Sayı

Sayı

Son dakika sayı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sayı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sayı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sayı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sayı gelişmeleri de dahil olmak üzere 22.842 sayı haberi bulunmuştur. Tüm sayı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalıyla patladı! Merak edilen soru yanıt buldu
Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalıyla patladı! Merak edilen soru yanıt bulduTürkiye günlerce sahte doktor Ayşe Özkiraz'ı konuşmuştu. Tekirdağ'daki Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz olayında peş peşe sıcak gelişmeler yaşanmıştı. En son Özkiraz'ın astsubay sevgilisinin ifadelerine ulaşılmış ve her şeyi anlatmıştı. Özkiraz'ın tutuklanmasının ardından sahte diploma detayıyla ilgili merak edilen soru yanıt buldu.
7.12.2022Gündem
Spor Bakanı Kasapoğlu: Bir devrim yazdık ve o devrimle üniversite harçlarını tarihe gömdük
Spor Bakanı Kasapoğlu: Bir devrim yazdık ve o devrimle üniversite harçlarını tarihe gömdükGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, an itibariyle başvuru yapan gençlerin tamamının GSB yurtlarına yerleştiğini kaydederken, ‘’Devletimiz GSB Yurtları çatısı altına girmek isteyen hiçbir gencini dışarda bırakmadı’’ dedi. Bakan Kasapoğlu, son 4 senede milli sporcuların sporcularımız, 19 bin 620 madalya elde ettiğini bildirdi.
Süper Loto sonuçları sorgulama: 6 Aralık Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...
Süper Loto sonuçları sorgulama: 6 Aralık Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Haftanın üç günü gerçekleştirilen çekilişler ile talihlilerin belirlendiği Süper Loto'da bu akşamın kazandıran numaraları çekilişin tamamlanmasının ardından belli oldu. Süper Loto oynayan vatandaşlar oynadıkları biletlere ne kadar ikramiye isabet ettiğini Milli Piyango Online üzerinden sorgulayabilecek. İşte 6 Aralık Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...
6.12.2022Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayında 'Cerrahpaşa' detayı! Astsubay sevgilisi her şeyi anlattı
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayında 'Cerrahpaşa' detayı! Astsubay sevgilisi her şeyi anlattıHer şey sevgilisinin ona çiçek göndermesi ile ortaya çıktı. Türkiye’nin günlerdir konuştuğu olayda skandalların ardı arkası kesilmiyor. İfadesinde tüm gerçekleri anlatan sahte doktorun sadece sağlık sektöründe değil, özel hayatında da bir yalan makinesi olduğu belirlendi. Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve sahte diploma ile görev yaptığı anlaşıldıktan sonra tutuklanan Ayşe Özkiraz ile ilgili yeni ortaya çıkan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi detayı olayı başka bir boyuta taşıdı.
6.12.2022Yaşam
Kasımpaşa’da restoran önünde duran genç husumetlileri tarafından silahlı saldırıya uğradı
Kasımpaşa’da restoran önünde duran genç husumetlileri tarafından silahlı saldırıya uğradıSaldırı sonucu genç bacağından yaralanırken, saldırgan ve ona gözcülük yapan 2 şüpheli Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri tarafından yakalandı.
6.12.2022Yaşam
Babası futbolcu yapmak istedi Eda Erdem hastalanınca Fenerbahçe'nin efsanesi oldu
Babası futbolcu yapmak istedi Eda Erdem hastalanınca Fenerbahçe'nin efsanesi olduTürk voleybol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan ve gerek Fenerbahçe'de gerekse Milli Takım'da gösterdiği performansla başarılara doymayan Eda Erdem'in hayat hikayesi kendisini yakından takip eden sporseverleri oldukça gururlandırdı.
6.12.2022Voleybol
Sahte doktor Ayşe Özkiraz olayında yeni gelişme: Bütün hastane biliyordu
Sahte doktor Ayşe Özkiraz olayında yeni gelişme: Bütün hastane biliyorduTüm Türkiye günlerdir sahte doktor Ayşe Özkiraz'ı konuşuyor. Tekirdağ'daki Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz olayında yeni bir gelişme yaşandı. Özkiraz'ın astsubay sevgilisinin ifadelerine ulaşıldı. Astsubay sevgiliye ulaşan Özkiraz'ın diğer sevgilisi, Özkiraz hakkında her şeyi anlattı. Tüm bunlar üzerine şüpheleri daha da artan astsubay sevgili, Özkiraz'la buluştu. Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları da ortaya çıktı.
6.12.2022Gündem
Çağatay Akman hakim karşısında: Öykü bana saldırdı
Çağatay Akman hakim karşısında: Öykü bana saldırdıŞarkıcı Çağatay Akman geçen yıl tartışma sırasında eski sevgilisi Öykü Uslu ve arkadaşını darbettiği iddiasıyla yargılandığı davada ifade verdi. Ünlü şarkıcı, duruşmanın ardından "On numara geçti" açıklamasını yaptı.
2.12.2022Magazin
18 yaşındaki genç hortum, baston ve sopayla dövülerek öldürüldü!
18 yaşındaki genç hortum, baston ve sopayla dövülerek öldürüldü!Adana’da akrabalarının yaralanması olayına karıştığı öne sürülen 18 yaşındaki bir genci kaçırıp hortum, baston ve sopayla döverek öldürdüler. Olaya ilişkin gözaltına alınan 11 şüpheliden 6'sı tutuklandı.
2.12.2022Yaşam
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı! Sevgilisi itiraf etti
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı! Sevgilisi itiraf ettiTüm Türkiye günlerdir sahte doktor Ayşe Özkiraz'ı konuşuyor. Her geçen gün yeni detayların çıktığı olayda Özkiraz'ın astsubay sevgilisinin ifadelerine ulaşıldı. Astsubay sevgiliye ulaşan Özkiraz'ın diğer sevgilisi, Özkiraz hakkında her şeyi anlattı. Tüm bunlar üzerine şüpheleri daha da artan astsubay sevgili, Özkiraz'la buluştu. Bu buluşma sonrası gerçek ortaya çıktı. Öte yandan Sahte doktorun ses kaydı  ve yazışmaları da ortaya çıktı. Özel bir üniversitenin sağlık bölümü öğrencilerinin yer aldığı WhatsApp grubuna ses kaydı atan Ayşe Özkiraz (20), girdiği ameliyatlar ile ilgili bilgi aktarıyor. İşte Türkiye'nin gündemine oturan sahte doktor skandalının detayları...
2.12.2022Gündem
Kış lastiği uygulaması başladı! 1152 lira ceza kesilecek
Kış lastiği uygulaması başladı! 1152 lira ceza kesilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı kararıyla şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımasında kullanılan taşıtlarda kış lastiği takılmasını zorunlu kılan “kış lastiği uygulaması” 1 Aralık’tan itibaren başladı. 1 Nisan 2023’e kadar 4 ay boyunca devam edecek uygulamada, kurala uymayan araçların sürücülerine 1152 lira ceza kesilecek.
2.12.2022Ekonomi
Süper Loto sonuçları sorgulama: 1 Aralık Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...
Süper Loto sonuçları sorgulama: 1 Aralık Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Haftanın üç günü gerçekleştirilen çekilişler ile talihlilerin belirlendiği Süper Loto'da bu akşamın kazandıran numaraları çekilişin tamamlanmasının ardından belli oldu. Süper Loto oynayan vatandaşlar oynadıkları biletlere ne kadar ikramiye isabet ettiğini Milli Piyango Online üzerinden sorgulayabilecek. İşte 1 Aralık Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...
1.12.2022Gündem
Çocuklar için miyopi uyarısı: Birçok hastalığa neden olabilir
Çocuklar için miyopi uyarısı: Birçok hastalığa neden olabilir Dünya çapında en yaygın görme bozukluğu olan miyopi çocuklarda da görme bozukluğunun en önde gelen nedeni olarak karşımıza çıkıyor. 2010 yılında dünya nüfusunun yüzde 27’sinde miyopik kırma bozukluğu mevcuttu. Bu oranın 2050 yılında yüzde 52’ye kadar çıkacağı ve yüksek miyopi oranının da yüzde 10’lara ulaşacağı tahmin ediliyor. Yüksek miyopinin sadece basit bir kırma kusuru olmadığını ve beraberinde diğer göz bozukluklarına da neden olabildiğini belirten Prof. Dr. Nur Acar Göçgil, "Yüksek miyopi değerlerine sahip olan bir kişi ilerleyen yaşantısında katarakt, glokom, retina yırtığı/dekolmanı ve sarı nokta hastalığına çok daha sık yakalanıyor. Erken teşhis için ailelere bu konuda büyük görev düşüyor" dedi.
1.12.2022Sağlık
Sahte doktor Ayşe Özkiraz annesiyle cezaevinde yüzleşti! İlk sözleri bu oldu
Sahte doktor Ayşe Özkiraz annesiyle cezaevinde yüzleşti! İlk sözleri bu olduTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Özkiraz, babasını 10 yıl boyunca ‘tıp kitapları alacağım’ yalanıyla para isteyerek kandırmış. Yaşanan olayın ardından 5 gündür cezaevinde olan Özkiraz’ın annesi kızıyla ilk kez karşı karşıya geldi. Anne Semra Arslan o görüşmenin detaylarını anlattı.
1.12.2022Gündem
Sahte doktorun ifadesi ve olayı! Ayşe Özkiraz kimdir, kaç yaşında, nereli? Sahte doktor olayı nedir, kaç hastaya ameliyat yaptı? İşte sahte doktorun hikayesi…
Sahte doktorun ifadesi ve olayı! Ayşe Özkiraz kimdir, kaç yaşında, nereli? Sahte doktor olayı nedir, kaç hastaya ameliyat yaptı? İşte sahte doktorun hikayesi…Sahte Doktor Ayşe Kiraz kimdir, kaç yaşında, nereli? Sahte Doktor Ayşe Özkiraz olayı gündemdeki yerini koruyor. Sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında detaylar gün geçtikte artıyor. Öte yandan Özkiraz'ın annesi Semra Arslan ATV'ye yaptığı açıklamalarda kendisinin de ilk defa öğrendiğini ifade ederek, "Ben büyüyünce doktor olacağım derdi. 'Anne sen çok çektin, ben seni kurtaracağım' derdi. Doğru söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları nasıl çıkarttı? Ben arıyorum, arkadaşları ile Çapa'da yemek yiyor. O güne kadar bilmiyorduk" dedi. Peki, Sahte Doktor Ayşe olayı nedir, sahte doktor ifadesi ne, sahte doktor nasıl ortaya çıktı?
30.11.2022Gündem
Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı ilanı yayınlandı mı?  Tıbbi sekreter alımı başvuru şartları ne?
Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı ilanı yayınlandı mı? Tıbbi sekreter alımı başvuru şartları ne?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu! 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yapılacak. Daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından 32 bin tıbbi sekreter alımı yapılacağı ve her poliklinikte bir tıbbi sekreter istihdam edileceği duyurulmuştu. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, alımların kısa sürede tamamlanacağını duyurdu. Peki, Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı ilanı yayınlandı mı, başvurular ne zaman başlıyor? Tıbbi sekreter alımı başvuru şartları ne? Tıbbi sekreter ne iş yapar? İşte detaylar…
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayında astsubay detayı! Skandalı patlatan bir mesaj oldu
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayında astsubay detayı! Skandalı patlatan bir mesaj olduTekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Daha önce başka sahte doktorlar olduğunu da itiraf eden Özkiraz, kendisine doğum gününde çelenk göndermiş. Üstelik genç kadının özel hayatındaki sahtekarlıkları da ifşa oldu. Skandaldaki ‘astsubay mesajı detayı’ ise okuyanları şaşırtırken, Özkiraz' hayatı tamamen yalan hikayesi çıktı. Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği 2 müfettiş, hastanedeki çalışmalarını tamamladı. Savcılığın soruşturması kapsamında el konulan cep telefonunun incelemesi süren Özkiraz'ın banka hesapları da incelenmeye alındı.Öte yandan sahte doktor Özkiraz'ın babası Ali Özkiraz ilk kez konuştu. Kızının babası Ali Özkiraz'ı da kandırdığı ortaya çıktı. Baba Özkiraz "Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı" dedi ve kendisini nasıl kandırdığını anlattı. İşte Türkiye’nin konuştuğu olayla ilgili şoke eden detaylar...
30.11.2022Yaşam
Süper Loto sonuçları sorgulama: 29 Kasım Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...
Süper Loto sonuçları sorgulama: 29 Kasım Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Haftanın üç günü gerçekleştirilen çekilişler ile talihlilerin belirlendiği Süper Loto'da bu akşamın kazandıran numaraları çekilişin tamamlanmasının ardından belli oldu. Süper Loto oynayan vatandaşlar oynadıkları biletlere ne kadar ikramiye isabet ettiğini Milli Piyango Online üzerinden sorgulayabilecek. İşte 29 Kasım Süper Loto çekilişinde kazandıran numaralar...
29.11.2022Gündem
Bakan Koca: Çok yakında aramıza 15 bin 537 tıbbi sekreter arkadaşımız daha katılacak
Bakan Koca: Çok yakında aramıza 15 bin 537 tıbbi sekreter arkadaşımız daha katılacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yapılacağını duyurdu.
Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman? Sağlık Bakanlığı kura listesi ne zaman açıklanır?
Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman? Sağlık Bakanlığı kura listesi ne zaman açıklanır? Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi alımı başvuruları 28 Kasım’da başladı. İŞKUR üzerinden alınan başvurular 2 Aralık’ta sona erecek. Başvurularını tamamlayan adaylar işçi alımı kura çekiliş tarihlerini araştırıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman? Sağlık Bakanlığı kura listesi ne zaman açıklanır? İşte detaylar…
Tahıl koridorundan 501 gemi ile 12 milyon tondan fazla tahıl taşındı
Tahıl koridorundan 501 gemi ile 12 milyon tondan fazla tahıl taşındıRusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yaşanan "gıda krizi" riskinin ortadan kaldırılmasına yönelik Türkiye'nin çabalarıyla oluşturulan 'tahıl koridoru'ndan bugüne kadar 501 gemi ile 12 milyon tondan fazla tahıl taşındı.
29.11.2022Dünya
Sahte doktorun annesi konuştu! Sahtekar olduğunu böyle anlamış
Sahte doktorun annesi konuştu! Sahtekar olduğunu böyle anlamışTekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınan Ayşe Özkiraz'ın annesi açıklama yaptı. Özkiraz'ın annesi Semra Arslan, kızının sahtekar olduğunu nasıl öğrendiğini anlattı.
29.11.2022Yaşam
Sözleşmeliye kadro müjdesi! Yeni sistem geliyor: 3+1 yıl şartı
Sözleşmeliye kadro müjdesi! Yeni sistem geliyor: 3+1 yıl şartıYüz binlerce kişinin merakla beklediğini haber geldi. Sözleşmeliye kadro geliyor. Şartlar belli oldu. Sözleşmeli personel, kadro için Kabineden çıkacak kararı bekliyordu. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu hakkında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3+1 yıl şartını ve yeni sistemin detaylarını paylaştı.
İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman? Personel alımı İŞKUR başvuru ekranı
İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman? Personel alımı İŞKUR başvuru ekranıSağlık Bakanlığı 85 bin personel alımının ilki olan 42 bin 500 personel alımına ilişkin başvuru kılavuzu İŞKUR üzerinden yayımlandı. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları öncesinde de KPSS-2022/11 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından duyuruldu. 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alımı yapılacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman? İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir, kadro ve branş dağılımı ne? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı İŞKUR başvuru ekranı ve diğer merak edilenler…
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Süresiz sözleşmelilik tarih olacaktır
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Süresiz sözleşmelilik tarih olacaktırMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “424 bin sözleşmeli personel kadroyla buluşacak ve 657 4/B’ye göre süresiz sözleşmelilik tarih olacaktır” dedi.
28.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sayı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sayı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.