Sanat Eseri

Sanat Eseri

Son dakika sanat eseri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sanat eseri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sanat eseri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sanat Eseri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sanat eseri gelişmeleri de dahil olmak üzere 943 sanat eseri haberi bulunmuştur. Tüm sanat eseri haberleri aşağıda listelenmiştir.
TBMM Başkanı Şentop: Füreya Koral’ın bu sanat anlayışını bizler de sürdürmeyi arzu ettik
TBMM Başkanı Şentop: Füreya Koral’ın bu sanat anlayışını bizler de sürdürmeyi arzu ettikTBMM Başkanı Mustafa Şentop Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Galataport’ta düzenlenen, “Füreya Koral Koleksiyon Sergisi” açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Füreya Koral’ı diğerlerinden farklı kılan husus sanatın hayatın içerisinde ve insanların kullanacağı bir eser olarak tasavvur ediyor. Füreya Koral’ın bu sanat anlayışını bizler de sürdürmeyi arzu ettik” dedi.
28.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son 14 yılda iki katına çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son 14 yılda iki katına çıktıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 39. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı Açılışı törenine katıldı Erdoğan, "Beka mücadelesi yürüttüğümüz asırlarda sadece topraklarımızı geride bırakmakta kalmadık, kültürel bir çoraklıkla da karşı karşıya kaldık. Asıl geri kalmışlığı zihinlerde yaşamıştık. İnsanların kılıklarına, kıyafetlerine, ibadetlerine, oturmalarına, kalkmalarına takılı kalanlar bizi biz yapan asır mirasına sırt dönmüştü. Bugün Türkiye kitap üretimi ve sektörün büyüklüğü bakımında uluslararası yayıncılık birliğinde ilk 10'da yer almıştır. Okuma oranının son 14 yılda iki katından fazla olduğunu göstermektedir." dedi.
8.04.2022Siyaset
Türkiye resmen harekete geçti! 14 eser ABD'den getiriliyor
Türkiye resmen harekete geçti! 14 eser ABD'den getiriliyorKültür ve Turizm Bakanlığı Kaçakçılıkla Mücadele Daire Başkanlığı'nın 2 yıl süren çalışması sonucu, dünyanın en büyük antik sanat eseri koleksiyoncularından Michael Steinhardt'ın çaldığı tespit edilen Anadolu kökenli 14 eser, Manhattan Savcılığı tarafından Türkiye'ye iadesi için New York Başkonsolosluğu'na teslim edildi. Ankara'ya getirilecek eserler özel bir lansmanla tanıtılmasının ardından İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sergilenecek.
21.01.2022Gündem
Örümcek adam çizgi romanının tek sayfasına rekor fiyat
Örümcek adam çizgi romanının tek sayfasına rekor fiyatÖrümcek adam çizgi romanının tek sayfalık sanat eseri rekor fiyata alıcı buldu.
15.01.2022Dünya
Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2053 vizyonumuzun ana taşıyıcısı eğitim ve kültür olacak
Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2053 vizyonumuzun ana taşıyıcısı eğitim ve kültür olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "Bugün ödül vereceğimiz isimler arasında Teoman Duralı hocamız da bulunuyordu. Malum kendisini iki hafta önce ebediyete uğurladık. Hocamızı bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Zonguldak Filyos bölgesinde, şu an gerçekleştirdiğimiz kavşak-tünel düzenlemesinin olduğu bölgeye de ismini vermek suretiyle yaşatacağız." dedi.
21.12.2021Siyaset
Sanatçılar, NFTnin sanatı büyüteceğini düşünüyor
Sanatçılar, NFTnin sanatı büyüteceğini düşünüyorDesing Week Türkiyenin ikinci gününde düzenlenen Resim ve Tasarım panelinde konuşan ünlü sanatçılar İsmail Acar ve Nazlı Keçili, NFTnin sanat sektöründeki yerine dikkat çekerek, etkilerini değerlendirdi. Acar, NFTye duygusal yaklaştığını, bir deneyim olduğunu söyledi. Keçili ise NFTnin sanatı büyüteceğini, yararı olacağını düşünüyorum dedi.
Ünlü iş adamının çalıntı tarihi eserlerine iade kararı!
Ünlü iş adamının çalıntı tarihi eserlerine iade kararı!Kültür ve Turizm Bakanlığı Kaçakçılıkla Mücadele Daire Başkanlığı'nın 2 yıl süren çalışması sonucu, dünyanın en büyük antik sanat eseri koleksiyoncularından Michael Steinhardt'a ait, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 11 ayrı ülkeden çalındığı tespit edilen toplam 70 milyon dolar değerinde 180 kültür varlığına ABD’de Manhattan Bölge Savcılığı tarafından el konuldu. Kaçak kazılara ilişkin binlerce doküman incelenerek Anadolu kökenli olduğu saptanan eserlerden 14'ü, 2022'nin ilk çeyreğinde Türkiye'ye iade edilecek.
7.12.2021Yaşam
Kripto kraliçesi! Ortaya çıktı, OneCoin...
Kripto kraliçesi! Ortaya çıktı, OneCoin...Sanal para birimi görünümü altında bir saadet zinciri olan ve “tarihin en büyük dolandırıcılıklarından birini” gerçekleştiren OneCoin’in kurucusu Dr. Ruja Ignatova’nın 2017’de ortadan kaybolmadan önce İngiltere’nin başkenti Londra’da gizlice ev aldığı ve değerli eşyalarını bu mülkte sakladığı ortaya çıktı.
7.11.2021Dünya
NFT yeni çağ başlattı! Türkiye'de sanatçılar ve futbol kulüplerinin gözdesi...
NFT yeni çağ başlattı! Türkiye'de sanatçılar ve futbol kulüplerinin gözdesi...NFT yani Non-Fungible Token ülkemizde sanatçılar ve futbol kulüplerinin gözdesi oldu. Bu yıla damga vuran teknolojilerden biri NFT. Benzersiz dijital varlıklar hem futbol kulüpleri hem de sanatçıların gözdesi oldu. Yatırımcılar da bu alana yönelirken, NFT’nin büyüklüğü artmaya başladı. NFT’yi daha çok duymaya devam edeceğiz.
3.11.2021Ekonomi
Türkiye'de gündem olan heykellerle ilgili flaş gelişme!
Türkiye'de gündem olan heykellerle ilgili flaş gelişme!Denizli'de Merkezefendi Belediyesi'nin Covid-19 sürecinde yoğun bir çalışma dönemi geçiren sağlık çalışanlarına ithafen inşa ettiği tematik sağlık parkındaki estetik ve mimari yapısı nedeniyle yoğun eleştiri alan heykeller, belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.
29.10.2021Gündem
AKM Cumhuriyetin 98. yılında açıldı! O detay dikkat çekti
AKM Cumhuriyetin 98. yılında açıldı! O detay dikkat çektiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlan Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nin açılışını cumhuriyetin 98. yılında gerçekleştirdi. Erdoğan, "Bu eser, eski Türkiye ve yeni Türkiye fotoğrafının en belirgin şekilde görüldüğü yerdir." sözlerine yer verdi. Erdoğan, "Burada yürütülecek her kültür sanat faaliyeti büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolunda kendi alanında atılmış bir adım olacaktır." ifadelerini kullandı.
29.10.2021Gündem
Mobil oyuna ayrılan vakit yüzde 40 arttı!
Mobil oyuna ayrılan vakit yüzde 40 arttı!Akıllı telefonlarda geçirilen vakitler arttıkça, sosyal medya mecralarının yanı sıra mobil oyunların da önemi günden güne artıyor. Mobil uygulama pazarına ilişkin hazırlanan 2021 yılı raporunun önemli veriler sağladığını belirten uzmanlar, yatırımların yüzde 75’inin oyun sektörüne yapıldığına ve yatırım tutarının da 100 milyar doları bulduğuna dikkat çekti. Uzmanlar, Türkiye’nin mobil oyun uygulamalarında harcadığı vaktin yüzde 40 oranında artış gösterdiği ve tüm dünya genelinde üçüncü sırada yer aldığı bilgisinin de aynı raporda yer aldığını ifade ediyor.
Sağlıkçılar için yapılan heykel tartışma yarattı! ‘Çocuklarımız korkabilir’
Sağlıkçılar için yapılan heykel tartışma yarattı! ‘Çocuklarımız korkabilir’Türkiye’de birçok heykel sosyal medyada gündem olurken, Denizli'den gelen yeni bir fotoğraf tartışma yarattı. Merkezefendi Belediyesi'nin Kovid-19 sürecinde yoğun bir çalışma dönemi geçiren sağlık çalışanlarına ithafen yaptığı bir heykel tepkilere neden oldu. Heykelleri eleştiren Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, “Çocuklarımız bu heykelleri görüp korkabilir” dedi.
22.10.2021Gündem
Yapıştırıcı ve çivi kullanmadan sanat icra ediyor! ‘Çok sabır istiyor’
Yapıştırıcı ve çivi kullanmadan sanat icra ediyor! ‘Çok sabır istiyor’Japonlardan görüp yaptı, çok sabır istiyor. Hiç yapıştırıcı ve çivi kullanmıyor, ağaç parçalarını birbirine geçirerek sanat eseri yapıyor. Düzce'de asırlık kumiko sanatını icra eden öğretmen Hikmet Amuca'nın elinden çıkan ürünler büyük beğeni topluyor.
19.09.2021Gündem
Mozaik sanatçıları Adana'dan ilham alıp, eserlerini ortaya çıkardı
Mozaik sanatçıları Adana'dan ilham alıp, eserlerini ortaya çıkardıDünyanın çeşitli ülkelerinden Adana'ya gelerek 1'inci Uluslararası Mozaik Sempozyumu'na katılan mozaik sanatçıları, kentin toprağına, güneşine hayran kaldıklarını ve bu ilhamla eserlerini işlediklerini söyledi. 13 sanatçının tasarladığı 'Geçmişten geleceğe Adana' temalı eserler ise 14 Eylül'de sanatseverlerle buluşacak.
‘Yüzleşme’ Pera Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu
‘Yüzleşme’ Pera Müzesi’nde sanatseverlerle buluştuYeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve mezunlarının grafik tasarımdan gastronomiye birçok alanda ürettikleri eserler, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde ‘Yüzleşme’ adlı sergi ile sanatseverlerle buluştu.
Ferrari 296 GTB yola çıkmaya hazırlanıyor!
Ferrari 296 GTB yola çıkmaya hazırlanıyor!Ferrari 296 GTB, markanın dünya lansman programı dahilinde Türkiye’de tanıtıldı.
27.08.2021Otomobil
Visa'dan flaş karar! 150 bin dolar...
Visa'dan flaş karar! 150 bin dolar...Ödeme teknolojisi devi Visa bugün yaptığı açıklamada bir CryptoPunk satın alarak NFT dünyasına girdiğini duyurdu.
24.08.2021Ekonomi
Altın, kripto ve elektronik para... Hepsini kapsıyor! Zorunlu olacak, 5 yıl boyunca...
Altın, kripto ve elektronik para... Hepsini kapsıyor! Zorunlu olacak, 5 yıl boyunca...Bakanlık harekete geçti. Yeni düzenleme yürürlüğe girdi. Altın, kripto ve elektronik parayı kapsıyor. Ağustos itibarı ile başlıyor. Hanize ve Maliye Bakanlığı, gelir ve servetlerin gerçek sahiplerinin belirlenmesi için tebliğ yayınladı. Şirketlerin "gerçek faydalanıcı bilgisi verme" yükümlüğü Ağustos'ta başlayacak. Kurumlar vergisi mükellefleri, kripto ve elektronik para işiyle uğraşanlar, bankalar, varlık şirketi yöneticileri, altın gibi kıymetli maden işleriyle uğraşanlar, spor kulüpleri düzenleme kapsamına alındı.
14.07.2021Ekonomi
Zorunlu oldu, GİB'e bildirilecek! En geç 31 Ağustos'a kadar...
Zorunlu oldu, GİB'e bildirilecek! En geç 31 Ağustos'a kadar...Resmen duyuruldu, GİB'e bildirilmesi zorunlu oldu. En geç 31 Ağustos'a kadar yapılması gerekiyor. Bilgiler 5 yıl boyunca saklanacak. Vergi kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin bildirim zorunluluğu getirilen mükelleflerin kapsamı ve bildirimlerin usul ve esasları belirlendi. Bankalar, spor kulüpleri ve kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da aralarında bulunduğu birçok farklı nitelikteki kuruluş GİB tarafından talep edildiğinde müşterilerince gerçekleştirilen işlemlerin gerçek faydalanıcı bilgisini bildirmek zorunda olacak. En geç 31 Ağustos 2021'e kadar gerçek faydalanıcı bilgisinin elektronik ortamda GİB'e bildirilmesi gerekiyor.
13.07.2021Ekonomi
Üstü açık Lexus 3.9 milyon TL’den yola çıkıyor!
Üstü açık Lexus 3.9 milyon TL’den yola çıkıyor!LC 500 Convertible modeli Türkiye’de satışa sunuldu.LC 500 Convertible, lansmana özel coupe versiyonu ile aynı fiyat olan 3.990.000 TL ile satılacak.
12.07.2021Otomobil
Emine Erdoğan, devlet korumasındaki çocukların hazırladığı tiyatro gösterisini izledi
Emine Erdoğan, devlet korumasındaki çocukların hazırladığı tiyatro gösterisini izlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "Hayata Köprü Sanat Projesi"nin pilot olarak uygulandığı Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi'nde tiyatro eğitimi alan devlet korumasındaki çocuklar ve gençlerin hazırladığı "Buğday Tanesi" isimli tiyatro gösterisini izledi.
10.07.2021Gündem
Binali Yıldırım '1915 Çanakkale Köprüsü'nde incelemelerde bulundu
Binali Yıldırım '1915 Çanakkale Köprüsü'nde incelemelerde bulunduAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "(1915 Çanakkale Köprüsü) Bu köprü, cumhuriyetimizin 100'üncü yılına emin adımlarla giderken Çanakkale'ye bir mühürdür. Bir alametifarikadır. Bu köprünün ilkleri vardır, enleri vardır." dedi.
24.06.2021Gündem
Caravaggio kimdir? 17. YY’da kalma Hz. İsa figürlü tablosunun Caravaggio’nun eserleri olabileceği düşünülüyor!
Caravaggio kimdir? 17. YY’da kalma Hz. İsa figürlü tablosunun Caravaggio’nun eserleri olabileceği düşünülüyor!İtalyan ressam Michelangelo Merisi da Caravaggio'ya ait olabileceği düşünülen bir tablonun satışı durduruldu. İspanya'da başkent Madrid'deki Ansorena Müzayede Evi tarafından, bin 500 euro başlangıç fiyatıyla satışa çıkarılmak istenen tablonun Caravaggio'nun eseri olduğunun kanıtlanması halinde gerçek değerinin 150 milyon euro'yu bulabileceği belirtildi. Peki, Caravaggio kimdir? Caravaggio'nun eserleri…
9.04.2021Gündem
Dünyada bir ilk! Dijital sanat eseri 69 milyon dolara satıldı
Dünyada bir ilk! Dijital sanat eseri 69 milyon dolara satıldıABD'nin, New York şehrindeki Christie's Müzayede Evi'nin satışa çıkardığı bir dijital sanat eseri 69 milyon dolara alıcı buldu. Eserin ödemesi için ilk defa takas edilemez özellikli bir kripto para cinsi kabul edildi.
12.03.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Sanat Eseri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sanat eseri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.