Nüfus

Nüfus

Son dakika nüfus haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan nüfus ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını nüfus haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Nüfus

haberleri sayfasında son dakika yaşanan nüfus gelişmeleri de dahil olmak üzere 9.548 nüfus haberi bulunmuştur. Tüm nüfus haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bu köyde herkesin soyadı 'S' ile başlıyor! Duyan herkes merak ediyor, işte sebebi
Bu köyde herkesin soyadı 'S' ile başlıyor! Duyan herkes merak ediyor, işte sebebiKars'ın Cumhuriyet köyünde yaşayan köy imamı ve öğretmenlerin dışındakilerin tamamının soyadı 'S' harfi ile başlıyor. Köy Muhtarı Akın Salik, 'Soyadı' kanunu döneminde nüfus memurunun sözü üzerine bu şekilde bir uygulama yapıldığını söyledi.
31.05.2023Yaşam
Süleyman Soylu Gaziosmanpaşa Dobruca Ortaokulu Oy Kulandı
Süleyman Soylu Gaziosmanpaşa Dobruca Ortaokulu Oy Kulandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, oyunu İstanbul Gaziosmanpaşa'daki Dobruca Ortaokulu'nda kullandı
28.05.2023Gündem
İkinci tur heyecanı! Oy verme işlemi 08.00 itibarıyla başladı
İkinci tur heyecanı! Oy verme işlemi 08.00 itibarıyla başladıTürkiye'de bugün yaklaşık 61 milyon seçmen sandık başına gidiyor. Seçimlerin 2'nci turunda sandık başında bulunacak görevliler, sandık yemini ederek göreve başladı. Oy verme işlemi de saat 08.00 itibarıyla başladı.
28.05.2023Gündem
Hep birlikte sandık başına Türkiye! 13. Cumhurbaşkanı bugün seçiliyor
Hep birlikte sandık başına Türkiye! 13. Cumhurbaşkanı bugün seçiliyorTürkiye'de bugün yaklaşık 61 milyon seçmen sandık başına gidecek. Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda seçmenler, saat 08.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlık numarasını taşıyan, resimli ve resmi bir kimlik belgesiyle oylarını kullanabilecek. İlk turda tam 8.3 milyon seçmen oy kullanmamıştı.
28.05.2023Gündem
7440 sayılı kanun uzadı mı? Matrah artırımı 2023 uzatıldı mı, yapılandırma başvuru süresi sona erdi mi? Matrah artırımı 2023 son başvuru tarihi!
7440 sayılı kanun uzadı mı? Matrah artırımı 2023 uzatıldı mı, yapılandırma başvuru süresi sona erdi mi? Matrah artırımı 2023 son başvuru tarihi!7440 sayılı kanun başvuru süresi uzatıldı mı, matrah artırımı 2023 son başvuru tarihi ne zaman? Vergi affı borç yapılandırma düzenlemesi kapsamında; trafik, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçiş cezaları ve daha önce hiç yapılandırılmamış adli para cezaları, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları ve destekleme primi borçları 12, 18, 24, 36 veya 48 eşit taksitte ödenebilecek.
26.05.2023Ekonomi
Bakan Kasapoğlu: Depremzede öğrenciler yurtlarda öncelikli olacak, kredileri bursa çevrilecek
Bakan Kasapoğlu: Depremzede öğrenciler yurtlarda öncelikli olacak, kredileri bursa çevrilecekGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Depremzede öğrencilerin yurtlarda öncelikli olacağını söyleyen Kasapoğlu "Bu hafta cumhurbaşkanımız ilan etti, depremzede öğrenciler, evi iş yeri hasarlı olan öğrenciler yurtlarımızda öncelikli olarak kalacak. Başvuru sürecinde onlardan başka kıstas istemeyeceğiz. Kredisi olanı bursa çeviriyoruz" ifadelerini kullandı
26.05.2023Gündem
Devlete olan borçların yapılandırılması ve ilk taksitin ödeme süresi uzatıldı
Devlete olan borçların yapılandırılması ve ilk taksitin ödeme süresi uzatıldıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, devlete olan borçların yapılandırılması için 31 Mayıs'ta sona erecek başvuru süresi 30 Haziran'a, borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz'a kadar uzatıldı.
26.05.2023Gündem
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre; Devlete olan borçların yapılandırılması için başvuru süresi 6 Haziran'a kadar uzatıldı. Borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz'a kadar uzatıldı.
25.05.2023Ekonomi
Marmara’da büyük tehlike: Pusula denizanası
Marmara’da büyük tehlike: Pusula denizanasıYaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Marmara Denizi’nde pusula denizanası olarak adlandırılan büyük denizanaları da artmaya başladı.
25.05.2023Gündem
Kamu borç yapılandırma hangi borçları kapsıyor? Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırmada son tarih nedir, borç yapılandırma tarihi uzatıldı?
Kamu borç yapılandırma hangi borçları kapsıyor? Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırmada son tarih nedir, borç yapılandırma tarihi uzatıldı?"Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırma süresi ne zaman bitiyor?” Kamu borçlarına yapılandırma için başvuru tarihi uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yasalaşan vergi affı düzenlemesiyle vergi cezaları, trafik, askerlik, nüfus, köprü, öğrenim kredisi borçları ve destekleme primi gibi borçlar yapılandırılabilecek.
23.05.2023Gündem
Depremde kayıtlara ölü olarak geçti, yaşadığını ispatlamaya çalışıyor
Depremde kayıtlara ölü olarak geçti, yaşadığını ispatlamaya çalışıyorKahramanmaraş merkezli depremler sonrası Osmaniye’de, kayıtlara ölü olarak geçen Halil Yılmaz (48), yaşadığını ispatlamaya çalışıyor. Seçimlerde oy kullanamayan, ilaç alamayan ve sigortasını ödeyemeyen Yılmaz’ın, eşinin hesabına da AFAD tarafından 100 bin lira nakdi yardım yapıldı. Parayı hemen iade ettiğini söyleyen Yılmaz, “Böyle şeyler filmlerde olur zannederdik, maalesef başımıza geldi” dedi.
22.05.2023Yaşam
Bu hafta sınav var mı, 20 21 Mayıs'ta sınav olacak mı? Hafta sonu hangi sınav var?
Bu hafta sınav var mı, 20 21 Mayıs'ta sınav olacak mı? Hafta sonu hangi sınav var?Bu hafta sonu sınav var mı, 20 21 Mayıs'ta ne sınavı var? ÖSYM takvimine göre sınavlar cumartesi ve pazar günleri uygulandığından, bu hafta sonu sınav olup olmadığı merak sorgulanıyor. Geçtiğimiz hafta seçim olduğu için sınav uygulanmadı. Önümüzdeki hafta da seçimin 2. turu gerçekleşecek. Üniversitelerin final sınavları da seçim sonrasına ertelendi. Peki, bu hafta sonu sınav var mı?
19.05.2023Eğitim
Meclis yeni vekillerini bekliyor: Hazırlıklar başladı, kayıt masaları kuruldu
Meclis yeni vekillerini bekliyor: Hazırlıklar başladı, kayıt masaları kurulduMilletvekili genel seçimlerinin tamamlanmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) hazırlıklar başladı. 28. dönemde TBMM’de milletvekili olarak görev yapacak yeni parlamenterler için Şeref Holü’nde kayıt masaları kuruldu.
17.05.2023Gündem
Resmi Gazete’de yayımlandı! ‘Ulusal Engelli Veri Sistemi’ oluşturulacak
Resmi Gazete’de yayımlandı! ‘Ulusal Engelli Veri Sistemi’ oluşturulacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, engelli bireylere tanınan hak ve hizmetlerden yararlanmada kullanılmak üzere, Engelli Bireylere Kimlik Kartı Verilmesine ve 'Ulusal Engelli Veri Sistemi' oluşturulmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
12.05.2023Gündem
Türkiye'de devrim olacak! Elektronik kimlik doğruluma sistemi geliyor
Türkiye'de devrim olacak! Elektronik kimlik doğruluma sistemi geliyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen nüfusmatik cihazı vatandaşlara tanıttı. Türkiye'de devrim olacak bir işin altına imza attıklarını söyleyen Bakan Soylu, elektronik kimlik doğruluma sistemini anlattı.
11.05.2023Gündem
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: 'Kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz'
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: 'Kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz'Turkuvaz Medya Grubu tarafından düzenlenen “İstanbul Finans Merkezi Zirvesi" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin katılımı ile gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar vaadine tepki gösteren Bakan Nebati, “Şimdi 300 milyar dolar buldum dedi, bulacağıma dönüştü, sen 300 dolar bulamazsın bu gidişle. Günlük söylemlerinizle vatandaşımız size destek vermeyecek” dedi.
4.05.2023Ekonomi
Ali İhsan Yavuz'dan CNN TÜRK'te açıkladı: Tüm Türkiye'de aynı pusula olmayacak
Ali İhsan Yavuz'dan CNN TÜRK'te açıkladı: Tüm Türkiye'de aynı pusula olmayacakAK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CNN TÜRK'te Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Deprem belgesindeki OHAL'in 9 Mayıs'ta kalkacağını söyleyen Yavuz, "Ortaya herhangi handikaplar çıkmasın diye önlemler alınmıştı" dedi. Yavuz, 325 bin depremzedenin adres kaydını değiştirdiğini açıkladı. Ayrıca Yavuz, AFAD'ın ihtiyacı olan depremzede seçmenleri taşıyacağını belirtti.
4.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Yarısı bizden kampanyasına başvuru 65 bini geçti
Bakan Kurum: Yarısı bizden kampanyasına başvuru 65 bini geçtiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yarısı Bizden kampanyası hakkında açıklamalar yapan Kurum, "Bu yüzyılın dönüşüm kampanyası. İstanbul tarihinin en önemli projelerinden biri. 65 bin 500 başvuru oldu" ifadelerini kullandı.
30.04.2023Ekonomi
DİB-MBSTS sınav süresi kaç dakika? DİB-MBSTS saat kaçta başlıyor, kaçta bitecek?
DİB-MBSTS sınav süresi kaç dakika? DİB-MBSTS saat kaçta başlıyor, kaçta bitecek?Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) tarihi için araştırmalar devam ediyor. Sınava girecek adaylar, DİB-MBSTS saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?' sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Peki, DİB-MBSTS sınavı kaç dakika sürecek?
29.04.2023Eğitim
Bakan Yanık: Yaşlı nüfusumuz hızla artıyor
Bakan Yanık: Yaşlı nüfusumuz hızla artıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık "Ülkemizde de dünyadaki eğilime benzer bir şekilde yaşlı nüfusumuz hızla artıyor. Son beş yılda yüzde 22,6’lık artış oranı ile 2022 yılı itibarıyla 65 yaş ve üzeri nüfusun toplam nüfus içerisindeki oranı yüzde 9,9’a erişti" dedi.
29.04.2023Gündem
Evli kadınların bekarlık soyadı için dava açmalarına gerek kalmayacak: 9 ay sonra başlıyor
Evli kadınların bekarlık soyadı için dava açmalarına gerek kalmayacak: 9 ay sonra başlıyorResmi Gazete'de yayımlanan Anayasa Mahkemesi (AYM) kararı ile Türk Medeni Kanunu'nun 187'inci Maddesi'ndeki 'Kadın, evlenmekle kocasının soyadını alır; ancak evlendirme memuruna veya daha sonra nüfus idaresine yapacağı yazılı başvuruyla kocasının soyadı önünde önceki soyadını da kullanabilir' hükmü, eşitliğe aykırı bulunarak iptal edildi. 9 ay sonra yürürlüğe girecek bu karar ile kadınların evlendikten sonra yalnızca bekarlık soyadlarını kullanabilmeleri için dava açmalarına gerek kalmayacak.
28.04.2023Gündem
TÜBİTAK Başkanı Mandal: Türksat 6A, 2 milyarlık nüfusu kapsayacak
TÜBİTAK Başkanı Mandal: Türksat 6A, 2 milyarlık nüfusu kapsayacakTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Hasan Mandal, Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın, yıl sonunda ya da 2024'ün başında uzaya fırlatılacağını söyledi. Mandal, "Türksat 6A ile birlikte haberleşmede coğrafya ve nüfus anlamında kapsama alanı genişleyecek. 2 milyarlık nüfusu kapsayacak" dedi.
Mayıs ayı askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri sorgulama ekranı e-Devlet
Mayıs ayı askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri sorgulama ekranı e-DevletAskerlik için tecillerini bozduracak olan er adayları, 2023 yılında askerlik celp yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. Mart/nisan 2023 celp ve sevk dönemlerinin deprem nedeniyle ertelenmesinin ardından mayıs 2023 askerlik yerlerine gözler çevrilmişti. Merakla beklenen MSB askerlik yerleri açıklandı.
25.04.2023Gündem
İşte adım adım seçmen kaydı sorgusu
İşte adım adım seçmen kaydı sorgusu14 Mayıs seçimlerine geri sayım sürüyor. Seçmenlerin nerede oy kullanacakları, sandık numaraları gibi pek çok detay e-devlet sistemine tanımlandı. Peki seçmenler oy kullanacakları adresleri nasıl öğrenecek? Adım adım, CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Halil Kahraman'ın haberinde.
24.04.2023Gündem
Eski kimlik ve nüfus cüzdanı ile oy kullanılır mı? Eski kimlikle oy kullanabilir miyim 2023?
Eski kimlik ve nüfus cüzdanı ile oy kullanılır mı? Eski kimlikle oy kullanabilir miyim 2023?Eski kimlikle oy kullanılabiliyor mu? 14 Mayıs seçimleri ile vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği için oy kullanacak. Oy kullanacak vatandaşlar eski kimlikleriyle oy kullanıp kullanmayacaklarını sorgulamaya başlandı. Peki, Eski kimlik ve nüfus cüzdanı ile oy kullanılır mı? Kimlik kartını yenilemeyen oy kullanabilir mi?
24.04.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Nüfus ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki nüfus haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.