Muhtar

Muhtar

Son dakika muhtar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan muhtar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını muhtar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Muhtar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan muhtar gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.750 muhtar haberi bulunmuştur. Tüm muhtar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Rize’de "şifalı" diye içilen su zehir çıktı
Rize’de "şifalı" diye içilen su zehir çıktıRize'de yıllardır şifalı diye içilen Andon ılıca suyunun arsenik oranı 27 kat fazla çıktı.
17.08.2022Yaşam
Bulgaristan’daki yangın Edirne'nin sınır köylerine dayandı: Alevler ürkütücü boyuta ulaşıyor
Bulgaristan’daki yangın Edirne'nin sınır köylerine dayandı: Alevler ürkütücü boyuta ulaşıyorBulgaristan’da çıkan orman yangını Edirne'nin bazı sınır köylerine kadar dayandı. Yangın rüzgârın da etkisiyle zaman zaman büyüyor.
16.08.2022Gündem
En az 5 bin 400 lira ödeniyor! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor, 12 ay boyunca...
En az 5 bin 400 lira ödeniyor! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor, 12 ay boyunca...Milyonlarca kişi merakla bekliyordu. Ödemeler 29 Temmuz itibarıyla başladı; başvurular halen alınmaya devam ediyor. Aylık olarak 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek ödemesi yapılıyor; 12 ay boyunca düzenli olarak veriliyor. Sosyal yardım programlarına yenisi eklendi. 'Aile Destek Programı' ile ihtiyaç sahibi hanelere ödeme yapılacak. Destekten daha uzun süre yararlanmak için erken başvuru önemli. Başvurular, e-Devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'ndan da yapılabiliyor. Peki kimler kapsam dışı? Nasıl başvuru yapılıyor? 'Aile Destek Programı' ile ilgili bilinmesi gerekenler ne? İşte detaylar...
11.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya aday tepkisi: Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya aday tepkisi: Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masasıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde açıklama yaptı. Erdoğan, "Türkiye'nin, bu kardeşinizin tüm düşmanları bunlara gaz verdikçe coşuyorlar. Kendi aralarında bir cumhurbaşkanı adayı çıkaramadılar. Masada 6 kişi var masanın altında da bir tane. Toplam 7. Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masasını birkaç aday çıkaracak kapasitede görüyorum. Bu tezgahla ilk defa karşılaşmıyoruz. Muhtar bile olamaz dediler. Ülkenin önce başbakanlık, ilk cumhurbaşkanı olduk. Yetmedi sistemi değiştirip tekrar cumhurbaşkanı seçildik." dedi.
6.08.2022Siyaset
Muğla'da muhtarın kaybolan oğlu, göl kenarında ölü bulundu
Muğla'da muhtarın kaybolan oğlu, göl kenarında ölü bulunduMuğla'nın Milas ilçesinde muhtar Ergün Ölmez'in kaybolan oğlu Turan Can Ölmez (26), göl kenarında başından av tüfeği ile vurulmuş halde ölü bulundu.
31.07.2022Yaşam
Emekli, çalışan hepsini kapsıyor! 450-550-600 TL destek ödemesi müjdesi, e-Devlet'ten...
Emekli, çalışan hepsini kapsıyor! 450-550-600 TL destek ödemesi müjdesi, e-Devlet'ten...Yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler başlıyor. Çalışan ve emeklileri de kapsıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. İhtiyaç sahiplerine yönelik hazırlanan Aile Destek paketi kapsamında verilen destek ödemelerinin 12 ay boyunca yatırılması planlanıyor. Aile Destek programı hakkında detaylar gelen son açıklamalar ile birlikte netlik kazandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık son olarak yaptığı açıklamada çalışanlar ve emeklilerin de programa başvuru yapabileceğini duyurdu. 450 - 600 TL arasında değişen tutarlar ile düzenli olarak ödenecek olan destek paketinin başvuru şartları, ödeme tarihleri ve başvurunun hangi platform üzerinden yapılacağı merak konusu oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
28.07.2022Ekonomi
Koronavirüsün uğramadığı köyde ilk vaka muhtar oldu
Koronavirüsün uğramadığı köyde ilk vaka muhtar olduTürkiye’de korona virüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana uygulanan tedbirler sayesinde hiç vaka görülmediği için ‘mavi köy’ olarak bilinen Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı Gökpınar köyünde virüse ilk yakalanan köy muhtarı oldu. Aldığı sıkı önlemler ve koruyucu uygulamalarla köy halkını salgından korumayı başaran 60 yaşındaki muhtar Metin Şahin, yaklaşık 2,5 yılın ardından yakalandığı hastalığı olduğu aşılar sayesinde hafif belirtilerle atlatıyor.
28.07.2022 Yaşam
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! 450-550-600 TL destek ödemesi müjdesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! 450-550-600 TL destek ödemesi müjdesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler başlıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. İhtiyaç sahiplerine yönelik hazırlanan Aile Destek paketi kapsamında verilen destek ödemelerinin 12 ay boyunca yatırılması planlanıyor. Aile Destek programı hakkında detaylar gelen son açıklamalar ile birlikte netlik kazandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık son olarak yaptığı açıklamada çalışanlar ve emeklilerin de programa başvuru yapabileceğini duyurdu. 450 - 600 TL arasında değişen tutarlar ile düzenli olarak ödenecek olan destek paketinin başvuru şartları, ödeme tarihleri ve başvurunun hangi platform üzerinden yapılacağı merak konusu oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
23.07.2022Ekonomi
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı' açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı olacak kişinin ahlaklı olması lazım, erdemli olması lazım, devleti tanıması lazım, devlet aklının olması lazım, tecrübeli birinin olması lazım. Bu niteliklere uygun bir cumhurbaşkanı adayımız çıkacak, inşallah Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onurlu 13’üncü cumhurbaşkanı olacak" dedi.
21.07.2022Siyaset
Aile Destek Programı ne zaman yatacak? Aile Destek Programı başvuru sonucu açıklandı mı?
Aile Destek Programı ne zaman yatacak? Aile Destek Programı başvuru sonucu açıklandı mı? 4 milyon ailenin yaralanacağı Aile Destek Programı merak ediliyor. 15 milyar liralık aile Destek Paketi ödemeleri 12 ay düzenli olarak gerçekleştirilecek. 450 ile 600 lira arasında yapılacak sosyal yardım parasını hesaplara yatırılacağı tarih merak ediliyor. Peki, Aile Destek Programı ne zaman yatacak? Aile Destek Programı başvuru sonucu açıklandı mı? İşte detaylar…
19.07.2022Ekonomi
Bodrum’da ilginç görüntüler! Muhtar, tankerle su dağıttı
Bodrum’da ilginç görüntüler! Muhtar, tankerle su dağıttıMuğla’nın Bodrum ilçesinde su kesintisinin yaşandığı mahallede, muhtar tankerle su dağıttı. Mahalleli damacanalarla tankerden su aldı.
18.07.2022Yaşam
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayeti! İşte katilin kaçış rotası...
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayeti! İşte katilin kaçış rotası...Gelibolu'da eğitimci Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in öldürülmesiyle ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.
16.07.2022Gündem
7.200 TL karşılıksız veriliyor! Nakdi destek ödemelerinde şartlar değişti, çok sayıda kişi dahil oldu, başvurular e-Devlet'ten alınıyor, 12 ay boyunca...
7.200 TL karşılıksız veriliyor! Nakdi destek ödemelerinde şartlar değişti, çok sayıda kişi dahil oldu, başvurular e-Devlet'ten alınıyor, 12 ay boyunca...Asgari ücrete gelen ara zam sonrası devlet destekleri ile ilgili dikkat çekici bir fark ortaya çıktı. Artık daha fazla kişi nakdi destek ödemelerinden yararlanacak. Toplam ödeme miktarı 7.200 lirayı buluyor. Daha önce başvuru yapmış ancak para desteği alma hakkı olmadığı için başvurusu reddedilmiş kişiler de yeniden müracaatta bulunabiliyor. Hükümet geçtiğimiz günlerde ‘Aile Destek Programı’ olarak tanımladığı yeni bir yardım kampanyası başlatmıştı. 4 milyon haneyi kapsayacak destekle ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca düzenli ödeme yapılacak. Peki destek ödemelerinden kimler yararlanabilecek? Para desteği sağlanırken hane geliri dikkate alınıyor. Burada asgari ücret esas alınarak kişi başına düşen gelir hesaplanıyor. Asgari ücretin artması ile birlikte hane halkı gelir sınırı da yükselmiş oldu. Böylece daha önce devlet desteği almamış vatandaşlar da destek kapsamına girmiş oldu.
11.07.2022Ekonomi
Bakan Soylu: Cumhuriyet'in ikinci asrında kendimiz gibi yaşayacağız
Bakan Soylu: Cumhuriyet'in ikinci asrında kendimiz gibi yaşayacağızİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz Cumhuriyet'in ikinci asrında kendimiz gibi yaşayacağız, medeniyet değerlerimizde ne varsa, onu yaşayacağız, milli irade ne diyorsa onu yaşayacağız, dışarıdan ithal anlayışlarla bir gelecek inşa etmek niyetinde değiliz" dedi.
6.07.2022Siyaset
Kurban kesmek kimlere farz? Kimler kurban kesemez? Kurban kesemeyen ne yapmalı?
Kurban kesmek kimlere farz? Kimler kurban kesemez? Kurban kesemeyen ne yapmalı? Kurban ibadeti ile ilgili hükümler pek çok kişinin gündeminde. Vatandaşlar sıklıkla merak ettikleri soruları Diyanet’in sitesi üzerinden sorguluyor. Bu sorulardan bazıları da kurban kesmenin hükmü ve kimlerin kurban kesmekle yükümlü olduğu ve olmadığı ile ilgili. Peki, Kurban kesmek kimlere farz? Kimler kurban kesmekle yükümlüdür? Kimler kurban kesemez? Kurban kesemeyen ne yapmalı? İşyte merak edilen soruların cevapları…
5.07.2022Dini Bilgiler
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Dışarıya karşı sözü dinlenen bir Türkiye olmak zorundadır“
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Dışarıya karşı sözü dinlenen bir Türkiye olmak zorundadır“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Haymana Muhtarlar ve Kanaat Önderleri" buluşmasına katıldı. Programda konuşan Kılıçdaroğlu, "Dışarıya karşı sözü dinlenen bir Türkiye olmak zorundadır“ dedi.
30.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldırAdalet  Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimlerine ilişkin, "Adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı Anayasaldır, yasaldır. Hiçbir içtihatla, yorumla bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Aziz milletimiz de onu yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir" dedi.
23.06.2022Siyaset
Gümüşhane'de hamam kalıntısına 'kültür varlığı' tescili
Gümüşhane'de hamam kalıntısına 'kültür varlığı' tesciliGümüşhane'de mesire alanında yer alan, defineciler tarafından tahrip edilen ve 200 yıllık olduğu değerlendirilen hamam kalıntısı, Trabzon Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nca 'kültür varlığı' olarak tescillendi. Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayanlar, yapının restore edilerek turizme kazandırılmasını isterken, muhtar Arzu Ay da "Hamamın çevre düzenlenmesi yapılarak, restore edilmesini istiyoruz” dedi.
22.06.2022Kültür Sanat
Kimlik bildirme zorunluluğu getirildi! Kiralık evlerde yeni dönem!
Kimlik bildirme zorunluluğu getirildi! Kiralık evlerde yeni dönem!Günlük kiralık evlerle ilgili flaş gelişme! Kimlik bildirme zorunluluğu getirildi. Günübirlik kiralanan evlere kimlik bildirim ve "her an ulaşılabilecek" işletici bulundurma zorunluluğu getirildi. Buna göre; elektronik ortamda bildirimde bulunmak isteyen iş yerlerinin sahibi veya kanuni temsilcisi veya kiracısı tarafından sorumlu işleticilerinin kimlikleri örneğine uygun şekilde en yakın kolluk birimine bildirilir. Sorumlu işleticinin değişmesi halinde değişikliğin yirmi dört saat içerisinde aynı şekilde bildirilmesi zorunludur.
17.06.2022Ekonomi
Yumurta toplamak için kümese girdi gördüğüne inanamadı!
Yumurta toplamak için kümese girdi gördüğüne inanamadı!Karabük merkez ilçeye bağlı Kapaklı Köyü’nde bowling labutuna benzeyen ördek yumurtası sahibini şaşırttı.
12.06.2022Yaşam
Kütahya'da fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, köylüler şok oldu! 'Hiç böyle bir şey görmedik'
Kütahya'da fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, köylüler şok oldu! 'Hiç böyle bir şey görmedik'Kütahya'nın merkeze bağlı Lütfiye Köyü yakınlarında etkili olan fırtınada yüzlerce çam ağacı devrildi, iletişim hatları zarar gördü. Köy muhtarı Rasim Altıntaş, "Eğer köyümüze gelseydi komple kaldırırdı. Çocukluğumuzdan beri hiç böyle bir şey görmedik. İlk defa böyle oluyor. Dolu ve rüzgarla karışık büyük bir ses geldi. Evden dışarı çıkamadık. Felaket oldu" dedi.
12.06.2022Yaşam
Oğul dehşeti! Anne ve babasını bıçakla öldürdü
Oğul dehşeti! Anne ve babasını bıçakla öldürdüÇanakkale'de cinnet getiren Mustafa Karakoloğlu (36), annesi Refika (66) ve babası Ali Karakoloğlunu (63) bıçaklayarak öldürdü.
11.06.2022Yaşam
Genç oyuncu Eda Elif Başlamışlı'ya takıntılı hayran şoku! Hayatı kabusa döndü
Genç oyuncu Eda Elif Başlamışlı'ya takıntılı hayran şoku! Hayatı kabusa döndüOyuncu Eda Elif Başlamışlı'ya saplantılı bir aşkla bağlanan genç adam, aşkına karşılık bulamayınca tehdit ve hakaretler savurduğu ünlü oyuncunun hayatını kabusa çevirdi. Yaşadığı korku dolu anlarla ilgili ilk kez konuşan Başlamışlı, “Kadına şiddetin ve tacizin sürekli gündem olduğu bir zamanda ben susmamayı seçtim. Geçmişten günümüze susulduğu için kadın tacizleri ve şiddeti normalleştirildi. Susmamalıyız!” dedi.
10.06.2022Yaşam
Düğün, nişan, asker uğurlaması uyarısı! İçişleri 81 ile gönderdi...
Düğün, nişan, asker uğurlaması uyarısı! İçişleri 81 ile gönderdi...İçişleri Bakanlığı düğün, nişan, asker uğurlaması vb. etkinlikler için 81 il valiliğine yeni bir genelge daha gönderdi. Genelgede, yaz aylarında artan düğün, nişan, asker uğurlaması etkinlikleri dolayısıyla ateşli silahla havaya ateş açılması olaylarına karşı dikkatli olunması ve tedbirlerin gözden geçirilmesi istendi.
10.06.2022Gündem
Çanakkale'de kayıp kadın bulundu, muhtar olan eşi aranıyor
Çanakkale'de kayıp kadın bulundu, muhtar olan eşi aranıyorÇanakkale'nin Çan ilçesinde kayıp olan İlknur Kuloğlu (41), jandarma ekiplerinin arama çalışmaları sonucunda Şerbetli köyünde sağ olarak bulundu. Boşanma aşamasındaki eşi Şerbetli köyü muhtarı İlker Mustafa Kuloğlu (51) ise halen aranıyor.
10.06.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Muhtar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki muhtar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.