Yüksek Tansiyon

Yüksek Tansiyon

Son dakika yüksek tansiyon haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yüksek tansiyon ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yüksek tansiyon haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yüksek Tansiyon

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yüksek tansiyon gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.378 yüksek tansiyon haberi bulunmuştur. Tüm yüksek tansiyon haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yüksek tansiyonu önlüyor, kan akışını dengeliyor! Bal ile karıştırınca...
Yüksek tansiyonu önlüyor, kan akışını dengeliyor! Bal ile karıştırınca...Bal ve sarımsak ayrı ayrı birçok hastalığa iyi gelen besinler arasında bulunuyor. Enerji veren, kansere karşı koruma sağlayan doğal antioksidan olarak görülen bu besinler karıştırıldığında etkileri daha da artıyor. Sarımsak ve balın karıştırılması tuhaf geliyorsa ve etkilerini merak ediyorsanız bu habere göz atabilirsiniz.
28.03.2023Sağlık
Elisabeth Moss ve Haluk Bilginer aynı dizide rol aldı!
Elisabeth Moss ve Haluk Bilginer aynı dizide rol aldı!Altın Küre ödüllü oyuncu Elisabeth Moss'un, hem yapımcılığını üstlendiği hem de başrolünde yer aldığı 'The Veil' adlı dizinin çekimleri Türkiye'de yapıldı. Dizide Haluk Bilginer de rol aldı.
17.03.2023Magazin
Usta oyuncu Haluk Bilginer, sahnede fenalaşarak hastaneye kaldırıldı
Usta oyuncu Haluk Bilginer, sahnede fenalaşarak hastaneye kaldırıldıKadıköy, Caddebostan Kültür Merkezi'nde sahne alan usta oyuncu Haluk Bilginer, 'Kundakçı' isimli tiyatro oyununun ikinci perdesinde fenalaştı. Ambulansla Acıbadem'deki özel bir hastaneye kaldırılan Bilginer'in bilincinin açık olduğu öğrenildi. Gelen son bilgilere göre usta oyuncu Bilginer, taburcu edildi.
14.03.2023Magazin
Tansiyonu ve kolesterolü düşürüyor, kan şekerini kontrol ediyor! Sessiz katile karşı...
Tansiyonu ve kolesterolü düşürüyor, kan şekerini kontrol ediyor! Sessiz katile karşı...Tansiyonu ve kolesterolü düşürüyor, C vitamini ve karotenoidler gibi çeşitli bileşikler içeriyor. İçerisinde demir, magnezyum, manganez, kalsiyum ve lif gibi zengin besinler yer alıyor. Kalp için çok yararlı, kan akışını artırmaya ve kan damarlarını gevşetmeye yardımcı oluyor. İltihabı önlüyor, kan şekeri düzeylerini düşürüyor. Bu besini günde 2-4 gram tüketenlerde yüksek tansiyon görülmüyor. İşte faydaları saymakla bitmeyen besinler...
8.03.2023Sağlık
Tansiyon ve kolesterole iyi geliyor, doğal antibiyotik! Enfeksiyonu bitiriyor, kuru öksürüğü bıçak gibi kesiyor
Tansiyon ve kolesterole iyi geliyor, doğal antibiyotik! Enfeksiyonu bitiriyor, kuru öksürüğü bıçak gibi kesiyorEnfeksiyonu bitiriyor, kuru öksürüğü bıçak gibi kesiyor, bilinen en güçlü antibiyotik! Kanser oluşturan etkenleri engelliyor, probiyotik özelliği sayesinde sindirim sistemine şifa oluyor. Sinirsel rahatsızlıklara, iştahsızlık ve uykusuzluğa karşı da fayda sağlıyor. Ülser yüksek tansiyon, bronşit ve astım hastalarının tedavisinde de kullanılıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor; tam bir A, B, C ve E vitamini ile kalsiyum, magnezyum zengini. Kolesterolü düşürüyor, ağrı kesici özelliği bulunuyor. İşte her biri insansa sağlığı için mucize etkileri olan besinler...
24.02.2023Sağlık
Enkaz çıkan depremzedeleri bekleyen ikinci büyük tehlike!
Enkaz çıkan depremzedeleri bekleyen ikinci büyük tehlike!Deprem sonrası ortaya çıkıyor, enkazdan çıkanların ölümüne neden oluyor. Göçük altından çıkarılan vatandaşlarda görülen crush (ezilme) sendromu hakkında önemli uyarılar geldi. Crush sendromunun, deprem sonrası görülen en önemli komplikasyonlarda ikinci sırada olduğunu ifade eden uzmanlar, sendromun ölüme götüren nedenini açıkladı.
13.02.2023Gündem
Diyabet ve tansiyon ile ilgili son dakika uyarısı! Kör ediyor
Diyabet ve tansiyon ile ilgili son dakika uyarısı! Kör ediyorDiyabet ve tansiyon ile ilgili son dakika uyarısı! Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabete ve yüksek tansiyona bağlı gelişebilen görme kaybı, zamanında önlem alınmadığı takdirde kalıcı körlükle sonuçlanabiliyor. Göz Hekimi Belgin Ekmekçiler, 40 yaş üstü herkesin yılda bir defa göz muayenesinin yaptırması gerektiğini söyledi.
27.01.2023Sağlık
İnsülin duyarlılığını artırıyor, kan şekerini düşürüyor! Diyabet ve kalp hastaları için şifa
İnsülin duyarlılığını artırıyor, kan şekerini düşürüyor! Diyabet ve kalp hastaları için şifaİnsülin duyarlılığını artırıyor, kan şekerini düzenliyor. Kalp ve damar hastalıklarına iyi geliyor, tip 2 diyabet ile savaşıyor. Lif açısından zengindir, diyabetlilere şifa oluyor. Kan şekerinin uzun süre yüksek olması pek çok organ ve doku için tehlikelidir. Tedavi edilmeyen hiperglisemi uzun vadede şu komplikasyonlara neden olabilir. İşte kan şekerini düşürüp, insülin duyarlılığını artıran besinler...
25.01.2023Sağlık
Diyabet, tansiyon ve kolesterolü olanlar dikkat! Hepsi kalp sağlığına iyi geliyor
Diyabet, tansiyon ve kolesterolü olanlar dikkat! Hepsi kalp sağlığına iyi geliyorKalp krizine karşı kalkan oluyor, yüksek tansiyonu kontrol altına alıyor. Hepsi kalp damar sağlığını koruyor. Diyabet ve ailesel kolesterol sorunu olanlar için de öneriliyor. Kalp hastalıklarına neden olan risk faktörlerini bilmek ve buna göre yaşamak kalp sağlığını korumada etkili oluyor. İşte kalp hastalıklarına karşı koymanın ve kalp sağlığının korumanın yöntemleri...
21.01.2023Sağlık
Erken emeklilik, ÖTV indirimi ve ücretsiz ulaşım kartı! Sahte engelli raporu skandalı ortaya çıktı
Erken emeklilik, ÖTV indirimi ve ücretsiz ulaşım kartı! Sahte engelli raporu skandalı ortaya çıktıErken emeklilik, ÖTV indirimi ve ücretsiz ulaşım kartı imkanı sağlıyorlar, sahte engelli raporu almak için , doktorları yanlış yönlendirdiler. Kamu hastaneleri ile bazı özel hastanelerdeki kayıt sistemi üzerinden yapılan akılalmaz sahtekarlığın detayları ifşa oldu. Şüphelilerin rapor alabilmek kullandığı 'joker'ler ise şoke etti.
17.01.2023Gündem
Tansiyon ve kolesterol ile savaşıyor! Tam bir şifa deposu, kan tahlilinde direkt çıkıyor
Tansiyon ve kolesterol ile savaşıyor! Tam bir şifa deposu, kan tahlilinde direkt çıkıyorA vitamini, beta-karoten, lutein, likopen ve kriptoksantin içeriyor, cilt lekelerinin gecikmesine yardımcı oluyor. C vitamini deposu, beyaz kan hücrelerinin üretimini arttırarak bağışıklığı güçlendiriyor. Kornea ve gözlerin beyin ile bağlantılarını koruyor, içerisinde bulunan B6 vitamini proteinlerin, yağların ve karbonhidratların parçalanmasına yardımcı olur ve enerji seviyelerini artırır. Gaz, şişkinlik ve kabızlık şikâyetlerine iyi geliyor. Yüksek tansiyon, inflamasyon ve yüksek kolesterole karşı koyuyor, akciğer ve beynin gerekli bölgelerine kan akışını sağlamaya yardımcı oluyor. İşte hastalıklara şifa besinin faydaları...
10.01.2023Sağlık
Aort yırtılması nedir? Aort damarı neden yırtılır? Aort damarı yırtılırsa ne olur?
Aort yırtılması nedir? Aort damarı neden yırtılır? Aort damarı yırtılırsa ne olur?Aort, kanı kalpten vücudun geri kalalına taşıyan ana arter olarak tanımlanıyor. Aort insan vücudundaki en büyük kan damarıdır. Aort damarları zayıflarsa şişebilir hatta yırtılarak ölümcül bile olabilir. Çoğu aort anevrizması, yırtılmadıkça belirti göstermez, kimi zaman başka bir hastalığın taramasında tesadüfen ortaya çıkabilir, teşhis de bu şekilde tesadüfen konulabilir. Peki, ? Aort damarı nerede? Aort yırtılması nedir? Aort damarı neden yırtılır? Aort damarı yırtılırsa ne olur? Aort yırtılmasında belirti olur mu? İşte aort yırtılması ile ilgili merak edilenler…
28.12.2022Sağlık
Yüksek tansiyonu düşürüyor, kanı tamamen temizliyor! İşte kanser ve kalp hastalığı ile de savaşan mucize besin...
Yüksek tansiyonu düşürüyor, kanı tamamen temizliyor! İşte kanser ve kalp hastalığı ile de savaşan mucize besin...Yüksek tansiyonu düşürüyor, kan şekerini düzenliyor. Vitamin ve mineral bakımından çok zengin, tam bir protein ve lif kaynağı. Tokluk hissi vererek kilo almayı ve göbekteki yağlanmayı önlüyor. Hafızayı güçlendiriyor, öğrenmeyi destekliyor. Kaygı ve uykusuzluğu gideriyor, yüksek miktarda potasyum içeriyor. Kronik kabızlığı önlüyor, bağırsak hareketini kolaylaştırıyor. Balgam ve mukus oluşumunu azaltarak öksürüğe şifa oluyor. Kandaki zararlı toksinleri yok ediyor, kandan kaynaklı hastalıklara karşı koruyor. Güçlü antioksidanlar olan A ve C vitaminleri ile dolu olan bu besin, bağışıklık sistemini tehlikeye atabilecek, kanser, kalp hastalığı ve hızlı yaşlanma riskini artırabilecek serbest radikal hasarıyla savaşıyor. Bağışıklığı da çelik gibi yapıyor. İşte faydaları saymakla bitmeyen besinin faydaları...
28.12.2022Sağlık
Seren Serengil Bircan Bali küs mü, neden kavga ettiler? Seren Serengil Bircan Bali olayı!
Seren Serengil Bircan Bali küs mü, neden kavga ettiler? Seren Serengil Bircan Bali olayı!'Söylemezsem Olmaz' programının sunucuları Bircan Bali ve Seren Serengil, canlı yayında tartışma yaşadı. Seren Serengil'in "Sözümü kesme, ben konuşuyorum" çıkışına sinirlenen Bali, "Lütfenli konuşuyorsak iyi olur emir kiplerini bırakalım" diyerek tepki gösterdi. Söz konusu olayın ardından Seren Serengil Bircan Bali küs mü, Seren Serengil Bircan Bali kavgası nedir? sorularına yanıt aranmaya başlandı.
14.12.2022Magazin
Bircan Bali ile canlı yayında tartışan Seren Serengil'in çenesi kilitlendi
Bircan Bali ile canlı yayında tartışan Seren Serengil'in çenesi kilitlendi'Söylemezsem Olmaz' programının sunucuları Bircan Bali ve Seren Serengil, canlı yayında tartışma yaşadı. Seren Serengil'in "Sözümü kesme, ben konuşuyorum" çıkışına sinirlenen Bali, "Lütfenli konuşuyorsak iyi olur emir kiplerini bırakalım" diyerek tepki gösterdi. Sunucuların arasındaki gerilim ekranlara yansıdı.
14.12.2022Magazin
D vitamini eksikliği halk sağlığı problemi haline geldi
D vitamini eksikliği halk sağlığı problemi haline geldiİmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Kutlu, D vitamini eksikliğinin 'halk sağlığı problemi' haline geldiğini söyledi.
28.11.2022Sağlık
15 günde 2 kez felç geçirdi, operasyonla sağlığına kavuştu
15 günde 2 kez felç geçirdi, operasyonla sağlığına kavuştuAdana'nın Çukurova ilçesinde ritim bozukluğu nedeniyle 15 günde 2 kez beynine pıhtı atması sonucu felç geçiren Bekir İnce (69), 'sol atriyal apendiks kapama' operasyonu ile hayata tutundu. Bu tür felçlerin yüzde 93'ünün sol kulakçıktaki kör boşluktan kaynaklandığına dikkat çeken Doç. Dr. Özmen, "Bu bölgeyi özel olarak geliştirilmiş yeni, teknolojik bir cihaz ile kapatarak, kalpten beyine pıhtı atmasını engellemiş oluyoruz" dedi.
27.11.2022Sağlık
Tansiyon yüksekliği meme kanseri riskini artırıyor
Tansiyon yüksekliği meme kanseri riskini artırıyorMeme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanserlerin başında geldiğini bildiren Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, “Her 8 kadından 1 tanesi hayatı boyunca meme kanserine yakalanıyor. Genetik faktörler, erken adet görme, hiç doğum yapmama, obezite gibi birçok risk faktörünün yanında tansiyon yüksekliğinin de risk oluşturabileceğine yönelik ilginç bir çalışma geçtiğimiz günlerde yayınlandı” dedi.
30.10.2022Yaşam
Sindirim dostu, kabızlığa iyi geliyor! Onlar vitamin deposu, faydaları saymakla bitmiyor!
Sindirim dostu, kabızlığa iyi geliyor! Onlar vitamin deposu, faydaları saymakla bitmiyor!Hepsi vitamin ve lif bakımından çok zengin, sindirim sisteminin dostu olarak biliniyor. Faydaları saymakla bitmiyor, vücudu yüksek antioksidan potansiyeller ile serbest radikallere karşı koruyor. Böbreklerin düzenli çalışmasını sağlıyor, idrarı bollaştırarak böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım ediyor. Yüksek tansiyonu düşürüyor, kanı temizliyor, kansızlığı gideriyor. Kabızlığa da iyi gelen bu besinler, sinirleri yatıştırıyor, zihin yorgunluğu gideriyor. Hamileler için de şifa oluyor, kusmaları azaltıyor. Karaciğer, kalp ve böbrekler için çok faydalı, güçlü antioksidanları ile kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. Kan şekerini düşürüyor, kansere karşı koruyor ve cildin yaşlanmasını önlüyor. B1, B2, A ve C vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyumdan çok zengin, sindirimi düzenliyor, stresi azaltıyor, ateşi düşürüyor, romatizmaya iyi geliyor...
17.10.2022Sağlık
Yüksek tansiyonu olanlar dikkat! Beyin kanaması riski var
Yüksek tansiyonu olanlar dikkat! Beyin kanaması riski varFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Engin Çakar, inmelerin yaklaşık yüzde 15’inin beyin kanaması nedeniyle olduğunu, diğer bir nedenin ise beyin damar tıkanıklığı olduğunu vurguluyor. Kanama veya damar tıkanıklığı nedeniyle oluşan felç tablosu benzerlik gösterse de beyin kanamasında ölüm oranları 4-5 kat daha fazla görülüyor.
5.10.2022Sağlık
Sigara içen erkeklerde görülüyor! Bu ölümcül hastalık belirti vermiyor!
Sigara içen erkeklerde görülüyor! Bu ölümcül hastalık belirti vermiyor!Her yıl sadece Amerika’da 15 binden fazla insanı ölümüne neden olan Aort Anevrizması, daha çok sigara içen erkekler ve yüksek tansiyon hastalarında görülüyor. Hastalık tanısı sıklıkla başka bir sebeple yapılan tetkikler sırasında şans eseri konuluyor. Bu ölümcül hastalık hakkında merak edilenleri Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Selim İsbir anlattı.
4.10.2022Sağlık
Uyku apnesi ani ölüm riskini arttırıyor
Uyku apnesi ani ölüm riskini arttırıyorUyku Apnesi Sendromu, toplumda en sık rastlanan uykuda solunum bozukluğu olarak birçok kişinin hayatını olumsuz etkiliyor. Sinsi seyreden bu hastalık türünde dikkat edilmezse tehlikeli ve ölümcül sonuçlar olabilir.
11.09.2022Sağlık
Ünlü yorumcu ve teknik direktör Önder Deniz Kolgu hakkında flaş iddia: Evlilik vaadiyle dolandırdı!
Ünlü yorumcu ve teknik direktör Önder Deniz Kolgu hakkında flaş iddia: Evlilik vaadiyle dolandırdı!Ünlü spor adamı Önder Deniz Kolgu hakkında şok iddialar ortaya atıldı. İstanbul’daki bir ithalat firmasında satış sorumlusu olarak çalışan S.K. 6 yıl önce tanıştığı eski futbolcu, teknik direktör ve spor yorumcusu Önder Deniz Kolgu’nun kendisini evlilik vaadiyle kandırarak binlerce lirasını aldığını, ayrıldıktan sonra da ölümle tehdit ettiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
24.08.2022Gündem
Sıcakta hipertansiyon hastalarının beyin kanaması riski 7 kat fazla
Sıcakta hipertansiyon hastalarının beyin kanaması riski 7 kat fazlaYaz sıcaklarında hipertansiyon hastalarına dikkatli olmaları çağrısında bulunan Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Memnune Sena Ulu, “Sıcak havalarda vücut ısısının yükselmesiyle birlikte kan basıncı da olumsuz etkilenebilir. Özellikle yaşlı yüksek tansiyon hastalarında, sıcak havalar beyin kanaması riskini de artırabilmektedir. Çünkü hipertansiyon hastalarının normal bireylere göre beyin kanaması geçirme riski 7 kat daha fazladır” dedi.
23.08.2022Sağlık
Hipertansiyonu dengeliyor, kemik erimesini yavaşlatıyor! Yedikten sonra bir bardak su içenlerde...
Hipertansiyonu dengeliyor, kemik erimesini yavaşlatıyor! Yedikten sonra bir bardak su içenlerde... Kan şekerini düzenliyor, içerdiği yüksek lif sayesinde bağırsaktaki sağlıklı bakterilerin besin kaynağı oluyor. Sindirim sağlığını iyileştirmeye, kabızlığı azaltmaya, gaz ve şişkinlik gibi şikayetlerin giderilmesine katkı sağlıyor. Damar içi basıncı azaltarak böbreklerdeki süzme hızını artırıyor, bu sayede yüksek tansiyon hastalığı olarak da bilinen hipertansiyonun dengelenmesine yardımcı oluyor. İçerisinde bol miktarda kalsiyum ve magnezyum bulunduran bu besin, kolajen yıkımını azaltarak cilt yenilenmesini destekliyor. İşte mevsiminde taze ve düzenli tüketildiğinde kemikleri de güçlendirmeye destek veren bu meyvenin faydaları...
18.08.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Yüksek Tansiyon ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yüksek tansiyon haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.