Geri Dön
SiyasetMeclis Başkanı Şentop'tan, DBP'li vekilin polise yumruk atmasına sert tepki!

Meclis Başkanı Şentop'tan, DBP'li vekilin polise yumruk atmasına sert tepki!

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in polise yumruk atmasıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Şentop, "Çok çirkin bir hareket, bir haddini bilmezlik. Bilhassa milletvekili tarafından yapılmış olması çok vahim. Milletvekilinin polise karşı bu şekilde bir hareketi asla müsamahayla karşılanmamalıdır. Dokunulmazlığın kaldırılması ve gereken cezanın verilmesi gerekir." dedi.

Meclis Başkanı Şentop'tan, DBP'li vekilin polise yumruk atmasına sert tepki!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, DBP Diyarbakır milletvekili Saliha Aydeniz'in polise yumruk atmasına ilişkin "Bir milletvekilinin polise yumruk atması çok çirkin, asla müsamahayla karşılanamaz, dokunulmazlığının kaldırılması, ceza verilmesi gerekir" dedi.

Kadıköy Serasker Caddesi'nde pazar günü toplanan ve terör örgütü PKK lehine slogan atan gruptakiler izinsiz yürümek istedi. Çevrede güvenlik önlemi alan Polis ekipleri, yürüyüşün izinsiz olduğunu belirtip, gruba dağılması yönünde uyarılarda bulundu. Uyarılara rağmen yürümek isteyen ve çeşitli sloganlar atanlara müdahale eden polis, 70 kişiyi gözaltına aldı.

Bu sırada kalabalık arasındaki DBP Milletvekili Salihe Aydeniz bir polise yumruk attı. İstanbul Valililiği Aydeniz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

"HADDİNİ BİLMEZLİK"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, DBP'li Saliha Aydeniz'in polisi yumruklamasına tepki gösterdi. Şentop, "Çok çirkin bir hareket. Bir haddini bilmezlik. Bir milletvekili tarafından yapılması çok vahim. Bu hareket asla müsamahayla karşılanmamalıdır" dedi. Şentop, "Milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmalı ve gereken ceza verilmelidir" ifadelerini kullandı.