Sanat

Sanat

Son dakika sanat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sanat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sanat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sanat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sanat gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.609 sanat haberi bulunmuştur. Tüm sanat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adana'da ‘Bir Yaz Akşamı’ konseri
Adana'da ‘Bir Yaz Akşamı’ konseri Dr. Gökhan Gündoğdu Sanat ve Kültür Müzesi’nde sanatseverler ‘Adana’da Bir Yaz Akşamı’ konserinde biraraya geldi.
30.05.2024 Adana
‘Tarihin Akışında Meşhur Hattatlar’ sergisi Bursa’da ziyarete açıldı
‘Tarihin Akışında Meşhur Hattatlar’ sergisi Bursa’da ziyarete açıldı Yıldız Holding İslam Eserleri Koleksiyonu’nda yer alan nadide hüsn-i hat eserlerinin bir araya getirildiği “Tarihin Akışında Meşhur Hattatlar” sergisi, 29 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında Bursa Birlik Vakfı Akif Emre Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
29.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Mayıs mesajı! 'Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Mayıs mesajı! 'Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir' İletişim Başkanlığı, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 571'inci yıl dönümü mesajını paylaştı.
29.05.2024 Gündem
Bahçeli'den İsrail'e karşı somut adım çağrısı: Kuvvet kullanıcı önlem
Bahçeli'den İsrail'e karşı somut adım çağrısı: Kuvvet kullanıcı önlem Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
28.05.2024 Gündem
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor! "Yere çöp atma"
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor! "Yere çöp atma" Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni haftanın ilk ders günü Hayri Küpeli İlkokulu’nu ziyaret ederek çocuklarla bir kez daha “Yerlere çöp atma” dedi.
27.05.2024 Gaziantep
Ünlü sanatçı Naz Ölçal GKV festivalinde sahne aldı! Ayakta alkışlandı
Ünlü sanatçı Naz Ölçal GKV festivalinde sahne aldı! Ayakta alkışlandı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 60. Yıl Festivali kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Naz Ölçal, seslendirdiği bir birinden güzel parçalarla sevenlerini adeta coşturdu. GKV Özel Okulları mezunu olan Naz Ölçal sanat dünyasında kendi yazdığı parçaları seslendirmesiyle tanıtan ve gençler arasında büyük ilgi gören bir sanatçı olarak festivalin ilk gecesine damgasını vurdu.
27.05.2024 Gaziantep
Gaziantep'te 'Gastronominin Yıldızları' ödül töreni düzenlendi! Çok sayıda davetli katıldı
Gaziantep'te 'Gastronominin Yıldızları' ödül töreni düzenlendi! Çok sayıda davetli katıldı Gaziantep'te düzenlenen "Gastronominin Yıldızları Ödül Töreni" ile kentin gastronomisine katkı sunan pek çok kurum, kuruluş ve kişi ödüllendirildi.
26.05.2024 Gaziantep
81 yaşındaki üniversite öğrencisinin azmi gençlere taş çıkarıyor
81 yaşındaki üniversite öğrencisinin azmi gençlere taş çıkarıyor Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’nde öğrenim gören 81 yaşındaki emekli öğretmen Ayşe Yıldız, “Ben okuyorum deyince, hafif bir gülümseme oluyor. ‘Yani ne gerek var? Niye yapıyorsunuz’ diyorlar. Hâlbuki onun zevkini tatsalar herkes okur” dedi.
26.05.2024 Gündem
Adana'da Şahmeran'ın evi olarak biliniyor! Seyahatname'de adı geçiyor
Adana'da Şahmeran'ın evi olarak biliniyor! Seyahatname'de adı geçiyor Adana'da yer alan Yılan kalesi efsanesiyle merak konusu oldu. İşte efsanesiyle ünlü Yılan kalesi hakkında bilinmeyen detaylar... Toros Dağları’nı aşarak Antakya’ya giden tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Adana'da Şahmeran'ın evi olarak biliyor! Seyahatname'de adı geçiyor tarafından yapılmıştır. Anavarza, Tumlu ve Kozan Kaleleri gibi ovadaki diğer kaleleri de görüş alanının içine alan kalenin sekiz yuvarlak burcu vardır.
27.05.2024 Adana
Galata Kulesi yeniden kapılarını açtı: Ziyaretçi sayısına sınırlama getirildi
Galata Kulesi yeniden kapılarını açtı: Ziyaretçi sayısına sınırlama getirildi İstanbul'un simge yapılarından Galata Kulesi, tamamlanan restorasyonun ardından bugün itibariyle ziyarete açıldı. Tarihi kuleyi ziyarete gelenler saat başı en fazla 100 kişi olacak şekilde içeriye alınıyor.
25.05.2024 Gündem
Doç. Dr. Cahit Suluk: Mesleğin devamı için Dijital Telif Yasası şart
Doç. Dr. Cahit Suluk: Mesleğin devamı için Dijital Telif Yasası şart Dijital Telif Yasası, haberi ve habercinin fikri mülkiyetini korumak için son derece kritik rol oynuyor. Avrupa Birliği'nden sonra Kanada'da da uygulanmaya başlanan düzenleme için gözler Türkiye'ye çevrilmiş durumda. TBMM'de çalışmaları süren düzenleme ise Doç. Dr. Cahit Suluk'a göre zaman kaybetmeden yürürlüğe girmeli.
23.05.2024 Gündem
Büyükşehir okullara malzeme desteğini sürdürüyor! “Ne yapıyorsak gençler için yapıyoruz”
Büyükşehir okullara malzeme desteğini sürdürüyor! “Ne yapıyorsak gençler için yapıyoruz” Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği iş birliğinde sporun tabana yayılması ve imkanların arttırılması için okullara spor malzemesi desteklerine devam ediyor.
23.05.2024 Gaziantep
Dijital Telif Yasası için tarihi gün! Meclis Komisyonu’nda çözüm önerileri 4 maddede sıralandı
Dijital Telif Yasası için tarihi gün! Meclis Komisyonu’nda çözüm önerileri 4 maddede sıralandı Dijital Mecralar Komisyonu, yayıncıların talebi ile Dijital Telif Yasası çalışmalarına hız verdi. Basın-yayın kurumlarının ürettiği haberin farklı mecralarda kullanılmasının önüne geçiliyor. Dijital Mecralar Komisyonu, yayıncıların haklarını korumak için Rekabet Kurumu ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün katılımı ile toplantı gerçekleştirdi.
23.05.2024 Gündem
Devlet korumasında yetiştirilen gençler kamuya atandı!
Devlet korumasında yetiştirilen gençler kamuya atandı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla gerçekleşen Devlet korumasından yararlanarak yetişen 600 gencin kamu kurumlarına yerleştirilmesi kura töreni ile yapıldı.Bakanı Göktaş, 2003-2023 yılları arasında toplam 40 bin 991 genci kamuya yerleştirdiklerini vurguladı.
22.05.2024 Gündem
Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz: Haberin internet ortamında kullanımı için izin zorunluluğu getirilmeli!
Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz: Haberin internet ortamında kullanımı için izin zorunluluğu getirilmeli! Dijital Mecralar Komisyonu, Dijital Telif Yasası için toplandı. Tarihi toplantıda sunum yapan Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Türkiye’deki mevcut telif hakları mevzuatından bahsetti ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda (FSEK) AB Direktifine uygun olarak yapılabilecek değişikliklere yönelik maddeler paylaştı.
22.05.2024 Gündem
Dijital telif yasasında tarihi gün! Hüseyin Yayman: Haber telif kapsamına alınmalı
Dijital telif yasasında tarihi gün! Hüseyin Yayman: Haber telif kapsamına alınmalı Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, “Tarihi bir gündeyiz” diyerek dijital telif yasası için çalışmayı başlattı. Yayman, açılış konuşmasında, “Haberin fikir ve sanat eseri sayılması için bir talep var. Komisyon bunu değerlendirecek. Ben de bu konuda haberin telif sayılması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa’da ve dünyada bunun böyle olduğunu görüyoruz.”dedi.
22.05.2024 Gündem
Gaziantepli kadınlardan, hayata renk katan sergi! Sanatseverlerin büyük beğenisini topladı
Gaziantepli kadınlardan, hayata renk katan sergi! Sanatseverlerin büyük beğenisini topladı Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali Aile Merkezi’nde eğitim gören kadınların yaptığı yağlıboya resimleri içeren “Hayata Renk Kat” isimli sergi, Şehitkamil Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.
21.05.2024 Gaziantep
Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde “Giz Bahçesi” sergisi
Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde “Giz Bahçesi” sergisi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Atiye Güner’in “Giz Bahçesi” sergisi açıldı.
20.05.2024 Gaziantep
Çorlu tren kazasında 25 kişi ölmüştü!  Davasında karar açıklandı
Çorlu tren kazasında 25 kişi ölmüştü! Davasında karar açıklandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası davasında 9 sanığın 8 yıl 4 ay ile 17 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları alması, 4 sanığın da beraatine ilişkin mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. 4 sanığın tutuklanması ile sonuçlanan davanın 370 sayfalık gerekçeli kararında, sanıkların 'kusur' ve 'ihmalleri' tek tek sıralandığı davada karar açıklandı.
20.05.2024 Gündem
Antika dolu müzenin altında binlerce yıllık hamam mağarasını keşfetti
Antika dolu müzenin altında binlerce yıllık hamam mağarasını keşfetti Tüm mal varlığını satarak antikaya yatıran Hanifi Özaslan müzeye çevirdiği evinin altında hamam bulunan bir mağara keşfetti.
22.05.2024 Gaziantep
Milli mücadele ruhu 105 yılında: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor...
Milli mücadele ruhu 105 yılında: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor... 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, sabahın erken saatleriyle birlikte yurt dört bir yanında coşkuyla kutlanmaya başlandı.
19.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18 Mayıs Müzeler Günü'ne özel paylaşım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18 Mayıs Müzeler Günü'ne özel paylaşım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mayıs Müzeler Günü'nü tebrik ederek "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Gündem
Patara Deniz Feneri 500 yıllık uykusundan uyandı
Patara Deniz Feneri 500 yıllık uykusundan uyandı Milliyet Arkeoloji dergisi, 19 Mayıs Pazar günü yayımlanacak 37. sayısında Patara Deniz Feneri’ni ve yeniden ayağa kaldırılış hikâyesini mercek altına alıyor.
17.05.2024 Vitrin
Türk Tarih Kurumu’ndan Süheyl Ünver Sanat Koleksiyonu
Türk Tarih Kurumu’ndan Süheyl Ünver Sanat Koleksiyonu Hekim ve akademisyen kimliğinin yanı sıra kültür ve sanat alanında da eserler veren Süheyl Ünver’in şahsi emeğiyle oluşturduğu ve Türk Tarih Kurumuna bağışladığı sanat koleksiyonu, Kurum tarafından 4 cilt hâlinde yayımlanmıştır.
17.05.2024 Vitrin
İzmir’de üniversiteler İZTÜFEST’te buluşacak
İzmir’de üniversiteler İZTÜFEST’te buluşacak İzmir Tınaztepe Üniversitesi Kampüsü’nde 21-24 Mayıs’ta Altun Yapı ana sponsorluğunda gerçekleşecek İZTÜFEST binlerce üniversiteliyi buluşturacak. Kültür sanat, spor ve sağlıklı yaşam etkinliklerinin gün boyu süreceği 4 günlük festivalde akşamları da açık hava sinemasında film gösterimleri olacak.
17.05.2024 Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Sanat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sanat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.