Gazete Vatan Logo

DBP Milletvekili Salihe Aydeniz’den polise yumruklu saldırı! Eyleme katılan 9 kişi böyle yakalandı...

Geçen pazar günü, Bursa Gemlik’te ‘Tecrit siyasetine karşı özgürlüğü savunmak için Gemlik’e yürüyoruz’ sloganıyla PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine yapılacak eyleme katılmak için Kadıköy’de toplanan bir grup yürüyüş düzenlemişti. Eyleme müdahale eden Polis, 70 kişiyi gözaltına almıştı. Eylem sırasında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, bir polis memuruna yumruk atmıştı.

DBP Milletvekili Salihe Aydeniz’den polise yumruklu saldırı! Eyleme katılan 9 kişi böyle yakalandı...

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in, bir çevik kuvvet polisine yumruk attığı eyleme katılarak PKK elebaşı Öcalan lehine slogan atan 9 kişi, güvenlik kameralarından tespit edilip yakalandı.

DBP Milletvekili Salihe Aydeniz’den polise yumruklu saldırı Eyleme katılan 9 kişi böyle yakalandı...

KAMERADAN TESPİT
Olayla ilgili kamera görüntülerini inceleyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, eylemde PKK lehine slogan atan 10 kişinin kimliğini belirledi. Adreslerinin de belirlenmesiyle Arnavutköy, Avcılar, Gaziosmanpaşa, Kartal, Kâğıthane, Maltepe, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye ve Üsküdar’da düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Aramalarda tabanca, 3 kilogram esrar, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. Adresinde bulunamayan bir kişi aranıyor.

DBP Milletvekili Salihe Aydeniz’den polise yumruklu saldırı Eyleme katılan 9 kişi böyle yakalandı...

JET FEZLEKE MECLİS'TE
Polis memuruna yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında hazırlanan fezleke, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imzalanarak Cumhurbaşkanlığı’na gönderildi. Aydeniz’in yasama dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezleke, akşam Meclis Başkanlığı’na ulaştı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un fezlekeyi bekletmeden Anayasa Adalet Karma Komisyonu’na havale ettiği belirtildi. Tunceli’de polis aracına taş atan HDP’li Alican Önlü hakkındaki fezleke de Cumhurbaşkanlığı’na gönderildi. (Çetin AYDIN/Hürriyet)