Sosyal Hizmet

Sosyal Hizmet

Son dakika sosyal hizmet haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sosyal hizmet ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sosyal hizmet haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sosyal Hizmet

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sosyal hizmet gelişmeleri de dahil olmak üzere 11.480 sosyal hizmet haberi bulunmuştur. Tüm sosyal hizmet haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emine Erdoğan: Koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212
Emine Erdoğan: Koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu sene ilki gerçekleştirilen Koruyucu Aile Günü Şenliklerine katılarak, “Koruyucu ailelerin kanatları altındaki çocuklarımızın sayısının, 8 bin 723’e yükseldiğini söylemekten büyük mutluluk duyuyorum. 2002’de sadece 515 olan koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212” dedi.
6.07.2022Siyaset
Bakan Yanık: 200 üniversitenin 19'unda kadın rektör var; 'cam tavanı' burada da görüyoruz
Bakan Yanık: 200 üniversitenin 19'unda kadın rektör var; 'cam tavanı' burada da görüyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 200 üniversitenin 19’unda yani yüzde 9,5'inde kadın rektör görev yaptığını belirterek, "Kadınların karar alma mekanizmalarında ve yönetim kademelerinde karşılaştıkları 'cam tavanı' burada da görüyoruz" dedi.
4.07.2022Siyaset
Bakan Yanık: Bütün babalardan bizimle iş birliği yapmalarını bekliyoruz
Bakan Yanık: Bütün babalardan bizimle iş birliği yapmalarını bekliyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Bakanlık olarak bütün babalardan ailelerimizin güçlenmesi, huzuru ve mutluluğu için bizimle iş birliği yapmalarını ve evlerini daha çok şenlendirmelerini bekliyoruz" dedi.
19.06.2022Siyaset
İçişleri Bakanlığı 5 bin 546 personel alacak! İşte personel alımı başvuru şartları!
İçişleri Bakanlığı 5 bin 546 personel alacak! İşte personel alımı başvuru şartları!İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başlıyor! 5 bin 546 personel alınacak. İlana başvurular 21 Haziran’da sona erecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İçişleri Bakanlığı personel alımı şartları ne? İşte İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı!
Hasta yakınları doktoru darbedip, silahla tehdit etti! 'Ölüm korkusu yaşadım'
Hasta yakınları doktoru darbedip, silahla tehdit etti! 'Ölüm korkusu yaşadım'Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde görevli Dr. Ali Fırat (29), 2 hasta yakınının saldırısına uğrayıp, silahla tehdit edildi. Şüpheliler gözaltına alınırken, Dr. Fırat, "Bir arbede oldu. Güvenlik görevlisi arkadaşlar ve diğer arkadaşlar araya girdi. Böyle olunca silahına sarıldı. İkisinin de üzerinde silah vardı. Biri elini silaha doğru attı, çekmeye çalışırken şarjörü düştü. Arkadaşlar hemen doğrultmaya çalışırken silahı elinden aldılar" dedi.
8.06.2022Yaşam
Bu mesleklerdeki istihdam, teşvik kapsamına alındı! Tek tek açıklandı
Bu mesleklerdeki istihdam, teşvik kapsamına alındı! Tek tek açıklandıTicaret Bakanı Mehmet Muş, sağlık hizmetinde ihracatı artırmayı hedefleyen 'Sağlık Hizmeti İhracatı 5.0 Destekleri'ni açıkladı. 'Sağlık Turizmi Destek Paketi' kapsamında rehberden tercümana, çağrı merkezi personelinden sosyal medya ve pazarlama uzmanına, yaşlı ve engelli bakım elemanından sosyal hizmet uzmanına kadar geniş bir yelpazede sağlık hizmeti ihracatı alanında nitelikli elemanların istihdamı, teşvik kapsamına alındı.
6.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Bu yıl ücretsiz başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Bu yıl ücretsiz başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması ve Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, eğitim-öğretimdeki ücretsiz kitap dağıtımına ilişkin "Bir yenilik daha yapıyoruz; yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız. Bu yeni uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
2.06.2022Siyaset
Elektrik ve doğal gaz desteği ile ilgili son dakika açıklaması! Şartlar esnetildi, onlar da alacak...
Elektrik ve doğal gaz desteği ile ilgili son dakika açıklaması! Şartlar esnetildi, onlar da alacak...Elektrik ve doğal gaz desteği ile ilgili güzel haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yeni yapılan düzenlemeyi duyurdu. Elektrik desteğinden yararlanma şartları esnetildi. Evde bakım yardımı alanlar elektrik desteğinden faydalanamıyordu. Bundan böyle, evde bakım yardımı alan engelliler de elektrik desteğinden yararlanacak. Her hasta için normalde verilen elektrik tüketim desteğine ek olarak aylık 150 kilovatsaatin karşılığı olan tutarda destek sağlanacak. Öte yandan doğal gaz yardımı ile ilgili de konuşan Bakan Yanık, destek miktarının artırılmasına yönelik çalışmaların yapıldığı bilgisini vererek, başvuruların e-Devlet üzerinden alındığını belirtti.
2.06.2022Ekonomi
Türkiye'nin 2022 ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandı
Türkiye'nin 2022 ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandıEkonomide birinci çeyrek büyüme performansı belli oldu. TÜİK verilerine göre, ilk üç aylık dönemde büyüme yüzde 7,3 olarak gerçekleşti.
31.05.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açık
Bakan Yanık: Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze’nin herkese kapısını açan kapsayıcı yapısını koruyarak yeni bir tesis olan Sosyal Hizmet Şehri kurduklarını belirterek, “Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açık. Ziyaretle ilgili kısıtlamalarımızı kaldırdık” dedi.
28.05.2022Siyaset
Emine Erdoğan, 150 anaokulu toplu açılış törenine katıldı
Emine Erdoğan, 150 anaokulu toplu açılış törenine katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Avcılar'da katıldığı '150 Anaokulu Toplu Açılış Töreni'nde, “Bugün 150 anaokulumuzun açılışını yapıyoruz. Yaklaşık 30 bin yavrumuz bu eğitim yuvalarında akademik hayatlarına ilk adımlarını atacaklar. Elbette hedeflerimiz bundan çok daha büyük. Mevcut 2 bin 782 anaokuluna ek 3 bin, mevcut 30 bin anasınıfına ek 40 bin anasınıfı daha açacağız" dedi.
27.05.2022Siyaset
Bakan Yanık: Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruz
Bakan Yanık: Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Yeni bir Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruz. Bu yeni planda eğitim, istihdam, sağlık, barınma, sosyal hizmet-sosyal yardım olmak üzere 5 farklı alanda Roman vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve hayat standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz" dedi.
26.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Anlaşma sağlandı, 5 milyar dolarlık hedef
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Anlaşma sağlandı, 5 milyar dolarlık hedefCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya Devlet Başkanı Duque ile ikili görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. "Türk ve Kolombiyalı iş insanları arasındaki temasın artırılmasını destekliyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmaktır" ifadelerini kullandı.
20.05.2022Siyaset
İstanbul'un fethi ne zaman? İstanbul'un fethi şenlikleri nerede yapılacak, Atatürk Havalimanı’nda mı İstanbul’un fethi kutlanacak?
İstanbul'un fethi ne zaman? İstanbul'un fethi şenlikleri nerede yapılacak, Atatürk Havalimanı’nda mı İstanbul’un fethi kutlanacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacağını belirtti. Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’a yakışır bir fetih şenliğini bu yıl Atatürk Havalimanı’nda yapacağız” dedi. Söz konusu gelişmenin ardından “İstanbul'un fethi ne zaman?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. Peki, İstanbul'un fethi şenlikleri nerede yapılacak, Atatürk Havalimanı’nda mı İstanbul’un fethi kutlanacak?
20.05.2022Gündem
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiğinde dünyada tek örneği olacak
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiğinde dünyada tek örneği olacakCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi ile ilgili olarak, 'Bittiğinde dünyada tek örneği olacak.' dedi.
20.05.2022Siyaset
Bakan Yanık'tan 'mülakatta kasıtlı eleme' iddialarına yanıt
Bakan Yanık'tan 'mülakatta kasıtlı eleme' iddialarına yanıtAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, CNN Türk ekranlarında Dicle Canova'nın konuğu oldu. Bakan Yanık, Nisa bebeğin sağlık durumu ile ilgili son durum hakkında bilgi vererek, "Nisa Bebek hastanede, Bakırköy'de hayati tehlikeyi atlattı. Sonda ile besleniyor, nefes alması tam yerine gelmedi. Hastanede uzun süre kalmasını doktorlar doğru bulmuyorlar" dedi. Bakan Yanık mülakatta kasıtlı eleme iddialarıyla ilgili olarak, "Daha hayata yeni başlayan çocuklara kimsenin bu muameleyi yapmaya kimsenin hakkı yok. 8 ayrı komisyonla mülakat yaptık. Komisyonların tamamı yönetici pozisyonlarında. En düşük unvanlısı daire başkanıydı. 1.5 ay boyunca binayı kilitledim, mülakattaydılar. Rüşvet ve torpil iddiaları tümüyle yalan" değerlendirmesinde bulundu.
19.05.2022Gündem
Emine Erdoğan: Maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruz
Emine Erdoğan: Maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, bağımlılıkların bireysel ve toplumsal hayatı tehdit ettiğini belirterek, "Geleneksel değerlerden ve geleneksel kurumlardan bir kopuş söz konusu. Yakın ilişkilerimiz zayıflıyor, maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruz" dedi.
17.05.2022Siyaset
Bakan Yanık: Gerçek çözüm önerilerine ciddi ve samimi gayretlerle ulaşabiliriz
Bakan Yanık: Gerçek çözüm önerilerine ciddi ve samimi gayretlerle ulaşabilirizAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Aile Değerlerimiz ve Değişen Dünya' konulu çalıştayda yaptığı konuşmada "Aile için bireyi, birey için aileyi feda etmeden, gerçek çözüm önerilerine ancak bu çalıştay gibi ciddi ve samimi gayretlerle ulaşabileceğimize inanıyorum" dedi.
17.05.2022Siyaset
2.354 TL banka hesaplarına yatırıldı! Hemen kontrol edin, paranız ödenmediyse...
2.354 TL banka hesaplarına yatırıldı! Hemen kontrol edin, paranız ödenmediyse...Yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler başlıyor. Paralar hesaplara aktarılıyor. 2.354 TL'lik ödemeler bugünden itibaren vatandaşların banka hesaplarında olacak. Ödemelerin 20 Mayıs tarihine kadar tamamlanması planlanıyor. Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için toplam 1 milyar 278 milyon TL evde bakım yardımı vatandaşlara ödenmeye başlıyor. Kimlerin paraları bugün yatırılacak? Evde bakım yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte evde bakım maaşı ile ilgili detaylar...
15.05.2022Ekonomi
2.354 TL yarın banka hesaplarında! Yüz binlerce kişi bekliyordu, ödemeler başlıyor...
2.354 TL yarın banka hesaplarında! Yüz binlerce kişi bekliyordu, ödemeler başlıyor...Paralar hesaplara yatırılıyor. Yüz binlerce kişi bekliyordu. Tarih belli oldu; ödemeler başlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık duyurdu. Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı desteği veriliyor. Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen hak sahibi başına aylık 2 bin 354 TL ödeme yapılıyor. Yarından itibaren paralar hesaplara yatırılacak ve ödemeler 20 Mayıs'a kadar tamamlanacak. Evde Bakım Yardımı ile ilgili son dakika açıklaması...
14.05.2022Ekonomi
25 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı
25 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan 25 bin işçiyi kapsayan 5'inci Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’dan sözleşmeli personel alımı ile ilgili açıklama!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’dan sözleşmeli personel alımı ile ilgili açıklama!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili açıklama geldi. Bakanlık, 4 bin 175 sözleşmeli pozisyon için yapılan sınav sonuçları ile ilgili yayımlanan haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına ilişkin personel alım süreci ile ilgili soruları yanıtladı.
Doğum parası hesaplama nasıl yapılır? 2022 doğum parası ne kadar? Doğum parası başvurusu nasıl yapılır?
Doğum parası hesaplama nasıl yapılır? 2022 doğum parası ne kadar? Doğum parası başvurusu nasıl yapılır? Devlet tarafından yeni doğum yapan annelere ödenen iki farklı doğum parası bulunuyor. İlki, her doğum yapan TC vatandaşına verilen yardım parası ikincisi ise, çalışan kişinin hamilelik nedeniyle çalışamadığı zaman dilimi için ödenen SGK tarafından verilen rapor parasıdır. Biribirinden farklı olan doğum parası alma şartları da farklı. Pek çok kişi 2022 doğum parası miktarı ve nasıl alınacağı ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, Doğum parası hesaplama nasıl yapılır? 2022 doğum parası ne kadar? Doğum parası başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…
Bakan Yanık: “Bakım elemanlarımıza ekstra yüzde 7 prim ve yüzde 2 gece zammı yaptık”
Bakan Yanık: “Bakım elemanlarımıza ekstra yüzde 7 prim ve yüzde 2 gece zammı yaptık”Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakanlıkta çalışan personellere emeklerinin karşılığını vermek için son derece yoğun çalıştıklarını söyleyerek, “2022 Nisan ayında aldığımız kararla bakım elemanlarımıza ekstra yüzde 7 prim ve yüzde 2 gece zammı yaptık. Yeni düzenlemelerle birlikte bu iyileştirme oranı ücretlere yüzde 47’nin üzerinde bir artışla yansımız olacak” dedi.
8.05.2022Siyaset
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı. Bakan Yanık, “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrimiz, Arnavutköy Yassıören bölgesinde yaklaşık 150 dönüm üzerine kurulacak gerçek bir sosyal hizmet şehri olacak” dedi
1.05.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Hizmet ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sosyal hizmet haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.