Tbmm Başkanı

Tbmm Başkanı

Son dakika tbmm başkanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tbmm başkanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tbmm başkanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tbmm Başkanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tbmm başkanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.309 tbmm başkanı haberi bulunmuştur. Tüm tbmm başkanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Beykoz'da TBMM Başkanı Şentop'un katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı açıldı
Beykoz'da TBMM Başkanı Şentop'un katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı açıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un katılımıyla Beykoz Sahilinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Meydanının açılış töreni gerçekleştirildi.
5.06.2022Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'te bisiklet sürdü
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'te bisiklet sürdüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, '3 Haziran Dünya Bisiklet Günü' kapsamında milletvekilleriyle birlikte bisiklet sürdü.
31.05.2022Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye’ye yeni bir anayasa gereklidir
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye’ye yeni bir anayasa gereklidirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’ye yeni bir anayasanın gerekli olduğunu belirterek, “İçerikten bağımsız olarak tamamen, halkın serbest oylarıyla seçilmiş parlamentonun bir anayasa yapması gerekiyor. Türkiye bunu hak ediyor şu andaki anayasa ne kadar değişiklikler yapılmış olsa da askeri dönemde yapılmış bir anayasa” dedi.
9.05.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonya ziyaretine başladı
TBMM Başkanı Şentop, Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonya ziyaretine başladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonyaya resmi ziyareti kapsamında geldiği Hırvatistanın Split kentinde Türkiyenin Zagrep Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan tarafından karşılandı.
25.04.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi
TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisiTBMM Başkanı Şentop, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırısının kabul edilemez olduğunu söyledi.
15.04.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Bizzat davet ettiğiniz Türkiye’ye ayar verme derdindesiniz!
TBMM Başkanı Şentop: Bizzat davet ettiğiniz Türkiye’ye ayar verme derdindesiniz!Slovenya’nın başkenti Lübliyana’da AB Parlamento Başkanları Toplantısında konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Bizzat kendinizin davet ettiği, toplantınızın misafiri, Türkiye'ye, Avrupa'yı tehdit eden Ukrayna'daki bu büyük ateşi durdurmak için canla başla çalışan Türkiye'ye ayar verme derdindesiniz. Türkiye'ye, haksız, insafsız, güya üstenci bir yaklaşımla laf sokuşturmaya çalışıyorsunuz” dedi.
29.03.2022Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Yaşlılara Saygı Haftası açıklaması!
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Yaşlılara Saygı Haftası açıklaması!Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, “Türkiye Cumhuriyeti, sosyal bir hukuk devletidir. Bu bağlamda kültürümüzde çok değerli bir konumu haiz bulunan, hayat kıdemi fazla büyüklerimiz olan yaşlılarımıza, ihtiyaç duydukları kamu hizmetlerinin yaşlı nüfus oranındaki artıştan etkilenmeden, sürekli ve sürdürülebilir şekilde ve her durumda üstün kalitede sunulması gerektiği tartışmasızdır. Bu çerçevede demografik dönüşüm süreci içerisindeki ülkemiz nüfusunun yaş gruplarına göre dağılımında yaşanan değişimin incelenmesi, yaşlı nüfusumuzun artışıyla oluşacak yeni ihtiyaç ve fırsat alanlarının ele alınması, yaşlılarımızın hayatın çeşitli alanlarında yaşadıkları veya yaşamaları muhtemel sorunların tespiti, söz konusu olası sorun alanları için gereken önlemlerin alınması ve yaşlılarımıza yönelik kamu hizmetlerinin bölgesel ve bireysel niteliklere göre çeşitlendirilerek, aksatılmadan ve daha nitelikli şekilde sunulması için kamu kurumlarımız tarafından alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasında büyük fayda görmekteyim” dedi.
22.03.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' mesajıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajta "Medeniyetimizin kadim ve eşsiz kültüründe kadınlar her alanda toplumun örnek ve öncüleri olmuşlardır. 'Ana ata' bilincimizin kökleri, binlerce yıl öncesinden bugüne, kadınlara verilen değerle güçlenmiş ve uygarlıklar bu ehemmiyet ölçüsüyle gelişmiştir" dedi.
7.03.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu üyelerini kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu üyelerini kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu üyelerini kabul etti. TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu Başkanı Öznur Çalık ve beraberindeki komisyon üyeleri, hazırladıkları raporu Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a sundu.
7.03.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Necmettin Erbakan'ı andı
TBMM Başkanı Şentop, Necmettin Erbakan'ı andıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ı vefatının 11. yılında andı.
27.02.2022Siyaset
Üçüncü dönem adaylık tartışması! Meclis Başkanı Şentop'tan son dakika açıklaması
Üçüncü dönem adaylık tartışması! Meclis Başkanı Şentop'tan son dakika açıklamasıÜçüncü dönem adaylık tartışmasıyla ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop son dakika açıklamalarda bulundu. Şentop, '2016 yılında komisyonda Anayasa değişikliği teklifi görüşülürken hiç bir muhalefet partisi üyesi Cumhurbaşkanı'nın 2.kez aday olacağı konusuna itiraz etmedi. Komisyon raporlarında bu konunun tartışmasız olduğu yer almıştır. Farklı bir görüş bildirilmemiştir. Bu konu Anayasa'nın 101. maddesinde açıktır. Dolayısıyla yürürlüğe girdiği tarihten itibaren başlamış oluyor.' dedi.
10.02.2022Siyaset
Erken seçim ile ilgili son dakika açıklaması! TBMM Başkanı duyurdu
Erken seçim ile ilgili son dakika açıklaması! TBMM Başkanı duyurduTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Erken seçim tartışmalarının eski hükümet sisteminin alışkanlıkları olduğunu belirten Şentop, 'O dönemde parlamento herhangi bir çoğunlukla seçim kararı alabiliyordu. Seçime gitmek için de birçok sebep vardı. Bunlardan hareketle seçim tartışmaları olurdu eskiden. Yeni anayasa değişikliği sonrası yeni hükümet sisteminin erken seçimi içinde bulundurmadığını belirtmek isterim.' dedi. Muhalefetin 'parlamenter sisteme geçilecek' tartışmasıyla ilgili ise Şentop, 'Seçimden önce mümkün değil. Seçime bununla girilecek. Seçilen Cumhurbaşkanı bu sisteme göre ülkeyi yönetecek.' ifadelerine yer verdi.
29.01.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapılan saldırıyı kınadı
TBMM Başkanı Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapılan saldırıyı kınadıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Birleşik Arap Emirlikleri'ne insansız hava araçlarıyla gerçekleştirildiği anlaşılan saldırıları şiddetle kınıyorum" dedi.
17.01.2022Gündem
TBBM Başkanı Şentop'tan yeni yıl mesajı
TBBM Başkanı Şentop'tan yeni yıl mesajı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Yeni yılın memleketimizde ve yeryüzünde barışa, dostluğa ve dayanışmaya vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum" dedi.
31.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Karadağ Meclis Başkanı Beçiç ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, Karadağ Meclis Başkanı Beçiç ile bir araya geldiKaradağ’da bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Karadağ Meclis Başkanı Aleksa Beçiç ile görüştü.
23.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanı ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanı ile bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İSİPAB 16. Konferansı’nda Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanı Brahim Boughali ve parlamento üyeleriyle bir araya geldi.
10.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı ile bir araya geldiTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği 16. Konferansı’nda BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı Saqr Ghobash ve parlamento üyeleriyle bir araya geldi.
10.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan, Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyareti
TBMM Başkanı Şentop'tan, Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyaretiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden mimar Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
15.11.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan, İYİ Partili Türkkan'a özür dileme çağrısı
TBMM Başkanı Şentop'tan, İYİ Partili Türkkan'a özür dileme çağrısıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın, Bingöl'de tepkisini dile getiren şehit yakınına karşı "çirkin üslubundan" dolayı, onun şahsında milletten özür dilemesi gerektiğini belirtti.
5.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Cumhuriyetin ilanının 98'inci yıl dönümü kutlu olsun
TBMM Başkanı Şentop: Cumhuriyetin ilanının 98'inci yıl dönümü kutlu olsunTBMM Başkanı Mustafa Şentop, yayımladığı 29 Ekim mesajında "Ülkemizde ve yurt dışında yaşayan bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bugün idrak ettiğimiz Cumhuriyetin ilanının 98'inci yıl dönümü kutlu olsun" dedi.
28.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Kuveyt Başbakanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Kuveyt Başbakanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuveyt Başbakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah ile görüştü.
12.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, AK Parti Hani İlçe Başkanlığına yönelik saldırıyı kınadı
TBMM Başkanı Şentop, AK Parti Hani İlçe Başkanlığına yönelik saldırıyı kınadıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteyliyle düzenlenen saldırıyı kınadı.
18.06.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 'Ramazan Bayramı' mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan 'Ramazan Bayramı' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı mesajında, "İsrail'in etnik temizlik yapmasını, Filistinlileri zorla anavatanlarından etmesini, ibadet edenlere saldırmasını ve Filistin halkını meşru haklarını kullanmaktan mahrum bırakmasını önlemek için başta İslam ülkeleri olmak üzere bütün dünyanın harekete geçmesi ahlaki ve hukuki bir sorumluluktur" dedi.
12.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'e tepki: Devlet terörüdür
TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'e tepki: Devlet terörüdürTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırıyla ilgili, "İbadet eden insanlara saldırının yapılması devlet terörüdür." dedi.
8.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, AYM Başkanı Arslan'ı kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, AYM Başkanı Arslan'ı kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, AYM Başkanı Arslan'ı kabul etti.
20.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tbmm Başkanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tbmm başkanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.