Salihe Aydeniz

Salihe Aydeniz

Son dakika Salihe Aydeniz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Salihe Aydeniz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Salihe Aydeniz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Salihe Aydeniz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan salihe aydeniz gelişmeleri de dahil olmak üzere 33 salihe aydeniz haberi bulunmuştur. Tüm salihe aydeniz haberleri aşağıda listelenmiştir.
DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlık dosyası Meclis'te!
DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlık dosyası Meclis'te!TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin raporunu Meclis Genel Kuruluna sundu
1.08.2022Siyaset
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan DBP'li Salihe Aydeniz kararı
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan DBP'li Salihe Aydeniz kararıSon dakika gelişmesi. TBMM Karma Komisyonu polise yumruk atan DBP'li vekil Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi.
26.07.2022Gündem
HDP'li vekillerin seçimini Kandil'de yapmışlar! PKK'lı terörist itiraf etti
HDP'li vekillerin seçimini Kandil'de yapmışlar! PKK'lı terörist itiraf ettiGri listede aranırken PKK’dan kaçan Merdan Rüştü Ovalıoğlu, ifadesinde, 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP’nin milletvekili listesinin Kandil’de hazırlandığını, adaylarla burada tek tek görüşüldüğünü söyledi. Ovalıoğlu, 12’si halen milletvekili 17 kişiyle ilgili tanıklıklarını ayrıntılarıyla anlattı.
22.07.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Özlük haklarından yararlanması beni rahatsız ediyor
TBMM Başkanı Şentop: Özlük haklarından yararlanması beni rahatsız ediyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, dokunulmazlığı kaldırılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in yasama devamsızlığının işleme alınmasına ilişkin, "Devamla ilgili tartışmalar bir yana ama bir milletvekilinin sürekli devamsızlık halini içerecek şekilde bir tavırda olması, hiç devam etmemesi ve bu şekilde de milletvekili özlük haklarından yararlanması beni rahatsız ediyor. Meclis'e devam etmemek suretiyle milletvekili özlük haklarından yararlanmak çok yanlış" dedi.
7.07.2022Siyaset
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığı kaldırıldı
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığı kaldırıldıTBMM Anayasa, Adalet Karma Komisyonu'nda kurulan Hazırlık Komisyonu'nda, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı, Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili dosya, CHP ve HDP'li üyelerin ret oylarına karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.
6.07.2022Gündem
Hazırlık komisyonu, DBP'li Aydeniz'i dinleyecek
Hazırlık komisyonu, DBP'li Aydeniz'i dinleyecekİstanbul'da polise yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu'nda oluşturulan hazırlık komisyonu, sözlü savunma alacak.
3.07.2022Siyaset
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke komisyonda
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke komisyondaTBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeyi görüşmek üzere toplandı.
23.06.2022Siyaset
DBP’li Saliha Aydeniz hakkında flaş gelişme!
DBP’li Saliha Aydeniz hakkında flaş gelişme! Polise tokat atılmasıyla ilgili DBP’li Saliha Aydeniz’in yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin karma komisyonun Perşembe günü toplanacağı bildirildi.
20.06.2022Gündem
DBP'li Salihe Aydeniz hakkında 3 ayrı suçlama
DBP'li Salihe Aydeniz hakkında 3 ayrı suçlamaDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Meclis'e ulaşan dosyada 3 ayrı suçlama yer aldı.
17.06.2022Gündem
DBP Milletvekili Salihe Aydeniz’den polise yumruklu saldırı! Eyleme katılan 9 kişi böyle yakalandı...
DBP Milletvekili Salihe Aydeniz’den polise yumruklu saldırı! Eyleme katılan 9 kişi böyle yakalandı...Geçen pazar günü, Bursa Gemlik’te ‘Tecrit siyasetine karşı özgürlüğü savunmak için Gemlik’e yürüyoruz’ sloganıyla PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine yapılacak eyleme katılmak için Kadıköy’de toplanan bir grup yürüyüş düzenlemişti. Eyleme müdahale eden Polis, 70 kişiyi gözaltına almıştı. Eylem sırasında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, bir polis memuruna yumruk atmıştı.
17.06.2022Gündem
DBP milletvekili Aydeniz'in fezlekesi TBMM Başkanlığı'na ulaştı
DBP milletvekili Aydeniz'in fezlekesi TBMM Başkanlığı'na ulaştıDemoktratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis Başkanlığı'na ulaştı.
16.06.2022Siyaset
DBP’li Aydeniz  hakkında flaş gelişme!
DBP’li Aydeniz hakkında flaş gelişme!Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, DBP'li Salihe Aydeniz hakkındaki fezlekenin önümüzdeki hafta TBMM Başkanlığı'na iletilmiş olacağını söyledi.
16.06.2022Gündem
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'polise yumruk' tepkisi: Samimiyetsizsiniz
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'polise yumruk' tepkisi: Samimiyetsizsinizİçişleri Bakanı Soylu, "Kılıçdaroğlu, bebek katili teröristbaşı Apo’nun sözde tecridi için iğrenç sloganlarıyla yürüyen HDPKK vekillerine söz edemeyince, zevahiri kurtarmak için güya, Polise saldırıyı doğru bulmamış. Samimiyetsizsiniz. HDPKK incinmesin diye ödünüz patlıyor. Allah ellerine fırsat vermesin." dedi.
16.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye yeni bir siyaseti, yeni bir anlayışı getirmek istiyoruz
Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye yeni bir siyaseti, yeni bir anlayışı getirmek istiyoruzCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Komşularımızın kimliğini, yaşam tarzını sorgulamaya başladık. Bunlar yanlıştır. Siyaset kavga alanı değildir. Türkiye'ye yeni bir siyaseti, yeni bir anlayışı getirmek istiyoruz" dedi.
15.06.2022Siyaset
Destici: Dokunulmazlıkları kaldırılmalı, milletvekillikleri sonlandırılmalı
Destici: Dokunulmazlıkları kaldırılmalı, milletvekillikleri sonlandırılmalıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Sözde milletvekili Salihe Aydeniz ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki eylem girişimine engel olan güvenlik mensuplarına fiili saldırıda bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık'ın dokunulmazlıkları kaldırılmalı, hak ettikleri cezaları alarak milletvekillikleri sonlandırılmalıdır" dedi.
14.06.2022Siyaset
Bakan Soylu'dan flaş Duran Kalkan açıklaması!
Bakan Soylu'dan flaş Duran Kalkan açıklaması!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bunu da açık söylüyorum. Duran Kalkan'ın talimatıyla harekete geçen milletvekilleri çiğiliklerini, yozluklarını, aşağılıklarını bu millete yansıtmayı, biz temizlemeden terörle mücadele sona ermeyecektir. Bunlar milletvekili değil, bunlar yüz karasıdır." ifadelerini kullandı.
14.06.2022Siyaset
Meclis Başkanı Şentop'tan, DBP'li vekilin polise yumruk atmasına sert tepki!
Meclis Başkanı Şentop'tan, DBP'li vekilin polise yumruk atmasına sert tepki!DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in polise yumruk atmasıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Şentop, "Çok çirkin bir hareket, bir haddini bilmezlik. Bilhassa milletvekili tarafından yapılmış olması çok vahim. Milletvekilinin polise karşı bu şekilde bir hareketi asla müsamahayla karşılanmamalıdır. Dokunulmazlığın kaldırılması ve gereken cezanın verilmesi gerekir." dedi.
14.06.2022Siyaset
Kadıköy'de izinsiz yürüyüşe polis müdahalesi: 70 gözaltı
Kadıköy'de izinsiz yürüyüşe polis müdahalesi: 70 gözaltıKadıköy'de düzenlenen izinsiz yürüyüşe polis müdahale etti. İstanbul Valiliği, polisin uyarılarına rağmen yürümek isteyen gruba müdahale edilerek 70 kişinin gözaltına alındığı ve görevli polis memuruna yumruklu saldırıda bulunan DBP Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.
12.06.2022Gündem
28 milletvekiline ait 40 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
28 milletvekiline ait 40 dokunulmazlık dosyası Meclis'teHDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 28 milletvekili hakkında 40 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
3.01.2022Gündem
HDP'li 13 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesi Meclis'e sunuldu
HDP'li 13 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesi Meclis'e sunulduHDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 13 milletvekili hakkındaki 16 yeni dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
23.11.2021Siyaset
CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ait dokunulmazlık dosyası Meclis'e sunuldu
CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ait dokunulmazlık dosyası Meclis'e sunulduCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 20 CHP'li vekile ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
1.07.2021Siyaset
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildiHDP ve DBP milletvekillerine ait üç dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
25.05.2021Siyaset
11 milletvekiline yeni fezleke
11 milletvekiline yeni fezlekeTBMM Başkanvekili ve HDP Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ile HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un da arasında bulunduğu 11 milletvekiline ait 14 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
7.04.2021Siyaset
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildiAralarında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun da bulunduğu 8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
3.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop duyurmuştu! Fezlekenin ayrıntıları belli oldu
TBMM Başkanı Şentop duyurmuştu! Fezlekenin ayrıntıları belli olduTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "33 fezlekenin Meclis'e ulaştığını duyurmuştu. "Dokunulmazlıklarının kaldırılması" istemiyle 25 milletvekili hakkında hazırlanan 33 fezlekede "terör örgütü propagandası yapma", "suçu ve suçluyu övme", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" gibi suçlamalar yer alıyor.
24.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Salihe Aydeniz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki salihe aydeniz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.