Taburcu

Taburcu

Son dakika Taburcu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Taburcu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Taburcu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Taburcu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan taburcu gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.108 taburcu haberi bulunmuştur. Tüm taburcu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dinamik bir yüz için hangi işlemler tercih edilebilir?
Dinamik bir yüz için hangi işlemler tercih edilebilir?Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. İlsun Aka, dinamik ve genç bir yüz görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih edebileceği işlemleri derledi.
20.01.2022Sağlık
Yutulabilir mide balonu nedir, avantajları nelerdir?
Yutulabilir mide balonu nedir, avantajları nelerdir?Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, obezite tedavisinde kullanılan yutulabilir mide balonu tedavisini ve avantajlarını sizler için anlattı.
20.01.2022Sağlık
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttu
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttuHindistan'da yakalanmaktan korkan tutuklu, cep telefonunu yuttu. Adı açıklanmayan adam yapılan operasyonla kurtarıldı. Endoskopiyi yapan Dr. Siddharth Srivastava, şimdiye kadar 10 benzer vaka gördüğünü söyledi.
20.01.2022Dünya
Prostat hastalıklarının tedavisinde robotik cerahinin avantajları nelerdir?
Prostat hastalıklarının tedavisinde robotik cerahinin avantajları nelerdir?Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sofikerim, prostat hastalıklarının tedavisinde robotik cerrahinin faydalarını sizler için anlattı.
17.01.2022Sağlık
91 kişi düğünde yediği yemekten zehirlendi
91 kişi düğünde yediği yemekten zehirlendiSakarya’nın Kocaali ilçesinde yedikleri yemekten zehirlenen 91 kişi hastanelik oldu.
17.01.2022Yaşam
Ameliyat oldu kabusu yaşadı çareyi Türkiye'de buldu!
Ameliyat oldu kabusu yaşadı çareyi Türkiye'de buldu!Ülkesinde geçirdiği estetik ameliyatı sonrası yaşlı adam kabusu yaşadı. 79 yaşındaki emekli adam, şişkin yanaklarını düzeltmek için geçirdiği estetik operasyondan sonra kabusu yaşadı. Başarısız operasyon nedeniyle üç yıldır gözlerini kapatamayan adam, çareyi ameliyat için Türkiye'ye gelmekte buldu.
17.01.2022Dünya
Antalya'da Pitbull dehşeti! 2 çocuk annesi kadını bu hale getirdi
Antalya'da Pitbull dehşeti! 2 çocuk annesi kadını bu hale getirdiAntalya'da üniversiteden dönen oğlunu almak için evden çıkan Öznur Karaca'ya (45), iki Pitbull cinsi köpek saldırdı. Bir inşaat işçisinin demir çubukla köpeklere vurmasıyla Karaca, kendisini otomobile kilitleyerek saldırıdan yaralı kurtuldu. Köpeklerden birinin, 2 yıl önce de Karaca'ya saldırdığı ortaya çıktı. Köpeklerin sahibine 30 bin lira ceza uygulandı.
16.01.2022Gündem
Saadet Partisi Başkanı Karamollaoğlu'nun sağlık durumunda yeni gelişme
Saadet Partisi Başkanı Karamollaoğlu'nun sağlık durumunda yeni gelişmeSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, koronavirüs tedavisi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.
15.01.2022Siyaset
Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili flaş açıklama!
Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili flaş açıklama!Ankara Şehir Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Sağlık durumum oldukça iyi; birkaç gün içinde inşallah hastaneden taburcu olacağım" dedi.
14.01.2022Siyaset
Köpeklerin saldırısına uğrayan baba- oğul yaralandı
Köpeklerin saldırısına uğrayan baba- oğul yaralandıBingöl'ün Genç ilçesinde Baki (38) ile oğlu Berat Çatkın (16), evlerine gitmek istedikleri sırada köpeklerin saldırısına uğradı. Berat, amcasının evine sığınırken, baba Baki Çatkın ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Yaralanan baba- oğul, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu oldu.
13.01.2022Yaşam
Köpeklerin saldırısına uğrayan baba- oğul yaralandı
Köpeklerin saldırısına uğrayan baba- oğul yaralandıBingöl'ün Genç ilçesinde Baki (38) ile oğlu Berat Çatkın (16), evlerine gitmek istedikleri sırada köpeklerin saldırısına uğradı. Berat, amcasının evine sığınırken, baba Baki Çatkın ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Yaralanan baba- oğul, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu oldu.
12.01.2022Yaşam
Polis aracını kaçırıp, 1 polisi yaraladı! 5 saat sonra yakalandı
Polis aracını kaçırıp, 1 polisi yaraladı! 5 saat sonra yakalandıAnkara'da, otomobilinin lastiğinin patladığını görüp yardım için duran trafik polislerinin aracını kaçırıp, bir polis memurunu da levye ile elinden yaralayan S.K., 5 saat sonra yakalandı. S.K. ilk ifadesinde, "Ehliyetsiz araba kullanmıştım. Lastik patlayınca yardıma gelen polislerden korktum, polis aracına binerek oradan kaçtım" dedi.
12.01.2022Gündem
Turkovac ne kadar etkili? Faz-3 sonuçları açıklandı!
Turkovac ne kadar etkili? Faz-3 sonuçları açıklandı!Hacettepe Üniversitesi Aşı Enstitüsü Yönetim Kurulu üyesi ve Turkovac Faz-3 çalışması sorumlu araştırıcısı Prof. Dr. Mine Durusu Tanrıöver, 'Turkovac-Coronavac Faz-3 çalışması' sonuçlarını açıkladı. Tanrıöver, "Hastalığı engelleme oranı Coronavac'ta yüzde 8,96 iken, Turkovac'da yüzde 4,55. Çalışma sonuçlarına göre Turkovac'ın, hastalanma riskini Coronavac'a göre yarı yarıya azalttığını söyleyebiliriz" dedi.
12.01.2022Gündem
Kalp ameliyatlarında bu yöntem enfeksiyon riskini azaltıyor!
Kalp ameliyatlarında bu yöntem enfeksiyon riskini azaltıyor!Modern çağın yaşam ve beslenme alışkanlıkları tüm sağlık sistemimizi olumsuz etkiliyor. Ancak aşırı hareketsizlik, fazla kilo, diyabet, yağlı beslenme gibi faktörlerin kalbi besleyen atardamarlarda tıkanmaya yol açması, kalp krizine neden olduğu için hayati risk taşıyor. Bu nedenle her yıl giderek daha fazla kişi koroner by pass ameliyatı olarak tanımlanan cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyuyor. Halk arasında “iman tahtası” olarak bilinen göğüs kemiğinin (sternum) kesilerek gerçekleştirilen klasik kalp ameliyatları çok büyük yara izine neden olduğu için hastada estetik kaygıya da neden olabiliyor. Gelişen yöntemlerin kalp damarı tıkanıklıklarını çoğunlukla meme altından küçük kesilerle gerçekleştirmeye olanak verdiğini anlatan Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Arnaz, “Minimal invaziv (kapalı kalp ameliyatı) yöntemler sayesinde hastalar, kan kaybı, enfeksiyon gibi risklere daha az maruz kalıyor. Hastanede yatış süresi kısalıyor ve hasta günlük hayatına çok daha hızlı dönebiliyor. Göğüs kemiğindeki büyük ameliyat izleri de ortadan kalkıyor” diyor.
8.01.2022Sağlık
Kalp hastaları Covid ve influenza açısından yüksek risk altında!
Kalp hastaları Covid ve influenza açısından yüksek risk altında!Covid’le beraber pıhtılaşmanın artması ve akciğerlerin kalbi zorlaması sonucu kalp krizi ile hastanelere başvurular arttı. Kalp hastalarının Covid ve influenza açısından yüksek risk altında söyleyen Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Çaynak uyarılarda bulundu. Peki, Covid influenza salgınında kalp hastaları ne yapmalı? İşte merak edilenler...
8.01.2022Sağlık
Parmağına 1 lira sıkışan çocuk böyle kurtarıldı
Parmağına 1 lira sıkışan çocuk böyle kurtarıldıBursa'da 1 liranın ortasındaki çıkardığı metal kısım parmağına sıkışan çocuğun yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Hastaneye giden çocuğun parmağındaki parayı itfaiye ekipleri çıkardı.
8.01.2022Gündem
Karnından 9 kiloluk tümör çıktı
Karnından 9 kiloluk tümör çıktıKayseri'de karın şişliği ve kilo şikayetleriyle hastaneye giden Yeter Altıntaş'ın (48) karnından 9 kiloluk yumurtalık tümörü çıktı. Ameliyata 64 kilo giren Altıntaş, 1 gün sonra 55 kilo olarak taburcu oldu.
7.01.2022Yaşam
SON DAKİKA! Aziz Yıldırım önce hastaneye kaldırıldı sonra taburcu oldu
SON DAKİKA! Aziz Yıldırım önce hastaneye kaldırıldı sonra taburcu olduFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu hastaneye kaldırıldı.. Yıldırım'ın basın danışmanı Necati Mete "Dün itibariyle de testi negatif çıktı ve hastaneden ayrıldı." ifadelerini kullandı.
7.01.2022Fenerbahçe
Fatih'te okulda yemekten zehirlen çok sayıda öğrenci hastanelere kaldırıldı
Fatih'te okulda yemekten zehirlen çok sayıda öğrenci hastanelere kaldırıldıFatih'te ortaokulda yedikleri öğle yemeğinden zehirlenen çok sayıda öğrenci hastanelere kaldırıldı. Öğrencilerden bir kısmı taburcu edilirken, bir kısmının tedavisi sürüyor.
6.01.2022Gündem
10 yıldır süren borç - alacak meselesi kanlı bitti; 2 yaralı
10 yıldır süren borç - alacak meselesi kanlı bitti; 2 yaralıBursa'da yaklaşık 10 yıldır aralarında borç- alacak meselesi nedeniyle husumet bulunan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Olayda 3 şüpheli gözaltına alındı.
6.01.2022Yaşam
Kanser savaşçısı minikler, hastalığın zorluklarını resim yaparak yendi
Kanser savaşçısı minikler, hastalığın zorluklarını resim yaparak yendiKiminin serumdan eli fırça tutamadı, öteki eliyle yaptı; kiminin kemoterapinin yarattığı bulantı kusmalardan, boyama yapmaya mecali kalmadı. Ama onlar, kanser tedavileri için hastanede kaldıkları haftalar, belki aylar boyunca, hayata sımsıkı sarılmanın yolunu resim yapmakta buldu.
6.01.2022Gündem
Ankara’da hastası tarafından bıçaklanan doktor mesleği bıraktı
Ankara’da hastası tarafından bıçaklanan doktor mesleği bıraktıAnkara’da önceki yıl hastası tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan asistan doktor Ertan İskender, psikolojik etkileri sebebiyle çalışmakta ve hastaların tedavilerini uygulamakta zorluk çektiği sebebiyle memuriyetinden istifa etti.
5.01.2022Gündem
Koronavirüs salgınında alarma geçildi! Ülkenin yarısı risk altında...
Koronavirüs salgınında alarma geçildi! Ülkenin yarısı risk altında...Son dakika haberi... Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini artırmaya devam ediyor! Vaka sayıları her geçen gün artıyor, yeni varyantlar ortaya çıkarken, art arda uyarılar geliyor. Delta, Beta ve Mu varyantlarından sonra ortaya çıkan Omicron mutasyonu paniğe neden olurken, yapılan yeni açıklamaya göre diğerlerinden daha tehlikeli oluğu öğrenilen Flurona varyantı ortaya çıktı. Başından bu yana salgını en ağır geçiren İtalya’da ise korkutan bir gelişme yaşandı. Alarm verilen ülkede sarı bölge sayısını 11’e yükselirken, nüfusun yarısının büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğu bildirildi.
4.01.2022Dünya
Omikrondan sonra yeni tehlike! Flurona...
Omikrondan sonra yeni tehlike! Flurona...Dünya diken üstünde yeni mutasyon ortaya çıktı! Grip enfeksiyonuyla birleşiyor. Omikron varyantıyla birlikte koronavirüs kâbusu tüm hızıyla sürerken, İsrail’de ilk kez hamile bir kadının aynı anda hem grip hem de COVID-19 olduğu duyuruldu. Bu vakaya, grip enfeksiyonu (flu) ile COVID-19’un (coronavirus) birleşimi olarak nitelendirilen ‘Flurona’ adı kondu.
4.01.2022Dünya
'Öldü' denilip anne karnından alındı! Ağlayınca gerçek ortaya çıktı
'Öldü' denilip anne karnından alındı! Ağlayınca gerçek ortaya çıktıAdana’da 5 aylık hamileyken sancı ve kanama şikayetiyle gittiği Seyhan Devlet Hastanesi’ne bağlı Marsa ek hizmet binasında tedaviye alınan Melek Sert'in (32) karnındaki 5 aylık bebek, iddialara göre düşük yaptığı söylenerek alındı. Ölüm raporu düzenlenip kefenlenen bebek, mezarlık yolundayken ağlamaya başlayınca Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Sert ailesi, olayda ihmal varsa araştırılması için ölüm raporu düzenleyen hastaneden şikayetçi oldu.
3.01.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsdoktorzehirlenmeameliyatsaldırı

Taburcu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki taburcu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.