Türksat 5B

Türksat 5B

Son dakika Türksat 5b haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Türksat 5b ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Türksat 5b haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türksat 5B

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türksat 5b gelişmeleri de dahil olmak üzere 119 türksat 5b haberi bulunmuştur. Tüm türksat 5b haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'den flaş uzay hamlesi! Bakan resmen açıkladı, tarih belli oldu
Türkiye'den flaş uzay hamlesi! Bakan resmen açıkladı, tarih belli olduTürkiye'den kritik uzay hamlesi geldi. Tarih resmen belli oldu. Yeni bir dönemin öncüsü olacak adım. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Uydu ve uzay çalışmalarını hızlandırdıklarını dile getirerek, "Uzayda izi olmayanın karada gücü perçinlenmez sözüyle ile uydu-uzay çalışmalarımızı hızlandırdık. Türksat5A ve Türksat5B uydumuzu 2021 yılında uzaya fırlattık. Aynı yıl 2 tane yeni nesil haberleşme uydusunu uzaya gönderen nadir ülkelerden olduk. Yerli ve millî haberleşme uydumuz Türksat6A’yı 2023 yılı içerisinde uzaya göndereceğiz. Siber alanda büyümeler gerçekleştirdik. Genişbant abone sayımızı 20 binden, 87,5 milyona ulaştırdık. Mobil abone sayımızı 28 milyondan alıp 87 milyona ulaştırdık" açıklamasında bulundu.
3.05.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 20 binden 88 milyona ulaştı
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 20 binden 88 milyona ulaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin siber alanda ciddi büyüme gerçekleştirdiğini belirterek, “Genişbant abone sayımızı 20 binden, 88 milyona ulaştırdık. Mobil abone sayımız da 28 milyondan, 87 milyona yükseldi. Ülkemizin ulaşım ve haberleşme yatırımları için son yirmi yılda, 1 trilyon 337 milyar 240 milyon liranın üzerinde harcama yaptık” dedi.
29.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Bölünmüş kara yolu uzunluğunu 4,5 kat artırdık
Bakan Karaismailoğlu: Bölünmüş kara yolu uzunluğunu 4,5 kat artırdıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanı’mız önderliğindeki hükümetlerimiz döneminde ülkemizin bölünmüş kara yolu uzunluğunu 4,5 kat artırarak 28 bin 650 kilometreye çıkardık" dedi.
28.04.2022Siyaset
Dev tünelde ışık göründü! Birçok ili birbirine bağlayacak
Dev tünelde ışık göründü! Birçok ili birbirine bağlayacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tamamlandığında Doğu Anadolu Bölgesi ve Ardahan'ı Çıldır üzerinden Aktaş Sınır Kapısı ve Gürcistan'a bağlayacak olan Aşık Şenlik Tüneli'nin ışık görme törenine katıldı. Bakan Karaismailoğlu, 666 milyon 320 bin liraya mal olacak tünelle zamandan 2.2 milyon, akaryakıttan ise 2.2 milyon TL tasarruf sağlanacağını söyledi.
22.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Akıllı ulaşım sistemleri için imkanlarımızı seferber ediyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Akıllı ulaşım sistemleri için imkanlarımızı seferber ediyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, akıllı ulaşım sistemlerindeki yerli ve milli çözümlerin artması için tüm paydaşlara çok büyük iş düştüğünü belirterek, "Kamu-özel sektör, üniversiteler ve sivil toplum örgütleri ile birlikte tüm imkan ve kaynaklarımızı seferber ediyoruz" dedi.
9.03.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Kovid-19'un dünyayı sardığı ortamda uzaya 2 uydu gönderdik
Bakan Karaismailoğlu: Kovid-19'un dünyayı sardığı ortamda uzaya 2 uydu gönderdikUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021'de 2 uyduyu uzaya fırlattıklarını belirterek, “20 yıl önce ‘Türkiye 1 yıl içinde uzaya 2 yeni nesil uydu gönderecek' deselerdi herkes gülerdi. Covid-19'un dünyayı sardığı, bütün sistemlerin kapandığı, fabrikaların kapatıldığı ortamda 2021 yılı içinde uzaya 2 uydu gönderdik” dedi.
Karaismailoğlu: Elektronik ihracatta lider ülkeler arasına girmek için yeni stratejiler üretiyoruz
Karaismailoğlu: Elektronik ihracatta lider ülkeler arasına girmek için yeni stratejiler üretiyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizi elektronik ihracatta lider ülkeler arasına taşımak için yeni stratejiler üretiyoruz. Böyle bir çağda teknolojik bağımsızlık, milli bağımsızlığımızın da teminatıdır" dedi.
5.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında bozdurulan döviz miktarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında bozdurulan döviz miktarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki yeni yol haritası ve gündemdeki önemli konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kur korumalı TL Vadeli Mevduat Sistemi'nin açıklanmasından sonra TL mevduatlarının 23.8 milyar liranın üzerinde arttığını belirterek, "Amacımız yatırımcı, sanayici, tasarruf sahibi vatandaşlarımız için kur oynaklığını azaltmak, TL'yi değerli hale getirmek, TL'nin değerine itibar katmaktır. Kur düzeyi serbest piyasa işleyişi içerisinde olması gereken seviyeye kendisi gelecektir. Para yatağında akar, bu yatağını da şimdi buluyor, buldu, daha iyi olacak" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan üreticileri stokçulukla ilgili uyararak, "Fahiş fiyat ve stokçuluk gibi yollara lütfen tenezzül etmeyin. Bunların sonuçları ağır olacaktır. Döviz kurundaki düşüşleri fiyatlara yansıtmayanlara gereken yaptırımları uygulayacağımızı söylemek istiyorum" dedi.
24.12.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: 19 yılda 1 trilyon 145 milyar lira yatırım yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 19 yılda 1 trilyon 145 milyar lira yatırım yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "19 yılda Türkiye'nin ulaşım ve iletişim altyapısına bakanlığımızca yaklaşık 1 trilyon 145 milyar lira yatırım yaptık. Bugün, 2003 yılındaki bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin 101 kilometreden 28 bin 530 kilometrenin üzerine çıkardık" dedi.
23.12.2021Ekonomi
Köprü geçiş ücretlerine yılbaşında zam mı yapılacak? Köprü ve otoyol geçiş ücretleri zamlandı mı?
Köprü geçiş ücretlerine yılbaşında zam mı yapılacak? Köprü ve otoyol geçiş ücretleri zamlandı mı?Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni yılda köprü ve otoyollarına yapılacak zam hakkında yaptığı açıklama yaptı. Peki, Köprü geçiş ücretlerine yılbaşında zam mı yapılacak?
23.12.2021Gündem
Köprü, otoyol ve uçak bileti fiyatlarına ilişkin flaş açıklama! Bir kısmını devlet karşılayacak
Köprü, otoyol ve uçak bileti fiyatlarına ilişkin flaş açıklama! Bir kısmını devlet karşılayacakKöprü, otoyol ve uçak bileti fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Arabası olan milyonlara güzel haber geldi. Ücretlerin bir kısmını devlet karşılayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, köprü, otoyol geçiş ücretleri ve uçak bileti fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu yılbaşında yenilenecek olan köprü ve otoyol geçiş ücretlerine ilişkin olarak, "Vatandaşa yük gelmeyecek şekilde bir kısmını bütçeden bir kısmını da vatandaştan almak şekilde sübvanse edebiliriz. " ifadelerini kullanırken, uçak bileti fiyatlarına ilişkin ise ,"Tavan fiyat konusunda havayolu şirketlerimizin bir artış talebi var. O da değerlendirildi ve kendilerine bildirildi." dedi.
23.12.2021Ekonomi
Dolara karşı TL hamlesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu...
Dolara karşı TL hamlesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu...Emekli zammı, memur zammı ve 3600 ek gösterge ile ilgili flaş gelişme! Milyonların beklediği kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döviz, emekli zammı, memur zammı ve 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Tasarruflar değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlarımıza yeni bir finansal alternatif sunuyoruz. Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın 'kur daha yüksek olacak' diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak. Döviz kurundaki dalgalanma sebebiyle fiyat vermekte zorlanan ihracatçı firmalarımıza doğrudan Merkez Bankası aracılığıyla ileri vadeli kur rakamı verilecek. Dolardaki artış TL mevduatlarına yansıtılacak. Kur getirisi mevduat kazancının altında kalırsa aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek." ifadelerini kullandı.
20.12.2021Gündem
SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladı
SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladıTürksat 5B uydusu, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türksat 5B'nin uzaya gönderildiği dakikalarda yaptığı paylaşımda "42 derece doğu yörüngesinde ülkemize 35 yıl boyunca hizmet etmek üzere uzay yolculuğuna başlıyor." ifadelerini kullandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun iletişim kapasitesini 15 kat arttıracağını söyledi. Erdoğan törene video mesaj gönderdi.
Türkiye için bir tarihi saatler! Resmen harekete geçildi, işte ilk görüntü...
Türkiye için bir tarihi saatler! Resmen harekete geçildi, işte ilk görüntü...Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, Türksat 5B'nin de hizmet vermeye başlamasıyla 8'e yükselecek. Türksat 5B'nin pazar günü fırlatılacak. Türksat 5B'nin ilk görüntüsü geldi.
18.12.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: TÜRKSAT 5B ile uydu sayısını 8'e çıkarıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: TÜRKSAT 5B ile uydu sayısını 8'e çıkarıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kendi uydusunu üreten dünyadaki ilk 10 ülke arasında yerimizi alacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musk'a sürpriz hediye!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musk'a sürpriz hediye!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile video konferans sistemi ile görüştü. Türksat 5A uydusu fırlatıldıktan sonra çocuklardan bir uydunun ve uzayın hayallerinde nasıl bir yer kapladığını resmetmelerini istediklerini belirten Erdoğan, ‘5 bin resmi de dijital menkul NFT haline getirerek Türksat 5B’yi oluşturduk. Bu güzel ve çok anlamlı NFT’yi size hediye etmek isterim' dedi. Musk hediye için Erdoğan’a teşekkür ederken 'Türkiye ile gelecekte birçok şeyi yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum' şeklinde konuştu.
17.12.2021Gündem
İletişim Başkanı Altun'dan 'Türksat 5B' paylaşımı
İletişim Başkanı Altun'dan 'Türksat 5B' paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, pazar günü uzaya fırlatılması planlanan Türksat 5B uydusuna ilişkin, "Bu sayede veri iletim kapasitemiz ve internet hızımız artacak" dedi.
17.12.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu'dan hızlı tren müjdesi! İki şehir arası 2 saate inecek
Bakan Karaismailoğlu'dan hızlı tren müjdesi! İki şehir arası 2 saate inecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesinin ihalesine başladıklarını ve Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren projesini 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Projenin tamamlanmasının ardından mevcut konvansiyonel demiryoluyla 7 saatte sağlanan Ankara-Kayseri ulaşım süresi 2 de saate inecek.
16.12.2021Gündem
Türkiye için sevindiren gelişme! 8'inci uydu için geri sayım başladı
Türkiye için sevindiren gelişme! 8'inci uydu için geri sayım başladıUzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, Türksat 5B'nin de hizmet vermeye başlamasıyla 8'e yükselecek. Türksat 5B'nin pazar günü fırlatılması planlanıyor.
14.12.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B uydumuzu 19 Aralık'ta fırlatacağız
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B uydumuzu 19 Aralık'ta fırlatacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5B uydumuzu 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 06.58’de, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Space X Falcon 9 roketiyle fırlatacağız" dedi.
10.12.2021Ekonomi
Türksat 5B ne zaman fırlatılacak? Türksat 5B uydusu nedir, ne işe yarar, özellikleri neler?
Türksat 5B ne zaman fırlatılacak? Türksat 5B uydusu nedir, ne işe yarar, özellikleri neler?Türksat 5B uydusunun fırlatma tarihi merak ediliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun ne zaman uzaya fırlatılacağını açıkladı. Peki, Türksat 5B ne zaman fırlatılacak? Türksat 5B uydusu nedir, ne işe yarar, özellikleri neler?
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyor
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2021 Aralık ayı sonunda Türksat 5B uydusunun, Space X firmasının ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Falcon 9 tip roketiyle fırlatılması planlanıyor" dedi.
24.11.2021Ekonomi
Türkiye resmen harekete geçti! Türksat 5B'de geri sayım başladı: Kapasite 15 kat artacak
Türkiye resmen harekete geçti! Türksat 5B'de geri sayım başladı: Kapasite 15 kat artacakTasarım, üretim ve test aşamaları başarıyla tamamlanan Türksat 5B uydusu, Fransa'da Airbus D&S tesislerinde düzenlenen törenle Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ile Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok tarafından teslim alındı. SpaceX firması tarafından uzaya gönderilecek Türksat 5B uydusunun fırlatma hazırlıkları başlarken, gelecek ay uzaya gönderilecek Türksat 5B ile Türkiye'nin uydu veri iletişimi kapasitesi olan KA band kapasitesi 15 kat artacak.
21.11.2021Ekonomi
Türksat AŞ, üretim ve testleri tamamlanan Türksat 5B'yi teslim aldı
Türksat AŞ, üretim ve testleri tamamlanan Türksat 5B'yi teslim aldıTürksat AŞ, Fransa'daki Airbus Defence and Space (Airbus D&S) Tesisleri'nde düzenlenen törenle üretim ve test süreçleri tamamlanan Türksat 5B uydusunu teslim aldı.
Yerli haberleşme uydusuyla ilgili flaş açıklama! Tarih belli oldu
Yerli haberleşme uydusuyla ilgili flaş açıklama! Tarih belli olduYerli haberleşme uydusuyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan resmen duyurdu, tarih belli oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türksat 5B’nin de üretimini tamamladık, 2021 yılı sonunda uzaya göndereceğiz. Türkiye’nin en büyük Ar-Ge projelerinden biri Yerli Haberleşme Uydusu Türksat 6A’yı da 2023 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz" dedi.

Benzer Haber Etiketleri

Türksat 5B ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türksat 5b haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.