Uzmanlar

Uzmanlar

Son dakika uzmanlar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan uzmanlar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını uzmanlar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Uzmanlar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan uzmanlar gelişmeleri de dahil olmak üzere 16.071 uzmanlar haberi bulunmuştur. Tüm uzmanlar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Rusya'da sinagog ve kiliseye saldırı düzenlendi! 6 polis hayatını kaybetti
Rusya'da sinagog ve kiliseye saldırı düzenlendi! 6 polis hayatını kaybetti Rusya Dağıstan’da sinagog ve kiliseye saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu 6 polis hayatını kaybetti. Rusya'dan yapılan açıklamada, 'Teröristlerle çatışma sürüyor' denildi.
23.06.2024 Dünya
Kirada yeni dönem başlıyor! 1 Temmuz'dan sonra kiracıları neler bekliyor? Uzmanlar uyardı
Kirada yeni dönem başlıyor! 1 Temmuz'dan sonra kiracıları neler bekliyor? Uzmanlar uyardı Ev sahibi ve kiracıları doğrudan ilgilendiriyor. İki yıldır süren konut kiralarındaki yüzde 25'lik artış sınırı 1 Temmuz'da sona eriyor. Kira artışında üst sınır son 12 aylık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) artış oranına göre olacak. Ev sahipleri yılda bir kez zam yapabilecek. Uzmanlar, ev sahipleri ve kiracıların hukuki haklarını anlattı.
23.06.2024 Ekonomi
Kirada yüzde 25 sınırı sonrası işler değişiyor: Piyasayı rahatlatacak adım!
Kirada yüzde 25 sınırı sonrası işler değişiyor: Piyasayı rahatlatacak adım! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artışlarında yüzde 25 sınırının devam etmeyeceğini vurgulayarak, "Devam etmesi için ben bir sebep görmüyorum, etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu yönde bir çalışma yok. Zaten o düzenleme bir süreliğine yapılmıştı" dedi. Peki konuyla ilgili uzmanlar ne diyor?
22.06.2024 Ekonomi
Altında yükselişin nedeni belli oldu: Direnç kırıldı, yeni zirveleri görecek! Altın almanın tam zamanı
Altında yükselişin nedeni belli oldu: Direnç kırıldı, yeni zirveleri görecek! Altın almanın tam zamanı Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz indirim ihtimali altın yatırımcısını harekete geçirdi. Avrupa'daki siyasi iktidarsilik olaylarının altın tarafında olumlu etkiler yarattığını belirten altın uzmanları, yeni tahminlerde bulundu. Altında yıl sonu tahminlerinin devam ettiğini belirten uzmanlar kuyumcuların önünde adeta bir kuyruk oluşacağını söyledi.
21.06.2024 Gündem
Yaz geliyor, güneş kremi kullanırken dikkat! Yarar beklerken zarar görebilme ihtimali çok yüksek
Yaz geliyor, güneş kremi kullanırken dikkat! Yarar beklerken zarar görebilme ihtimali çok yüksek Yaz aylarının gelmesiyle beraber vatandaşların güneş kremine talebi arttı. Güneş nedeniyle ciltte oluşan tahribatı önlemek amacıyla kullanılan güneş kremleri ile ilgili bilinmesi gereken noktalara dikkat çeken uzmanlar önemli tavsiyelerde bulundu.
21.06.2024 Gündem
Mahkeme Timur Cihantimur'un tutukluğuna devam kararı verdi! ABD' de yargılanırsa cezası ağır olacak
Mahkeme Timur Cihantimur'un tutukluğuna devam kararı verdi! ABD' de yargılanırsa cezası ağır olacak 17 yaşındaki Timur Cihantimur, Boston’da yakalanmasının ardından dün ABD’de 2. kez hâkim karşısına çıktı. Türkiye’ye iadesine ilişkin görülen davada yargıç, Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Uzmanlar Cihantimur’un ABD’de yargılanması halinde bile çok ağır bir cezaya çarptırılabileceğini düşünüyor. Zira Amerika’da bir trafik kazasında olay yerinden kaçmak büyük bir suç olarak kabul ediliyor.
21.06.2024 Gündem
Evde toz derdini bitiren bitki! NASA tarafından onaylı, temizlik yükünü hafifletiyor
Evde toz derdini bitiren bitki! NASA tarafından onaylı, temizlik yükünü hafifletiyor Mevsim geçişleri birçok kişiyi alerjilerle başa çıkmak zorunda bırakırken, bu sorunlar ev içinde de kendini gösterebiliyor. Yaz aylarında açık bırakılan camlar, evin daha hızlı tozlanmasına neden oluyor. Uzmanlar, bu bitkinin evdeki tozları emme özelliğine sahip olduğunu belirtiyor.
19.06.2024 Yaşam
Netanyahu savaş kabinesini feshetti
Netanyahu savaş kabinesini feshetti İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları 255 gündür devam ederken, dünya gözlerini yeni bir gerilimin patlak verdiği İsrail-Lübnan sınırına çevirdi. Uzmanlar Lübnan'ın güney sınırında yapılacak bir yanlış hesaplamanın daha geniş bir çatışmayı tetikleyebileceği yönünde "çok gerçek" bir risk olduğunu hatırlatırken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün savaş kabinesini feshetti.
17.06.2024 Gündem
Tapu uyarısı! Evi, işyeri, arsası olanlar dikkat!  'Gayrimenkulünüz elinizden gidebilir'
Tapu uyarısı! Evi, işyeri, arsası olanlar dikkat!  'Gayrimenkulünüz elinizden gidebilir' Ev, arsa, işyeri, tarla alıp-satarken tapu harç ve vergilerine dikkat! Tapusu olan birçok kişi yapıyor. Gayrimenkul alım satımında tapuda beyan edilen tutarın yüzde 4’ü tapu harcı olarak ödeniyor. Satış bedelini düşük göstererek tapu harcından kaçmak yasal değil ama sık başvurulan bir yöntem. Uzmanlar, ' Mülkünüz elden gidebilir.' uyarısında bulunuyor
17.06.2024 Ekonomi
Psikoloğunuz sahte olabilir! Denetimsizlik ve yasal boşluk sahte psikolog sayısını artırıyor! Pandemiden sonra artışa geçti
Psikoloğunuz sahte olabilir! Denetimsizlik ve yasal boşluk sahte psikolog sayısını artırıyor! Pandemiden sonra artışa geçti Son yıllarda özellikle sosyal medyanın etkisiyle sahte psikologların sayısında ciddi artış yaşanıyor. Uzmanlar bu alanda yeterli denetimin olmadığını ve meslek yasasının olmamasının fırsat bilindiğini açıklarken konu ile ilgili toplum ruh sağlığını koruyan yeni bir yasanın hayata geçirilmesini atılması gereken en önemli adımlardan birisi olduğunu dile getiriyor.
16.06.2024 Gündem
Dijital piyasalara düzenleme geliyor: Rekabet ihlaline anında müdahale edilecek
Dijital piyasalara düzenleme geliyor: Rekabet ihlaline anında müdahale edilecek Dijital piyasalara düzenleme geliyor. Piyasayı domine eden Google, META, YouTube ve birçok platformun rekabet ihlali yaratan uygulamaları 4054 sayılı kanunda yapılacak değişiklikle son bulacak. Yeni düzenleme ile dijital Pazar kuralları önceden belirlenecek, bu kurallara uymayan platformlar Rekabet Kurumu tarafından doğrudan cezalandırılacak. Dijital Piyasaların Düzenlemesi ve Değişiklik Yapılması ile ilgili kanun yürürlüğe girdiğinde, telefonlar satılırken içinde yüklü olan dijital platformlar seçenekler halinde vatandaşlara sunulmak zorunda olacak.
14.06.2024 Gündem
Arabasıyla yola çıkacaklar dikkat! 9 günlük bayram tatiliniz zehir olmasın
Arabasıyla yola çıkacaklar dikkat! 9 günlük bayram tatiliniz zehir olmasın 9 günlük bayram tatilinde, kendi araçlarıyla uzun mesafe seyahat edecek sürücüleri ilgilendiren dikkat çeken uyarılar geldi. Uzmanlar kendi aracıyla yola çıkacakların yola çıkmadan mutlaka araçlarını kontrol etmeleri gerektiğine vurgu yaparak güvenlik ve ekonomik açıdan fayda sağlayacak bilgiler paylaştı.
14.06.2024 Gündem
Borsa ile ilgili çarpıcı analiz: Alım fırsatı doğabilir
Borsa ile ilgili çarpıcı analiz: Alım fırsatı doğabilir Borsa İstanbul’da hisse senetlerine işlem vergisi geleceğine yönelik haberlerin yarattığı baskı sürüyor. Buna bayram tatilinin yaklaşmasıyla artan kâr realizasyonları da eklenince, BIST 100 endeksi 26 Nisan’dan bu yana ilk kez 10 bin puanın altına geriledi. Dün yeniden hareketlenen endeks daha sonra 10 bin puanın üzerine çıktı. Uzmanlar, endeksteki geri çekilmelerin yatırımcılar açısından alım fırsatı olabileceğini söylüyor.
12.06.2024 Ekonomi
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı: Uzmanlar güneş çarpmasına karşı uyardı: Komaya sebep olabilir!
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı: Uzmanlar güneş çarpmasına karşı uyardı: Komaya sebep olabilir! Aşırı sıcaklıkları ile her sene rekorlar kıran Adana'da haziranın ilk günlerinde termometreler 45 dereceyi görünce vatandaşlar serinlemek için birçok farklı yönteme başvuruyor. Adana'da kimisi yaylalara çıkarken kimisi de serinlemek için sulama kanallarına giriyor. Güneşin altında fazla vakit geçirmenin güneş çarpmasına neden olacağını belirten uzmanlar aşırı sıcaklarda mutlaka oyu giysiler giymekten kaçınmayı ve güneş kremi kullanmayı ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.
10.06.2024 Adana
Katliamdan kurtulanlar yaşadıkları kabusu anlattı! İsrail askerleri Filistinli kılığına girip kampa girmiş...
Katliamdan kurtulanlar yaşadıkları kabusu anlattı! İsrail askerleri Filistinli kılığına girip kampa girmiş... İsrail'in Nuseyrat Mülteci Kampı ve çevresine dün düzenlediği ve en az 210 kişinin ölümüne neden olan saldırıdan sağ kurtulanlar İsrail askerlerinin bölgeye Filistinli kılığında girdiğini anlattı.
9.06.2024 Gündem
Havalar ısınınca ortaya çıktılar! Uzmanlar uyardı
Havalar ısınınca ortaya çıktılar! Uzmanlar uyardı Kocaeli'de havaların ısınmasıyla birlikte yerleşim alanlarında yılanlar görülmeye başladı. Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri Cüneyt Özer, yılanların doğada çiftleşmeye ve beslenmeye başladığını belirterek, ormanda gezintiye çıkan vatandaşlara uyarılarda bulundu.Kocaeli'de havaların ısınmasıyla birlikte yerleşim alanlarında yılanlar görülmeye başladı. Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri Cüneyt Özer, yılanların doğada çiftleşmeye ve beslenmeye başladığını belirterek, ormanda gezintiye çıkan vatandaşlara uyarılarda bulundu.
9.06.2024 Gündem
Yeni sıcak hava dalgası geliyor! Meteoroloji ve uzmanlar art arda duyurdu: bayram için kritik uyarı
Yeni sıcak hava dalgası geliyor! Meteoroloji ve uzmanlar art arda duyurdu: bayram için kritik uyarı Bütün sıcak yazları unutun. Bu yıl çok farklı olacak. Görülmemiş sıcaklıklar geliyor. Sıcak hava dalgası Türkiye'ye oldukça hızlı bir giriş yaptı. Termometreler 30 dereceleri geçti. Yeni sıcak hava dalgası yurda giriş yapıyor. Vatandalar sağlıkları konusunda uyarıldı. İşte son dakika hava durumunun detayları...
7.06.2024 Gündem
Aile içi şiddet, sürekli onaylanan ve cezalandırılan çocuklar zorbalık yapmaya daha yatkın
Aile içi şiddet, sürekli onaylanan ve cezalandırılan çocuklar zorbalık yapmaya daha yatkın Son zamanlarda ilkokul, ortaokul çağlarındaki çocukların diğer yaşıtları tarafından fiziksel ve sözlü şiddete maruz kaldığı gündeme geliyor. Yaşanan bu olayların fazla meydana gelmesinin çocukların hem sosyal hayatta hem de eğitiminde yaşanacak problemlere davetiye çıkardığını belirten uzmanlar bu durumun toplumsal yankılarının olacağını da dile getirerek okullarda acil önlem alınması gerektiğini ifade etti.
6.06.2024 Gaziantep
Üniversite sınavına girecek gençlere uzmanlardan öneriler
Üniversite sınavına girecek gençlere uzmanlardan öneriler Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kalırken, sınava girecek gençlerde ve ailelerinde sınav kaygısı artıyor. Uzmanlar, sınav kaygısının başarıyı olumsuz etkilediğini belirtirken, kaygı ile baş etme yöntemleri hakkında tavsiyelerde bulundu.
6.06.2024 Gaziantep
Kıyı işgalleri deniz açıldı: 40 bin lira fiyat veriyorlar!
Kıyı işgalleri deniz açıldı: 40 bin lira fiyat veriyorlar! Kıyıları parselleyen işletmeler denize kondurdukları localarla vatandaşın hakkını gasp ederken ekosisteme de zarar veriyor. ‘Localar yasaya aykırı’ diyen uzmanlar, cezalarının caydırıcı olmadığını vurguluyor.
5.06.2024 Gündem
Tatil planı olanlar dikkat! Loca fiyatları 40 bin TL
Tatil planı olanlar dikkat! Loca fiyatları 40 bin TL Kıyıları parselleyen işletmeler denize kondurdukları localarla vatandaşın hakkını gasp ederken ekosisteme de zarar veriyor. ‘Localar yasaya aykırı’ diyen uzmanlar, cezalarının caydırıcı olmadığını vurguluyor.
5.06.2024 Gündem
Kurbanlıklar pazara çıktı! Fiyatlar 10 bin TL'den başlıyor, uzmanlar uyardı
Kurbanlıklar pazara çıktı! Fiyatlar 10 bin TL'den başlıyor, uzmanlar uyardı Bayrama sayılı günler kala kurban pazarlarını gezdik. Bu sene küçükbaş fiyatları 10-20 bin lira, büyükbaş fiyatı ise 100 bin ila 320 bin lira arasında değişiyor. Fiyatların yüksek olmasının önemli bir sebebi de çadır kiraları. Belediyelerin 15 gün için istedikleri çadır kirası 100 bin lirayı buluyor. Pazarda bir günde tüm kurbanlıklarını bitiren de vardı, sadece bir kurban satışı yapan da.
5.06.2024 Ekonomi
Merdiven altı ilaçlar arasında ‘bomba' olarak bilinen gizli tehlike
Merdiven altı ilaçlar arasında ‘bomba' olarak bilinen gizli tehlike Havaların ısınmasıyla beraber ev ve iş yerlerinde görülen böcekleri ilaçlamak isteyen vatandaşlara uyarıda bulunan uzmanlar, haşere ilaçlamasının olumsuz olaylarla sonuçlanmaması için ilaçlamanın yetkili kişiler tarafından yapılmasının hayati önem taşıdığına vurgu yapıyor.
4.06.2024 Gündem
Elektronik sigara, 18 yaş altı bireylerin sigaraya başlama oranını artırıyor
Elektronik sigara, 18 yaş altı bireylerin sigaraya başlama oranını artırıyor İçeriklerinde nikotin-benzoik asit karışımı, diğer kimyasallar ve tatlandırıcılar bulunan elektronik sigaralar sıvı nikotin ve çok sayıda kimyasalı buharlaştırarak, kullanıcıya nikotin sağlayan ürünler olarak piyasada yer alıyor. Uzmanlar elektronik sigaraların bireye olumsuz etkileri konusunda uyarılarda bulundu.
4.06.2024 Gündem
Tehlike çanları çalıyor! Meteoroloji ve uzmanlar uyardı: Resmen kavrulacağız, sıcaklık 40 dereceyi aşacak
Tehlike çanları çalıyor! Meteoroloji ve uzmanlar uyardı: Resmen kavrulacağız, sıcaklık 40 dereceyi aşacak Meteoroloji son dakika duyurdu! Uzmanlar art arda açıklama yaptı. Sıcaklıklar kavuracak. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yurt genelinde sıcaklıklardaki artış sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sıcaklıkların bazı illerde 40 derecenin üzerinde olacağını açıkladı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de mevsim normallerinin üstüne çıkacak sıcak hava dalgası ile ilgili il il uyarıda bulundu. Prof. Dr. Şen ayrıca, La Nina'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte son dakika il il hava durumu...
3.06.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uzmanlar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki uzmanlar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.