Sağlık Bakanı

Sağlık Bakanı

Son dakika sağlık bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sağlık bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sağlık bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sağlık bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.201 sağlık bakanı haberi bulunmuştur. Tüm sağlık bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
16 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
16 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 16 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre, 54 bin 100 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 136 kişi hayatını kaybetti.
16.01.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika kararı! 81 ilde resmen değişti! Uçak, otobüs, toplu ulaşım, konser, sinema, tiyatro...
İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika kararı! 81 ilde resmen değişti! Uçak, otobüs, toplu ulaşım, konser, sinema, tiyatro...İçişleri Bakanlığı 81 ile son dakika genelge gönderdi. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren karar. Resmen değişti. Tamamen kaldırıldı. Okul, kamu ve özel işyerleri, konser, sinema, tiyatro, uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçları hepsini kapsıyor. Öte yandan Koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından 15 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 63 bin 967 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. 177 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kötü haberi bu sözlerle duyurdu. İşte haberin detayları...
15.01.2022Gündem
15 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
15 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 15 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 63 bin 967 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. 177 kişi hayatını kaybetti.
15.01.2022Gündem
Bakan Koca'dan flaş açıklama! 'Randevusunu alıp, yaptırmadığınız aşı...'
Bakan Koca'dan flaş açıklama! 'Randevusunu alıp, yaptırmadığınız aşı...'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda aşı randevusu alıp ancak yaptırmayanlara çağrıda bulundu. Bakan Koca, "Randevusunu alıp, yaptırmadığınız aşı sizi korumaz. Aşılarınızı lütfen ertelemeyin" dedi.
15.01.2022Gündem
Bakan Koca köye aşı götüren sağlıkçıların videosunu paylaştı
Bakan Koca köye aşı götüren sağlıkçıların videosunu paylaştıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ardahan'da köylere COVID-19 aşısı götüren sağlık çalışanlarının videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak, aşı yaptıranlara teşekkür etti.
14.01.2022Gündem
Tedbir ve vakalarla ilgili son dakika açıklaması! 'Çok yüksek' dedi ve kötü haberi verdi
Tedbir ve vakalarla ilgili son dakika açıklaması! 'Çok yüksek' dedi ve kötü haberi verdiTedbir ve vakalarla ilgili son dakika açıklaması. İstanbul'da koronavirüs vaka sayılarında patlama yaşanıyor. Kritik toplantı sonrası Bakan Koca flaş gelişmeyi duyurdu. Sağlık Bakanı Koca, "İl sağlık yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelerek vaka sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdik." ifadelerini kullandı. Bakan Koca açıklamalarında, "Artan vaka sayıları sebebiyle hastaneye yatan sayısında bir miktar artış gözleniyor. Endişeye mahal verecek olumsuz bir durum olmasa da tedbirde ısrar etmek gerekiyor." sözlerine yer verdi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı. Son 24 saatte 67.857 kişinin testi pozitif çıktı, 167 kişi hayatını kaybetti
14.01.2022Gündem
13 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı
13 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısıSağlık Bakanlığı tarafından 13 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre; 75 bin 564 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 153 kişi hayatını kaybetti.
13.01.2022Gündem
PCR testi kaldırıldı mı? Kimlere PCR testi yapılacak? Sempton gösterenlere PCR testi yapılacak mı?
PCR testi kaldırıldı mı? Kimlere PCR testi yapılacak? Sempton gösterenlere PCR testi yapılacak mı? Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bilim Kurulu'nun gündeminde koronavirüs vaka sayıları, dünyada ve Türkiye'de etkileri artarak devam eden Omicron varyantı, karantina uygulaması ve PCR testi ile ilgili değişiklikler yer aldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, karantina uygulaması ile PCR test uygulamasında değişikliğe gidildiğini açıkladı. Peki, PCR testi kaldırıldı mı? Kimlere PCR testi yapılacak? Sempton gösterenlere PCR testi yapılacak mı? İşte Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar ve Bakan Koca'nın açıklaması...
13.01.2022Sağlık
3 doz aşı olan karantinaya girmeyecek mi? 3 doz aşı olanlara karantina uygulaması kalktı mı? İşte Bakan Koca'nın karantina açıklaması!
3 doz aşı olan karantinaya girmeyecek mi? 3 doz aşı olanlara karantina uygulaması kalktı mı? İşte Bakan Koca'nın karantina açıklaması!Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Bakan Koca, Omicron varyantının Türkiye'de baskın hale geldiğini duyurdu. Bilim Kurulu'nda alınan yeni kararlar doğrultusunda aşısı tam olan temaslılara karantina uygulamasında değişikliğe gidildi. Belirti göstermeyen kişilere PCR testi yapılmaması kararı alındı. Peki, 3 doz aşı olan karantinaya girmeyecek mi? 3 doz aşı olanlara karantina uygulaması kalktı mı? İşte Bilim Kurulu kararları ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın karantina açıklaması!
13.01.2022Sağlık
Hafta içi hafta sonu yasaklarıyla ilgili son dakika açıklaması! Hepsini kapsıyor, resmen değişti! Tüm Türkiye'de artık...
Hafta içi hafta sonu yasaklarıyla ilgili son dakika açıklaması! Hepsini kapsıyor, resmen değişti! Tüm Türkiye'de artık...Hafta içi hafta sonu yasakları ve karantina ile ilgili ilgili son dakika açıklaması geldi. Omicron varyantı, görüldüğü ülkelerde bir ay içinde baskın virüs halini alıyor. Vaka sayıları her gün artıyor. Omicron (Nu)' varyantıyla ülkeler peş peşe yeni yasak kararlarını duyuruyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında haftalık bilim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası son dakika açıklamalarda bulunan Bakan Koca, yeni kararları resmen duyurdu. Artık değişti. Zorunlu olmaktan çıktı. 7 gün sonunda bitiyor. İşte alınan yeni önlemler...
13.01.2022Gündem
Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan son dakika açıklaması
Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan son dakika açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bilim Kurulumuz gelişmiş ülkelerde uygulanan kuralları, hastalığın ulaştığı yaygınlık seviyesini de dikkate alarak tarama amaçlı ve temaslı kişilerde PCR testi zorunluluğunu kaldırmıştır. Bundan böyle PCR testi yalnızca semptom gösteren kişilere yapılacaktır” dedi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Son 24 saatte 77 bin 722 yeni vaka tespit edildi, 145 kişi hayatını kaybetti.
12.01.2022Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Yasaklar gelecek mi 2022?
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Yasaklar gelecek mi 2022?Koronavirüsün Omicron varyantı tüm dünyada vaka sayılarının patlamasına neden oldu. Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 11 Ocak 2022 Salı günü verilerine göre Türkiye'de son 24 saatte 430 bin 253 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 74 bin 266 kişinin testi pozitif çıktı, 137 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 39 bin 226 oldu. Vaka sayısının 74 bine ulaşması restoran ve AVM gibi kapalı alanlar için yeni tedbirlerin alınmasını gündeme getirirken, Bilim Kurulu toplanma kararı aldı. Peki, Yasaklar gelecek mi? Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, Koronavirüs Bilim Kurulu saat kaçta toplanacak?
12.01.2022Gündem
Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor
Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyorKoronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Toplantıda, Omicron varyantı, vaka sayıları ve aşılamada son durum konuşulacak. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapılacak.
12.01.2022Gündem
11 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte hasta ve vefat sayısı
11 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte hasta ve vefat sayısıKoronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 74 bin 266 oldu. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada, "Vaka sayılarında belirgin bir artış var. Bu artış, vefat sayılarına yansımış değil. " dedi ve uyarıda bulundu.
11.01.2022Gündem
Maske ile ilgili son dakika açıklaması! Sadece o maske yeni salgına karşı etkili
Maske ile ilgili son dakika açıklaması! Sadece o maske yeni salgına karşı etkiliMaske ile ilgili flaş açıklama! Sadece o maske yeni virüs salgınına karşı etki sağlıyor. Şu anki vakaların ciddi kesiminin 'Omicron' olmadığını belirten Prof. Dr. Şener, "Delta-Delta Plus' şu an için daha yaygın. Kapalı alanlarda asansör ve toplu taşıma araçlarında N-95 kullanmak çok önemli. Diğer alanlarda ise normal maske kullanılabilir. Mesafenin olabildiğince korunması gerekiyor. Bu önlemlere olabildiğince uyulmalı. Üçüncü doz aşının tekrar tekrar altını çizmek lazım. Vatandaşımızın üçüncü dozunu yaptırmak için tam zamanı. Uyuyan hücreler yeniden antikor üretiyor ve bu antikorlar 'Omicron'a karşı etkili" dedi.
11.01.2022Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni haritayı paylaştı!  İl il koronavirüste son durum...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni haritayı paylaştı! İl il koronavirüste son durum...Omicron varyantının dünyada yayılmasından sonra Türkiye'de vaka artışlarında da etkisini gösteriyor. Sağlık Bakanı Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde kısıtlama haberi gelen Eskişehir'de tablo endişe verici. İstanbul'da da durum riskli.
10.01.2022Gündem
Bakan Koca kritik rakamları açıkladı! En çok vaka sayısı olan iller belli oldu
Bakan Koca kritik rakamları açıkladı! En çok vaka sayısı olan iller belli olduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'daki hesabından 25-31 Aralık'ı kapsayan, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Haritaya göre, İstanbul'da 100 bin kişide görülen vaka sayısı 663,69, Ankara'da 184,29 ve İzmir'de 323,30 oldu. Bakan Koca ayrıca, "25-31 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Eskişehir, İstanbul, İzmir, Aydın, Çanakkale, Muğla, Kırklareli, Gümüşhane, Edirne, Kocaeli." ifadelerini kullandı.
10.01.2022Gündem
9 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
9 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 9 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Son 24 saatte 173 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 61 bin 727 yeni vaka olduğunu açıkladı.
9.01.2022Gündem
Bakan Koca'dan Kayserispor’a TURKOVAC teşekkürü
Bakan Koca'dan Kayserispor’a TURKOVAC teşekkürüSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Altayspor ile karşılaşmasında maça yerli aşı Turkovac yazan formalarla çıkan Yukatel Kayserispor’a teşekkür etti.
9.01.2022Gündem
Deltacron varyantı nedir? Yeni mutasyon Deltacron belirtileri neler?
Deltacron varyantı nedir? Yeni mutasyon Deltacron belirtileri neler? Deltacron adında yeni bir mutasyon keşfedildi. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ndeki bir grup bilim insanı dünyanın başka hiçbir yerinde tanımlanmamış Covid-19'un Omicron ve Delta mutasyonlarının melezi olan 'Deltacron' adında yeni bir mutasyon keşfettiklerini açıkladı. Peki, Deltacron varyantı nedir? Yeni mutasyon Deltacron belirtileri neler? Deltacron varyantı daha bulaşıcı mı? İşte detaylar…
9.01.2022Sağlık
Dünya şokta! Yeni koronavirüs mutasyonu patladı! Bu kez de Deltacron kabusu...
Dünya şokta! Yeni koronavirüs mutasyonu patladı! Bu kez de Deltacron kabusu...Dünya şokta. Son dakika açıkladılar. Koronavirüsün yeni mutasyonu patladı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ndeki (GKRY) bir grup bilim insanı, koronavirüsün Omicron ve Delta mutasyonlarının melezi olan Deltacron adında yeni bir mutasyon keşfettiklerini duyurdu.
8.01.2022Dünya
MSB duyurdu: Çok sayıda terörist öldürüldü!
MSB duyurdu: Çok sayıda terörist öldürüldü!Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine sınır komşusu olan Suriye'nin Tel Abyad kentinde sınır duvarı yakınlarındaki menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Akçakale'de de hissedilen patlamada sınır duvarında hasar oluştu, araçta bulunan 3 asker şehit oldu, 1 asker ise yaralandı. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, "Akçakale hudut hattında 3 kahraman silah arkadaşımızın şehit düştüğü EYP saldırısı sonrası ateş destek vasıtalarımızla PKK/YPG hedefleri güçlü şekilde vurulmuş ve ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hâle getirilmiştir." açıklamasında bulundu.
8.01.2022Gündem
8 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
8 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 8 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 418 bin 264 Kovid-19 testi yapıldı, 66 bin 237 kişinin testi pozitif çıktı, 141 kişi yaşamını yitirdi.
8.01.2022Gündem
Omicron varyantı ile ilgili kritik uyarı! Hastalığa yakalandıktan sonra...
Omicron varyantı ile ilgili kritik uyarı! Hastalığa yakalandıktan sonra...Son dakika haberi... Koronavirüs ile ilgili kritik uyarı! Omicron varyantıyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'un yeni varyantına yakalanan çoğu kişinin, hastalık sürecini hafif atlattığını belirtti.
8.01.2022Gündem
Omicron vakaları artıyor mu? Türkiye'de omicron varyantında son durum ne?
Omicron vakaları artıyor mu? Türkiye'de omicron varyantında son durum ne? Türkiye dünyada endişelere neden olan Omicron varyantına karşı mücadelesini sürdürüyor. İstanbul Omicron varyantında ilk sırada yer alırken tedbirlere uyulmadığı için diğer illerde de vaka sayılarının zirveye ulaşabileceği konusunda uyarılar geliyor. Peki, Omicron vakaları artıyor mu? Türkiye'de omicron varyantında son durum ne? Omicron varyantından nasıl korunulur? İşte detaylar...
8.01.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsomicronBakan KocaSağlık Bakanlığıvaka

Sağlık Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sağlık bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.