Gazete Vatan Logo

Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır?

SGK’dan uyarı! 30 Kasım’da sona erecek. Ödemeyen avantajdan yararlanamayacak. Vergi ve bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren yapılandırma başvuruları 30 Eylül’de sona ermişti. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri için verilen süre doluyor. Peki, Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? İşte detaylar…

Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır?

Vergi ve bazı borçların yapılandırılması kanunu kapsamında başvurular 30 Eylül itibariyle sona ermişti. SGK’dan yapılandırma başvurusu yapanlara son ödeme günü hatırlatması yapıldı. Borcunu son güne kadar ödemeyenler, yapılandırmaları bozulacak ve yapılandırmanın avantajlarından yararlanamayacak. Peki, Yapılandırmada son gün ne zaman? SGK yapılandırma ödemesi nasıl yapılır? İşte detaylar…

YAPILANDIRMADA SON GÜN NE ZAMAN?

Yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri 30 Kasım'a kadar yapılabilecek, ikinci taksitin son ödeme tarihi ise 31 Aralık'ta sona erecek. Yapılandırmanın avantajlarının kaybedilmemesi ve yapılandırmanın bozulmaması için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerekiyor.

İlk iki taksitini süresinde ve tam olarak ödeyip, bir takvim yılı içinde ikiden fazla taksitini ödeyemeyen veya eksik ödeyenlerin de yapılandırması bozuluyor. Taksitin yüzde 10'unu geçmemek şartıyla 10 liraya kadar yapılan eksik ödemelerde ise yapılandırma bozulmuyor.

Yapılandırması bozulan borçlular, ödedikleri taksit tutarı kadar yapılandırma hükümlerinden yararlanabiliyor.

Haberin Devamı

SGK YAPILANDIRMA ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Yapılandırılmış prim borcu ödemeleri e-Devlet'ten yapılabildiği gibi, SGK'nin anlaşmalı olduğu bankaların şubeleri, ATM'leri, internet veya mobil bankacılık aracılığıyla da gerçekleştirilebiliyor.