Ukome

Ukome

Son dakika ukome haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ukome ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ukome haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ukome

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ukome gelişmeleri de dahil olmak üzere 367 ukome haberi bulunmuştur. Tüm ukome haberleri aşağıda listelenmiştir.
Taksimetre ücretlerine ortalama yüzde 25 zam
Taksimetre ücretlerine ortalama yüzde 25 zamAntalya’da taksimetre ücretlerine ortalama yüzde 25 zam yapılarak taksimetre açılışı 10 TL, kilometre ücreti 12 TL, saat ücreti 39 TL, birim metre (100 metre) 1.20 TL, birim zamanı (1dk) 0.65 TL kısa mesafe ücreti ise 25.00 TL oldu.
28.06.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Yollardan, köprülerden geçişlerin tamamını devletleştireceğiz
Kılıçdaroğlu: Yollardan, köprülerden geçişlerin tamamını devletleştireceğizAydın'da şoför, nakliyeci, servisçi, taksici ve minibüsçü esnafıyla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yollardan, köprülerden geçişlerin tamamını devletleştireceğiz. Destek verirseniz öyle dolar bazında olmayacak. Tamamını kamulaştıracağız" dedi.
23.06.2022Siyaset
Otobüs bileti fiyatlarına bayram öncesi büyük zam! Fiyatlar katlandı, 200 TL birden arttı
Otobüs bileti fiyatlarına bayram öncesi büyük zam! Fiyatlar katlandı, 200 TL birden arttıOtobüs biletlerine büyük zam geldi. Bayram öncesi gelen yeni zamlar vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Son iki ayda artan fiyatlara bayram zamları da eklenince fiyatlar yüzde 50 arttı. Tatil planı yapanların ulaşım giderleri de gidecekleri destinasyona göre değişiyor. Ramazan Bayramı'nda İstanbul'dan İzmir'e 300 lira olan otobüs bileti şu anda 500 liraya çıktı. Artan fiyatlar nedeni ile otobüs bileti satışlarında taksit uygulaması devreye alındı. Bazı firmalar internet üzerinden yapılan satışlarda kredi kartına taksit imkanı sunuyor. Öte yandan artan fiyatlar paylaşımlı araçlara olan talebi de arttırdı. Ancak uzmanar paylaşımlı araçlar konusunda vatandaşı uyarıyor. İşte bayram öncesi tatile çıkacaklar için şehirler arası ulaşımda son durum...
22.06.2022Ekonomi
Antalya’da toplu taşımaya zam geldi mi? Antalya yeni indirimsiz toplu taşıma ücreti ile emekli, öğretmen, öğrenci, aktarma fiyatları!
Antalya’da toplu taşımaya zam geldi mi? Antalya yeni indirimsiz toplu taşıma ücreti ile emekli, öğretmen, öğrenci, aktarma fiyatları!Antalya'da toplu taşımaya yüzde 20 zam geldi. Bu zamla birlikte 6 lira 70 kuruş olan toplu taşıma ücreti 8 TL'ye yükseldi. Yeni zamla öğrencilerinde ödeyeceği ücret 3 lira 40 kuruştan 4 TL'ye yükseldi. İşte Antalya yeni indirimsiz toplu taşıma ücreti ile emekli, öğretmen, öğrenci, aktarma fiyatları...
9.06.2022Yaşam
Toplu ulaşıma yüzde 20 zam! Tam 8, öğenci 4 TL
Toplu ulaşıma yüzde 20 zam! Tam 8, öğenci 4 TLToplu ulaşım zammı açıklandı. Yüzde 20 fiyat artışı olacak. Antalya'da ulaşım ücretlerine ortalama yüzde 20 zam yapılması kararı alındı. Böylece 6 lira 70 kuruş olan indirimsiz toplu taşıma ücreti 8 TL’ye yükseldi. Öğrenci ücreti ise 3 lira 40 kuruştan, 4 TL’ye çıkarıldı.
9.06.2022Ekonomi
Zam geri çekildi! Öğrencilere güzel haber geldi, yüzde 40...
Zam geri çekildi! Öğrencilere güzel haber geldi, yüzde 40...Yüz binlerce öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. Zam kararı geri çekildi. İstanbul'da öğrencilere ulaşım indirimi geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 6 Nisan'daki toplantısında toplu taşımaya yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilerle ilgili kısmı geri çekildi.
23.05.2022Ekonomi
İBB'nin 5 bin yeni taksi teklifi 14. kez reddedildi
İBB'nin 5 bin yeni taksi teklifi 14. kez reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 5 bin yeni taksi teklifi, UKOME'de oy çokluğuyla 14'üncü kez reddedildi.
18.05.2022Ekonomi
Öğrenci servislerine zam geldi! Flaş karar, fiyatlar yüzde 40 arttı
Öğrenci servislerine zam geldi! Flaş karar, fiyatlar yüzde 40 arttıÖğrenci servisleriyle ilgili son dakika kararı. Fiyatlara zam geldi. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası’nın, öğrenci servislerindeki yüzde 40 fiyat artışı talebi UKOME tarafından onayladı.
21.04.2022Ekonomi
İBB'den 'öğrenci zam farkı' için flaş karar! İmamoğlu: İndirimi veto edeceğim
İBB'den 'öğrenci zam farkı' için flaş karar! İmamoğlu: İndirimi veto edeceğimİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Nisan Ayı Meclis Oturumunda geçtiğimiz günlerde toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından karşılanması oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu indirimi veto edeceğini söyledi.
14.04.2022Ekonomi
Öğrenci akbili aylık ne kadar, öğrenci kartı zammı iptal mi oldu? İETT öğrenci akbili zammında son durum!
Öğrenci akbili aylık ne kadar, öğrenci kartı zammı iptal mi oldu? İETT öğrenci akbili zammında son durum!Öğrenci akbili zammı iptal mi oldu? UKOME'de alınan toplu ulaşıma yüzde 40 zammından öğrencilerin muaf olması, aylık öğrenci abonman ücretinin zam farkının İBB tarafından karşılanması teklifi görüşüldü. Teklifte yüzde 40 zam ile 109 TL'ye yükselen aylık abonman ücretindeki 31 TL farkın İBB tarafından sübvanse edilmesi, ücretin 78 TL olarak alınmaya devam edilmesi oy çokluğuyla geçti. 3.74 TL'ye yükselen tek geçişlik öğrenci biletinde de 2.67 TL'lik eski tarifenin uygulanmaya devam edilecek.
14.04.2022Gündem
Toplu ulaşım zammı ile ilgili yeni karar! Muaf tutulacak...
Toplu ulaşım zammı ile ilgili yeni karar! Muaf tutulacak...Öğrenci kartları ile ilgili flaş gelişme! Muaf tutulacak. Toplu ulaşıma yüzde 40 zam gelmişti. Yeni gelişme ile zamdan öğrencilerin muaf olması ve aylık öğrenci abonman ücretinin zam farkının İBB tarafından karşılanması teklifi görüşüldü. Kabul edilen teklife göre 109 TL'ye yükselen aylık abonman ücretindeki 31 TL'lik fark İBB tarafından sübvanse edilerek, ücret 78 TL olarak alınmaya devam edecek. Ayrıca tek geçişlik öğrenci biletinde de 2.67 TL'lik eski tarife uygulanmaya devam edilecek.
14.04.2022Gündem
İBB Başkanı İmamoğlu: Gençleşen otobüs filosu ile arızalar azalacak
İBB Başkanı İmamoğlu: Gençleşen otobüs filosu ile arızalar azalacakİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin satın aldığı 160 yeni otobüsten 30'unun bugün metrobüs hattında hizmet vermeye hazır olduğu duyuruldu. Düzenlenen teslim törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bazı bozulmalar, arızalar yaşanıyor. Gençleşen filomuzla bunu daha da azaltacağız. Bekleme sürecini ve yığılma pozisyonu da azaltacağını ön görüyoruz. Amacımız gerçekten İstanbul'da bu güzel kadim kentte, bu şehrin güzel insanlarına yakışır, hızlı, güvenli, konforlu bir taşıma hizmeti sunabilmek" dedi.
12.04.2022Siyaset
İndirimli saat uygulaması başlıyor! 2 TL daha ucuz olacak
İndirimli saat uygulaması başlıyor! 2 TL daha ucuz olacakAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sabah trafiğini rahatlatmak ve Ankaralının bütçesine katkı sağlamak için sabah 06.00-06.45 saatleri arasında tam biniş ücretinin 4,5 TL’ye indirilmesini UKOME toplantısında gündeme getireceğiz” dedi
10.04.2022Ekonomi
İETT öğrenci akbil zammı geri mi alınacak? Öğrenci akbili aylık ne kadar oldu?
İETT öğrenci akbil zammı geri mi alınacak? Öğrenci akbili aylık ne kadar oldu?İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu’nun, "Dedik ki AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak pazartesi günü İBB Meclisine bir teklif sunalım. Bu teklifte öğrencilerimiz için bu yüzde 40 zam geçersiz olsun ve bu yüzde 40'ı İBB sübvanse etsin" ifadeleri ardından öğrenciler “İETT öğrenci akbil zammı geri mi alınacak? Öğrenci akbili aylık ne kadar oldu?” sorularına yanıt aramaya başladı.
9.04.2022Yaşam
Akbil fiyatları 9 Nisan 2022! İETT zammı başladı mı, ne zaman geçerli olacak? Ulaşım zammı ile otobüs, metro, metrobüs aktarma ve aylık akbil fiyatları!
Akbil fiyatları 9 Nisan 2022! İETT zammı başladı mı, ne zaman geçerli olacak? Ulaşım zammı ile otobüs, metro, metrobüs aktarma ve aylık akbil fiyatları!İETT zamları bugün itibariyle başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi, akaryakıt giderlerindeki tarihi artış nedeniyle mart ayından beri üçüncü kez zam gündemiyle toplandı. Toplu taşıma esnafının  fahiş şekilde artan akaryakıt fiyatları nedeniyle talep ettiği zam; 23 Mart, 4 Nisan tarihli oturumlarda çoğunluktaki hükümet temsilcilerinin oyları ile reddedilmiş ancak, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nce (TUHİM), UKOME toplantısında akaryakıta gelen zamlar ile ÖTV muafiyeti gibi nedenlerle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs ve servis ücretlerine yeniden değerleme oranında yüzde 40 zam önerisi geçtiğimiz hafta kabul edilmişti. Peki, Ulaşım zammı ile otobüs, metro, metrobüs aktarma ve aylık akbil fiyatları 2022…
9.04.2022Ekonomi
Zam geri çekilecek! İstanbul'da öğrenci akbiline yapılan zam için AK Parti harekete geçti...
Zam geri çekilecek! İstanbul'da öğrenci akbiline yapılan zam için AK Parti harekete geçti...İstanbul Büyükşehir Belediyesi geride bıraktığımız hafta içinde ulaşıma yüzde 40 zam yaptı. Zam ile birlikte tam bile 7 lira 67 kuruş olurken, öğrenci için bir basım ücreti 3 lira 74 kuruş oldu. Aylık tam abonman ücreti 602 TL'ye, öğrenci aylığı ise 109 TL'ye yükseldi. Bu zam sonrası Cumhur İttifakı harekete geçti. AK Parti İBB Meclisi Grup Başkanvekili Tefik Göksu yayınladığı videoda, pazartesi günü öğrencilere yönelik yüzde 40 zammın kaldırılmasını teklif edeceklerini bildirdi. İETT kurumunun zarar görmemesi için de aradaki farkı İBB'nin sübvanse edeceği duyuruldu.
9.04.2022Ekonomi
Toplu taşımaya yüzde 40 zam geldi! Metrobüs, otobüs, taksi ücretleri değişti! İşte yeni fiyatlar...
Toplu taşımaya yüzde 40 zam geldi! Metrobüs, otobüs, taksi ücretleri değişti! İşte yeni fiyatlar...İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam yapıldı. Zam kararı bugünden itibaren uygulanmaya başladı. Buna göre, tam elektronik bilet ücreti 5,48 liradan 7,67 liraya, tam abonman ücreti 430 liradan 602 liraya, öğrenci abonman 78 liradan 109 liraya, ilk aktarma 3,92'den 5,48 liraya yükseldi. Sarı taksi açılış ücreti 9,8 liraya, sarı taksi kısa mesafe ücreti 20 liradan 28 liraya çıktı. Minibüs indi-bindi ücreti 3,75'ten 5,25'e, okul servis ücreti 396 liradan 554 liraya, personel servis ücreti 211 liradan 295 liraya, taksi dolmuş ücreti de 7,25 liradan 10 liraya yükseltildi. Marmaray'da tam parkur ücreti 12,12'den 16,97 liraya, en az taşıma ücreti 5,48 liradan 7,67 liraya, öğrenci indirimli 2,67 liradan 3,74 liraya çıktı. Düzenlemeyle 1-7 istasyon 5,48'den 7,67'ye, indirimli öğrenci 2,76'dan 3,74'e, 8-14 istasyon 7,04'ten 9,86'ya, indirimli öğrenci 3,29'dan 4,61'e, 15-21 istasyon 8,13'den 11,38'e, indirimli öğrenci 3,92'den 5,49'a, 22-28 istasyon 9,38'den 13,13'e, indirimli öğrenci 4,46'dan 6,24'e, 29-35 istasyon 10,95'ten 15,33'e, indirimli öğrenci 5,24'ten 7,34'e, 36-43 istasyon 12,12'den 16,97'ye, indirimli öğrenci de 5,48'den 7,67 liraya yükseldi. Bir geç bilet ücreti 23 liradan 32 liraya, 2 geç bilet 35 liradan 49 liraya, 3 geç bileti de 67 liradan 94 liraya çıktı. Metrobüs ücreti 11,38 lira oldu.
9.04.2022Ekonomi
Taksimetre zammı kuyruk oluşturdu! Taksi şoförleri akın etti...
Taksimetre zammı kuyruk oluşturdu! Taksi şoförleri akın etti...İstanbul'da taksi açılış ücretine yapılan zammın ardından taksi şoförleri yeni tarifeye uygun olarak taksimetrelerini güncellemek için belirlenen noktalara akın etmeye başladı. Saat 10.00'da başlayan taksimetre ayarı için sabah 07.30'dan itibaren beklemeye başlayan taksiciler uzun kuyruklar oluşturdu.
8.04.2022Ekonomi
İstanbul’da toplu ulaşıma zam! İstanbulkart ücretleri ne kadar? İndirimli İstanbulkart ücreti kaç lira oldu?
İstanbul’da toplu ulaşıma zam! İstanbulkart ücretleri ne kadar? İndirimli İstanbulkart ücreti kaç lira oldu?İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs ve servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi kabul edildi. Yeni zamla birlikte tek geçişlik İstanbulkart ücreti 7,67 TL oldu. Peki, İstanbulkart ücretleri ne kadar? İndirimli İstanbulkart ücreti kaç lira oldu? İstanbul ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Öğrenci, tam, aylık akbil ne kadar oldu? İşte İstanbulkart zammı ve İstanbulkart fiyat listesi!
7.04.2022Ekonomi
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da toplu ulaşıma yapılan zamla ilgili yapılan açıklamada, "Ulaşım ücretlerini sembolik değerlere düşüreceğini söyleyen İBB, şimdi fahiş zamları savunmuştur" denildi.
6.04.2022Ekonomi
İETT zam 2022! İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre İETT tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?
İETT zam 2022! İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre İETT tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?İETT zam 2022 araştırmaları yoğunlaştı. UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Peki, İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre iett tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?
6.04.2022Gündem
Toplu taşıma ücretleri! İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife!
Toplu taşıma ücretleri! İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife!Toplu taşıma ücretleri zamlandı. Ulaşıma zam geldi mi, ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. İstanbul’da ulaşıma yüzde 40 zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 40’lık zam teklifine göre tam bilet 5,48 liradan 7,67 liraya, tam abonman 430 liradan 602 liraya, öğrenci abonmanı 78 liradan 109 liraya, sarı taksi açılış ücreti 7 liradan 9,8 liraya, sarı taksi kısa mesafe ücreti ise 20 liradan 28 liraya yükseldi. Peki, İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? İşte ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife…
6.04.2022Gündem
Toplu ulaşıma zam mı geldi? İstanbul’da tam, öğrenci ve ilk aktarma ücreti ne kadar oldu? İBB toplu ulaşım zammı!
Toplu ulaşıma zam mı geldi? İstanbul’da tam, öğrenci ve ilk aktarma ücreti ne kadar oldu? İBB toplu ulaşım zammı!Toplu ulaşıma zam mı geldi? UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. İstanbul’da tam, öğrenci ve ilk aktarma ücreti ne kadar oldu? İBB toplu ulaşım zammı!
6.04.2022Yaşam
İstanbul'da ulaşıma zam! Yüzde 40 fiyat artışı...
İstanbul'da ulaşıma zam! Yüzde 40 fiyat artışı...Milyonlarca İstanbulluyu ilgilendiriyor. Uzun süredir ulaşıma zam yapılması gündemdeydi. İstanbul'da ulaşıma zam geldi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), zorunlu ücret artışı talebiyle toplandı. Toplantıda, toplu ulaşıma yüzde 40'lık zam teklifi şerhli olarak oy birliğiyle kabul edildi. Böylece, tam bilet 7,67 TL, öğrenci bileti 3,74 TL oldu.
6.04.2022Ekonomi
Son dakika zam kararı! İstanbul'da ulaşıma zam gelecek mi? Yüzde 50...
Son dakika zam kararı! İstanbul'da ulaşıma zam gelecek mi? Yüzde 50...İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 50, servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi, oy çokluğuyla reddedildi.
4.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ukome ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ukome haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.