Ulaşım Zammı

Ulaşım Zammı

Son dakika Ulaşım zammı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ulaşım zammı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ulaşım zammı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ulaşım Zammı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ulaşım zammı gelişmeleri de dahil olmak üzere 120 ulaşım zammı haberi bulunmuştur. Tüm ulaşım zammı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Toplu ulaşıma yüzde 20 zam! Tam 8, öğenci 4 TL
Toplu ulaşıma yüzde 20 zam! Tam 8, öğenci 4 TLToplu ulaşım zammı açıklandı. Yüzde 20 fiyat artışı olacak. Antalya'da ulaşım ücretlerine ortalama yüzde 20 zam yapılması kararı alındı. Böylece 6 lira 70 kuruş olan indirimsiz toplu taşıma ücreti 8 TL’ye yükseldi. Öğrenci ücreti ise 3 lira 40 kuruştan, 4 TL’ye çıkarıldı.
9.06.2022Ekonomi
Zam geri çekildi! Öğrencilere güzel haber geldi, yüzde 40...
Zam geri çekildi! Öğrencilere güzel haber geldi, yüzde 40...Yüz binlerce öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. Zam kararı geri çekildi. İstanbul'da öğrencilere ulaşım indirimi geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 6 Nisan'daki toplantısında toplu taşımaya yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilerle ilgili kısmı geri çekildi.
23.05.2022Ekonomi
Öğrenci akbili zammı iptal mi oldu, öğrenci akbili zam iptali ne oldu? Ekrem İmamoğlu öğrenci kartı zam iptali kararını veto mu edecek?
Öğrenci akbili zammı iptal mi oldu, öğrenci akbili zam iptali ne oldu? Ekrem İmamoğlu öğrenci kartı zam iptali kararını veto mu edecek?İstanbul öğrenci akbil zammı iptal mi edildi? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs ve servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi kabul edilerek yürürlüğe girmiş ardından, öğrenci akbiline gelen yüzde 40 zam öğrenciler tarafından protesto edilmişti. Bunun üzerine belediyenin dün yaptığı toplantıda İstanbul'da ulaşıma yapılan yüzde 40 zammından öğrencilerin muaf olması kararlaştırıldı. Peki, Ekrem İmamoğlu öğrenci kartı zam iptali kararını veto mu edecek? Öğrenci akbili zammı iptal mi oldu, öğrenci akbili zam iptali ne oldu? Öğrenci akbili ne kadar oldu?
15.04.2022Gündem
İBB'den 'öğrenci zam farkı' için flaş karar! İmamoğlu: İndirimi veto edeceğim
İBB'den 'öğrenci zam farkı' için flaş karar! İmamoğlu: İndirimi veto edeceğimİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Nisan Ayı Meclis Oturumunda geçtiğimiz günlerde toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından karşılanması oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu indirimi veto edeceğini söyledi.
14.04.2022Ekonomi
Toplu ulaşım zammı ile ilgili yeni karar! Muaf tutulacak...
Toplu ulaşım zammı ile ilgili yeni karar! Muaf tutulacak...Öğrenci kartları ile ilgili flaş gelişme! Muaf tutulacak. Toplu ulaşıma yüzde 40 zam gelmişti. Yeni gelişme ile zamdan öğrencilerin muaf olması ve aylık öğrenci abonman ücretinin zam farkının İBB tarafından karşılanması teklifi görüşüldü. Kabul edilen teklife göre 109 TL'ye yükselen aylık abonman ücretindeki 31 TL'lik fark İBB tarafından sübvanse edilerek, ücret 78 TL olarak alınmaya devam edecek. Ayrıca tek geçişlik öğrenci biletinde de 2.67 TL'lik eski tarife uygulanmaya devam edilecek.
14.04.2022Gündem
İBB Başkanı İmamoğlu: Gençleşen otobüs filosu ile arızalar azalacak
İBB Başkanı İmamoğlu: Gençleşen otobüs filosu ile arızalar azalacakİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin satın aldığı 160 yeni otobüsten 30'unun bugün metrobüs hattında hizmet vermeye hazır olduğu duyuruldu. Düzenlenen teslim törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bazı bozulmalar, arızalar yaşanıyor. Gençleşen filomuzla bunu daha da azaltacağız. Bekleme sürecini ve yığılma pozisyonu da azaltacağını ön görüyoruz. Amacımız gerçekten İstanbul'da bu güzel kadim kentte, bu şehrin güzel insanlarına yakışır, hızlı, güvenli, konforlu bir taşıma hizmeti sunabilmek" dedi.
12.04.2022Siyaset
Asgari ücret zammı ile ilgili kritik açıklama! Tarih verildi, temmuzda...
Asgari ücret zammı ile ilgili kritik açıklama! Tarih verildi, temmuzda...Asgari ücret ile ilgili son dakika zam açıklaması. Asgari ücret 2022 yılında yüzde 50.54 oranında zamlanarak net 4 bin 253'ye çıktı. 2022 yılı asgari ücret brüt 5 bin 4 TL, işverene maliyeti ise 5 bin 879 TL oldu. Fakat artan enflasyon sebebiyle vatandaşın alım gücü oldukça düştü. Bu nedenle sık sık asgari ücrete yeni zam yapılması gündeme geliyor. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ asgari ücretle ilgili milyonlara umut vererek, "Sabit gelirliler konusunda hamleler yapmamız lazım. Asgari ücretle ilgili bir irade ortaya koyduğunuz herkes kendi çalışanlarına bir artış koymuş oluyor ve insanların alım gücünü bir seviyede tutmaya çalışıyoruz. İlgili bakanlıklarımız şu anda takip ediyor, gelen verilere göre zaten temmuz ayında memurlarla ilgili bir gündem var, asgari ücretle ilgili aralık ayında konuşuluyor. Ama gerekirse müdahale yapmaktan çekinmeyiz." ifadelerini kullandı. Öte yandan uzmanlar asgari ücrete zammının temmuz ayı itibarıyla kaçılmaz olarak yapılacağını söylüyor. Ancak asgari ücretin temmuzda yeniden belirlenmesi için yasal bir değişiklik yapılması gerekiyor. Buna göre yılda bir kez toplanan komisyonun ikinci kez toplanması sağlanacak. Ardından temmuz ayında emeklilere ve memurlara yapılacak ikinci artış asgari ücretliler için de uygulanabilir. İste asgari ücret ile ilgili tüm detaylar...
İstanbul ve Ankara'daki ulaşım zammı ile ilgili flaş hamle! AK Parti harekete geçti...
İstanbul ve Ankara'daki ulaşım zammı ile ilgili flaş hamle! AK Parti harekete geçti...Ulaşım zamlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi geride bıraktığımız hafta içinde ulaşıma zam yaptı. Zam ile birlikte İstanbul'da tam bile 7 lira 67 kuruş olurken, öğrenci için bir basım ücreti 3 lira 74 kuruş oldu. Aylık tam abonman ücreti 602 TL'ye, öğrenci aylığı ise 109 TL'ye yükseldi. Ankara'da ise tam bilet tutarı 6,5 TL, indirimli bilet tutarı 3,5 TL ve öğrenci abonman ücreti ise aylık 90 TL'ye çıktı. Ulaşıma gelen zamların ardından AK Parti harekete geçti.
11.04.2022Ekonomi
Akbil fiyatları 9 Nisan 2022! İETT zammı başladı mı, ne zaman geçerli olacak? Ulaşım zammı ile otobüs, metro, metrobüs aktarma ve aylık akbil fiyatları!
Akbil fiyatları 9 Nisan 2022! İETT zammı başladı mı, ne zaman geçerli olacak? Ulaşım zammı ile otobüs, metro, metrobüs aktarma ve aylık akbil fiyatları!İETT zamları bugün itibariyle başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi, akaryakıt giderlerindeki tarihi artış nedeniyle mart ayından beri üçüncü kez zam gündemiyle toplandı. Toplu taşıma esnafının  fahiş şekilde artan akaryakıt fiyatları nedeniyle talep ettiği zam; 23 Mart, 4 Nisan tarihli oturumlarda çoğunluktaki hükümet temsilcilerinin oyları ile reddedilmiş ancak, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nce (TUHİM), UKOME toplantısında akaryakıta gelen zamlar ile ÖTV muafiyeti gibi nedenlerle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs ve servis ücretlerine yeniden değerleme oranında yüzde 40 zam önerisi geçtiğimiz hafta kabul edilmişti. Peki, Ulaşım zammı ile otobüs, metro, metrobüs aktarma ve aylık akbil fiyatları 2022…
9.04.2022Ekonomi
Bulgar turistler akın etti! Adım atacak yer kalmadı: 'Pazarda fiyatların çok iyi'
Bulgar turistler akın etti! Adım atacak yer kalmadı: 'Pazarda fiyatların çok iyi'Soğuk ve yağışlı havanın yerini güneşe bırakmasıyla birlikte Edirne'de Bulgar turist bereketi yaşandı. Gıdadan giyime, ev eşyasından temizlik ürünlerine kadar her türlü ihtiyacını Edirne'den karşılayan komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, aldıklarını bavullara doldurdu. Kentte her hafta Cuma günü kurulan ve sosyete pazarı olarak bilinen Ulus Pazarı'nda adım atacak yer kalmazken, Bostan Pazarı esnafının yüzü de yine Bulgar turistlerle güldü.
9.04.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'dan İBB'ye ulaşım zammı eleştirisi
Bakan Karaismailoğlu'dan İBB'ye ulaşım zammı eleştirisiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da toplu taşımaya yapılan yüzde 40'lık zamma ilişkin, "Çok yanlış bir şey. Özel araçlı yolculuklara vatandaşı caydırmak için ekonomik bir toplu taşıma sunmak zorundasın. Bu devletin ve belediyenin asli görevi. Bununla dertlenmek ve uğraşmak gerekir ama maalesef bunu göremiyoruz" dedi.
9.04.2022Ekonomi
Türkiye'de en ucuz ulaşım hangi ilde?
Türkiye'de en ucuz ulaşım hangi ilde? Bursa, Türkiye'nin önemli kentlerinden İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da arasında bulunduğu iller arasında en ucuz toplu ulaşım sağlan il olarak dikkat çekti.
7.04.2022Ekonomi
İstanbul’da toplu ulaşıma zam! İstanbulkart ücretleri ne kadar? İndirimli İstanbulkart ücreti kaç lira oldu?
İstanbul’da toplu ulaşıma zam! İstanbulkart ücretleri ne kadar? İndirimli İstanbulkart ücreti kaç lira oldu?İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs ve servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi kabul edildi. Yeni zamla birlikte tek geçişlik İstanbulkart ücreti 7,67 TL oldu. Peki, İstanbulkart ücretleri ne kadar? İndirimli İstanbulkart ücreti kaç lira oldu? İstanbul ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Öğrenci, tam, aylık akbil ne kadar oldu? İşte İstanbulkart zammı ve İstanbulkart fiyat listesi!
7.04.2022Ekonomi
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da toplu ulaşıma yapılan zamla ilgili yapılan açıklamada, "Ulaşım ücretlerini sembolik değerlere düşüreceğini söyleyen İBB, şimdi fahiş zamları savunmuştur" denildi.
6.04.2022Ekonomi
2 bin 428 internet sitesine erişim engeli getirildi
2 bin 428 internet sitesine erişim engeli getirildiAdana'da jandarma ekipleri, yasa dışı faaliyetlerde bulundukları, dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 2 bin 428 internet sitesine erişimin engellemesini sağladı. Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle de 165 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.
6.04.2022Gündem
İETT zam 2022! İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre İETT tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?
İETT zam 2022! İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre İETT tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?İETT zam 2022 araştırmaları yoğunlaştı. UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Peki, İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre iett tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?
6.04.2022Gündem
Toplu taşıma ücretleri! İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife!
Toplu taşıma ücretleri! İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife!Toplu taşıma ücretleri zamlandı. Ulaşıma zam geldi mi, ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. İstanbul’da ulaşıma yüzde 40 zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 40’lık zam teklifine göre tam bilet 5,48 liradan 7,67 liraya, tam abonman 430 liradan 602 liraya, öğrenci abonmanı 78 liradan 109 liraya, sarı taksi açılış ücreti 7 liradan 9,8 liraya, sarı taksi kısa mesafe ücreti ise 20 liradan 28 liraya yükseldi. Peki, İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? İşte ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife…
6.04.2022Gündem
Toplu ulaşıma zam mı geldi? İstanbul’da tam, öğrenci ve ilk aktarma ücreti ne kadar oldu? İBB toplu ulaşım zammı!
Toplu ulaşıma zam mı geldi? İstanbul’da tam, öğrenci ve ilk aktarma ücreti ne kadar oldu? İBB toplu ulaşım zammı!Toplu ulaşıma zam mı geldi? UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. İstanbul’da tam, öğrenci ve ilk aktarma ücreti ne kadar oldu? İBB toplu ulaşım zammı!
6.04.2022Yaşam
İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak? Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, otobüs, metrobüs, marmaray, metro ve vapura zam mı geldi?
İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak? Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, otobüs, metrobüs, marmaray, metro ve vapura zam mı geldi?Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, İETT zam geldi mi? İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bugün toplu ulaşıma ek zam gündemiyle toplandı. İstanbul'da toplu taşımaya en son üç ay önce yüzde 36 zam kararı alınmıştı. UKOME’nin zam gündemiyle toplanması nedeniyle vatandaşlar “İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak, İETT zam tarifeleri açıklandı mı? sorularına yanıt aramaya başladı.
23.03.2022Ekonomi
Toplu ulaşım zammı ne kadar? 2022 İETT zammı ne zaman uygulanacak? Otobüs, metro, metrobüs, vapur zammı ne kadar?
Toplu ulaşım zammı ne kadar? 2022 İETT zammı ne zaman uygulanacak? Otobüs, metro, metrobüs, vapur zammı ne kadar? 2022 yılı toplu ulaşıma gelen zamlar merak ediliyor. İstanbul'da toplu ulaşım ve servis ücretlerine zam geldi. İBB tarafından yeni yıl öncesi yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 36, servis ücretlerine yüzde 27 zam yapıldı. Peki, Toplu ulaşım zammı ne kadar? 2022 İETT zammı ne zaman uygulanacak? Otobüs, metro, metrobüs, vapur zammı ne kadar? İşte detaylar…
2.01.2022Ekonomi
İstanbul'da toplu taşımaya zam geldi mi? Metro, metrobüs, Otobüs ve İETT'ye zam geldi mi?
İstanbul'da toplu taşımaya zam geldi mi? Metro, metrobüs, Otobüs ve İETT'ye zam geldi mi? İstanbul'da toplu ulaşım ve servis ücretlerine zam geldi. İBB'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 36, servis ücretlerine yüzde 27 zam yapıldı. Peki, Toplu taşıma zammı ne zaman başlıyor? İşte Metro, metrobüs, Otobüs ve İETT'ye yapılan zammın detayları...
24.12.2021Gündem
İETT zammı ne kadar oldu? Otobüs, metro, metrobüs ücretleri ne kadar? Aylık ve öğrenci İstanbulkart ne kadar oldu! İETT yeni ücret tarifesi 2021!
İETT zammı ne kadar oldu? Otobüs, metro, metrobüs ücretleri ne kadar? Aylık ve öğrenci İstanbulkart ne kadar oldu! İETT yeni ücret tarifesi 2021!İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi. İstanbul’da toplu taşımaya yapılan zammın ardından İstanbulkart'ın kullanıldığı toplu ulaşım araçları otobüs, metro, metrobüs ve vapur ücretlerine de zam geldi. Pek çok kişi İETT'ye gelen zammı araştırıyor. Peki, İETT zammı ne kadar oldu? Otobüs, metro, metrobüs ücretleri ne kadar? İETT zam 2021 ne zaman uygulanacak? Albil zammı ne zaman geçerli olacak? İşte İETT yeni ücret tarifesi 2021!
1.08.2021Gündem
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan zam açıklaması!
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan zam açıklaması!Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ulaşım zammı ile ilgili konuşarak, "Doğru; biz, zam yapmak zorunda kaldık. Bundan, asla ve asla mutlu değiliz. Huzurlu da değiliz. Keşke, zam yapmadan bu şehirdeki insanlara hizmet etmeye devam etsek." ifadelerini kullandı.
3.03.2020Siyaset
İmamoğlu'na Kapalıçarşı'da ulaşım zammı tepkisi
İmamoğlu'na Kapalıçarşı'da ulaşım zammı tepkisiKapalıçarşı'yı gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ulaşım zamlarını gerekçe gösteren esnaftan bazıları tepki gösterdi.
26.02.2020Gündem
İmamoğlu'ndan ulaşım zammı açıklaması
İmamoğlu'ndan ulaşım zammı açıklamasıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim" dedi.
8.02.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ulaşım Zammı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ulaşım zammı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.