Vakıf

Vakıf

Son dakika vakıf haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan vakıf ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını vakıf haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vakıf

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vakıf gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.678 vakıf haberi bulunmuştur. Tüm vakıf haberleri aşağıda listelenmiştir.
KPSS ön lisans başvuruları uzatıldı mı? KPSS ön lisans son başvuru tarihi ne zaman?
KPSS ön lisans başvuruları uzatıldı mı? KPSS ön lisans son başvuru tarihi ne zaman? ÖSYM duyurdu! 2022-KPSS ön lisans başvuruları uzatıldı. Bugün sona erecek başvurular bir gün daha uzatıldı. Adaylar başvurularını 16 Temmuz 2022 ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından saat 23.59'a kadar yapabilecekler. Peki, KPSS ödemeleri hangi banka? KPSS önlisans para yatırma son gün ne zaman? KPSS ön lisans kimler girebilir? KPSS ön lisnas başvuru yapma ekranı!
15.08.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hüseyin Gazi Mağarası' talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hüseyin Gazi Mağarası' talimatıHüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Türk destan kahramanı Battal Gazi'nin babası Hüseyin Gazi'nin bir dönem yaşadığı, Ankara'nın Mamak ilçesindeki askeri bölgede kalan mağaranın ziyarete açılmasını talep etti. Erdoğan'ın talimatıyla Hüseyin Gazi Türbesi'ne 800 metre uzaklıkta, içinden su akan mağaranın ziyarete açılması için çalışma başlatıldı.
11.08.2022Siyaset
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yüz Yüze 100 Gün programı çerçevesinde ‘Buluşma ve İstişare Toplantısı’na katıldı. Programda konuşan Bakan Nebati, “Son iki ayda dünyada petrol fiyatları yükselirken ana haberlerin manşetleriydi. Benzine, motorine zam sabah akşam manşetti. Dünyadaki fiyatlar arttı. OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz. Biz yüzde 24’lerde vergi alıyoruz.“ dedi
10.08.2022Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Ekonomi
KPSS ön lisans başvuruları başladı! KPSS ön lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS ön lisans sınavı ne zaman?
KPSS ön lisans başvuruları başladı! KPSS ön lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS ön lisans sınavı ne zaman? ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS ön lisans başvuruları başladı! ÖSYM 2022-KPSS Ön Lisans kılavuzu da yayınlandı. Adaylar başvurularını, 15 Ağustos tarihine kadar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. 2022-KPSS Ön Lisans sınavı 27 Kasım 2022’de yapılacak. Peki, KPSS ön lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS ön lisans başvuru ücreti ne kadar? KPSS ön lisans başvuru ücreti hangi bankaya yatıyor? KPSS ön lisans sınavı ne zaman? İşte detaylar…
3.08.2022Eğitim
Alişan'dan Çağla Şıkel açıklaması: Evli bir insanla...
Alişan'dan Çağla Şıkel açıklaması: Evli bir insanla...Etiler'de görüntülenen Alişan, Didem Sarı'nın, eski eşi İzzet Antebi ve yakın arkadaşı Çağla Şıkel'in mesajlarını ifşa etmesi hakkında konuştu. Ünlü şarkıcı, "Hiç vakıf olmadığım bir konu ama şunu çok iyi biliyorum ki yanlış anlaşılmadan ibarettir. Çağla, arkadaş canlısı bir insan. Farklı yerlere çekmek doğru olmaz. Evli bir insanla Çağla'nın adının yan yana gelmesi yanlış. Çağla öyle biri değil" dedi.
3.08.2022Magazin
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!YKS tercihlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Bazı adaylar eğitim görmek istedikleri üniversite ve bölümleri tercih işlemlerini tamamlarken kimi de üniversitelerin olanakları ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Süreç daralırken hala tercih işlemini tamamlamayan pek çok aday da bulunuyor. Bu yıl çok sayıda kurum ve kuruluş tercih işlemlerini yapacak adaylar için burs programını açıkladı. Bunların başında özel üniversiteler geliyor. Bazı ayrıcalıklı bölümlerde de YÖK burs desteği sağlıyor. Aynı zamanda önemli marka ve kurumların vakıfları da burs programlarını ve şartlarını açıkladı. Tercih sürecinde henüz bölümünüze karar vermediyseniz “Hangi kurumlardan burs alabilirim? Üniversite için nerelerden burs alabilirim?” diyorsanız sizin için üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıfların listesini hazırladık. İşte üniversite eğitiminiz boyunca burs alabileceğiniz yerler…
2.08.2022Eğitim
Kiralık daire fiyatları ve yurt ücretleri ile ilgili son dakika açıklaması, yüzde 65 zam! 'Eylülde bulunamayacak'
Kiralık daire fiyatları ve yurt ücretleri ile ilgili son dakika açıklaması, yüzde 65 zam! 'Eylülde bulunamayacak'Kiralardaki fahiş artış gündemdeki yerini koruyor. Özellikle yaz sonunda üniversite öğrencilerinin de kiralık ve yurt arayışına girmesi ile fiyatların artması bekleniyor. Yurt ücretleri geçen yıla göre en az yüzde 65 arttı. İstanbul’da penceresiz, havalandırmasız odaların fiyatları bile bin 700 TL oldu. Eylülde öğrenci akınıyla birlikte kiralık daire bulmak ise daha zor hale gelecek...
2.08.2022Ekonomi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge! 15 Ağustos'ta...
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge! 15 Ağustos'ta...İçişleri Bakanlığı Hacı Bektaş Veli’yi Anma Etkinlikleri ile Muharrem ayının aynı döneme denk gelmesi üzerine 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. Genelgede Hacı Bektaş Veli’yi Anma programlarına katılmak isteyen vatandaşlara destek olunması istenirken, Muharrem ayında Yas-ı Mateme ortak olma ve oruç açma lokmalarına vali ve kaymakamların da katılımıyla cemevi yöneticileri, vakıf veya derneklerdeki vatandaşlar ve kanaat önderleriyle birlikte olunması istendi.
28.07.2022Gündem
Umre fiyatları 2022-2023! Diyanet birinci dönem umre fiyatları ne kadar, umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?
Umre fiyatları 2022-2023! Diyanet birinci dönem umre fiyatları ne kadar, umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 birinci dönem Hac ve Umre fiyatlarına ilişkin bir açıklama yaptı. Kutsal topraklara gitmek isteyen Müslümanlar Hac ve Umre için şimdiden araştırmalara başladı. Diyanet işleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2022-2023 birinci dönem için açıkladığı umre fiyatları belli oldu. Peki, umre fiyatları ne kadar 2022-2023, umre başvuruları ne zaman başlıyor, umre için başvurular nasıl yapılır? İşte Umre fiyatları 2022-2023
27.07.2022Gündem
2022 YKS’de sıralamalar neden önemli? Doğru tercih nasıl yapılır? Ölü tercih yapmamak için dikkat edilmesi gerekenler!
2022 YKS’de sıralamalar neden önemli? Doğru tercih nasıl yapılır? Ölü tercih yapmamak için dikkat edilmesi gerekenler!Eğitimciler uyarıyor! Bu yıl tercih sürecinde sıralamalara çok dikkat edin! Yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih maratonu da resmen başladı. YKS tercih süreci 5 Ağustos’ta sona erecek. Uzmanlar üniversite tercihlerinde dikkat edilmesi gereken konuları paylaştı. Peki, 2022 YKS’de sıralamalar neden önemli? YKS tercihinde puan mı yoksa sıralama mı önemli? Yüksek puanlı yerler tercihe eklenmeli mi? Ölü tercih yapmamak için dikkat edilmesi gerekenler!
27.07.2022Eğitim
Kapatılan fakülteler 2022! Kapatılan Fen Edebiyat fakülteleri hangileri, 16 fakülte kapatıldı mı?
Kapatılan fakülteler 2022! Kapatılan Fen Edebiyat fakülteleri hangileri, 16 fakülte kapatıldı mı?Kapatılan fen edebiyat fakülteleri hangileri, 16 fakülte kapatıldı mı? Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre 36 yeni fakülte kurulurken 16 fakülte kapandı. İşte kapatılan fakülteler 2022…
26.07.2022Eğitim
Fen Edebiyat fakülteleri kapatıldı mı, kapatılan Fen Edebiyat fakülteleri hangileri?
Fen Edebiyat fakülteleri kapatıldı mı, kapatılan Fen Edebiyat fakülteleri hangileri?Fen Edebiyat fakülteleri kapatılıyor mu? Türkiye'de 15 farklı üniversitede Fen-Edebiyat Fakülteleri kapatıldı, yerlerine ‘İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ ile ‘Fen Fakültesi’ kuruldu. Peki, kapatılan Fen Edebiyat fakülteleri hangileri? Fen Edebiyat fakülteleri kapatıldı mı?
26.07.2022Eğitim
Fen-Edebiyat fakülteleri ayrıldı
Fen-Edebiyat fakülteleri ayrıldıTürkiye'de 15 farklı üniversitede Fen-Edebiyat Fakülteleri kapatıldı, yerlerine ‘İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ ile ‘Fen Fakültesi’ kuruldu.
26.07.2022Eğitim
Özel üniversite ücretleri ile ilgili YÖK’ten açıklama! İhbar ve şikayetler değerlendirildi! Özel üniversite ücretleri net olarak belirtilecek!
Özel üniversite ücretleri ile ilgili YÖK’ten açıklama! İhbar ve şikayetler değerlendirildi! Özel üniversite ücretleri net olarak belirtilecek!Özel üniversite ücretleri ile ilgili YÖK’ten açıklama geldi. YÖK’e gönderilen ihbar ve şikayetler değerlendirildi. Özel üniversitelerin eğitim ve öğretim ücretlerini belirli bir miktar olarak belirlemek yerine dönem sonu ve başlangıcındaki enflasyon ya da maliyetlere göre tespit edecekleri yönündeki açıklamalarda bulunduklarının tespit edildiği belirtildi. YÖK, özel üniversitelere, öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için eğitim ve öğretim ücretlerinin net miktar olarak belirtilmesi zorunluluğunun bulunduğunu belirtti.
26.07.2022Eğitim
İBB burs başvurusu nasıl yapılır? Genç Üniversiteli Desteği başvuruları ne zaman? İBB’den 75 bin öğrenciye geri ödemesiz destek!
İBB burs başvurusu nasıl yapılır? Genç Üniversiteli Desteği başvuruları ne zaman? İBB’den 75 bin öğrenciye geri ödemesiz destek!İBB duyurdu! ‘Genç Üniversiteli Desteği’ projesinde 75 bin öğrenciye 4 bin 500 TL burs ile geri ödemesiz destek olacak. Üniversitelilere burs ödemesi yapacak İBB’nin başvuru süreciile ilgili detaylar araştırılıyor. Peki, İBB burs başvurusu nasıl yapılır? Genç Üniversiteli Desteği başvuruları ne zaman? Genç Üniversiteli Desteği nedir, nasıl başvuru yapılır? İBB burs başvurusu nereden yapılır? İşte detaylar…
24.07.2022Eğitim
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili düzenlemenin detayları belli oldu. 5 Temmuz 2022 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7417 sayılı Kanun'da kamuoyunda “öğrenci affı” olarak adlandırılan yasal düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlandı. Peki, Kimler öğrenci affından yararlanabilecek? Öğrenci affı ile kimler kayıt yaptırabilecek? Öğrenci affı kimleri kapsıyor? Kapatılan okulların öğrencileri aftan yararlanacak mı? İşte Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar…
22.07.2022Eğitim
YÖK, bazı vakıf üniversitelerinin akademik personeline yeterli ücret artışı vermediğini tespit etti
YÖK, bazı vakıf üniversitelerinin akademik personeline yeterli ücret artışı vermediğini tespit ettiYükseköğretim Kurulu (YÖK), bazı vakıf üniversitelerindeki akademisyenlerin maaşları ve işten çıkarılması ile ilgili şikayetlere yönelik başlattığı incelemede, söz konusu üniversitelerin akademik personele ödenen ücretlerde devlet üniversitelerindeki ücret artışının gözetilmediğini tespit etti.
21.07.2022Eğitim
YKS tercihlerinde flaş detay! Bu yıl ilk kez olacak, Türkiye'nin yeni meslekleri belli oldu! Burs, istihdam ve staj desteği...
YKS tercihlerinde flaş detay! Bu yıl ilk kez olacak, Türkiye'nin yeni meslekleri belli oldu! Burs, istihdam ve staj desteği...Yeni meslekler YKS tercih kılavuzuna girdi! Milyonlarca öğrenci 2022 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite seçimi yapmak için tercih dönemini beklemeye başladı. Kapanan ve yeni açılan bölümler tek tek açıklandı. ÖSYM'nin 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yeni meslekler yer aldı. Bu bölümlerden birini tercih eden öğrencilere burs, istihdam ve staj gibi birçok imkan tanınacak. Mezun olacak öğrenciler, devlet kurumlarının yanı sıra yurt içi ve yurt dışı çalışmalar yapan özel şirketlerde de istihdam edilebilecek. Yeni bölümlerin öğretim elemanı, atölye ve laboratuvar ihtiyaçları belirlenerek gerekli hazırlıklar yapıldı. Öte yandan birçok devlet ve vakıf üniversitesi başarılı öğrencileri çekmek için, 'Başarı bursları'nı da belirledi. Öğrencileri aylık 10 bin TL'yi bulan nakit bursun yanı sıra yemek-yurt desteği gibi imkanlar da bekliyor. İşte yeni açılan bölümler, kapanan bölümler ve bazı üniversitelerin öğrencilere sağlayacağı başarı burs miktarları...
21.07.2022Eğitim
10.000 TL her ay karşılıksız olarak veriliyor! Resmen açıklandı, 27 Haziran...
10.000 TL her ay karşılıksız olarak veriliyor! Resmen açıklandı, 27 Haziran...Karşılıksız para desteği sağlanıyor. Art arda açıklandı. Ödemeler aylık olarak yapılıyor. 5 yıla kadar devam ediyor. Ödeme miktarı ise 10 bin TL'yi buluyor. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçları açıklandı. Bununla beraber birçok devlet ve vakıf üniversitesi başarılı öğrencileri çekmek için, 'Başarı bursları'nı belirledi. Öğrencileri aylık 10 bin TL'ye varan nakit bursun yanı sıra yemek-yurt desteği gibi imkanlar bekliyor.
20.07.2022Ekonomi
'Boşnak gençler FETÖ tuzağından kurtarılıyor'
 'Boşnak gençler FETÖ tuzağından kurtarılıyor'Türkiye, FETÖ tehdidine karşı tüm kurumlarıyla mücadele veriyor. Bosna Hersek’te faaliyet gösteren FETÖ okulu Boşnak gençleri okullarına yönlendirmek için kendilerini gizliyor. İki kez isim değiştiren okulun yöneticileri tuzağa düşürecek gençler için türlü yollara başvuruyor. Maarif Vakfı da Saraybosna'da açtığı okullarla bölgedeki gençlerin kaliteli bir eğitim alması için çalışıyor. FETÖ'nün gerçek yüzünü görenler, bu okullara kayıt oluyor, yakınlarını da FETÖ gerçeğine karşı uyarıyor. FETÖ kuruluşlarına karşı doğru ve kaliteli bir alternatifteşkil eden bir diğer kurum ise SEDEF Vakfına bağlı Uluslararası Saraybosna Üniversitesi. Üniversite Boşnak gençleri FETÖ tuzağından kurtarmak için çalışıyor.
19.07.2022Eğitim
Emine Erdoğan: Nerede insan, kadın ve çocuk hakları ihlal ediliyorsa kalbimiz orada atmalıdır
Emine Erdoğan: Nerede insan, kadın ve çocuk hakları ihlal ediliyorsa kalbimiz orada atmalıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Nerede insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ihlal ediliyorsa, hepimizin kalbi orada atmalıdır. Çünkü gerçek vicdan, dökülen tüm gözyaşlarına eşit yakınlıktadır” dedi.
18.07.2022Gündem
15 Temmuz’da ne oldu? 15 Temmuz darbe girişimi nasıl oldu? 15 Temmuz gecesi neler yaşandı?
15 Temmuz’da ne oldu? 15 Temmuz darbe girişimi nasıl oldu? 15 Temmuz gecesi neler yaşandı? 15 Temmuz 2016’da Türk Silahlı Kuvvetlerine sızmış FETÖ mensubu ve bu örgütsel faaliyeti destekleyen 8 binin üzerinde askeri personelin, savaş uçakları da dahil 35 uçak, 3 gemi, 37 helikopter, 74'ü tank 246 zırhlı aracın ve 4 bine yakın hafif silahın kullanıldığı darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak düştü. Halkın 15 Temmuz direnişinin üzerinden 6 yıl geçti. Pek çok kişi bu özel günde neler yaşandığını ve 15 Temmuz darbe girişiminin nasıl olduğunu araştırıyor. Peki, 15 Temmuz’da ne oldu? 15 Temmuz darbe girişimi nasıl oldu? 15 Temmuz gecesi neler yaşandı? İşte 15 Temmuz gecesi yaşananlar!
15.07.2022Gündem
Hurda şekilde aldı, 6 senede tamamen yeniledi! '60 bin dolar edeceğini düşünüyorum'
Hurda şekilde aldı, 6 senede tamamen yeniledi! '60 bin dolar edeceğini düşünüyorum'Ankara'da besici Abdullah Özyetiş (62), hurda şeklinde aldığı 1955 model klasik otomobili, büyükbaş hayvanlarını beslediği ahırda 6 senede restore ederek trafiğe çıkardı.
13.07.2022Yaşam
ÖSYM duyurdu! YÖKDİL başvuruları başladı! YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM YÖKDİL başvuru ekranı!
ÖSYM duyurdu! YÖKDİL başvuruları başladı! YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM YÖKDİL başvuru ekranı!ÖSYM duyurdu! Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖKDİL/2) başvuruları başladı. ÖSYM’den yapılan açıklamada, YÖKDİL’in İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde ise sadece Sosyal Bilimler alanında uygulanacağı bildirildi. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? İşte ÖSYM AİS YÖKDİL başvuru ekranı!
6.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Vakıf ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vakıf haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.