Ulaşım Zam

Ulaşım Zam

Son dakika ulaşım zam haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ulaşım zam ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ulaşım zam haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ulaşım Zam

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ulaşım zam gelişmeleri de dahil olmak üzere 355 ulaşım zam haberi bulunmuştur. Tüm ulaşım zam haberleri aşağıda listelenmiştir.
İBB'den 'öğrenci zam farkı' için flaş karar! İmamoğlu: İndirimi veto edeceğim
İBB'den 'öğrenci zam farkı' için flaş karar! İmamoğlu: İndirimi veto edeceğimİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Nisan Ayı Meclis Oturumunda geçtiğimiz günlerde toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından karşılanması oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu indirimi veto edeceğini söyledi.
14.04.2022Ekonomi
İstanbul ve Ankara'daki ulaşım zammı ile ilgili flaş hamle! AK Parti harekete geçti...
İstanbul ve Ankara'daki ulaşım zammı ile ilgili flaş hamle! AK Parti harekete geçti...Ulaşım zamlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi geride bıraktığımız hafta içinde ulaşıma zam yaptı. Zam ile birlikte İstanbul'da tam bile 7 lira 67 kuruş olurken, öğrenci için bir basım ücreti 3 lira 74 kuruş oldu. Aylık tam abonman ücreti 602 TL'ye, öğrenci aylığı ise 109 TL'ye yükseldi. Ankara'da ise tam bilet tutarı 6,5 TL, indirimli bilet tutarı 3,5 TL ve öğrenci abonman ücreti ise aylık 90 TL'ye çıktı. Ulaşıma gelen zamların ardından AK Parti harekete geçti.
11.04.2022Ekonomi
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da toplu ulaşıma yapılan zamla ilgili yapılan açıklamada, "Ulaşım ücretlerini sembolik değerlere düşüreceğini söyleyen İBB, şimdi fahiş zamları savunmuştur" denildi.
6.04.2022Ekonomi
Ulaşıma zam geliyor! Fiyatlar yüzde 25 artacak, otobüs, minibüs, servis ve biletler...
Ulaşıma zam geliyor! Fiyatlar yüzde 25 artacak, otobüs, minibüs, servis ve biletler...Bir zam daha geliyor. Fiyatlar yüzde 25 oranında artacak. Tüm İstanbulluları ilgilendiriyor. Akbil, bilet, minibüs ve servis taşımacılığında fiyatlar değişiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşımda kullanılan elektronik bilet fiyatları, minibüs ve servis taşımacılığına yapılacak zam teklifleri bir sonraki toplantıya ertelendi.
26.11.2021Ekonomi
İstanbul'da toplu ulaşıma son dakika zam kararı!
İstanbul'da toplu ulaşıma son dakika zam kararı!İstanbulluları yakından ilgilendiriyor. Resmen açıklandı. Zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşımda kullanılan elektronik bilet fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldı.
29.07.2021Ekonomi
İstanbul’da toplu taşımaya büyük zam!
İstanbul’da toplu taşımaya büyük zam!İETT'nin yeni duyurusuna göre toplu taşıma ücretlerine büyük zam geliyor.
29.01.2016Ekonomi
Kredi kartı borcu olan herkes için geçerli! Asgari ödeme tutarı ve...
Kredi kartı borcu olan herkes için geçerli! Asgari ödeme tutarı ve...Kredi kartı borcu olan herkesi kapsıyor. Günümüzde pek çok kişi kredi kartı kullanıyor ya da çeşitli ihtiyaçları için kredi çekiyor. Ancak finansal olarak doğru yapılmayan harcamalar, sonrasında kişilerin ödeme güçlüğü çekmesine yol açabiliyor. Bu nedenle vatandaşlar kendileri için en doğru finansal yönetimi bulmaya çalışıyor. Baz tüketiciler ise kredi borçlarının yalnızca asgarisini ödeyebiliyor. Kart ya da kredi borcunu kapatmak için yollar arayanlar ne yapacağını araştırıyor. Peki finansal açıdan rahat bir hayat yaşamak için neler yapılabilir? Kredi borcu olanlar ve ödeme ile ilgili sorun yaşayanlar nasıl bir yol izlemeli? Parayı doğru şekilde yönetmek için neler yapılabilir? İşte merak edilen sorular ve yanıtları...
4.08.2022Ekonomi
Okul servislerine zam geldi mi, okul servis ücretleri ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi? Okul servis ücretleri 2022
Okul servislerine zam geldi mi, okul servis ücretleri ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi? Okul servis ücretleri 2022Okul servislerine zam geldi mi, okul servis ücretleri ne kadar oldu? Artan maliyetler, okul servis ücretlerine de yansıdı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına az bir süre kala, velilerin servis zamlarını araştırıyor. Mevcut tarifede alt limit olan 0-1 kilometre arası aylık 554 lira olarak fiyatlandırılırken, 25 kilometreyi aşan her kilometre başına 11 lira 62 kuruş ödeme yapılıyor. Peki, okul servis ücretleri zamlandı mı, yeni zam yapılacak mı?
4.08.2022Ekonomi
İstanbulkart’a zam geldi mi, İstanbulkart’a ne kadar zam yapıldı? İstanbulkart ücretleri 2022
İstanbulkart’a zam geldi mi, İstanbulkart’a ne kadar zam yapıldı? İstanbulkart ücretleri 2022İstanbulkart'a yüzde 71, anonim karta ise yüzde 100 zam yapıldı. Peki, İstanbulkart ücretleri ne kadar oldu 2022?
18.07.2022Yaşam
Asgari ücret zammı sonrası yeni zam geldi! Yol ve yemek ücreti arttı! Yüzde 79...
Asgari ücret zammı sonrası yeni zam geldi! Yol ve yemek ücreti arttı! Yüzde 79...Yol ve yemek ücretleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Asgari ücret zammı sonrası milyonlarca çalışanı ilgilendiren gelişme. Yol ve yemek ücretlerine zam geldi. Çalışanları ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre işyerleri kendi bünyelerinde çalışanlarına yemek veriyorsa günlük yemek ücreti 34 liradan 51 liraya yükseltildi. Böylece yüzde 79.41 oranında artış gerçekleşmiş oldu. Haftanın 6 günü çalışan bir işçiye ayda asgari olarak 1224 lira yemek parası verilmesi gerekiyor. Alınan karara göre 01.07.2022 tarihinden itibaren işverenler tarafından çalışanlara ödenen yemek bedelinin 51 TL’si, yol (ulaşım) bedelinin 25.5 TL’si gelir vergisinden istisna edildi. Bu bakımdan, çalışanlara ücret dışında sağlanan en önemli ek menfaatler arasında olan yılın ilk yarısında 34 TL olarak uygulanan yemek yardımı ile yine yılın ilk yarısında 17 TL olarak uygulanan yol yardımı için uygulanan vergi istisnası tutarları artırıldı. İşte yemek ve yol ücretiyle ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren detaylar...
15.07.2022Ekonomi
Toplu ulaşıma zam! Tam ücret 7 TL...
Toplu ulaşıma zam! Tam ücret 7 TL...Aydın’da şehiriçi minibüsleri ve taksiler olmak üzere toplu ulaşım ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldı.
8.07.2022Ekonomi
Son dakika... Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı!
Son dakika... Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı!Enflasyon rakamları son dakika... TÜİK, haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici Fiyat Endeksi haziranda yüzde 4,95 artarken, yıllık bazda 78,62 yüzde oldu.
4.07.2022Ekonomi
Taksimetre ücretlerine ortalama yüzde 25 zam
Taksimetre ücretlerine ortalama yüzde 25 zamAntalya’da taksimetre ücretlerine ortalama yüzde 25 zam yapılarak taksimetre açılışı 10 TL, kilometre ücreti 12 TL, saat ücreti 39 TL, birim metre (100 metre) 1.20 TL, birim zamanı (1dk) 0.65 TL kısa mesafe ücreti ise 25.00 TL oldu.
28.06.2022Ekonomi
İkinci el, sıfır araba ve akaryakıt fiyatlarındaki artış sonrası yeni formül açıklandı! MTV, bakım ve kasko...
İkinci el, sıfır araba ve akaryakıt fiyatlarındaki artış sonrası yeni formül açıklandı! MTV, bakım ve kasko...Araba almak isteyen milyonları ilgilendiren gelişme! Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), yılda bir kasko, zorunlu trafik sigortası, araba muayene ve egzoz emisyon ölçümü, yıllık periyodik bakım, kış lastiği, akü masrafı, yıkatma, park, köprü ve otoyol geçiş ücreti... Hepsinin masrafları sona eriyor, bu yöntem maliyeti en aza indiriyor. Dakikalık ya da saatlik olarak kiralanıyor, istediğiniz yere bırakabiliyorsunuz. Özellikle ikinci el araba fiyatlarına ve akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan sonra pek çok kişi artık bu yöntemi tercih ediyor. Uzun süreli kiralama sözleşmesi yok, istediğiniz marka, model ve rengi bulabiliyorsunuz. Sarı taksiden katbekat ucuz, şehir dışına bile çıkılabiliyor. İşte araba almayı düşünenleri büyük masraftan kurtaracak yöntemin detayları....
24.06.2022Otomobil
Kılıçdaroğlu: Yollardan, köprülerden geçişlerin tamamını devletleştireceğiz
Kılıçdaroğlu: Yollardan, köprülerden geçişlerin tamamını devletleştireceğizAydın'da şoför, nakliyeci, servisçi, taksici ve minibüsçü esnafıyla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yollardan, köprülerden geçişlerin tamamını devletleştireceğiz. Destek verirseniz öyle dolar bazında olmayacak. Tamamını kamulaştıracağız" dedi.
23.06.2022Siyaset
Yüksek emekli maaşı ve ikramiye fırsatı! Maaş ve ikramiyeyi zamlı alacaklar
Yüksek emekli maaşı ve ikramiye fırsatı! Maaş ve ikramiyeyi zamlı alacaklarEmekli milyonlarca vatandaşın maaşına zam geliyor. Emekli milyonlarca vatandaşın maaşı ve kıdem tazminatı artacak. Emeklilik hakkı kazananların ise ne zaman dilekçe vermesi gerektiği merak konusu oldu. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilik hakkı kazanan vatandaşların temmuz ayında dilekçe vermesi daha karlı oluyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kritik detay net aylık miktarı. Net aylığınız 8 bin 430 liranın altındaysa emeklilik için müracaatta bulunabilirsiniz. Fakat bunun rakamın üzerindeyse beklemek daha avantajlı oluyor. İşte emeklilik ile ilgili son dakika tüm detaylar...
23.06.2022Emekli
Et ve sebze fiyatları uçuşa geçti! Mangalın maliyeti 500 lira
Et ve sebze fiyatları uçuşa geçti! Mangalın maliyeti 500 liraSahillerde, yol kenarlarında görmeye alışkın olduğumuz mangal dumanı ve is kokularından artık eser yok. Dünya çapında yaşanan ekonomik sıkıntı vatandaşların mangal keyfine de olumsuz yansıdı. Et ve sebze fiyatları uçuşa geçince mangal yapmanın 5 kişilik bir aileye maliyeti 500 lirayı geçti.
23.06.2022Ekonomi
Otobüs bileti fiyatlarına bayram öncesi büyük zam! Fiyatlar katlandı, 200 TL birden arttı
Otobüs bileti fiyatlarına bayram öncesi büyük zam! Fiyatlar katlandı, 200 TL birden arttıOtobüs biletlerine büyük zam geldi. Bayram öncesi gelen yeni zamlar vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Son iki ayda artan fiyatlara bayram zamları da eklenince fiyatlar yüzde 50 arttı. Tatil planı yapanların ulaşım giderleri de gidecekleri destinasyona göre değişiyor. Ramazan Bayramı'nda İstanbul'dan İzmir'e 300 lira olan otobüs bileti şu anda 500 liraya çıktı. Artan fiyatlar nedeni ile otobüs bileti satışlarında taksit uygulaması devreye alındı. Bazı firmalar internet üzerinden yapılan satışlarda kredi kartına taksit imkanı sunuyor. Öte yandan artan fiyatlar paylaşımlı araçlara olan talebi de arttırdı. Ancak uzmanar paylaşımlı araçlar konusunda vatandaşı uyarıyor. İşte bayram öncesi tatile çıkacaklar için şehirler arası ulaşımda son durum...
22.06.2022Ekonomi
20 Haziran kontak kapatma eylemi nedir, saat kaçta? Bugün kontak kapatma eylemi mi var?
20 Haziran kontak kapatma eylemi nedir, saat kaçta? Bugün kontak kapatma eylemi mi var?Sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan “kontak kapat” hastagi sonrası vatandaşlar arama motorlarına yönelerek 20 Haziran kontak kapatma eylemi nedir, ne zaman, saat kaçta? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte kontak kapatma eylemi hakkında merak edilenler…
20.06.2022Yaşam
Antalya’da toplu taşımaya zam geldi mi? Antalya yeni indirimsiz toplu taşıma ücreti ile emekli, öğretmen, öğrenci, aktarma fiyatları!
Antalya’da toplu taşımaya zam geldi mi? Antalya yeni indirimsiz toplu taşıma ücreti ile emekli, öğretmen, öğrenci, aktarma fiyatları!Antalya'da toplu taşımaya yüzde 20 zam geldi. Bu zamla birlikte 6 lira 70 kuruş olan toplu taşıma ücreti 8 TL'ye yükseldi. Yeni zamla öğrencilerinde ödeyeceği ücret 3 lira 40 kuruştan 4 TL'ye yükseldi. İşte Antalya yeni indirimsiz toplu taşıma ücreti ile emekli, öğretmen, öğrenci, aktarma fiyatları...
9.06.2022Yaşam
Toplu ulaşıma yüzde 20 zam! Tam 8, öğenci 4 TL
Toplu ulaşıma yüzde 20 zam! Tam 8, öğenci 4 TLToplu ulaşım zammı açıklandı. Yüzde 20 fiyat artışı olacak. Antalya'da ulaşım ücretlerine ortalama yüzde 20 zam yapılması kararı alındı. Böylece 6 lira 70 kuruş olan indirimsiz toplu taşıma ücreti 8 TL’ye yükseldi. Öğrenci ücreti ise 3 lira 40 kuruştan, 4 TL’ye çıkarıldı.
9.06.2022Ekonomi
5 aylık enflasyon farkı kaç oldu, son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? Aylara göre enflasyon oranları 2022
5 aylık enflasyon farkı kaç oldu, son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? Aylara göre enflasyon oranları 2022Son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? 2022 Aylara göre enflasyon oranları, Mayıs ayı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla araştırılmaya başlandı. TÜİK Mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK'e göre yıllık enflasyon yüzde 73,5 oldu. TÜİK Mayıs ayında tüketici fiyatlarının yüzde 2,98 arttığını açıkladı. Peki, 5 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu, kaç? 2022 Aylara göre enflasyon oranları ve 5 aylık enflasyon rakamları…
4.06.2022Ekonomi
İstanbul Valiliği'nden flaş uyarı! 'Toplu ulaşım kullanın'
İstanbul Valiliği'nden flaş uyarı! 'Toplu ulaşım kullanın'İstanbul Valiliği, bugün saat 16.00’da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Temel Atma Töreni nedeniyle oluşacak trafik yoğunluğundan dolayı vatandaşları uyardı. Valilik ayrıca birçok ilçedeki kültür-sanat etkinliklerinden dolayı vatandaşlara alternatif güzergahları ve toplu ulaşım araçlarını kullanmaları önerisinde bulunuldu.
29.05.2022Gündem
Zam geri çekildi! Öğrencilere güzel haber geldi, yüzde 40...
Zam geri çekildi! Öğrencilere güzel haber geldi, yüzde 40...Yüz binlerce öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. Zam kararı geri çekildi. İstanbul'da öğrencilere ulaşım indirimi geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 6 Nisan'daki toplantısında toplu taşımaya yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilerle ilgili kısmı geri çekildi.
23.05.2022Ekonomi
Kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ile ilgili son dakika gelişmesi! 2 ay içerisinde...
Kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ile ilgili son dakika gelişmesi! 2 ay içerisinde...Milyonlarca çalışan ve işvereni yakından ilgilendiriyor. Kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı hakkı doğuyor. alışanın ücreti, izni, çalışma süresi, sosyal hakları iş sözleşmeleriyle düzenlenirken, hem işçi hem işveren hakları İş Kanunu'yla koruma altında alınıyor. Kanun'a göre işin niteliği, zamanı ve şeklini işveren belirler. İş sözleşmesindeki koşullarının çalışan aleyhine değiştirilmesi durumunda iş hukukuna uygun hareket ederek, çalışanın onayını almak gerekiyor.

Benzer Haber Etiketleri

Ulaşım Zam ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ulaşım zam haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.