2022Yaşam
Memur olmak isteyenler için yeni ilanlar açıldı! İşte memur ve sözleşmeli personel kadroları...
Memur olmak isteyenler için yeni ilanlar açıldı! İşte memur ve sözleşmeli personel kadroları...Memur ve sözleşmeli personel olmak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor. Yeni ilanlar açıldı ve İŞKUR üzerinden duyuruldu. İtfaiyeden zabıtaya, mühendisten hizmetliye, psikologdan veterinere kadar birçok alanda yeni ilan açıldı. Memur olmak isteyenler yeni açılan kadrolara başvuru yaparak atamalarını gerçekleştirebiliyor. Devlet hem kadrolu hem de sözleşmeli personel için her ay düzenli olarak yeni kadrolarını İŞKUR üzerinden duyuruyor. İşe başlayan memurlar ise en düşük 6429 lira maaş alıyor. İşte memur ve sözleşmeli personel kadroları ve alacakları maaşlar...
17.01.2022Memur
İf diyeti nedir, nasıl yapılır? Hızlı kilo verdiren İf diyeti listesi!
İf diyeti nedir, nasıl yapılır? Hızlı kilo verdiren İf diyeti listesi!IF diyeti, diyet programlarından biri olarak bilinmektedir. Farklı diyet programları bulunmaktadır. IF diyetinin uygulanma şekli ile ilgili farklı kaynaklardan bilgi alınması söz konusu olmaktadır. IF diyeti son zamanlarda popüler olan diyet programları arasında sayılmaktadır. IF diyeti öğün programının planlaması ile yapılan bir diyet modelidir. Diyet programı ile ilgili detaylı bilgiyi kişiler bir diyetisyenden de alabilmektedir. IF diyetinin özellikleri ve detaylarını sizler için derledik.
16.01.2022Sağlık
Alişan: Beni hayatta tutan evlatlarım ve yeğenlerim!
Alişan: Beni hayatta tutan evlatlarım ve yeğenlerim!Kardeşi Selçuk Tektaş'ın vefatından sonra ilk kez konuşan ünlü sanatçı Alişan, içinden geçtiği zor günleri anlattı. Alişan, “Evli olmasaydım, ailem olmasaydı böyle bir kayıpta her şeyi bırakıp gitmiştim. Beni hayatta tutan evlatlarım ve yeğenlerim” sözleriyle anlattı.
16.01.2022Magazin
Önünde kuyruk oluyordu! İğrenç görüntüler sonrası tantunici sinek avlıyor
Önünde kuyruk oluyordu! İğrenç görüntüler sonrası tantunici sinek avlıyorKadıköy’de çöpteki biberleri ve etleri toplatarak tekrar müşteriye servis ettiren tantunici, büyük tepki topladı. Sosyal medyadaki görüntüler üzerine tantuniciye 500 lira ceza kesildi, ilçe tarım müdürlüğü numune topladı. Dükkân hâlâ açık olsa da her gün önünde müşteri kuyruğu olan tantunici sinek avlamaya başladı.
16.01.2022Yaşam
Kadıköy’de tantunicide çöpe dökülen biberleri toplayıp tekrar müşteriye sundular
Kadıköy’de tantunicide çöpe dökülen biberleri toplayıp tekrar müşteriye sundularKadıköy'de, her gün yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide akıl almaz görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışan işçilere toplatıldığı görülüyor. Çalışanların tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibinin ''İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?'' diye ikazda bulunması dikkat çekti. Görüntüler sonrası Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı.
15.01.2022Haber
Kadıköy'de tantunicide tepki çeken görüntü
Kadıköy'de tantunicide tepki çeken görüntüKadıköy'de yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. İşletme sahibi, çöpe atılan yiyecekler 'israf oluyor' diye çalışanları azarlıyor, çöpleri karıştırıp biberleri tek tek toplatıyor. Üstelik bir video da çekerek bu biberlerin, hatta etlerin, yeniden servis edilmesini istiyor.
15.01.2022Yaşam
Fiyatlara zam kararı! Ücretlendirme değişti: İlkokul, ortaokul ve liselerde...
Fiyatlara zam kararı! Ücretlendirme değişti: İlkokul, ortaokul ve liselerde...Fiyatlara zam kararı. Son dakika duyurdular. İlkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor. Milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiriyor. Zam oranı belli oldu. Özel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor. Kolejlerde en fazla yüzde 36 zam yapılabilecek. Ancak yüzde 25-30 oranında zam yapmayı düşünen okullar da var. Yine pek çok özel okul, burs ve indirimlerle velilere avantajlar sunmaya da devam edecek. Mevcut ücrete yüzde 36 zam olursa nasıl rakamlar ortaya çıkar diye bir hesaplama yaptık. Özel okullarda eğitim ücretleri, eğitim kademesine, bulunduğu il ve ilçeye göre değişiyor. İlkokulda rakamlar ortalama 50 bin TL’den başlıyor. Yüzde 36 zam gelirse bu okulların ücreti 68 bin TL’ye çıkacak. Ortaokul ve liselerde de ise eğitim ücreti 60 bin TL’den başlıyor. Zamla rakam 81 bin 600 TL’ye ulaşacak. Yabancı kolejler başta olmak üzere sınavla öğrenci alan okullarda ise rakamlar daha yüksek. Öyle ki bu konuda her yıl rekoru elinde tutan Robert Kolej’de bu yıl eğitim ücreti 130 bin TL’den başlıyordu, 7 gece pansiyonlu ve 10 taksit olması durumunda 215 bin 900 TL’ye kadar çıkıyordu. Şimdi okul yüzde 36 zam yaparsa eğitim ücreti 176 bin 800 TL’den başlayacak, 293 bin 624 TL’ye kadar ulaşabilecek.
14.01.2022Ekonomi
Muharrem İnce: Dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar
Muharrem İnce: Dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlarMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, basın toplantısı düzenlediği Kayseri'de, 'Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının sorulması üzerine, "Adı geçen belediye başkanlarına sesleniyorum; dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun. Ben baştan söylüyorum" dedi.
14.01.2022Siyaset
Milyonlarca öğrenci ve veliyi kapsıyor! Zam oranı netleşti
Milyonlarca öğrenci ve veliyi kapsıyor! Zam oranı netleştiMilyonlarca öğrenciyi kapsıyor. Zam oranı belli oldu. Özel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor. Kolejlerde en fazla yüzde 36 zam yapılabilecek. Ancak yüzde 25-30 oranında zam yapmayı düşünen okullar da var. Yine pek çok özel okul, burs ve indirimlerle velilere avantajlar sunmaya da devam edecek. Mevcut ücrete yüzde 36 zam olursa nasıl rakamlar ortaya çıkar diye bir hesaplama yaptık. Özel okullarda eğitim ücretleri, eğitim kademesine, bulunduğu il ve ilçeye göre değişiyor. İlkokulda rakamlar ortalama 50 bin TL’den başlıyor. Yüzde 36 zam gelirse bu okulların ücreti 68 bin TL’ye çıkacak. Ortaokul ve liselerde de ise eğitim ücreti 60 bin TL’den başlıyor. Zamla rakam 81 bin 600 TL’ye ulaşacak. Yabancı kolejler başta olmak üzere sınavla öğrenci alan okullarda ise rakamlar daha yüksek. Öyle ki bu konuda her yıl rekoru elinde tutan Robert Kolej’de bu yıl eğitim ücreti 130 bin TL’den başlıyordu, 7 gece pansiyonlu ve 10 taksit olması durumunda 215 bin 900 TL’ye kadar çıkıyordu. Şimdi okul yüzde 36 zam yaparsa eğitim ücreti 176 bin 800 TL’den başlayacak, 293 bin 624 TL’ye kadar ulaşabilecek.
14.01.2022Eğitim
Cristiano Ronaldo ile Georgina Rodriguez özel jetle akşam yemeğine gitti!
Cristiano Ronaldo ile Georgina Rodriguez özel jetle akşam yemeğine gitti!İkiz bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan Manchester United'ın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, model sevgilisi Georgina Rodriguez ile İngiltere'den İspanya'ya 27 milyon dolarlık özel jetiyle uçtu. Baş başa yemek yiyen çift, daha sonra lüks otelde bir gece konakladı
14.01.2022Magazin
Öğrencilere diyetisyen ve psikolog desteği
Öğrencilere diyetisyen ve psikolog desteğiAlanya Belediyesi Oba Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan kız öğrencilere yönelik diyetisyen ve psikolog tarafından seminer verildi.
14.01.2022Sağlık
Masterchef Hasan kaç puan aldı, Masterchef’te en yüksek puanı kim aldı? Masterchef final puan durumu tablosu!
Masterchef Hasan kaç puan aldı, Masterchef’te en yüksek puanı kim aldı? Masterchef final puan durumu tablosu!Masterchef puan durumu, şampiyonluğa az bir süre kala merak ediliyor. TV8'de yayınlanan yarışma programına saatler kala Hasan ve Eren’in puanları sorgulanıyor. Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı arasında geçen şampiyonluk mücadelesinde son raunt. Peki, Masterchef Hasan kaç puan aldı, Masterchef’te en yüksek puanı kim aldı? Masterchef Eren kaç puan aldı? İşte Masterchef final puan durumu…
14.01.2022Televizyon
Masterchef 2022 şampiyon kim oldu? Masterchef finali ne zaman, final ödülü nedir?
Masterchef 2022 şampiyon kim oldu? Masterchef finali ne zaman, final ödülü nedir?Masterchef şampiyonu kim oldu 2022, Masterchef final ödülü nedir? Sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye'de final heyecanı yaşanıyor. İzleyiciler "MasterChef şampiyonu kim oldu?" sorusuna yanıt arıyor. Finale kalan isimlerden biri Eren, diğeri de Hasan olmuştu. Tahsin yarışmaya veda etmişti. Yarışmacılar birinci olabilmek için kıyasıya mücadele edecek. Peki, MasterChef 2022 şampiyonu kim oldu, Hasan mı olan Eren mi? Masterchef finali ne zaman?
14.01.2022Televizyon
Gelinim Mutfakta 844. bölümde gün birincisi kim oldu?
Gelinim Mutfakta 844. bölümde gün birincisi kim oldu?Gün toplamında kaynanalardan yüksek puanları Yeşim Öksüz ve Miyase Türkel aldı! Çeyrek altını ise, bir gelin kazandı.
13.01.2022Televizyon
Göbek yağı nasıl eritilir? Göbek eritmek için ne yapılmalı? Göbek eritme diyet listesi!
Göbek yağı nasıl eritilir? Göbek eritmek için ne yapılmalı? Göbek eritme diyet listesi!Sağlık açısından da sağlığı olumsuz yönde etkileyen göbek etrafında yağlanma genellikle hareketsiz hayat ve yanlış beslenme ile ortaya çıkan bir durumdur. Bu bölgeden yağ kaybetmek zor olsa da, birkaç ipucuyla karın yağını azaltmak mümkün. Peki, Göbek eritme diyeti nedir ve nasıl yapılır? Göbek eritme diyeti listesinde neler bulunur? Göbek eritmek için ne yapılmalı? İşte göbek yağından kurtulmanın yolları…
13.01.2022Sağlık
Avukat Dilara Yıldız, son yolculuğuna uğurlandı
Avukat Dilara Yıldız, son yolculuğuna uğurlandıEski nişanlısı tarafından öldürülen Avukat Dilara Yıldız, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Acılı anne Elvan Akyel, “Benim şu anki öfkem acımdan daha büyük. Katil de ölmeli ama öyle idamla filan değil, acı çekerek ölmeli” dedi.
13.01.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

tantunikadıköyözel okulKilo alma diyetiKilo alma diyeti nedir

Yemek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yemek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.