Yapılandırma Ödeme

Yapılandırma Ödeme

Son dakika Yapılandırma ödeme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Yapılandırma ödeme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Yapılandırma ödeme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yapılandırma Ödeme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yapılandırma ödeme gelişmeleri de dahil olmak üzere 921 yapılandırma ödeme haberi bulunmuştur. Tüm yapılandırma ödeme haberleri aşağıda listelenmiştir.
SGK resmen duyurdu! Yarın son gün, hemen...
SGK resmen duyurdu! Yarın son gün, hemen...SGK harekete geçti ve resmen duyurdu. Çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor. Yarın son gün. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından art arda yapılan açıklamalar ile vatandaşlar uyarıldı. SGK yazılı olarak yaptığı açıklamada vatandaşların merak ettiği detayları paylaştı. SGK’nın borç yapılandırmasına yaklaşık 1.2 milyon kişi, 61 milyarlık borç için başvurdu. 1.6 milyar lira peşin ödeme yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesinde son günün 30 Kasım olduğunu hatırlattı.
29.11.2021Ekonomi
Yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? Borç yapılandırmada son ödeme tarihi ne zaman?
Yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? Borç yapılandırmada son ödeme tarihi ne zaman? Yapılandırma Kanunu kapsamında, 1 milyonun üzerinde vatandaşın borçları yapılandırılmıştı. Borç yapılandırmada ilk taksit ödemeleri için verilen süre doluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçların ilk taksit ödemesinde son gün hatırlatması yaptı. Avantajların kaybedilmemesi ve yapılandırmanın bozulmaması için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerekiyor. Peki, Yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? Borç yapılandırmada son ödeme tarihi ne zaman? İşte yapılandırma son ödeme tarihi…
29.11.2021Ekonomi
Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır?
Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? SGK’dan uyarı! 30 Kasım’da sona erecek. Ödemeyen avantajdan yararlanamayacak. Vergi ve bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren yapılandırma başvuruları 30 Eylül’de sona ermişti. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri için verilen süre doluyor. Peki, Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? İşte detaylar…
21.11.2021Ekonomi
İnternet vergi dairesi borç ödeme nasıl yapılır? Yapılandırma ödeme tarihleri!
İnternet vergi dairesi borç ödeme nasıl yapılır? Yapılandırma ödeme tarihleri!Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından (GİB) alınan bilgilere göre; vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 9 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe giren 7326 sayılı kanun kapsamında başvurular devam ediyor. Başvurular Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi veya e-Devlet üzerinden, vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla da yapılabilecek. Peki, Yapılandırma ödemeleri ne zaman son, yapılandırma ödeme nasıl yapılır?
25.08.2021Gündem
Borcu olana iyi haber! Yüzde 50'si siliniyor, 14 gün süre...
Borcu olana iyi haber! Yüzde 50'si siliniyor, 14 gün süre...Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Enflasyon farkının yüzde 50’si siliniyor. 1 Mart'a kadar ödenmesi gerekiyor. İlk iki taksitin zamanında ödenmesi büyük avantaj sağlıyor. 36 ay vade imkanı sunuluyor. Borç, ilk taksit süresinde peşin ödenirse enflasyon farkının yüzde 90’ı siliniyor. Taksiti seçenler, ilk taksiti ödedikten sonra ikinci taksit süresinde kalan borcun tamamını ödemek isterse, enflasyon farkının yüzde 50’si siliniyor.
16.02.2021Ekonomi
65 yaş üstü için vergi dönemi! Vergi ödemeleri ertelendi mi? 65 yaş üstü vergi ödemelerini nasıl yapacak?
65 yaş üstü için vergi dönemi! Vergi ödemeleri ertelendi mi? 65 yaş üstü vergi ödemelerini nasıl yapacak?Corona virüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından, 65 yaş üstü işletme sahipleri 1 Haziran itibarıyla muaf tutuldu. Vergi süreçleri başlayan bu mükellefler, mücbir sebep dönemine ilişkin ertelenen beyanname ve bildirimleri ile ilgili açıklama geldi. Peki, 65 yaş üstü işletme sahipleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf mı? 65 yaş üstü vergi ödemelerini nasıl yapacak? Vergi ödemeleri ertelendi mi? Kronik hastalığı olan 65 yaş üstü muhtasar ve KDV beyannamelerini ne zaman verecek? İşte 65 yaş üstü için vergi ödemeleri hakkında merak edilenler...
4.06.2020Gündem
Yeniden yapılandırma için son şans!
Yeniden yapılandırma için son şans!Kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme kapsamında ödemelerini zamanında yapmayarak haklarını kaybedenler, yarın gün sonuna kadar bu borçlarını ödemeleri halinde yapılandırmadan yararlanmaya devam edebilecek.
27.02.2019Ekonomi
Son dakika... SGK yapılandırma ödemeleri ertelendi
Son dakika... SGK yapılandırma ödemeleri ertelendiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borç yapılandırmasından yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihinin 7 Eylül'e kadar ertelendiği bildirildi.
31.08.2018Ekonomi
SGK, yapılandırma ödeme süresini uzattı
SGK, yapılandırma ödeme süresini uzattıSOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, kuruma borcu olanların, bu borçlarını yapılandırmalarına olanak sağlayan kanundan yararlanmak isteyenlerin taksit ya da diğer ödemelerini yapacakları son tarih olarak 2 Ocak 2017 Pazartesi gününün bildirildiğini, ancak yaşanan olumsuzluklar nedeniyle bu tarihin 6 Ocak olarak yeniden düzenlendiğini kaydetti.
3.01.2017Ekonomi
Borcu olanlar bu tarihe dikkat!
Borcu olanlar bu tarihe dikkat!142 sayfalık Tebliğ Taslağı’nda, vatandaşların hangi prodesürlere uyacağı örneklerle anlatılıyor...
2.03.2011Ekonomi
Borcu olanlar için müjde! Tarih değişti, süre uzatıldı
Borcu olanlar için müjde! Tarih değişti, süre uzatıldıCumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırmasında süre uzatıldı. Kamuya olan borçlarını yapılandırmak isteyenler için son başvuru tarihi 3 Temmuz olarak belirlendi.
2.06.2023Ekonomi
Borcu olan milyonlara müjde, ceza ve vergilerde büyük af! İşte son dakika kararının detayları
Borcu olan milyonlara müjde, ceza ve vergilerde büyük af! İşte son dakika kararının detaylarıBorcu olan milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Pandemi döneminde kesilen cezalara ilişkin müjde geldi. Rakamlar netleşti. Buna göre 321 bin kişinin ödediği 309 milyon TL'lik tutar iade edilecek. Bugüne kadarki en geniş kapsamlı vergi borcu yapılandırma kanun teklifinin de detayları belli oldu. Milyonlarca vatandaşın beklediği vergi affı borç yapılandırma kanun teklifi Meclis'te kabul edildi. Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yasalaşacak olan düzenleme ile 12, 18, 24, 36 veya 48 eşit taksitte ödeme hakkı tanınacak. Peki, hangi borçlar silinecek, kapsamı nedir? İşte vergi affı 2023 ile ilgili detaylar...
1.06.2023Ekonomi
Devlete olan borçların yapılandırılması ve ilk taksitin ödeme süresi uzatıldı
Devlete olan borçların yapılandırılması ve ilk taksitin ödeme süresi uzatıldıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, devlete olan borçların yapılandırılması için 31 Mayıs'ta sona erecek başvuru süresi 30 Haziran'a, borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz'a kadar uzatıldı.
26.05.2023Gündem
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre; Devlete olan borçların yapılandırılması için başvuru süresi 6 Haziran'a kadar uzatıldı. Borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz'a kadar uzatıldı.
25.05.2023Ekonomi
Vergi ve sigorta prim affı ile ilgili müjde! Ödeme süresi değişti, yeni tarihler açıklandı
Vergi ve sigorta prim affı ile ilgili müjde! Ödeme süresi değişti, yeni tarihler açıklandıPrim borcundan öğrenim kredisine, emlak vergisinden trafik cezasına kadar milyonlarca vatandaşa nefes alındıran borçlara yapılandırma süresi bir ay uzatılıyor. Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Mayıs'ta sona erecek olan yapılandırma başvuru süresi başka bir tarihe çekilecek. Peşin ödemeler ve ilk taksit ödeme süresi de uzatılacak.
24.05.2023Ekonomi
Kamu borç yapılandırma hangi borçları kapsıyor? Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırmada son tarih nedir, borç yapılandırma tarihi uzatıldı?
Kamu borç yapılandırma hangi borçları kapsıyor? Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırmada son tarih nedir, borç yapılandırma tarihi uzatıldı?"Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırma süresi ne zaman bitiyor?” Kamu borçlarına yapılandırma için başvuru tarihi uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yasalaşan vergi affı düzenlemesiyle vergi cezaları, trafik, askerlik, nüfus, köprü, öğrenim kredisi borçları ve destekleme primi gibi borçlar yapılandırılabilecek.
23.05.2023Gündem
Borç yapılandırmasında süre uzatıldı
Borç yapılandırmasında süre uzatıldı3 milyon 279 bin 883 kişinin başvurduğu kamu borçlarına yapılandırma uygulamasında süre uzatıldı. Yapılandırma başvuruları haziran sonunda bitecek. Buna göre borç yapılandırmasında süre 1 ay daha uzatıldı.
23.05.2023Ekonomi
SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı prim borcu olanlar dikkat! Son tarih 31 Mayıs
SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı prim borcu olanlar dikkat! Son tarih 31 MayısVergi, SGK, prim, idari para cezası, öğrenim kredisi, trafik cezası olan milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! Borçlar siliniyor. Detaylar tek tek açıklandı. MTV’de borcun yüzde 10 detayına dikkat çeken Mali Müşavir Murat Bal, borçların silinmesi ile ilgili dava uyarısında bulundu.
10.05.2023Gündem
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tamamını kapsıyor! Taksitle ödenebiliyor, son 21 gün
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tamamını kapsıyor! Taksitle ödenebiliyor, son 21 günSSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı prim borcu olanların tamamını kapsıyor. Sosyal güvenlik borç yapılandırması için son tarih 31 Mayıs. 12, 18, 24, 26 ve 48 aylık taksitler ile ödeme yapılabiliyor. Vatandaşların kimisi hangi borçların yapılandırılacağını, kimileri yapılandırma başvurusunun son tarihini, kimileri de yapılandırma yapılması halinde ödenecek borç tutarlarını merak ediyor. İşte sosyal güvenlik borç yapılandırması yapacaklara rehber olacak bilgiler...
10.05.2023Ekonomi
Milyonlarca vatandaşın borcu siliniyor! Büyük fırsat, işte son başvuru tarihi
Milyonlarca vatandaşın borcu siliniyor! Büyük fırsat, işte son başvuru tarihiBorcu olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Vatandaşın yüzünü güldüren yapılandırma yasası vergi borcu olanlara da büyük fırsat sunuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı milyonlarca vatandaşın elini rahatlatacak imkân ve ödeme kolaylıkları başta olmak üzere yapılandırma fırsatları, ödeme takvimini anlatan tebliğ taslağı hazırladı. İşte vergi borcu yapılandırmasının detayları...
20.03.2023Ekonomi
Borcu olanlar için büyük fırsat: O borçların tamamı silinecek
Borcu olanlar için büyük fırsat: O borçların tamamı silinecekSGK borçları siliyor. Borcu olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Sigorta primi, genel sağlık sigortası başta olmak üzere borcu olan 14 milyon 600 bin kişi, 3 milyon 300 bin işletme yapılandırma hakkından yararlanabilecek. Bağ-Kur'luların yanı sıra primini kendisi ödeyenler de ödeme kolaylığından yararlanarak emekli olabilecek. Bazı alacakların yarısından vazgeçilirken, ilk taksit ve peşin ödemeler haziranda başlayacak. Part-time, kısmi süreli çalışanlar son bir yılda yatırılmayan primlerini yapılandırarak eksik günlerini tamamlayabilecek.
16.03.2023Ekonomi
Vergi ve SSK primlerine yapılandırma! Başvuru süresi ve ilk ödeme tarihi belli oldu
Vergi ve SSK primlerine yapılandırma! Başvuru süresi ve ilk ödeme tarihi belli olduVergi ve SSK prim alacaklarını yapılandıran yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri tamamlandı. Buna göre başvurular 31 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek. İlk taksit için ise son ödeme tarihi 30 Haziran 2023 olacak. Yüzde 10’luk ek deprem vergisi tartışma konusu olurken, paketin detayları belli oldu.
11.03.2023Ekonomi
Devlete olan borçlar yeniden yapılandırılıyor
Devlete olan borçlar yeniden yapılandırılıyorTBMM Genel Kurulunda, kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi kabul edildi.
9.03.2023Ekonomi
Borçlar siliniyor! Taksit imkanı
Borçlar siliniyor! Taksit imkanıBorcu olan çok sayıda vatandaşı ilgilendiriyor. Vergi affı borç yapılandırma düzenlemesi ile 2 bin liraya kadar olan vergi borçları silinecek ve daha yüksek tutarlı borçlara ise 48 aya kadar taksitlendirme imkanı sağlanacak.
6.03.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yapılandırma Ödeme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yapılandırma ödeme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.