S400

S400

Son dakika S400 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan S400 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını S400 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

S400

haberleri sayfasında son dakika yaşanan s400 gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.080 s400 haberi bulunmuştur. Tüm s400 haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kimyasal iddiasına sert tepki!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kimyasal iddiasına sert tepki!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'nın kimyasal silah kullandığına yönelik iddialara "Arkadaşlar hemen süratle davaları açtılar ve bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız. Bu, bunların namussuzluklarındandır, ahlaksızlıklarındandır. Bunlar ilk defa da bu iftiraları atıyor değiller. Bunlar densizdir, bunlar ahlaksızdır" sözleriyle yanıt verdi. Erdoğan, siyasetteki hamburger tartışmasına ilişkin "Kılıçdaroğlu’nun bizzat kendinden duymamış olsak ben bile 'gerçekten böyle bir şey oldu mu' derdim. Ama maalesef kendinden dinledik. Bunu bizzat kendisi söyleyince gerçekten ben de şok oldum" dedi.
21.10.2022Siyaset
Mehmet Ali Çelebi AK Parti'ye katıldı
Mehmet Ali Çelebi AK Parti'ye katıldıBağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi AK Parti'ye katılacağını açıkladı.
11.10.2022Siyaset
AK Partili Kurtulmuş: Dünyada rol belirleyen etkin bir Türkiye haline geleceğiz
AK Partili Kurtulmuş: Dünyada rol belirleyen etkin bir Türkiye haline geleceğizAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ekonomide, teknolojide ve özellikle savunma sanayisinde Türkiye’nin çok daha ileriye gideceğini belirterek, "Güçlü Türkiye’nin olmazsa olmaz şartı teknolojide, üretimde, ihracatta güçlü bir Türkiye'dir. Dış politikada kendisine verilen rolleri oynayan bir Türkiye değil, bölgesinde ve dünyada rol belirleyen ve hatta dünyada küresel ölçekte dünya sistemini kurabilen etkin bir Türkiye haline geleceğiz" dedi.
8.10.2022Siyaset
Rusya'dan S-400 tedariki iddiasına SSB'den yanıt
Rusya'dan S-400 tedariki iddiasına SSB'den yanıtRusya'dan S-400 tedariki iddiasına ilişkin SSB'den son dakika açıklaması geldi.
16.08.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu CNN Türk canlı yayında açıkladı: Kasıtlı yapılmış bir haberdir
Bakan Çavuşoğlu CNN Türk canlı yayında açıkladı: Kasıtlı yapılmış bir haberdirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ahmet Hakan'ın CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Çavuşoğlu açıklamalarında, "Düzenli düzensiz göçmen sayısı 5 milyona yakın. Biz Türkiye olarak göçmenleri göndermeye devam ediyoruz. Bu sene gönderilen göçmen sayısı ilk 3 ayda 21 bin." bilgisini paylaştı. Öte yandan Bakan Çavuşoğlu Rusların parası Türkiye'ye akıyor şeklindeki WSJ'in haberinin kasıtlı ve Türkiye'nin yaptırımlara katılması baskısı oluşturmak için yapılmış bir haber olduğunun altını çizdi.
20.04.2022Siyaset
BDDK düğmeye basmıştı! Flaş detaylar ortaya çıktı
BDDK düğmeye basmıştı! Flaş detaylar ortaya çıktıKüçük birikimleri ile ev veya otomobil sahibi olmak isteyen kişilerin yatırdıkları paralarla çok sayıda lüks otomobil alındığı ortaya çıktı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kamuoyunda ‘evim şirketi’ olarak da bilinen firmaların ‘kendi üzerine’ kayıtlı 37 otomobili satışa çıkardı. 28 milyon TL değerindeki otomobiller arasında çok sayıda Mercedes-Benz ve Audi’nin yanı sıra Porsche ve Bentley gibi lüks segmentteki otomobiller de yer aldı. Tasfiye sürecindeki şirketlerin varlıkları satılarak, tasarruf sahiplerinin birikimleri ödenmeye çalışılıyor.
4.04.2022Gündem
Türkiye'den flaş S-400 açıklaması: Söz konusu bile değil...
Türkiye'den flaş S-400 açıklaması: Söz konusu bile değil...Türkiye'den son dakika S-400 açıklaması geldi. Doha Forumu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "S-400’lerin Ukrayna’ya verilmesi söz konusu değil." dedi.
26.03.2022Gündem
Ukrayna ve Rusya’nın müzakere ettiği 6 başlık! Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek duyurdu…
Ukrayna ve Rusya’nın müzakere ettiği 6 başlık! Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek duyurdu… NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi dönüşünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Rusya ile Ukrayna arasında müzakere edilen 6 başlık var. Ama bu 6 başlığın 6’sını da her iki taraf kabullenmiyor. Özellikle 4 başlık üzerinde bir mutabakat varmış gibi bir durum söz konusu” dedi. Sıkıntı yaşanan iki başlığa da vurgu yapan Erdoğan, “Ukrayna Kırım ve Donbas konularında rahat değil” ifadelerini kullandı. Asgari ücrete zam ve emeklilere bayram ikramiyeleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan Erdoğan, yılın ortasını işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kanunun da hızlıca yasallaşacağını söyledi.
25.03.2022Siyaset
Akşener: Putin haddini aşmıştır, vakit yaptırım vaktidir
Akşener: Putin haddini aşmıştır, vakit yaptırım vaktidirİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Başta Kırım'daki kardeşlerimiz olmak üzere Putin'in zulmüne maruz kalan onca insanı kaderlerine terk edemeyiz. Putin haddini aşmıştır. Vakit, boş laf değil yaptırım vaktidir. Vakit, çekimser kalma değil zalimin karşısında dik durma vaktidir" dedi.
2.03.2022Siyaset
Rusya, Ukrayna ile savaşa girecek mi? Lavrov'dan son dakika açıklaması
Rusya, Ukrayna ile savaşa girecek mi? Lavrov'dan son dakika açıklamasıRusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Ukrayna ile gerilime ilişkin 'savaş' açıklamasında bulundu. Lavrov, "Rusya savaş istemiyor. Ancak çıkarlarımızın göz ardı edilmesine izin veremeyiz" dedi.
28.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika F-35 açıklaması: Yeni teklifler geliyor...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika F-35 açıklaması: Yeni teklifler geliyor...Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, dünkü Çanakkale ziyareti sırasında, Troya Müzesi'nde düzenlenen Ezineli Yahya Çavuş Belgeseli'nin galasında gençlerle bir araya geldiği programda F-35'lerle ilgili son dakika açıklaması yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Biz, F-35'lerde 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptık ama F-35'ler bize verilmedi. Şimdi yeni yeni bazı teklifler geliyor, bakalım ne olacak" ifadelerini kullandı.
14.11.2021Siyaset
Türkiye'den son dakika S-400 açıklaması!
Türkiye'den son dakika S-400 açıklaması!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu S-400 meselesiyle ilgili konuşarak, "ABD’nin PKK / YPG ile iş birliği FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve S-400’lere ilişkin tutumu müttefiiklik ruhu ile bağdaşmıyor. ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer bu teklif ABD tarafından Biden tarafından geldi." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Gündem
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Geri dönülmez yola girdi
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Geri dönülmez yola girdiMilliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, "Kılıçdaroğlu artık geri dönüş yolların kapanmıştır. Kendini de partini de ateşe attın. Kılıçdaroğlu diyor ki, yabancı askerler Türkiye'ye geliyor. Hiç kimsenin topraklarımızı çiğneyeceği yoktur. Ülkemizin DEAŞ karşı uluslararası koalisyonun üslerimizden yararlanmasını sağlamaktadır." dedi.
2.11.2021Siyaset
10 büyükelçi ile ilgili Türkiye'den flaş açıklama!
10 büyükelçi ile ilgili Türkiye'den flaş açıklama!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10 büyükelçi olayı ile ilgili detayları anlattı. Bakan Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın Eskişehir konuşmasında sonra bir panik başladı. Ne olacak diye bize soranlar oldu. Biz Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası gerekli hazırlıklarımızı yaptık, kabineye sunacaktık." ifadelerini kullandı.
28.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri almasının NATO ittifakına zarar verdiği eleştirilerini reddederek, "Amerikalılar Türkiye'ye Patriot füze savunma sistemini satmış olsaydı, S-400'leri almak zorunda kalmayacaktık." dedi.
30.09.2021Siyaset
ABD ile görüşme öncesi Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
ABD ile görüşme öncesi Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD ile kritik görüşme öncesi açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Sadece Libya ve Suriye meselesinde değil Akdeniz'den Karadeniz'e ve Kafkasya'ya kadar birçok alanda bizimle işbirliği yapma arzusunda olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz" dedi.
9.06.2021Gündem
F-35 için Türkiye'den flaş adım!
F-35 için Türkiye'den flaş adım!Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemi gerekçe gösterilerek, Türkiye’nin çıkarıldığı F-35 savaş uçağı projesinde, Ankara’dan ikinci bir adım geldi.
25.03.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Mısır'la temaslarımız başladı
Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Mısır'la temaslarımız başladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye ile Mısır arasındaki diplomatik ilişkiler hakkında konuşarak, "Mısır'la diplomatik düzeyde temaslarımız başladı" dedi.
12.03.2021Gündem
Türkiye'den flaş S-400 açıklaması!
Türkiye'den flaş S-400 açıklaması!Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, S-400 ve Türkiye-ABD ilişkilerine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Kalın "Sorunları çözecek siyasi sermaye var" derken S-400'ler için bir Girit formülünün söz konusu olmadığını aktardı. Kalın, "Türkiye'nin, ABD'nin Suriye'de YPG ile ilişkisini kesmesi halinde S-400 tavrını değiştirme sinyali verdiği" iddialarına da cevap verdi.
2.03.2021Gündem
Fahrettin Altun'dan NATO'ya terörle mücadelede dayanışma çağrısı
Fahrettin Altun'dan NATO'ya terörle mücadelede dayanışma çağrısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, NATO'ya terörle mücadelede dayanışma çağrısında bulup, "Türkiye, Avrupa'yı ve tüm müttefikleri etkileyen terör örgütlerine karşı göğüs göğüse çarpışırken, bu örgütleri tek başına bozguna uğratırken, kahramanca mücadelemizin karşılığı olarak müttefiklerimizden akıl ve izandan yoksun açıklamalar dinlemek ve müttefik bildiklerimizin ortak düşman olan terör örgütlerinin yanında yer aldığını görmek NATO'ya olan güvenimize gölge düşürüyor" dedi.
18.02.2021Gündem
ABD'den Türkiye'ye yaptırım! İsmail Demir'den flaş açıklama
ABD'den Türkiye'ye yaptırım! İsmail Demir'den flaş açıklamaCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AA Finans Masası'nda ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Demir, "Metinde, bu tarihten önce imzalanmış anlaşmalar ve mutabakatları etkilemeyeceği var. O yüzden endişeye mahal yok. Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, güvenlik güçlerimiz bundan etkilenme durumunda değil." dedi.
17.12.2020Ekonomi
Milli Savunma Bakanı Akar'dan ABD'ye sert tepki: Kararı kınıyoruz
Milli Savunma Bakanı Akar'dan ABD'ye sert tepki: Kararı kınıyoruzMilli Savunma Bakanı Akar, ABD'nin yaptırım kararına tepki göstererek, "Müttefiklikle, mevcut askeri, politik gerçeklerle bağdaşmayan kararı kınıyoruz." dedi.
15.12.2020Gündem
AK Parti'den flaş ABD açıklaması!
AK Parti'den flaş ABD açıklaması!ABD, Türkiye'ye Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerinin alımı nedeniyle yaptırım uygulama kararı aldı. ABD'nin bu kararına Türki siyasilerinden tepkiler art arda geldi. Son olarak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, " ABD’nin ittifak ilişkisi ruhu ve Türk-Amerikan ilişkilerinin tarihi derinliği ile asla bağdaşmayan yaptırım kararını reddediyoruz. Bu kararın hiçbir hukuki zemini yoktur, adaletten uzaktır ve müttefiklik ilişkisi bakımından tamamen yanlıştır" ifadelerini kullandı.
15.12.2020Siyaset
CHP'li Öztrak: Almanya ve AB, Türkiye'den derhal özür dilemelidir
CHP'li Öztrak: Almanya ve AB, Türkiye'den derhal özür dilemelidirCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, Doğu Akdeniz'de Türk bayraklı gemide arama yapılmasına ilişkin, "Bu son derece vahim bir gelişmedir. Almanya ve Avrupa Birliği'nin (AB) yaptığı uluslararası hukuka aykırıdır. Türkiye'den derhal özür dilemelidir" dedi.
23.11.2020Siyaset
Bakan Akar'dan flaş Doğu Akdeniz açıklaması
Bakan Akar'dan flaş Doğu Akdeniz açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan ve Mısır'ın Doğu Akdeniz'e yönelik ilişkiye girmelerine bigane kalamazdık, biz de ülkemizin hak, alaka ve menfaaetlerini koruyacak şekilde gerekli tedbirleri aldık. Türkiye’yi Ege Denizi’nde karasularına ve Doğu Akdeniz’de Antalya körfezine hapsetme çabalarına karşı durmaya kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.
12.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

S400 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki s400 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.