Sıfır Atık Projesi

Sıfır Atık Projesi

Son dakika sıfır atık projesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sıfır atık projesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sıfır atık projesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sıfır Atık Projesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sıfır atık projesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 214 sıfır atık projesi haberi bulunmuştur. Tüm sıfır atık projesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
İklim Şurası'nda 217 önemli karar alındı
İklim Şurası'nda 217 önemli karar alındıTürkiye, 2022 yılında gerek çevreden enerjiye, gerek sanayiden tarıma, gerekse şehirleşmeden ulaşıma kadar birçok alanda yürütülen projelerle iklim değişikliği ile mücadelede her geçen gün elini daha da güçlendiriyor.
27.06.2022Ekonomi
Emine Erdoğan’dan Büyükşehir’in ‘Sıfır Atık’ çalışmalarına övgü
Emine Erdoğan’dan Büyükşehir’in ‘Sıfır Atık’ çalışmalarına övgüEtnospor Kültür Festivali’nde Büyükşehir Belediyesinin standını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sıfır atık projesi çerçevesinde yapılan el sanatlarını yerinde inceledi.
15.06.2022Gündem
Çevre Günü'nde 10 milyon 'sıfır atık çantası' dağıtıldı
Çevre Günü'nde 10 milyon 'sıfır atık çantası' dağıtıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bu yılki temasını "Sıfır Atık" olarak belirlediği Türkiye Çevre Haftası’nı 81 ilde çeşitli etkinliklerle kutluyor. Etkinlikler çerçevesinde Çevre Günü’nde 10 milyon vatandaşa sıfır atık çantası dağıtıldı.
5.06.2022Gündem
Çevre gününde 10 milyon vatandaşa sıfır atık çantası dağıtıldı
Çevre gününde 10 milyon vatandaşa sıfır atık çantası dağıtıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bu yılki temasını "Sıfır Atık" olarak belirlediği Türkiye Çevre Haftası’nı 81 ilde çeşitli etkinliklerle kutluyor. Etkinlikler kapsamında Çevre Günü’nde 10 milyon vatandaşa sıfır atık çantası dağıtıldı. Son 3 yılda plastik poşet kullanımı yüzde 65 oranında azalırken 3.8 milyar TL tasarruf sağlandı.
5.06.2022Gündem
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Çevre Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Çevre Günü' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Doğayı yok etmekle onun şifacısı olmak arasında yalnızca bir bakış açısı farkı var. Kaybettiklerimizi ikame edebilir, yeryüzünün yaralarını sarabiliriz" dedi.
4.06.2022Siyaset
AK Parti Kızılcahamam kampı ne zaman, kaç gün sürecek? AK Parti Kızılcahamam kampı hangi otelde yapılıyor?
AK Parti Kızılcahamam kampı ne zaman, kaç gün sürecek? AK Parti Kızılcahamam kampı hangi otelde yapılıyor?AK Parti kampa giriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantıda kritik 3600 ek gösterge, dış politika ve ekonomiyle ilgili kararlar alınması bekleniyor. Peki, AK Parti Kızılcahamam kampı ne zaman, kaç gün sürecek? AK Parti Kızılcahamam kampı hangi otelde yapılıyor?
4.06.2022Gündem
Emine Erdoğan, 'Dünya Ortak Evimiz' yazarlarının çevre önerilerini dinledi
Emine Erdoğan, 'Dünya Ortak Evimiz' yazarlarının çevre önerilerini dinlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kendisinin ve 28 çevre gönüllüsünün hikayelerinin yer aldığı 'Dünya Ortak Evimiz' kitabı yazarlarının çevre ile ilgili önerilerini dinledi.
3.06.2022Gündem
Emine Erdoğan: Büyük bir dönüşüme ihtiyacımız var
Emine Erdoğan: Büyük bir dönüşüme ihtiyacımız var Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, iklim değişikliğine ilişkin, "Okyanus ısınma oranı son 20 yılda hızla artarken sıcaklık her zamankinden daha derine tesir ediyor. Doğa artık bu stresi kaldıramıyor. Büyük bir dönüşüme ihtiyacımız var ve bunu başarmak, insanların her zamankinden çok dayanışma içinde olmasına bağlı" dedi.
1.06.2022Gündem
MEB resmen duyurdu! 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için geçerli! 81 ili kapsıyor, haftada iki saat...
MEB resmen duyurdu! 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için geçerli! 81 ili kapsıyor, haftada iki saat...Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. MEB yeni kararları resmen duyurdu. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsıyor. Güncelleme yapıldı. Haftada 2 ders saati olarak belirlendi. Çevre dostu projeleri odak noktasına alan MEB’in bu kapsamda hayata geçirdiği geri dönüşüm kütüphanelerinin sayısı 525’e ulaştı. Bu alanda bilinç oluşturmak amacıyla adımlar atan Bakanlığın, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi ve Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği dersi ile öğrenciler, sıfır atık konusunda bilgilendirilecek. Bakanlık öğrencilerde çevre bilinci oluşturulması için Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği dersini de müfredata ekledi. 2015’ten itibaren 7 ve 8. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulan “Çevre Eğitimi” dersinin adını “Çevre Eğitimi ve iklim değişikliği” olarak değiştiren Bakanlık, müfredatı da güncelledi. 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren ortaokul 6, 7 ve 8. sınıflarda haftada 2 ders saati olmak üzere toplam 72 saat seçmeli olarak verilecek derste öğrenciler, sıfır atık konusunda bilgilendirilecek.
6.05.2022Eğitim
Emine Erdoğan, iftarını öğrencilerle birlikte yaptı
Emine Erdoğan, iftarını öğrencilerle birlikte yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Hacı Ömer Sabancı Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerle iftarda bir araya geldi.
6.04.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Çevre Dostu Bin Okul' projesini tanıttı
Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Çevre Dostu Bin Okul' projesini tanıttıMilli Eğitim Bakanlığı'nca, her ilçede 1 olmak üzere toplam bin okul güneş enerjisi sistemi, yağmur suyu depolama üniteleri kurularak, çevre dostu haline getirilecek. 'Çevre Dostu Bin Okul' projesinin tanıtımını yapan Bakan Mahmut Özer, "Bizim hedefimiz 1000 okulla başlayıp, 57 bin 108 okulumuzun tamamının çevre dostu okullar olması" dedi.
28.03.2022Eğitim
Bakan Yanık: Mülteci çocuklar için hükümetler harekete geçmelidir
Bakan Yanık: Mülteci çocuklar için hükümetler harekete geçmelidirAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Kayıp göçmen veya mülteci çocuklar sorununun boyutu ve önemi konusunda farkındalık oluşturmak istiyorum. Bu çocuklar savunmasızdır ve şiddet, cinsel istismar, insan ticareti, sömürü ve ölüm gibi çeşitli tehlikelerle karşı karşıyadır. Hükümetler, bu çocukların korunması ve gerekli bakımın sağlanması için harekete geçmelidir” dedi.
17.03.2022Siyaset
Bakan Yanık: Kadınların sürdürülebilir çevre mücadelesinde ön saflarda
Bakan Yanık: Kadınların sürdürülebilir çevre mücadelesinde ön saflardaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ABD’nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu’nun 66’ncı Oturumunun “Çevre ve afet riskini azaltma politikaları ve programları: küreselden yerele bütüncül ve entegre eylemler yoluyla eşitliği ilerletmek” başlıklı Bakanlar düzeyindeki yuvarlak masa toplantısına katıldı.
15.03.2022Dünya
Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika kararı! Bakan Özer duyurdu, 7,8, 11 ve 12. sınıf  öğrencileri...
Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika kararı! Bakan Özer duyurdu, 7,8, 11 ve 12. sınıf öğrencileri...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Flaş gelişme Bakan Özer tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Milyonlarca öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. 7,8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor. MEB yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika gelişmesini duyurdu. 6 Ağustos'tan sonrası için geçerli. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık görevini devraldığı 6 Ağustos'ta yaptığı, önceliğinin okulları yüz yüze eğitime hazır hale getirmek olduğuna yönelik açıklamasını hatırlatarak, o günden sonra yüz yüze eğitime geçiş için 180 günlük çalışma yürüttüklerini ifade etti. Öte yandan MEB tarafından uzaktan eğitim sürecinin telafisi için de önemli adımlar atılıyor. Bu kapsamda öğrenme kayıplarının tespiti için 7,8, 11 ve 12. sınıf düzeylerinden toplam 4 milyon 565 bin 916 öğrenciye kazanım değerlendirme uygulaması yapıldı. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması adına 59 anaokulu ve 6 bin 950 yeni ana sınıfı eğitime başladı. 5 yaş grubunda okullaşma oranı180 günde yüzde 78'den yüzde 90'a ulaştı. Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" ile de 2 ayda 81 ilde 16 bin 361 yeni kütüphane inşa edildi. Kitap sayısı 28 milyondan 50 milyona ulaştı.
20.02.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BAE ile iş birliği vurgusu: Memnuniyet duyuyoruz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BAE ile iş birliği vurgusu: Memnuniyet duyuyoruz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "İş birliğimizde son dönemde sağlanan ivmeyi muhafaza etmek ve ileriye taşımak konusundaki iradenin karşılıklı olmasından ayrıca memnuniyet duyuyoruz." dedi.
15.02.2022Siyaset
Dubai'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı
Dubai'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajıBirleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dubai EXPO 2020 Türkiye Ulusal Günü Programına katıldı.
15.02.2022Siyaset
Ev almak isteyenlere müjde! Bakan tarih verip duyurdu
Ev almak isteyenlere müjde! Bakan tarih verip duyurduEv almak isteyen herkesi yakından ilgilendiren gelişme! Bakan müjdeyi verdi, tarihi açıkladı. Daha önceki kampanyadan 28 bin vatandaş faydalanmıştı, yeni indirim müjdesi geldi. İzmir'de 2022'de evine kavuşmayan tek depremzede kalmayacağını söyleyen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ konutlarında yeni bir kampanya için geri sayımın başladığını duyurdu.
5.02.2022Ekonomi
Yarıyıl tatili sonrası başlıyor! MEB harekete geçti ve duyurdu...
Yarıyıl tatili sonrası başlıyor! MEB harekete geçti ve duyurdu...Yarıyıl tatili sonrası başlıyor! Eğitimler için düğmeye basıldı. MEB'ten son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul yöneticilerine liderlik ve yöneticilik eğitimi verileceğini açıklayarak, "Yarıyıl tatilinden sonra tüm okul yöneticilerimize liderlik eğitimlerinden iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasına ve bütçenin verimli bir şekilde kullanımına kadar kapsamlı bir eğitim başlatacağız." ifadelerini kullandı.
29.01.2022Eğitim
MEB harekete geçti, Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu, 81 ili kapsıyor, 25 günde...
MEB harekete geçti, Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu, 81 ili kapsıyor, 25 günde...MEB son dakika olarak duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. 81 ilin tümünü kapsıyor. Güzel haber öğrenciler yarıyıl tatilindeyken geldi. Bakan Özer detayları paylaştı. Eğitimde fırsat eşitliği adına önemli bir adım. 25 günde tamamlandı. Millî Eğitim Bakanlığı, okullar arası imkân farklılıklarını azaltmak için 2021 yılı Ekim ayı sonunda başlattığı ve 31 Aralık 2021 tarihinde tamamlanan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında 16 bin 361 yeni kütüphane yaptı. Mevcut kütüphaneler zenginleştirildi. Projeyle kütüphanelerdeki kitap sayısı, 28 milyondan 42 milyona yükseltildi.
25.01.2022Eğitim
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacak
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacakİstanbul Havalimanı’nın yürüttüğü Artwist Artıktan Sanata projesinde hayat bulan eserler sahiplerini buldu. Emine Erdoğan’ın da son dokunuşlarını yaptığı eserlerden elde edilen 1 milyon 20 bin lira çocuklar için KAÇUV, TESYEV ve ENEV’e bağışlanacak.
21.01.2022Gündem
Harekete geçildi, Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyor!
Harekete geçildi, Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyor!Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Gündem
Toptancı halleri ve pazar yerleriyle ilgili flaş karar! Bakanlık duyurdu
Toptancı halleri ve pazar yerleriyle ilgili flaş karar! Bakanlık duyurduSon dakika haberi... Toptancı halleri ve pazar yerleriyle ilgili flaş gelişme! Bakanlık resmen duyurdu, tamamen değişiyor! Kurallar belli oldu, artık zorunlu olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan start vermişti, hayata geçiyor. Düzenleme ile tek kullanımlık bardak, tabak, çatal, kaşık, bıçak gibi ürünler ile pipet ve ıslak mendil kullanımının azaltılması, kargo ve mesafeli satışlarda gereğinden fazla ambalaj kullanımının engellenmesi, plastik kullanımının azaltılması, gıda ve tekstil atıklarının önlenmesi ve kaynağında ayrı biriktirilmesi amaçlanıyor. İşte detaylar...
6.01.2022Ekonomi
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da devam eden AK Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nda belediye başkanlarına hitap etti. Bakanlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bakan Murat Kurum, belediye başkanlarına “iklim değişikliği ve yeşil kalkınma projeleri hazırlayıp Bakanlığa başvurmaları” çağrısında bulundu. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile ilgili ise Kurum, ' İnşallah tamamlandığında dünyanın sayılı şehir parkları arasındaki yerini alacak' ifadelerine yer verdi.
24.12.2021Siyaset
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'ndan son dakika açıklaması! Müfredat değişiyor! Milyonlarca öğrenciyi kapsıyor
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'ndan son dakika açıklaması! Müfredat değişiyor! Milyonlarca öğrenciyi kapsıyorMEB'den son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca öğrenciyi kapsıyor. Müfredat ile ilgili flaş karar! Ve değişiyor. Tarih verildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokullarda iki kademede seçmeli "çevre eğitimi" dersinin, gelecek yıldan itibaren üç kademede "çevre eğitimi ve iklim değişikliği" adı altında uygulanmasına karar verildi. Öte yandan öğretmenlere de Sömestr tatilinde iklim değişikliği, çevre bilinci, sıfır atık konularında bilgiler verilecek.
18.12.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı, 81 ilde harekete geçildi, yıl sonuna kadar...
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı, 81 ilde harekete geçildi, yıl sonuna kadar...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB'den son dakika kararları art arda geldi. Tüm öğrencileri çok yakından ilgilendiriyor. Tek tek açıklandı. Bakan Özer imzası ile 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderildi. Tamamen değişiyor. MEB tarafından öğrenciler için önemli bir adım atıldı. 81 ilde hayata geçiriliyor. 30 şehirde tamamlandı. Ağrı’da “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesinin kütüphanesi, atık malzemeler kullanılarak yapıldı. Kütüphanede Emine Erdoğan himayesinde yürütülen “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” ve “Sıfır Atık” projeleri birlikte hayat buldu. Millî Eğitim Bakanlığı, 81 ilde atık malzemeler geri dönüştürülerek en az bir kütüphane yapmayı hedefliyor. Öte yandan eğitimde fırsat eşitliği kapsamında köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yapıldı. Düzenlemeye göre, bu bölgelerde ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı 10'dan 5'e düşürüldü.
14.12.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Sıfır Atık Projesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sıfır atık projesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.