Bakan Karaismailoğlu

Bakan Karaismailoğlu

Son dakika Bakan Karaismailoğlu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bakan Karaismailoğlu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bakan Karaismailoğlu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Karaismailoğlu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan karaismailoğlu gelişmeleri de dahil olmak üzere 575 bakan karaismailoğlu haberi bulunmuştur. Tüm bakan karaismailoğlu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Karaismailoğlu: Güvenli ve kaliteli yollarla kazalar yüzde 80 azaldı
Bakan Karaismailoğlu: Güvenli ve kaliteli yollarla kazalar yüzde 80 azaldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, "26 milyona çıkan araç sayısı ve trafikteki taşıt hareketliliği artmasına rağmen trafik kazalarında yüzde 80'ine varan azalmalar oldu. Bu, güvenli ve kaliteli yollar sayesinde oldu" dedi.
17.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Ankara- Niğde Otoyolu'ndan 9 milyona yakın araç geçti
Bakan Karaismailoğlu: Ankara- Niğde Otoyolu'ndan 9 milyona yakın araç geçtiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara- Niğde Otoyolu'ndan, açıldığı günden bu yana yaklaşık 8 milyon 961 bin aracın geçiş yaptığını açıkladı.
16.08.2022Ekonomi
İBB Başkanı adayı olacak mı? Bakan Karaismailoğlu yanıt verdi
İBB Başkanı adayı olacak mı? Bakan Karaismailoğlu yanıt verdiGeçtiğimiz günlerde tek başına Marmaray'da görüntülendi, sosyal medyanın gündemine oturdu. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na o anları sordu. Bakanla röportajı toplu taşımada yaptı. Bakan CNN TÜRK ekibiyle Marmaray'a, minibüse bindi. Vatandaşın gündemi ekonomiydi. Peki o seyahatte neler yaşandı? İşte Fulya Öztürk, Ahmet Akpolat ve Halil Kahraman'ın kayıt tuttuğu o anlar...
11.08.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'dan flaş İstanbul Havalimanı açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'dan flaş İstanbul Havalimanı açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
11.08.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık
Bakan Karaismailoğlu: Milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bütün dünya tarafından izlendiğini belirterek, "20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık. Sırf Ulaştırma Bakanlığı olarak 183 milyar dolarlık iş yaptık. 183 milyar dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık" dedi.
9.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 198 milyar dolar yeni yatırım yapacağız
Bakan Karaismailoğlu: 198 milyar dolar yeni yatırım yapacağızİstanbul Havalimanı'nda düzenlenen Birlikte Karar Alma Projesi Mutabakat Protokolü İmza Tören'inde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ,Adil Karaismailoğlu "Onlar bizim projelerimizi izlemeye devam etsinler. 5'er yıllık planlamalarla demiryolu, karayolu, denizyolu, havayolu ve haberleşme için 198 milyar dolar yeni yatırım yapacağız "dedi.
8.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Hava yolunu seçenlerin sayısı yüzde 68,6 arttı
Bakan Karaismailoğlu: Hava yolunu seçenlerin sayısı yüzde 68,6 arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak- temmuz döneminde hava yolunu tercih edenlerin sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 68,6 artarak 96 milyon 647 bine ulaştığını açıkladı.
7.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Hedefimiz Türksat 6A'yı 2023'ün 2'nci çeyreğinde uzaya fırlatmak
Bakan Karaismailoğlu: Hedefimiz Türksat 6A'yı 2023'ün 2'nci çeyreğinde uzaya fırlatmakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Hedefimiz 2023 yılının 2'nci çeyreğinde Türksat 6A'yı uzaya fırlatmak. 2023'te Türksat 6A'yı uzaya fırlattığımızda, uzayda kendi uydusuyla temsil edilen ilk 10 ülkeden biri olacak, Türkiye" dedi.
4.08.2022Ekonomi
İstanbul Havalimanı'nda check-in süresi 1 dakika! Bakan Karaismailoğlu duyurdu
İstanbul Havalimanı'nda check-in süresi 1 dakika! Bakan Karaismailoğlu duyurduUlaştırma ve Altyapı Bakan Adil Karaismailoğlu, "Temmuz ayında yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet veren İstanbul Havalimanı'nda check-in süresi, sadece 1 dakika. Avrupa'nın en yoğun havalimanı olan İstanbul Havalimanı, verdiği hizmet ile adından söz ettiriyor" dedi.
3.08.2022Ekonomi
5G Teknolojisi ilk kez İstanbul Havalimanı'nda kullanılacak! Bakan Karaismailoğlu açıkladı
5G Teknolojisi ilk kez İstanbul Havalimanı'nda kullanılacak! Bakan Karaismailoğlu açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nda düzenlenecek programda, 5G ile ilgili gelinen süreci kamuoyuyla paylaştı. Bakan Karaismailoğlu Türkiye'nin 5G yolcuğunun başladığını söyledi.
Bakan Karaismailoğlu: Yatırımlarımızın meyvelerini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Yatırımlarımızın meyvelerini görmenin mutluluğunu yaşıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizi dünyanın lider ekonomileri arasına yükseltiyor, milletimizi hak ettiği yere taşıyoruz. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejimize uygun biçimde hayata geçirdiğimiz büyük ulaşım ve iletişim yatırımlarımızın meyvelerini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
26.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: 2022’nin ilk 6 ayında 281 bine yakın balon yolcusu taşıdık
Bakan Karaismailoğlu: 2022’nin ilk 6 ayında 281 bine yakın balon yolcusu taşıdık  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde düzenlenen '3'üncü Uluslararası Kapadokya Balon Festivali'ne katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizde 2022 yılının ilk 6 ayında; Kapadokya, Pamukkale, Çat ve Soğanlı bölgelerinde toplamda 450 pilot ve 313 balon ile birlikte 14 bin 166 uçuş gerçekleştirdik. Bu uçuşlarla 281 bine yakın balon yolcusu taşıdık. Taşınan balon yolcusu sayımız 3 kattan fazla arttı. Eğitim uçuşlarımız da bin 681’den, 2 bin 681’e yükseldi” dedi.
24.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Bayramda 6 milyon 678 bin yolcu hava yolunu tercih etti
Bakan Karaismailoğlu: Bayramda 6 milyon 678 bin yolcu hava yolunu tercih ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 6 milyon 678 bin yolcunun hava yolunu tercih ettiğini bildirdi.
21.07.2022Siyaset
Kanal İstanbul'un ihalesiyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama
Kanal İstanbul'un ihalesiyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul’un ana ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dünyanın bu işte tecrübeli en büyük altyapıları, deniz yapıları yapmış firmalarla da görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.
20.07.2022Ekonomi
‘Tahıl koridoru’ zirvesi ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Akar duyurdu
‘Tahıl koridoru’ zirvesi ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Akar duyurduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl koridoru ile ilgili Türkiye, Rusya ve Ukrayna savunma bakanlıkları ile Birleşmiş Milletler heyeti arasındaki toplantının kısa süre içinde yapılmasının planlandığını belirterek, "Tahıl ve gıda maddelerinin taşınması için bir plan üzerinde, genel prensipler üzerinde anlaşmaya varıldı. Bunun somut uygulama planına dönüşmesi için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bu hafta içinde bununla ilgili bir toplantı yapılması muhtemel" dedi.
18.07.2022Siyaset
KYK kredi borçları masada! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı
KYK kredi borçları masada! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandıKYK kredi borçlarıyla ilgili düzenlemenin de son haline kavuşacağı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.
18.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Limanlarda elleçlenen yük miktarı yüzde 6,6 arttı
Bakan Karaismailoğlu: Limanlarda elleçlenen yük miktarı yüzde 6,6 arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yılın ilk yarısında limanlarda elleçlenen yük miktarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,6 artarak 273 milyon 479 bin tona yükseldiğini, aynı dönemde elleçlenen konteyner miktarının da yüzde 2,7 artışla 6 milyon 387 bin TEU olduğunu duyurdu.
18.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arası 2 saat 15 dakika olacak
Bakan Karaismailoğlu: Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arası 2 saat 15 dakika olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yılda 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını söyleyerek, "Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir Hızlı Tren Hattı Projesi bittiğinde Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arasındaki demiryolu seyahati kesintisiz, hızlı ve konforlu bir şekilde yaklaşık 2 saat 15 dakika olacak" dedi.
16.07.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Bayramda 2 milyon 509 bin yolcu ücretsiz taşındı
Bakan Karaismailoğlu: Bayramda 2 milyon 509 bin yolcu ücretsiz taşındıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı tatilinde 408 bin kişinin trenlerle seyahat ettiğini söyledi. Marmaray, İZBAN ve Başkentray'da da 2 milyon 509 bin kişinin ücretsiz yolculuk yaptığını belirten Karaismailoğlu, "Yükselen değer olan demir yollarının yeniden canlanması için hükümetlerimiz döneminde seferberlik ilan ettik" dedi.
14.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'dan Osmangazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolu açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'dan Osmangazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolu açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşüren Osmangazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolu ile 5 Temmuz-11 Temmuz tarihleri arasında toplam 2,5 milyon saat tasarruf sağlandığını duyurdu.
13.07.2022Ekonomi
KYK borçları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Kasapoğlu duyurdu: Çalışmalarımız hazır!
KYK borçları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Kasapoğlu duyurdu: Çalışmalarımız hazır!Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren gelişme! KYK borçları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gençleri mağdur etmeyeceklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK borçları ile ilgili “Çalışmalarımız hazır. Kabine toplantısında konuyu ele alacağız” dedi. Gençlere yurt müjdesi de veren Bakan Kasapoğlu, “15 Temmuz- 1 Eylül tarihleri itibarıyla gençlerimiz nereyi gezmek istiyorlarsa ücretsiz konaklamayı onlara sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
13.07.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, muhteşem manzara eşliğinde yol alan Doğu Ekspresi'ni paylaştı
Bakan Karaismailoğlu, muhteşem manzara eşliğinde yol alan Doğu Ekspresi'ni paylaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, seyrine doyumsuz manzara eşliğinde Sivas Divriği’den-İliç Erzincan güzergâhına yol alan, ünü Türkiye sınırlarını aşan Doğu Ekspresi’nin dron çekimlerinden oluşan videosunu “Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma” türküsü fonuyla sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Halkımızın gönlüne gidecek tüm yolları yapmaya devam ediyoruz” notunu düştü.
11.07.2022Gündem
Osmangazi Köprüsü rekor kırdı! 'Yıllık 3 milyar TL tasarruf sağlıyoruz'
Osmangazi Köprüsü rekor kırdı! 'Yıllık 3 milyar TL tasarruf sağlıyoruz'Büyük bir yatırımla kısa sürede yap işlet devret yöntemiyle hizmete alınan Osmangazi Köprüsü ve İstanbul İzmir otoyolunda rekor kırıldı. Köprü ve otoyol için devletin kasasından bir kuruş çıkmazken, günlük 40 bin adet olarak verilen geçiş garantisinin üzerine çıkıldı. Köprüden geçen günlük araç sayısı son 6 ayda günlük ortalama 45 bini geçti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile yıllık 3 milyar TL tasarruf sağlıyoruz” dedi.
8.07.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: İlk 6 ayda 75 milyondan fazla yolcu hava yoluyla seyahat etti
Bakan Karaismailoğlu: İlk 6 ayda 75 milyondan fazla yolcu hava yoluyla seyahat ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk 6 ayında hava yolunu tercih eden yolcu sayınının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 arttığını ve 75 milyon 259 bine yükseldiğini duyurdu. Bakan Karaismailoğlu, bu dönemde Antalya Havalimanı’nda 10 milyon 219 bin 631 yolcu trafiği gerçekleştiğini belirtti.
7.07.2022Ekonomi
Bayramda yola çıkacaklar dikkat! Ücretsiz yollar açıklandı
Bayramda yola çıkacaklar dikkat! Ücretsiz yollar açıklandıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı bir televizyon programında Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olacak yollara ilişkin açıklamalarda bulundu.
5.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Karaismailoğlu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan karaismailoğlu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.